Daniela Kolářová

Datum narození: 21. 9. 1946
Místo narození: Cheb
Profese: herečka, někdejší poslankyně
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Když stanula Daniela Kolářová poprvé ve filmu bylo jí osm. Po dvacítce se stala jednou z nejoblíbenějších hereček 70. let 20. století.

S kolegou Jaromírem Hanzlíkem vytvořila Daniela Kolářová několik nezapomenutelných párů. Filmové manželství si s ní užil i Zdeněk Svěrák. To opravdové režisér a herec Jiří Ornest. A dokonce dvakrát.

DANIELA KOLÁŘOVÁ - ROZHOVOR NEJEN O TOMÁŠI HOLÉM

Daniela Kolářová hrála v prvním filmu už za studií na pražské DAMU. V roce 1968 se objevila v seriálu Sňatky z rozumu. Poprvé si po boku Jaromíra Hanzlíka zahrála ve Slastech otce vlasti. V Létě s kovbojem spadli láskou málem ze střechy. Starosti jim dělala i dcera Lucie postrach ulice. Role v tomto filmu přinesla Daniele Kolářové popularitu i mezi dětským publikem.

Neklid a déšť si užívala se Zdeňkem Svěrákem Na samotě u lesa. Jako manželé se potkali také ve Vratných lahvíchDaniela Kolářová si zahrála i v Obecné škole, v Poprasku na laguně nebo v Tmavomodrém světě, který režíroval Jan Svěrák, syn Zdeňka Svěráka. Nezapomenutelnou se stala také jako panoš ve snímku Noc na Karštějně.

Potlesk sklízí Daniela Kolářová i na divadelních prknech. Dlouhá léta strávila v Divadle na Vinohradech nebo v Divadle Komedie. Ztvárnila role v Shakespearově Hamletovi, v Drobečcích z perníku nebo v Pobřeží. Za své umění v inscenaci U cíle získala Cenu Alfréda Radoka.

Nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli předvedla Daniela Kolářová ve filmu Kawasakiho růže režiséra Jana Hřebejka. Získala za něj Českého lva.

Díky výborné práci v rozhlase vyhrála anketu Neviditelný herec. Dva roky byla Daniela Kolářová poslankyní České národní rady.

O DANIELE KOLÁŘOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Jiřím Ornestem se po čtrnácti letech manželství rozvedla. Odloučení jim ale nevydrželo. Podruhé se vzali v polovině 90. let. Měli syny Šimona a Matěje.

Jiří Ornest zemřel 9. dubna 2017, podlehl zákežné chorobě. Bylo mu 70 let.

 

Články o celebritě

Generál Pavel slavil šedesátku s herci i politiky: Party hradního kandidáta pro 200 hostů Generál Pavel slavil šedesátku s herci i politiky: Party hradního kandidáta pro 200 hostů Na oslavy si moc nepotrpí, ale tuhle party si užil. Přátelé a podporovatelé generála Petra Pavla pro... číst článek
Zděšená Jiřina Bohdalová (90) na tiskovce ČT: Bez roušky líbala tři »sudičky« v respirátorech Zděšená Jiřina Bohdalová (90) na tiskovce ČT: Bez roušky líbala tři »sudičky« v respirátorech Samou radostí zapomněla na ochranu! Když Jiřina Bohdalová (90) v úterý na akci České televize spatři... číst článek
ČT představila novou vánoční pohádku: Hvězda Kukaček princem, »Iveta Bartošová« jako princezna! ČT představila novou vánoční pohádku: Hvězda Kukaček princem, »Iveta Bartošová« jako princezna! Na Štědrý den letos Česká televize uvede novou pohádku  s komickým názvem Jak si nevzít princeznu, z... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jana Andresíková
Jana Andresíková
zobrazit profil Petr Motloch
Petr Motloch
zobrazit profil Markéta Martiníková
Markéta Martiníková
zobrazit profil Ivan Řezáč
Ivan Řezáč
zobrazit profil Juraj Ďurdiak
Juraj Ďurdiak
zobrazit profil Hana Tomáš Briešťanská
Hana Tomáš Briešťanská
zobrazit profil Jana Krausová
Jana Krausová
zobrazit profil Tereza Těžká
Tereza Těžká