Šimon Ornest frontman The Tap Tap | Celebwiki.cz

Šimon Ornest

Datum narození: 18.12.1974
Místo narození: Praha
Profese: zpěvák, kapelník, pedagog, frontman The Tap Tap
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Zpěvák Šimon Ornest založil skupinu The Tap Tap, která je složená ze studentů a absolventů škol Jedličkova ústavu. Kapela dosáhla úspěchů nejen v Česku, ale i v zahraničí.

Kapelník a manažer souboru The Tap Tap Šimon Ornest do Jedličkova ústavu přišel na základě nabídky dělat v tomto domově mládeže vychovatele. „Znělo to tak hrozně, že jsem se rozhodl to zkusit,“ popsal své tehdejší pocity v jednom z rozhovorů.

ŠIMON ORNEST O ZESNULÉM OTCI

Se skupinou The Tap Tap, složenou ze studentů a absolventů škol pražského Jedličkova ústavu, která si od svého vzniku prošlápnula místo v českém showbyznysu a mnohokrát úspěšně reprezentovala ČR i v zahraničí, její frontman Šimon Ornest natočil již několik CD. Jmenujme: The Tap Tap v Opeře 2010, The Tap Tap Tap v Mikulášské Opeře 2011, The Tap Tap v Opeře 2014, Hopšidyridy, Párty na kolečkách či Moje volba.

Rytmické těleso zdařile spolupracuje i s jinými hvězdami české nejen hudební scény, jsou to např. Dan Bárta, Iva Kubelková, Xyndl X, Roman Zach či Wabi Daněk. The Tap Tap má na svém kontě videoklipy plné černého humoru. Např. k písním Ředitel autobusu, který na YouTube nasbíral miliony zhlédnutí, či Noha na kolejích, jenž je ztvárněním životního příběhu zpěváka a skladatele Lou Fanánka Hagena.

Hudebník a pedagog Šimon Ornest je též spoluautorem projektu na založení hudební školy pro studenty s tělesným postižením.

O THE TAP TAP ČTĚTE ZDE>>

Šimon Ornest je synem herce a režiséra Jiřího Ornesta, který v 70 letech podlehl rakovině, a přední české herečky Daniely Kolářové.

 

 

Další Hudebníci

zobrazit profil Keith Richards
Keith Richards
zobrazit profil Alexandr Kopka
Alexandr Kopka
zobrazit profil Luis Fonsi
Luis Fonsi
zobrazit profil Pekař (Petr Štolba)
Pekař (Petr Štolba)
zobrazit profil PSY (Park Jae-sang)
PSY (Park Jae-sang)
zobrazit profil Marpo (Otakar Petřina)
Marpo (Otakar Petřina)
zobrazit profil Tomáš Vořechovský
Tomáš Vořechovský
zobrazit profil Michal Vavro
Michal Vavro