Dagmar Havlová-Veškrnová

Datum narození: 22.3.1953
Místo narození: Brno
Profese: Česká herečka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Dagmar Havlová je česká herečka, známá z filmů jako Holky z porcelánu nebo Dědictví, aneb kurvahošigutntág. Byla druhou manželkou prezidenta Václava Havla.

Dagmar Havlová (původním jménem Veškrnová) se narodila do divadelní rodiny. Konzervatoř ukončila v roce 1971 a JAMU o čtyři roky později. V brněnském Divadle na provázku působila do té doby, než ji její kolegyně herečka Iva Janžurová doporučila do pražského Divadla na Vinohradech.

Dagmar Havlová se poté stala hvězdou. Zahrála si ve více než padesáti filmech. Z nich nejznámější jsou například Zítra to roztočíme drahoušku…! nebo kultovní Dědictví aneb Kurvahošigutntág, kde zazářila po boku herce a valašského krále Bolka Polívky.

Točila filmy a seriály a zároveň se stihla Dagmar Havlová převtělit i do divadelních rolí v Shakespearově Zkrocení zlé ženy, v Čechovově Višňovém sadu nebo v Ionescově Macbettovi.

Dagmar Havlová se pak vdala za prvního muže České republiky Václava Havla a stala se první dámou. Hereckou kariéru tehdy na jedenáct let přerušila. Když se po smrti manžela na divadelní prkna a před kameru vrátila, mohli jsme ji spatřit třeba v seriálu Sanitka 2 nebo Dědictví aneb Kurva se neříká.

Dagmar Havlová se během manželství s Václavem Havlem zajímala o charitu. Založila Nadaci Dagmar a Václava Havlových VIZE 97. V rámci ní se Dagmar Havlová podílela například na zavedení bezplatného vyšetření tlustého střeva nad 50 let věku všem občanům Česka.

Prezident Václav Havel byl až druhým mužem Dagmar Veškrnové. S prvním manželem Radvítem Novákem se rozvedla. Má s ním dceru Ninu. Jejím údajným partnerem má být prezident Česko-afghánské obchodní komory, Fawad Nadri. Ten to však popřel a tvrdí, že jsou jen přátelé.

 

Články o celebritě

Překvapivé rozhodnutí Dagmar Havlové: Snubní prstýnek jsem sundala! Bylo to nepatřičné Překvapivé rozhodnutí Dagmar Havlové: Snubní prstýnek jsem sundala! Bylo to nepatřičné Ještě tři roky po smrti manžela Václava Havla (†75) v roce 2011 nosila snubní prsten. Teď ho má ale… číst článek
Dagmar Havlová: ZBAVILA SE SNUBNÍHO PRSTENU! Proč ho přestala nosit? Dagmar Havlová: ZBAVILA SE SNUBNÍHO PRSTENU! Proč ho přestala nosit? Ještě tři roky po smrti manžela Václava Havla (†75) v roce 2011 nosila snubní prsten. Teď ho má ale… číst článek
Zklamaný Karel Gott: Bez důvodu ho uráželi, teď marně čeká na omluvu! Zklamaný Karel Gott: Bez důvodu ho uráželi, teď marně čeká na omluvu! Kvůli vystoupení na říjnovém zahájení Roku české kultury v Lipsku si zažil Karel Gott (79) peklo.… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jana Postlerová
Jana Postlerová
zobrazit profil Jan Zadražil
Jan Zadražil
zobrazit profil Pavel Batěk
Pavel Batěk
zobrazit profil Ondřej Havel
Ondřej Havel
zobrazit profil Michaela Kudláčková
Michaela Kudláčková
zobrazit profil Jakub Janatka
Jakub Janatka
zobrazit profil Lujza Garajová Schrameková
Lujza Garajová Schrameková
zobrazit profil Petra Nesvačilová
Petra Nesvačilová