Ondřej Malý | Celebwiki.cz

Ondřej Malý

Datum narození: 9.1.1966
Místo narození: Ostrava
Profese: herec

Související celebrity

Životopis

Herec Ondřej Malý dostal Českého lva za nejlepší mužský výkon ve filmu Pouta. Jeho ženou je herečka, alespoň v Ulici TV Nova vždy dobře naladěná kadeřnice Simona, Pavla Tomicová-Malá.

Ondřej Malý se před televizními kamerami poprvé objevil v legendárních Přátelích Zeleného údolí. V tomto kdysi velmi sledovaném seriálu (měl 12 dílů), si zahrál v devíti z nich. Postavu Káji, vesnického chlapce, začal hrát ve svých třinácti letech. Kamarádil se tam s dětským hrdinou Pavlem (Miroslav Čížek), který se „vetřel“ do přízně hlavního hrdiny, lesníka Horyny, jímž byl herec Vlado Müller (otec známého slovenské zpěváka a skladatele Richarda Müllera).

MALÝ ONDŘEJ A JEHO VELKÉ ROLE

Hlavní roli dostal Ondřej Malý ve filmu Radima Špačkak Pouta, kde mu sekundovali herci jako Luboš Veselý, Oldřich Kaiser, Roman Zach a Leoš Noha. Malý si zde zahrál estébáka, který mu v roce 2010 vynesl Českého lva za nejlepší mužský herecký výkon.

Ondřej Malý ztvárnil desítky postav. Hrál například ve filmech Lidice, Ve stínu, Hořící keř, Místa, Krásno či v snímku režiséra Vladimíra Morávka Akvabely, a to po boku své manželky Pavly, Jana Budaře, Ivana Trojana, Jiřího Vyorálka či Kateřiny Holánové. Malý se objevil v řadě seriálů: Chlapci a chlapi, Ulice, Kriminálka Staré město, Nevinné lži, Cirkus Bukowsky, Neviditelní, Případy 1. oddělení, Četnící z Luhačovic. Společně se svou ženou, herečkou Pavlou Tomicovou, natočil videoklip – parodii na country - pražské punkové kapely Vagyny Dy Praga.

Herectví Ondřej Malý studoval na ostravské konzervatoři a na Emmerson College v Londýně. Působil v Divadle Petra Bezruče v Ostravě, překládal z angličtiny, daboval, hostoval v pražském divadle Na zábradlí. Také se živil jako vlekař na Pradědu. Stálé angažmá dostal v Klicperově divadle v roce 1997. Na divadelních prknech se seznámil s Pavlou Tomicovou, s kterou se oženil roku 2003. Mají spolu dceru Anežku.

 

Články o celebritě

Narodily se v tomto roce: Nejkrásnější miminka 2018 Narodily se v tomto roce: Nejkrásnější miminka 2018 Rodily tajně i předčasně, na slunné Floridě i v zamrzlém Česku. České i zahraniční osobnosti přivedly… číst článek
Režisér Snowboarďáků do nové komedie LOVEní obsadil Prachaře i s tchyní Žilkovou Režisér Snowboarďáků do nové komedie LOVEní obsadil Prachaře i s tchyní Žilkovou Zda nová romantická komedie režiséra Karla Janáka (48) LOVEní bude stejný hit jako Snowboarďaci,… číst článek
Afterparty po finále deváté řady StarDance: Polibky (ne)zadaných mužů! Afterparty po finále deváté řady StarDance: Polibky (ne)zadaných mužů! Jak je dobrým zvykem u skoro všech soutěžících, ať už celebrit, nebo profesionálních tanečníků, po… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Cyril Drozda
Cyril Drozda
zobrazit profil Hana Brejchová
Hana Brejchová
zobrazit profil Jiří Adamíra
Jiří Adamíra
zobrazit profil Hanuš Bor
Hanuš Bor
zobrazit profil Mila Kunis
Mila Kunis
zobrazit profil Alexandr Postler starší
Alexandr Postler starší
zobrazit profil Iva Hüttnerová
Iva Hüttnerová
zobrazit profil Viet Anh Doan
Viet Anh Doan