Ivana Andrlová

Datum narození: 28. 10. 1960
Místo narození: Vysoké Mýto
Profese: herečka
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Ivana Andrlová se Českým divákům vryla do paměti jako princeza Lenka z Princové jsou na draka. S exmanželem Ivanem Vyskočilem má dceru Michaelu.

Ivana Andrlová se poprvé na televizní obrazovce objevila v seriálu Podnájemníci. Ukazovala se především v dívčích rolích a nejčastěji v roli princezen.

Divákům se vryla do paměti díky hitům Uhlíře a Svěráka

Fanoušci televizních pohádek si jí vybaví z klasik jakými jsou Arabela, Princ a Večernice, Létající Čestmír či Omyl děda Vševěda.

Snad nejvíce ji proslavila pohádka Princové jsou na draka, kde tvořila herecký pár s Janem Čenským. Ve filmu plném hitů, které napsala dvojice Jaroslav Uhlíř a Zdeněk Svěrák si zahrála princeznu Lenku.

Má i bohaté zkušenosti z dabingu

Ivana Andrlová se osvědčila také jako dobrá dabérka, hlas propůjčila postavě Ally v seriálu Ally McBealová nebo Natálii Oreiro v telenovele Divoký anděl, která svého času měla v Česku překvapivě vysokou sledovanost. Za dabing seriálu Ally McBealová obdržela Cenu Františka Filipovského. Vystupovala v televizním pořadu O češtině, který vysílá Česká televize.

Manželství s Ivanem Vyskočilem nevydrželo

Ivana Andrlová byla vdaná za herce Ivana Vyskočila, se kterým má dceru Michaelu. Jejich manželství ale nevydrželo a v roce 1996 skončilo rozvodem. Vyskočil potom prožil další manželství s Anife Ismet Hassan známou více jako Anife Vyskočilová.

 

Články o celebritě

8 pohádkových hrdinů tehdy a dnes: Jak se změnil Trávníček, Neckář a Čenský? Jak vzpomínají na natáčení? 8 pohádkových hrdinů tehdy a dnes: Jak se změnil Trávníček, Neckář a Čenský? Jak vzpomínají na natáčení? Udatní princové a jiní odvážní rekové, co s mečem v ruce zachraňují princezny před sežráním drakem, ... číst článek
Tohle bude vrcholný zážitek vašeho roku! Comic-Con Junior vypukne o víkendu Tohle bude vrcholný zážitek vašeho roku! Comic-Con Junior vypukne o víkendu Že magie, superschopnosti a superhrdinové neexistují? O opaku vás přesvědčí druhý ročník Comic-Conu ... číst článek
Slavné krásky a jejich návrat do dětství: V ráji panenek Barbie! Slavné krásky a jejich návrat do dětství: V ráji panenek Barbie! Více jak 3000 panenek Barbie z různých období obdivovaly na výstavě slavné ženy jako Dominika Mesaro... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Timothy Olyphant
Timothy Olyphant
zobrazit profil Václav Svoboda
Václav Svoboda
zobrazit profil Vlastimil Zavřel
Vlastimil Zavřel
zobrazit profil Rosalie Malinská
Rosalie Malinská
zobrazit profil Lukáš Příkazký
Lukáš Příkazký
zobrazit profil Marcela Čapková
Marcela Čapková
zobrazit profil Vojtěch Záveský
Vojtěch Záveský