Ivana Andrlová

Datum narození: 28. 10. 1960
Místo narození: Vysoké Mýto
Profese: herečka
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Ivana Andrlová se Českým divákům vryla do paměti jako princeza Lenka z Princové jsou na draka. S exmanželem Ivanem Vyskočilem má dceru Michaelu.

Ivana Andrlová se poprvé na televizní obrazovce objevila v seriálu Podnájemníci. Ukazovala se především v dívčích rolích a nejčastěji v roli princezen.

Divákům se vryla do paměti díky hitům Uhlíře a Svěráka

Fanoušci televizních pohádek si jí vybaví z klasik jakými jsou Arabela, Princ a Večernice, Létající Čestmír či Omyl děda Vševěda.

Snad nejvíce ji proslavila pohádka Princové jsou na draka, kde tvořila herecký pár s Janem Čenským. Ve filmu plném hitů, které napsala dvojice Jaroslav Uhlíř a Zdeněk Svěrák si zahrála princeznu Lenku.

Má i bohaté zkušenosti z dabingu

Ivana Andrlová se osvědčila také jako dobrá dabérka, hlas propůjčila postavě Ally v seriálu Ally McBealová nebo Natálii Oreiro v telenovele Divoký anděl, která svého času měla v Česku překvapivě vysokou sledovanost. Za dabing seriálu Ally McBealová obdržela Cenu Františka Filipovského. Vystupovala v televizním pořadu O češtině, který vysílá Česká televize.

Manželství s Ivanem Vyskočilem nevydrželo

Ivana Andrlová byla vdaná za herce Ivana Vyskočila, se kterým má dceru Michaelu. Jejich manželství ale nevydrželo a v roce 1996 skončilo rozvodem. Vyskočil potom prožil další manželství s Anife Ismet Hassan známou více jako Anife Vyskočilová.

 

Články o celebritě

Speciální vánoční kvíz: 25 záludných otázek! Jak dobře znáte české pohádky? Speciální vánoční kvíz: 25 záludných otázek! Jak dobře znáte české pohádky? Každý rok se v televizi díváme na ty stejné oblíbené filmy a pohádky. Ale známe je opravdu tak dobře... číst článek
8 pohádkových hrdinů tehdy a dnes: Jak se změnil Trávníček, Neckář a Čenský? Jak vzpomínají na natáčení? 8 pohádkových hrdinů tehdy a dnes: Jak se změnil Trávníček, Neckář a Čenský? Jak vzpomínají na natáčení? Udatní princové a jiní odvážní rekové, co s mečem v ruce zachraňují princezny před sežráním drakem, ... číst článek
Zpověď Vyskočila po smrti syna: Jak pokračuje vyšetřování! Zpověď Vyskočila po smrti syna: Jak pokračuje vyšetřování! Před pár měsíci ztratil za podivných okolností syna Jakuba (†46), a prochází si tak neskutečně těžký... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Iva Janžurová
Iva Janžurová
zobrazit profil David Matásek
David Matásek
zobrazit profil Marsell Bendig
Marsell Bendig
zobrazit profil Brigita Cmuntová
Brigita Cmuntová
zobrazit profil Sára Affašová
Sára Affašová
zobrazit profil Filip Čáp
Filip Čáp
zobrazit profil Jiří Maryško
Jiří Maryško
zobrazit profil Ján Koleník
Ján Koleník