Ivana Andrlová

Datum narození: 28. 10. 1960
Místo narození: Vysoké Mýto
Profese: herečka
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Ivana Andrlová se Českým divákům vryla do paměti jako princeza Lenka z Princové jsou na draka. S exmanželem Ivanem Vyskočilem má dceru Michaelu.

Ivana Andrlová se poprvé na televizní obrazovce objevila v seriálu Podnájemníci. Ukazovala se především v dívčích rolích a nejčastěji v roli princezen.

Divákům se vryla do paměti díky hitům Uhlíře a Svěráka

Fanoušci televizních pohádek si jí vybaví z klasik jakými jsou Arabela, Princ a Večernice, Létající Čestmír či Omyl děda Vševěda.

Snad nejvíce ji proslavila pohádka Princové jsou na draka, kde tvořila herecký pár s Janem Čenským. Ve filmu plném hitů, které napsala dvojice Jaroslav Uhlíř a Zdeněk Svěrák si zahrála princeznu Lenku.

Má i bohaté zkušenosti z dabingu

Ivana Andrlová se osvědčila také jako dobrá dabérka, hlas propůjčila postavě Ally v seriálu Ally McBealová nebo Natálii Oreiro v telenovele Divoký anděl, která svého času měla v Česku překvapivě vysokou sledovanost. Za dabing seriálu Ally McBealová obdržela Cenu Františka Filipovského. Vystupovala v televizním pořadu O češtině, který vysílá Česká televize.

Manželství s Ivanem Vyskočilem nevydrželo

Ivana Andrlová byla vdaná za herce Ivana Vyskočila, se kterým má dceru Michaelu. Jejich manželství ale nevydrželo a v roce 1996 skončilo rozvodem. Vyskočil potom prožil další manželství s Anife Ismet Hassan známou více jako Anife Vyskočilová.

 

Články o celebritě

Hvězdy pohádky Co takhle svatba, princi: Takhle teď vypadají Babetka a Běla! Hvězdy pohádky Co takhle svatba, princi: Takhle teď vypadají Babetka a Běla! Byla to velká sláva! Na sobotní premiéru hudební komedie pro celou rodinuCo takhle svatba, princi? d... číst článek
Na jakém zámku se ráchal Velen z pohádky Princ a Večernice? Na jakém zámku se ráchal Velen z pohádky Princ a Večernice? „Jsem pružný jako tygr a bystrý jako rys!“ holedbal se princ Velen, dokud ho jeho tři sestry princez... číst článek
8 pohádkových hrdinů tehdy a dnes: Jak se změnil Trávníček, Neckář a Čenský? Jak vzpomínají na natáčení? 8 pohádkových hrdinů tehdy a dnes: Jak se změnil Trávníček, Neckář a Čenský? Jak vzpomínají na natáčení? Udatní princové a jiní odvážní rekové, co s mečem v ruce zachraňují princezny před sežráním drakem, ... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Kevin Spacey
Kevin Spacey
zobrazit profil Kevin  Costner
Kevin Costner
zobrazit profil Josef Čáp
Josef Čáp
zobrazit profil Klaudia Dudová
Klaudia Dudová
zobrazit profil Miroslava Šafránková
Miroslava Šafránková
zobrazit profil Daniela Bambasová
Daniela Bambasová
zobrazit profil Michaela Doubravová Tomešová
Michaela Doubravová Tomešová
zobrazit profil Lucie Pernetová
Lucie Pernetová