Dagmar Havlová-Veškrnová | Celebwiki.cz

Dagmar Havlová-Veškrnová

Datum narození: 22. 3. 1953
Místo narození: Brno
Profese: herečka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Herečka Dagmar Havlová, známá z filmů jako Holky z porcelánu nebo Dědictví, aneb kurvahošigutntág, byla druhou manželkou exprezidenta Václava Havla.

Dagmar Havlová (původním jménem Dagmar Veškrnová) se narodila do divadelní rodiny. Konzervatoř ukončila v roce 1971 a JAMU o čtyři roky později. V brněnském Divadle na provázku působila do té doby, než ji její kolegyně herečka Iva Janžurová doporučila do pražského Divadla na Vinohradech.

DARMAR HAVLOVÁ - JAKÝ DÁREK JÍ VYRAZIL DECH

Poté se Dagmar Havlová stala hvězdou. Zahrála si ve více než padesáti filmech. Z nich nejznámější jsou např. Zítra to roztočíme drahoušku…! nebo kultovní Dědictví aneb Kurvahošigutntág, kde zazářila po boku herce a valašského krále Bolka Polívky.

Točila filmy a seriály a zároveň se stihla Dagmar Havlová převtělit i do divadelních rolí v Shakespearově Zkrocení zlé ženy, Čechovově Višňovém sadu nebo v Ionescově Macbettovi.

Dagmar Havlová se pak vdala za prvního muže České republiky Václava Havla a stala se první dámou. Hereckou kariéru tehdy na jedenáct let přerušila. Když se po smrti manžela na divadelní prkna a před kameru vrátila, mohli ji dováci spatřit třeba v seriálu Sanitka 2 nebo v komedii Dědictví aneb Kurva se neříká.

Během manželství s Václavem Havlem se Dagmar Havlová začala zajímat o charitu. Založila Nadaci Dagmar a Václava Havlových VIZE 97. V rámci ní se Dagmar Havlová podílela např. na zavedení bezplatného vyšetření tlustého střeva nad 50 let věku všem občanům Česka.

O DAGMAR HAVLOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Prezident Václav Havel byl až druhým mužem Dagmar Veškrnové. S prvním manželem Radvítem Novákem se rozvedla. Má s ním dceru Ninu. Jejím údajným partnerem měl být prezident Česko-afghánské obchodní komory Fawad Nadri. Ten to však popřel s tím, že jsou jen přátelé.

Začátkem září 2019 Dagmar Havlová oznámila ukončení kariéry, a to rolí ve hře Návštěva staré dámy, kterou si herečka sama vybrala.

Za hlavní roli v tragikomedii Jiřího Havelky Vlastníci (2019) byla Dagmar Havlová, a to stejně jako Tereza Ramba a Jiří Lábus, v roce 2020 nominována na Českého lva

 

Články o celebritě

Dagmar Havlová riskuje zdraví! Tereza Ramba ji přiměla k šílenému dobrodružství Dagmar Havlová riskuje zdraví! Tereza Ramba ji přiměla k šílenému dobrodružství V poslední době se Dagmar Havlová (67) obklopuje mladšími kolegyněmi, s nimiž podniká různé výlety. ... číst článek
Rok od Gottovy oslavy osmdesátin: Poslední setkání s přáteli před smrtí! Rok od Gottovy oslavy osmdesátin: Poslední setkání s přáteli před smrtí! V neděli 21. června uběhl přesně rok od velké narozeninové oslavy Karla Gotta k jeho osmdesátinám. J... číst článek
Vyčerpaná topmodelka Daniela Peštová: Nečekané přiznání na sociální síti! Vyčerpaná topmodelka Daniela Peštová: Nečekané přiznání na sociální síti! Půvabná modelka Daniela Peštová (49), životní partnerka zpěváka Pavola Habery (58) a zároveň trojnás... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Lukáš Pavlásek
Lukáš Pavlásek
zobrazit profil Uršula Kluková
Uršula Kluková
zobrazit profil Filip Březina
Filip Březina
zobrazit profil Roger Moore
Roger Moore
zobrazit profil Petra Tenorová
Petra Tenorová
zobrazit profil Štěpánka Fingerhutová
Štěpánka Fingerhutová
zobrazit profil Pavla Tomicová
Pavla Tomicová
zobrazit profil Leighton Meester
Leighton Meester