Dagmar Havlová-Veškrnová

Datum narození: 22. 3. 1953
Místo narození: Brno
Profese: herečka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Dagmar Havlová, známá z filmů jako Holky z porcelánu nebo Dědictví aneb Kurvahošigutntág, byla druhou manželkou exprezidenta Václava Havla.

Narodila se do divadelní rodiny. Konzervatoř Dagmar Havlová (rodným jménem Dagmar Veškrnová) ukončila v roce 1971 a JAMU o čtyři roky později. V brněnském Divadle na provázku (dnes Divadlo Husa na provázku) působila do té doby, než ji její kolegyně herečka Iva Janžurová doporučila do pražského Divadla na Vinohradech.

DARMAR HAVLOVÁ - JAKÝ DÁREK JÍ VYRAZIL DECH

Veškrnová si vzla první prezidenta ČR

Poté se Dagmar Havlová stala hvězdou. Zahrála si ve více než padesáti filmech. Z nich nejznámější jsou např. Zítra to roztočíme drahoušku…! nebo kultovní Dědictví aneb Kurvahošigutntág, kde zazářila po boku herce a valašského krále Bolka Polívky.

Točila filmy a seriály a zároveň se stihla Dagmar Havlová převtělit i do divadelních rolí v Shakespearově Zkrocení zlé ženy, Čechovově Višňovém sadu nebo v Ionescově Macbettovi.

Pak Darmar Veškrnová vdala za tehdejší hlavu ČR Václava Havla a stala se první dámou. Hereckou kariéru tehdy na jedenáct let přerušila.

Po smrti Havla se k herectví vrátila

Když se po smrti manžela na divadelní prkna a před kameru Dagma Havlová vrátila, mohli ji dováci spatřit třeba v seriálu Sanitka 2 nebo v komedii Dědictví aneb Kurva se neříká.

Během manželství s Václavem Havlem se Dagmar Havlová začala zajímat o charitu. Založila Nadaci Dagmar a Václava Havlových VIZE 97. V rámci ní se podílela např. na zavedení bezplatného vyšetření tlustého střeva nad 50 let věku.

Havlová byla nominována na České lvy

Začátkem září 2019 Dagmar Havlová oznámila ukončení kariéry, a to rolí ve hře Návštěva staré dámy, kterou si herečka sama vybrala.

Za hlavní roli v tragikomedii Jiřího Havelky Vlastníci (2019) byla Dagmar Havlová, a to stejně jako Tereza Ramba a Jiří Lábus, v roce 2020 nominována na Českého lva. To byla již její druhá šance získat sošku krále zvířat. První neproměnila za hlavní roli v tragikomedii Václava Halvla Odcházení (2011).

O DAGMAR HAVLOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Někdejší prezident Václav Havel byl až druhým mužem Dagmar Veškrnové. S prvním manželem Radvítem Novákem se rozvedla. Má s ním dceru Ninu. Jejím údajným partnerem měl být prezident Česko-afghánské obchodní komory Fawad Nadri. Ten to však popřel s tím, že jsou jen přátelé.

 

Články o celebritě

Náhlá smrt herce Karla Hábla (†87): Rozlučka bez obřadu! Náhlá smrt herce Karla Hábla (†87): Rozlučka bez obřadu! Jeho nečekaný odchod 2. února večer je pro rodinu a nejbližší tak bolestný, že by nezvládli veřejný ... číst článek
Osobnosti reagují na smrt Karla Hábla (†87): Byl jste můj Old Shatterhand, pláče Nesvačilová Osobnosti reagují na smrt Karla Hábla (†87): Byl jste můj Old Shatterhand, pláče Nesvačilová Zpráva o náhlém úmrtí herce Karla Hábla (†87), který je známý sice díky nevelkým rolím ve filmech, a... číst článek
Dcera Batulkové a Prachaře Mariana: Dilema kvůli postřižinám! Je celá máma? Dcera Batulkové a Prachaře Mariana: Dilema kvůli postřižinám! Je celá máma? K razantní změně se odhodlala influencerka Mariana Prachařová (29), co svou nádhernou hřívu zkrátila... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Emma Watson
Emma Watson
zobrazit profil Frank Vincent
Frank Vincent
zobrazit profil Vladimír Čapka
Vladimír Čapka
zobrazit profil Soňa Norisová
Soňa Norisová
zobrazit profil Vasil Fridrich
Vasil Fridrich
zobrazit profil Beáta Hrnčiříková
Beáta Hrnčiříková
zobrazit profil Bill Paxton
Bill Paxton
zobrazit profil Aleš Háma
Aleš Háma