Daniela Kolářová

Datum narození: 21. 9. 1946
Místo narození: Cheb
Profese: herečka, někdejší poslankyně
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Když stanula Daniela Kolářová poprvé ve filmu bylo jí osm. Po dvacítce se stala jednou z nejoblíbenějších hereček 70. let 20. století.

S kolegou Jaromírem Hanzlíkem vytvořila Daniela Kolářová několik nezapomenutelných párů. Filmové manželství si s ní užil i Zdeněk Svěrák. To opravdové režisér a herec Jiří Ornest. A dokonce dvakrát.

DANIELA KOLÁŘOVÁ - ROZHOVOR NEJEN O TOMÁŠI HOLÉM

Daniela Kolářová hrála v prvním filmu už za studií na pražské DAMU. V roce 1968 se objevila v seriálu Sňatky z rozumu. Poprvé si po boku Jaromíra Hanzlíka zahrála ve Slastech otce vlasti. V Létě s kovbojem spadli láskou málem ze střechy. Starosti jim dělala i dcera Lucie postrach ulice. Role v tomto filmu přinesla Daniele Kolářové popularitu i mezi dětským publikem.

Neklid a déšť si užívala se Zdeňkem Svěrákem Na samotě u lesa. Jako manželé se potkali také ve Vratných lahvíchDaniela Kolářová si zahrála i v Obecné škole, v Poprasku na laguně nebo v Tmavomodrém světě, který režíroval Jan Svěrák, syn Zdeňka Svěráka. Nezapomenutelnou se stala také jako panoš ve snímku Noc na Karštějně.

Potlesk sklízí Daniela Kolářová i na divadelních prknech. Dlouhá léta strávila v Divadle na Vinohradech nebo v Divadle Komedie. Ztvárnila role v Shakespearově Hamletovi, v Drobečcích z perníku nebo v Pobřeží. Za své umění v inscenaci U cíle získala Cenu Alfréda Radoka.

Nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli předvedla Daniela Kolářová ve filmu Kawasakiho růže režiséra Jana Hřebejka. Získala za něj Českého lva.

Díky výborné práci v rozhlase vyhrála anketu Neviditelný herec. Dva roky byla Daniela Kolářová poslankyní České národní rady.

O DANIELE KOLÁŘOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Jiřím Ornestem se po čtrnácti letech manželství rozvedla. Odloučení jim ale nevydrželo. Podruhé se vzali v polovině 90. let. Měli syny Šimona a Matěje.

Jiří Ornest zemřel 9. dubna 2017, podlehl zákežné chorobě. Bylo mu 70 let.

 

Články o celebritě

Herečka Daniela Kolářová bude hvězdou dobového seriálu: Vzala kšeft v obchoďáku! Herečka Daniela Kolářová bude hvězdou dobového seriálu: Vzala kšeft v obchoďáku! Scénáře si pečlivě pročítá a jen tak na něco nekývne. Když se ale Daniele Kolářové (76) dostal do ru... číst článek
Nova otevře Zlatou labuť: Povolali herecká esa! Nova otevře Zlatou labuť: Povolali herecká esa! Rozhodli se investovat nemalé peníze a do souboje o diváky se Nova na jaře poprvé pustí s dobovým se... číst článek
TAK TO JE BOMBA! Hvězdy Ulice, Případů 1. oddělení i Kukaček v jednom seriálu TAK TO JE BOMBA! Hvězdy Ulice, Případů 1. oddělení i Kukaček v jednom seriálu Tohle bude velké. Televize Nova chystá svůj úplně první dobový seriál, který ponese název Zlatá labu... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jáchym Novotný
Jáchym Novotný
zobrazit profil Carmen Mayerová
Carmen Mayerová
zobrazit profil Kristen Stewart
Kristen Stewart
zobrazit profil Jakub Barták
Jakub Barták
zobrazit profil Anna Geislerová
Anna Geislerová
zobrazit profil Barbara Ronchi
Barbara Ronchi
zobrazit profil Lída Baarová
Lída Baarová