Ondřej Malý | Celebwiki.cz

Ondřej Malý

Datum narození: 9.1.1966
Místo narození: Ostrava
Profese: herec

Související celebrity

Životopis

Herec Ondřej Malý dostal Českého lva za nejlepší mužský výkon ve filmu Pouta. Jeho ženou je herečka, alespoň v Ulici TV Nova vždy dobře naladěná kadeřnice Simona, Pavla Tomicová-Malá.

Ondřej Malý se před televizními kamerami poprvé objevil v legendárních Přátelích Zeleného údolí. V tomto kdysi velmi sledovaném seriálu (měl 12 dílů), si zahrál v devíti z nich. Postavu Káji, vesnického chlapce, začal hrát ve svých třinácti letech. Kamarádil se tam s dětským hrdinou Pavlem (Miroslav Čížek), který se „vetřel“ do přízně hlavního hrdiny, lesníka Horyny, jímž byl herec Vlado Müller (otec známého slovenské zpěváka a skladatele Richarda Müllera).

MALÝ ONDŘEJ A JEHO VELKÉ ROLE

Hlavní roli dostal Ondřej Malý ve filmu Radima Špačkak Pouta, kde mu sekundovali herci jako Luboš Veselý, Oldřich Kaiser, Roman Zach a Leoš Noha. Malý si zde zahrál estébáka, který mu v roce 2010 vynesl Českého lva za nejlepší mužský herecký výkon.

Ondřej Malý ztvárnil desítky postav. Hrál například ve filmech Lidice, Ve stínu, Hořící keř, Místa, Krásno či v snímku režiséra Vladimíra Morávka Akvabely, a to po boku své manželky Pavly, Jana Budaře, Ivana Trojana, Jiřího Vyorálka či Kateřiny Holánové. Malý se objevil v řadě seriálů: Chlapci a chlapi, Ulice, Kriminálka Staré město, Nevinné lži, Cirkus Bukowsky, Neviditelní, Případy 1. oddělení, Četnící z Luhačovic. Společně se svou ženou, herečkou Pavlou Tomicovou, natočil videoklip – parodii na country - pražské punkové kapely Vagyny Dy Praga.

Herectví Ondřej Malý studoval na ostravské konzervatoři a na Emmerson College v Londýně. Působil v Divadle Petra Bezruče v Ostravě, překládal z angličtiny, daboval, hostoval v pražském divadle Na zábradlí. Také se živil jako vlekař na Pradědu. Stálé angažmá dostal v Klicperově divadle v roce 1997. Na divadelních prknech se seznámil s Pavlou Tomicovou, s kterou se oženil roku 2003. Mají spolu dceru Anežku.

 

Články o celebritě

Kosti Heydrichova syna na prodej: I se zámkem za Prahou! Kosti Heydrichova syna na prodej: I se zámkem za Prahou! Někdejší sídlo esesáckého generála je na prodej. Rozlehlý areál zdevastovaného zámku přitom stále… číst článek
Jak pařil Český lev: Od Bohdalky přes Trošku, až k řízkové sabotáži Jak pařil Český lev: Od Bohdalky přes Trošku, až k řízkové sabotáži Český film má ve světě zvuk, točily se a točí skvělé snímky, filmový divák je náročný a zásadní je… číst článek
Vítěz Tváře Cina: Nadšení střídají noční můry Vítěz Tváře Cina: Nadšení střídají noční můry Všichni, kteří sledovali Jana Cinu (30) v show Tvoje tvář má známý hlas, vědí, jaký je zpěvák a tanečník.… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Alexis Bledel
Alexis Bledel
zobrazit profil Jaroslava Pokorná
Jaroslava Pokorná
zobrazit profil Simona Kollárová
Simona Kollárová
zobrazit profil Jakub Žáček
Jakub Žáček
zobrazit profil Denisa Nesvačilová
Denisa Nesvačilová
zobrazit profil Nataša Gáčová
Nataša Gáčová
zobrazit profil Richard Gere
Richard Gere
zobrazit profil Jan Kolařík
Jan Kolařík