Daniela Kolářová | Celebwiki.cz

Daniela Kolářová

Datum narození: 21.9.1946
Místo narození: Cheb
Profese: herečka, někdejší poslankyně
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Když stanula Daniela Kolářová poprvé ve filmu bylo jí osm. Po dvacítce se stala jednou z nejoblíbenějších hereček 70. let 20. století.

S kolegou Jaromírem Hanzlíkem vytvořila Daniela Kolářová několik nezapomenutelných párů. Filmové manželství si s ní užil i Zdeněk Svěrák. To opravdové režisér a herec Jiří Ornest. A dokonce dvakrát.

DANIELA KOLÁŘOVÁ - ROZHOVOR NEJEN O TOMÁŠI HOLÉM

Daniela Kolářová hrála v prvním filmu už za studií na pražské DAMU. V roce 1968 se objevila v seriálu Sňatky z rozumu. Poprvé si po boku Jaromíra Hanzlíka zahrála ve Slastech otce vlasti. V Létě s kovbojem spadli láskou málem ze střechy. Starosti jim dělala i dcera Lucie postrach ulice. Role v tomto filmu přinesla Daniele Kolářové popularitu i mezi dětským publikem.

Neklid a déšť si užívala se Zdeňkem Svěrákem Na samotě u lesa. Jako manželé se potkali také ve Vratných lahvíchDaniela Kolářová si zahrála i v Obecné škole, v Poprasku na laguně nebo v Tmavomodrém světě, který režíroval Jan Svěrák, syn Zdeňka Svěráka. Nezapomenutelnou se stala také jako panoš ve snímku Noc na Karštějně.

Potlesk sklízí Daniela Kolářová i na divadelních prknech. Dlouhá léta strávila v Divadle na Vinohradech nebo v Divadle Komedie. Ztvárnila role v Shakespearově Hamletovi, v Drobečcích z perníku nebo v Pobřeží. Za své umění v inscenaci U cíle získala Cenu Alfréda Radoka.

Nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli předvedla Daniela Kolářová ve filmu Kawasakiho růže režiséra Jana Hřebejka. Získala za něj Českého lva.

Díky výborné práci v rozhlase vyhrála anketu Neviditelný herec. Dva roky byla Daniela Kolářová poslankyní České národní rady.

O DANIELE KOLÁŘOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Jiřím Ornestem se po čtrnácti letech manželství rozvedla. Odloučení jim ale nevydrželo. Podruhé se vzali v polovině 90. let. Měli syny Šimona a Matěje.

Jiří Ornest zemřel 9. dubna 2017, podlehl zákežné chorobě. Bylo mu 70 let.

 

Články o celebritě

Jakub Prachař po rozchodu s Agátou: Balil striptérku! Jakub Prachař po rozchodu s Agátou: Balil striptérku! Starosti hodil za hlavu a konečně se začal bavit. Jakub Prachař (35) kvůli rozchodu s Agátou Prachařovou… číst článek
Daniela Kolářová po vážné operaci: Léčba na skrytém místě! Daniela Kolářová po vážné operaci: Léčba na skrytém místě! Zdravotní stav Daniely Kolářové (72), která v závěru května podstoupila náhlou gynekologickou operaci… číst článek
Dana Kolářová po vážné operaci: Léčba na skrytém místě Dana Kolářová po vážné operaci: Léčba na skrytém místě Zdravotní stav Daniely Kolářové (72), která v závěru května podstoupila náhlougynekologickou… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Henrieta Hornáčková herečka
Henrieta Hornáčková herečka
zobrazit profil Dana Hlaváčová
Dana Hlaváčová
zobrazit profil Barbora Poláková
Barbora Poláková
zobrazit profil Petr Štěpánek
Petr Štěpánek
zobrazit profil Megan Fox
Megan Fox
zobrazit profil Veronika Kubařová
Veronika Kubařová
zobrazit profil Eliška Jansová
Eliška Jansová
zobrazit profil Jana Synková
Jana Synková