Ondřej Malý | Celebwiki.cz

Ondřej Malý

Datum narození: 9. 1. 1966
Místo narození: Ostrava
Profese: herec

Související celebrity

Životopis

Herec Ondřej Malý dostal Českého lva za nejlepší mužský výkon ve filmu Pouta. Jeho ženou je herečka, alespoň v Ulici TV Nova vždy dobře naladěná kadeřnice Simona, Pavla Tomicová-Malá.

Ondřej Malý se před televizními kamerami poprvé objevil v legendárních Přátelích Zeleného údolí. V tomto kdysi velmi sledovaném seriálu (měl 12 dílů), si zahrál v devíti z nich. Postavu Káji, vesnického chlapce, začal hrát ve svých třinácti letech. Kamarádil se tam s dětským hrdinou Pavlem (Miroslav Čížek), který se „vetřel“ do přízně hlavního hrdiny, lesníka Horyny, jímž byl herec Vlado Müller (otec známého slovenské zpěváka a skladatele Richarda Müllera).

MALÝ ONDŘEJ A JEHO VELKÉ ROLE

Hlavní roli dostal Ondřej Malý ve filmu Radima Špačkak Pouta, kde mu sekundovali herci jako Luboš Veselý, Oldřich Kaiser, Roman Zach a Leoš Noha. Malý si zde zahrál estébáka, který mu v roce 2010 vynesl Českého lva za nejlepší mužský herecký výkon.

Ondřej Malý ztvárnil desítky postav. Hrál například ve filmech Lidice, Ve stínu, Hořící keř, Místa, Krásno či v snímku režiséra Vladimíra Morávka Akvabely, a to po boku své manželky Pavly, Jana Budaře, Ivana Trojana, Jiřího Vyorálka či Kateřiny Holánové. Malý se objevil v řadě seriálů: Chlapci a chlapi, Ulice, Kriminálka Staré město, Nevinné lži, Cirkus Bukowsky, Neviditelní, Případy 1. oddělení, Četnící z Luhačovic. Společně se svou ženou, herečkou Pavlou Tomicovou, natočil videoklip – parodii na country - pražské punkové kapely Vagyny Dy Praga.

Herectví Ondřej Malý studoval na ostravské konzervatoři a na Emmerson College v Londýně. Působil v Divadle Petra Bezruče v Ostravě, překládal z angličtiny, daboval, hostoval v pražském divadle Na zábradlí. Také se živil jako vlekař na Pradědu. Stálé angažmá dostal v Klicperově divadle v roce 1997. Na divadelních prknech se seznámil s Pavlou Tomicovou, s kterou se oženil roku 2003. Mají spolu dceru Anežku.

 

Články o celebritě

Šokující honorář! Tolik vydělala Němcové BABIČKA Šokující honorář! Tolik vydělala Němcové BABIČKA Prožívala nejtěžší období svého života. Mimo smrt syna se Božena Němcová potýkala s nemocemi, chudob... číst článek
Rodinné sešlosti na Českých lvech: Janžurová s mladší kopií i chlap v sukni! Rodinné sešlosti na Českých lvech: Janžurová s mladší kopií i chlap v sukni! Někteří herci na slavnostní předávání filmových cen Český lev nechali své drahé polovičky doma a vyv... číst článek
Mise nový domov: Zákeřná nemoc vzala Kateřině úplně všechno Mise nový domov: Zákeřná nemoc vzala Kateřině úplně všechno Mise nový domov a s ní i oblíbená moderátorka Tereza Pergnerová pokračuje už ve středu večer svojí t... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Filip Kaňkovský
Filip Kaňkovský
zobrazit profil Július Satinský
Július Satinský
zobrazit profil Scott Patterson
Scott Patterson
zobrazit profil Václav Knop
Václav Knop
zobrazit profil Aneta (Anie Darling)
Aneta (Anie Darling)
zobrazit profil Jiří Vala
Jiří Vala
zobrazit profil Lukáš Hlavica
Lukáš Hlavica
zobrazit profil Marek Lambora
Marek Lambora