Václav Kopta

Datum narození: 21. 6. 1965
Místo narození: Praha
Profese: herec, hudebník
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Václav Kopta se stal známým z filmu Sněženky a machři. Proslul ovšem také díky působení v divadle Semafor a rovněž jako hudebník.

Je to nefalšovaný machr. Herec a hudebník Václav Kopta soutěžil o sněženku Evu Jeníčkovou s Michalem Suchánkem a Janem Antonínem Duchoslavem. Role ve filmu od Karla Smyczka Sněženky a machři byla Koptova první a zároveň nejvýznamnější. Pokračování natočili po pětadvaceti letech.

Nadání Kopta sdědil po předcích

Kopta hraje v kapele a skládá texty. Je synem textaře a scenáristy Pavla Kopty. Jeho děda byl spisovatel. Po Sněženkách se Václav Kopta objevil v Okresním přeboru nebo v Hřebejkově hitu U mě dobrý. V Občanském průkazu hraje mladého esenbáka Pačese. Od roku 1986 je Václav Kopta stálým členem pražského divadla Semafor.

Účinkuje v inscenacích Kytice, Začalo to Akordem nebo Život je náhoda v obnošený vestě. Na klavír hrál v kapele BossaNova i v Bluesberry. Je spoluautorem muzikálů Čachtická paní nebo Lucrecia Borgia, který uvádělo Národní divadlo. Texty skládal Václav Kopta zpěvačce Haně Zagorové, Martě Kubišové i Leoně Machálkové.

Moderátorem show Peče celá země

V roce 2020 stejně jako dva roky nato Václav Kopta přijal nabídku moderovat show České televice Peče celá země.

V roce 2022 Václav Kopta vyhrál devátou řadu soutěže Tvoje tvář má známý hlas.

O VÁCLAVU KOPTOVI ČTĚTE ZDE>>

Václav Kopta má rád tenis a cyklistiku.

Svou ženu Simonu Vrbickou Václav Kopta poznal jako sedmnáctiletý na konzervatoři. Jejich studentská láska jim vydržela několik desetiletí. Vychovávají dceru Františku a Janu. Konzervatoř studoval i s Michalem Suchánkem a Richardem Genzerem, se kterými účinkoval v jejich talk show Mr. GS

 

Články o celebritě

Další Herci

zobrazit profil Vlastimil Bedrna
Vlastimil Bedrna
zobrazit profil Jana Krausová
Jana Krausová
zobrazit profil Eva Hrušková
Eva Hrušková
zobrazit profil Hana Brejchová
Hana Brejchová
zobrazit profil Libuše Švormová
Libuše Švormová
zobrazit profil Tomáš Měcháček
Tomáš Měcháček
zobrazit profil Brandon Lee
Brandon Lee
zobrazit profil Brigitte Bardot
Brigitte Bardot