Dagmar Havlová-Veškrnová

Datum narození: 22.3.1953
Místo narození: Brno
Profese: Česká herečka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Dagmar Havlová je česká herečka, známá z filmů jako Holky z porcelánu nebo Dědictví, aneb kurvahošigutntág. Byla druhou manželkou prezidenta Václava Havla.

Dagmar Havlová (původním jménem Veškrnová) se narodila do divadelní rodiny. Konzervatoř ukončila v roce 1971 a JAMU o čtyři roky později. V brněnském Divadle na provázku působila do té doby, než ji její kolegyně herečka Iva Janžurová doporučila do pražského Divadla na Vinohradech.

Dagmar Havlová se poté stala hvězdou. Zahrála si ve více než padesáti filmech. Z nich nejznámější jsou například Zítra to roztočíme drahoušku…! nebo kultovní Dědictví aneb Kurvahošigutntág, kde zazářila po boku herce a valašského krále Bolka Polívky.

Točila filmy a seriály a zároveň se stihla Dagmar Havlová převtělit i do divadelních rolí v Shakespearově Zkrocení zlé ženy, v Čechovově Višňovém sadu nebo v Ionescově Macbettovi.

Dagmar Havlová se pak vdala za prvního muže České republiky Václava Havla a stala se první dámou. Hereckou kariéru tehdy na jedenáct let přerušila. Když se po smrti manžela na divadelní prkna a před kameru vrátila, mohli jsme ji spatřit třeba v seriálu Sanitka 2 nebo Dědictví aneb Kurva se neříká.

Dagmar Havlová se během manželství s Václavem Havlem zajímala o charitu. Založila Nadaci Dagmar a Václava Havlových VIZE 97. V rámci ní se Dagmar Havlová podílela například na zavedení bezplatného vyšetření tlustého střeva nad 50 let věku všem občanům Česka.

Prezident Václav Havel byl až druhým mužem Dagmar Veškrnové. S prvním manželem Radvítem Novákem se rozvedla. Má s ním dceru Ninu. Jejím údajným partnerem má být prezident Česko-afghánské obchodní komory, Fawad Nadri. Ten to však popřel a tvrdí, že jsou jen přátelé.

 

Články o celebritě

Dagmar Havlová na tahu napříč Karlovými Vary: Noční dostaveníčko u lavičky Václava Havla Dagmar Havlová na tahu napříč Karlovými Vary: Noční dostaveníčko u lavičky Václava Havla Na veřejnosti většinou distingovaná někdejší první dáma Dagmar Havlová (65) se ve společnosti svých… číst článek
Dagmar Havlová na festivalu ve Varech: NOČNÍ TAH Z MEJDANU! Dagmar Havlová na festivalu ve Varech: NOČNÍ TAH Z MEJDANU! Na veřejnosti většinou distingovaná někdejší první dáma Dagmar Havlová (65) se ve společnosti přátel… číst článek
Polívka na víně! Bolek propařil noc, domů odvrávoral jako poslední až v šest ráno! Polívka na víně! Bolek propařil noc, domů odvrávoral jako poslední až v šest ráno! Luxusní večírky finančních institucí, exkluzivních značek či módních domů blednou ve světle mejdanu,… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Kelly Bishop
Kelly Bishop
zobrazit profil Martha Issová
Martha Issová
zobrazit profil Michal Nesvadba
Michal Nesvadba
zobrazit profil Martina Preissová
Martina Preissová
zobrazit profil Matthew McConaughey
Matthew McConaughey
zobrazit profil Ed O´Neill
Ed O´Neill
zobrazit profil Jamie Belman
Jamie Belman
zobrazit profil Jindřich Žampa
Jindřich Žampa