Pavla Tomicová | Celebwiki.cz

Pavla Tomicová

Datum narození: 25. 6. 1962
Místo narození: Karviná
Profese: herečka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Herečka Pavla Tomicová je držitelkou Ceny Alfréda Radoka. Získala ji za roli Maryši. Televizním divákům utkvěla jako veselá a bodrá kadeřnice Simona ze seriálu Ulice.

V osobním životě xi Pavla Tomicová užila své. Zjistila totiž, že její první manžel je gay. „Dozvěděla jsem se, že jsem žila s fajn kamarádkou. Manžel byl homosexuál, sám se s tímto faktem těžko srovnával a mým problémem zase bylo, že jsem vyrůstala v příliš nádherném rodinném prostředí, a tudíž jsem si neuměla představit, že bych svému synovi nepřipravila totéž. A tak naše nešťastné manželství trvalo deset let,“ zavzpomínala herečka pro Blesk v únoru 2014.

EXMANŽEL PAVLY TOMICOVÉ ODJEL ZA MILENCEM

To už je ale dávná minulost. Pavla Tomicová se rozvedla a znovu provdala (již v roce 2003), a to za herce Ondřeje Malého, s nímž má dceru Anežku. Adam, syn z prvního manželství, se s nezvyklou rodinnou situaci prý vypořádal dobře. S druhým partnerem své maminky si rozumí a svého biologického otce navštěvuje. I když bydlí přes oceán – v USA.

Divadelní prkna začala Pavla Tomicová častěji vyměňovat za kameru až od roku 1998. Průlomem v její filmové kariéře byla role psycholožky Kulkové, partnerky Miroslava Donutila, ve snímku Nuda v Brně (2003) režiséra Vladimíra Morávka.

Skvěle se Pavla Tomicová zhostila třeba role nadržené dámy středního věku, která sváděla Jiřího MádlaVojtku Kotka, jež si zahráli dvojici paniců ve filmu Snowborďáci. Hrála ve filmech Rafťáci, Crash Road či Doblba! Kromě novácké Ulice ji televizní diváci mohli vidět v seriálech Kriminálka Anděl, Gympl s (r)učením omezeným, Reportérka, Četníci z Luhačovic či Slunečná.

V roce 2020 byla Pavla Tomicová nominována na Českého lva za ztvárnění hádavé sousedky v komedii reřiséra a scenáristy Jiřího Havelky Vlastníci

O PAVLE TOMICOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Na divadelních prknech, kde si navíc padla do oka se svým druhým mužem, Ondřejem Malým, je Pavla Tomicová jako doma. Není tedy divu, že si jejích výkonů všimli i akademici a udělili jí Cenu Alfréda Radoka (1999) za ženský herecký výkon (postava Maryši v dramatu Maryša – po pravdě však „Mařka“). O tři roky později byla nominována na Cenu Thálie (postava Iriny Arkadiové ve hře Racek) a v roce 2006 přišla další nominace na Cenu Alfréda Radoka (postava Štěpy ve hře Petrolejové lampy).

Herečka Pavla Tomicová se narodila v Ráji, což je čtvrť v Karviné. Po maturitě na střední pedagogické škole rok učila. Pak se dostala na katedru loutkářství pražské DAMU. Už při studiu spolupracovala s divadlem Drak v Hradci Králové, kam posléze nastoupila do stálého angažmá. Jako loutkoherečka působila deset sezón.

Poté Pavla Tomicová dostala nabídku do Klicperova divadla. Kromě Hradce ji diváci mohli vidět třaba také v Tramvaji do stanice touha. Inscenaci nastudovala jako host s pražským Dejvickým divadlem.

 

Články o celebritě

Audioknihou roku je syrová Dědina, prvenství získali i Vlasák, Kameníková či Dvořák Audioknihou roku je syrová Dědina, prvenství získali i Vlasák, Kameníková či Dvořák Drsně pravdivá Dědina na sebe při letošním udílení cen Audiokniha roku strhla zájem oprávněně. Stejn... číst článek
Slunečná: Pavla Tomicová má cukrovku a pěkně proříznutou pusu Slunečná: Pavla Tomicová má cukrovku a pěkně proříznutou pusu Herečka Pavla Tomicová září díky obdivuhodnému komediálnímu talentu a zaujala i tanečními vlohami. V... číst článek
Václav Knop nerudného tělocvikáře z Hospody vyměnil za nevrlého doktora ve Slunečné Václav Knop nerudného tělocvikáře z Hospody vyměnil za nevrlého doktora ve Slunečné Herec, dabér a odborník na skotskou whisky Václav Knop, který proslul jako nerudný tělocvikář Jonáš ... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Filip Antonio
Filip Antonio
zobrazit profil Ivo Niederle
Ivo Niederle
zobrazit profil Barbra Streisand
Barbra Streisand
zobrazit profil Petra Špalková
Petra Špalková
zobrazit profil Tomáš Karger
Tomáš Karger
zobrazit profil Olga Želenská
Olga Želenská
zobrazit profil Charlie  Chaplin
Charlie Chaplin
zobrazit profil Jiřina Švorcová
Jiřina Švorcová