Daniela Kolářová | Celebwiki.cz

Daniela Kolářová

Datum narození: 21. 9. 1946
Místo narození: Cheb
Profese: herečka, někdejší poslankyně
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Když stanula Daniela Kolářová poprvé ve filmu bylo jí osm. Po dvacítce se stala jednou z nejoblíbenějších hereček 70. let 20. století.

S kolegou Jaromírem Hanzlíkem vytvořila Daniela Kolářová několik nezapomenutelných párů. Filmové manželství si s ní užil i Zdeněk Svěrák. To opravdové režisér a herec Jiří Ornest. A dokonce dvakrát.

DANIELA KOLÁŘOVÁ - ROZHOVOR NEJEN O TOMÁŠI HOLÉM

Daniela Kolářová hrála v prvním filmu už za studií na pražské DAMU. V roce 1968 se objevila v seriálu Sňatky z rozumu. Poprvé si po boku Jaromíra Hanzlíka zahrála ve Slastech otce vlasti. V Létě s kovbojem spadli láskou málem ze střechy. Starosti jim dělala i dcera Lucie postrach ulice. Role v tomto filmu přinesla Daniele Kolářové popularitu i mezi dětským publikem.

Neklid a déšť si užívala se Zdeňkem Svěrákem Na samotě u lesa. Jako manželé se potkali také ve Vratných lahvíchDaniela Kolářová si zahrála i v Obecné škole, v Poprasku na laguně nebo v Tmavomodrém světě, který režíroval Jan Svěrák, syn Zdeňka Svěráka. Nezapomenutelnou se stala také jako panoš ve snímku Noc na Karštějně.

Potlesk sklízí Daniela Kolářová i na divadelních prknech. Dlouhá léta strávila v Divadle na Vinohradech nebo v Divadle Komedie. Ztvárnila role v Shakespearově Hamletovi, v Drobečcích z perníku nebo v Pobřeží. Za své umění v inscenaci U cíle získala Cenu Alfréda Radoka.

Nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli předvedla Daniela Kolářová ve filmu Kawasakiho růže režiséra Jana Hřebejka. Získala za něj Českého lva.

Díky výborné práci v rozhlase vyhrála anketu Neviditelný herec. Dva roky byla Daniela Kolářová poslankyní České národní rady.

O DANIELE KOLÁŘOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Jiřím Ornestem se po čtrnácti letech manželství rozvedla. Odloučení jim ale nevydrželo. Podruhé se vzali v polovině 90. let. Měli syny Šimona a Matěje.

Jiří Ornest zemřel 9. dubna 2017, podlehl zákežné chorobě. Bylo mu 70 let.

 

Články o celebritě

Hvězda Modravy Boušková o roli muže a ženy: Vašek nikdy luxovat nebude! Hvězda Modravy Boušková o roli muže a ženy: Vašek nikdy luxovat nebude! Sama uznává, že je konzervativní. A nejen v tom, že je už pětačtyřicet let v jednom divadle nebo pět... číst článek
Jak prožívala rok 1989 hvězda Ulice Ilona Svobodová? Jako písařka psala pamflety! Jak prožívala rok 1989 hvězda Ulice Ilona Svobodová? Jako písařka psala pamflety! Kdyby nebyla herečka, uživila by se jako písařka! Hvězda Ulice Ilona Svobodová (59) píše na stroji r... číst článek
Vzpomínky hvězdy Pitavala i Chalupářů Böhmové: Kopecký s vyraženým zubem i pomoc Bohdalové! Vzpomínky hvězdy Pitavala i Chalupářů Böhmové: Kopecký s vyraženým zubem i pomoc Bohdalové! Herectví pověsila na hřebík už před téměř 40 lety, ale televize přes léto opakují snad všechny její ... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Lenka Kořínková
Lenka Kořínková
zobrazit profil Denis Šafařík
Denis Šafařík
zobrazit profil Stephen Amell
Stephen Amell
zobrazit profil Denzel Washington
Denzel Washington
zobrazit profil Blake Lively
Blake Lively
zobrazit profil Martina Menšíková
Martina Menšíková
zobrazit profil Peter Krause
Peter Krause