Daniela Kolářová | Celebwiki.cz

Daniela Kolářová

Datum narození: 21.9.1946
Místo narození: Cheb
Profese: herečka, někdejší poslankyně
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Když stanula Daniela Kolářová poprvé ve filmu bylo jí osm. Po dvacítce se stala jednou z nejoblíbenějších hereček 70. let 20. století.

S kolegou Jaromírem Hanzlíkem vytvořila Daniela Kolářová několik nezapomenutelných párů. Filmové manželství si s ní užil i Zdeněk Svěrák. To opravdové režisér a herec Jiří Ornest. A dokonce dvakrát.

DANIELA KOLÁŘOVÁ - ROZHOVOR NEJEN O TOMÁŠI HOLÉM

Daniela Kolářová hrála v prvním filmu už za studií na pražské DAMU. V roce 1968 se objevila v seriálu Sňatky z rozumu. Poprvé si po boku Jaromíra Hanzlíka zahrála ve Slastech otce vlasti. V Létě s kovbojem spadli láskou málem ze střechy. Starosti jim dělala i dcera Lucie postrach ulice. Role v tomto filmu přinesla Daniele Kolářové popularitu i mezi dětským publikem.

Neklid a déšť si užívala se Zdeňkem Svěrákem Na samotě u lesa. Jako manželé se potkali také ve Vratných lahvíchDaniela Kolářová si zahrála i v Obecné škole, v Poprasku na laguně nebo v Tmavomodrém světě, který režíroval Jan Svěrák, syn Zdeňka Svěráka. Nezapomenutelnou se stala také jako panoš ve snímku Noc na Karštějně.

Potlesk sklízí Daniela Kolářová i na divadelních prknech. Dlouhá léta strávila v Divadle na Vinohradech nebo v Divadle Komedie. Ztvárnila role v Shakespearově Hamletovi, v Drobečcích z perníku nebo v Pobřeží. Za své umění v inscenaci U cíle získala Cenu Alfréda Radoka.

Nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli předvedla Daniela Kolářová ve filmu Kawasakiho růže režiséra Jana Hřebejka. Získala za něj Českého lva.

Díky výborné práci v rozhlase vyhrála anketu Neviditelný herec. Dva roky byla Daniela Kolářová poslankyní České národní rady.

O DANIELE KOLÁŘOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Jiřím Ornestem se po čtrnácti letech manželství rozvedla. Odloučení jim ale nevydrželo. Podruhé se vzali v polovině 90. let. Měli syny Šimona a Matěje.

Jiří Ornest zemřel 9. dubna 2017, podlehl zákežné chorobě. Bylo mu 70 let.

 

Články o celebritě

Kolářová po operaci: Dojemný vzkaz fanouškům Kolářová po operaci: Dojemný vzkaz fanouškům Dobrá zpráva! Zdravotní stav legendární herečky Daniely Kolářové (72), která v závěru května podstoupila… číst článek
Jakub Prachař po rozchodu s Agátou: Balil striptérku! Jakub Prachař po rozchodu s Agátou: Balil striptérku! Starosti hodil za hlavu a konečně se začal bavit. Jakub Prachař (35) kvůli rozchodu s Agátou Prachařovou… číst článek
Daniela Kolářová po vážné operaci: Léčba na skrytém místě! Daniela Kolářová po vážné operaci: Léčba na skrytém místě! Zdravotní stav Daniely Kolářové (72), která v závěru května podstoupila náhlou gynekologickou operaci… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Petra Vajdová
Petra Vajdová
zobrazit profil Petr Vaněk
Petr Vaněk
zobrazit profil Soňa Valentová
Soňa Valentová
zobrazit profil Deana Horváthová Jakubisková
Deana Horváthová Jakubisková
zobrazit profil Pavel Dytrt
Pavel Dytrt
zobrazit profil Kamila Kikinčuková
Kamila Kikinčuková
zobrazit profil Andrew Garfield
Andrew Garfield
zobrazit profil Miroslav Hruška
Miroslav Hruška