Karla Chadimová | Celebwiki.cz

Karla Chadimová

Datum narození: 13. 6. 1943
Profese: herečka
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Herečka Karla Chadimová v 50. a 60. letech 20. století točila jeden film za druhým. U nás i v zahraničí ztvárňovala citlivé dívky, ale nevyhýbala se ani psychologickým dramatům. Kariéru ji zničily sovětské tanky roku 1968.

Nevystudovala žádnou hereckou školu. Filmaři si ji našli sami. Už ve třinácti ji obsadili do komedie Florenc 13,30. O tři roky později hrála Karla Chadimová hned ve čtyřech filmech, například v dramatu o lásce a smrti Romeo, Julie a tma.

KARLA CHADIMOVÁ - DCERA V NAHOTĚ NA PRODEJ

Mezi lety 1961 až 1967 byla herečka Karla Chadimová členkou Filmového studia Barrandov. Ale nehrála jen doma. V období komunistického tání působila i v Západním Německu. Postavu mladé Niny ztvárnila v německém seriálu Salto Mortale. Ještě předtím se ukázala v Dobrodružství Wernera Holta.

Po Pražském jaru 1968 odešla do ústraní. Se svým manželem, hercem Janem Třískou, a jejich dcerami Karlou a Janou roku 1977 emigrovala do Kanady a poté do Spojených států. 

Jan Tříska se i tam uchytil jako herec. Jeho manželka se stala hosteskou a poté manažerkou hollywoodského hotelu Bel Air. Na herectví však Karla Chadimová nezapomněla. Roli si střihla i v kultovním americko-kanadském seriálu MacGyver. Po návratu do ČR si zahrála v Obecné škole Zdeňka a Jana Svěrákových, což byl zatím její poslední film.

O KARLE CHADIMOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Herec Jan Tříska zemřel 25. září 2017. Nepřežil pád z Karlova mostu do Vltavy. Bylo mu 80 let.

 

Články o celebritě

Třískova (†80) láska Chadimová slaví 75: Po živoření a emigraci je rozdělila až tragédie Třískova (†80) láska Chadimová slaví 75: Po živoření a emigraci je rozdělila až tragédie Letos by oslavili 50. výročí od svatby. Legendární herec Jan Tříska (†80) se této oslavy už, bohužel... číst článek
Jan Tříska (†80) našel místo posledního odpočinku: Manželka ho rozprášila! Jan Tříska (†80) našel místo posledního odpočinku: Manželka ho rozprášila! Tři měsíce po smrti byl Jan Tříska (†80) konečně pohřben! Manželka legendárního herce Karla Chadimov... číst článek
Exkluzivně! Našli jsme dům Jana Třísky (†80) v Los Angeles: Sousedé o jeho smrti netuší! Exkluzivně! Našli jsme dům Jana Třísky (†80) v Los Angeles: Sousedé o jeho smrti netuší! Kdepak vila na pobřeží! Zesnulý Jan Tříska (†80) žil v kalifornském Los Angeles skromně. Blesk našel... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Lubomír Kostelka
Lubomír Kostelka
zobrazit profil Hynek Čermák
Hynek Čermák
zobrazit profil Robert  Mikluš
Robert Mikluš
zobrazit profil Petr Nárožný
Petr Nárožný
zobrazit profil Rossano Rubicondi
Rossano Rubicondi
zobrazit profil Martin Pechlát
Martin Pechlát
zobrazit profil Jiří Maryško
Jiří Maryško
zobrazit profil Jaroslav Marvan
Jaroslav Marvan