Ivan Vyskočil

Datum narození: 21. 5. 1946
Místo narození: Praha
Profese: herec
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Ivan Vyskočil zazářil v seriálu Velké sedlo. Známým se stal nejen svými rolemi, ale též mediálně propíranými vztahy.

Se sestrou Evou a bratrem Jiřím prožil Ivan Vyskočil dětství na Žižkově, kde vystudoval Sladkovského gymnázium. V roce 1968 absolvoval DAMU a nastoupil do pražského Činoherního klubu.

Vyskočil zakládal Divadlo Na zábradlí

Roku 1973 se Ivan Vyskočil stal členem Divadla Jiřího Wolkera, pak následovalo angažmá v Divadle S.K. Neumanna. V roce 1991 se vydal na dráhu nezávislosti a stanul na volné noze. Spoluzakládal Divadlo Na zábradlí.

Stál u zrodu Herecké asociace, která uděluje české divadelní Ceny Thálie. Ivan Vyskočil se uplatnil také jako moderátor, např. v hudebně-zábavném pořadu DO-RE-MI či soutěži Riskuj!

Vyskočil si zahrál v Ulici i ve Vyprávěj

Mezi snímky, v nichž se Ivan Vyskočil nezapomenutelně zapsal, patří mj. Smrt krásných srnců nebo Pasťák

Ivan Vyskočil se objevil též v řadě seriálu, jako jsou Záhada hlavolamuChlapci a chlapi, Velké sedlo, Zdivočelá země, Hotel Herbich, Četnické humoresky, Šípková růženka, Ulice či Vyprávěj.

Ivan Vyskočil se rozváděl čtyřikrát

Herec Ivan Vyskočil se roku 1996 pokusil vstoupit do politiky, když v senátních volbách neúspěšně kandidoval za Demokratickou unii. 

Známý je svým divokým soukromým životem. Je čtyřikrát rozvedený, má pět dětí a již se stal i dědečkem. V médiích se hojně propíraly rozchody s herečkou Ivanou Andrlovou a temperamentní Bulharkou Anife Ismet Hassan. S tou se Ivan Vyskočil setkal v kulinářské show VIP Prostřeno

O své bohaté milostné zkušenosti se Ivan Vyskočil podělil v knížce s názvem Manželky a jiné lásky.

V noci z 8. na 9. května 2022 spáchal sebevraždu syn Ivana Vyskočila a jeho druhé ženy Růženy, rozené Polákové, Jakub. Bylo mu 46 let.

 

Články o celebritě

Kudláčková z My všichni školou povinní: TĚŽCE VYKOUPENÁ SLÁVA Kudláčková z My všichni školou povinní: TĚŽCE VYKOUPENÁ SLÁVA Že herci neví, co s penězi? Chyba lávky! Dětská herecká hvězda, Michaela Kudláčková (55), po letech ... číst článek
Kamarád do deště slaví 35 let: »Dávej, ber, nedělej fóry!« Kamarád do deště slaví 35 let: »Dávej, ber, nedělej fóry!« Stál pouhých 4,5 milionu korun československých v době, kdy se filmy běžně točily za dvojnásobek. Vz... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jiří Mádl
Jiří Mádl
zobrazit profil Jim Parsons
Jim Parsons
zobrazit profil Sarah Jessica  Parker
Sarah Jessica Parker
zobrazit profil Liza Colón-Zayas
Liza Colón-Zayas
zobrazit profil Anna Čtvrtníčková
Anna Čtvrtníčková
zobrazit profil Libuše Havelková
Libuše Havelková
zobrazit profil Kateřina Winterová
Kateřina Winterová
zobrazit profil Catherine Blanchett
Catherine Blanchett