Richard Müller

Datum narození: 6. 9. 1961
Místo narození: Hlohovec
Profese: zpěvák
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Slovenský zpěvák Richard Müller, který za svou kariéru prodal miliony nosičů, se proslavil hitem Po schodoch. Jeho pověst mu pošramotila závislost na drogách.

Muzikant, zpěvák a skladatel Richard Müller, syn herecké dvojice Vlada a Elišky Müllerových, vystudoval televizní dramaturgii a scenáristiku na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě. K hudbě se dostal přes noviny, do nichž psal. První skladba Rádio přišla se skupinou Burčiak. Hit Po schodoch vydal s vlastní kapelou Banket.

RICHARD MÜLLER VÁLČIL S MICHALEM HORÁČKEM

Na sólovou dráhu slovenský zpěvák Richard Müller vyrazil v roce 1990. V albu V penzionu svět zpíval i česky. Hity Štěstí je krásná věc a Rozeznávám mu na něj složil Petr HapkaMichalem Horáčkem. Následovala silná Cigaretka na dva ťahy z desky LSD. Svršky mu k tělu přirostly ve skladbě Nahý, rozvod pak nedaroval v návykové Nebude to ľahké. Za své umění získal desítky ocenění. Moderoval i vlastní pořady Promülle a Müllerád.

Richar Müller posléze začal brát drogy. Prohloubila se u něj i nemoc maniodepresivní psychóza. Stavy hyperaktivity se měnily na nekonečnou strnulost, zmar a depresi. V mánii rozdával přátelům balíky peněz. Nakonec skončil na psychiatrii.

ZPĚVÁK RICHARD MÜLLER NARKOMANEM

Z léčení se ale Richar Müller dostal. V americkém New Yorku začal spolupracovat s tamními předními instrumentalisty. Po dlouhé době vydal album Monogramný vzťah. A následovaly další, díky nimž na Slovensku vyhrál pěveckou anketu Zlatý slávik.

O RICHARDU MÜLLEROVI ČTĚTE ZDE

Hudbu Richar Müller složil k několika filmům i divadelním hrám. Jeho první múza, televizní hlasatelka Soňa Müllerová, s ním má syna Filipa a dceru Emu. Po patnácti letech soužití se v roce 2001 rozvedli. Poté byla jeho partnerkou zpěvačka a houslistka Iva Bittová. Manažerka Vanda Wolfová mu porodila syna Markuse.

 

Články o celebritě

Seriálová novinka Eliška a Damián dostala »nakládačku«: Smetana ostře reaguje Seriálová novinka Eliška a Damián dostala »nakládačku«: Smetana ostře reaguje Seriál Eliška a Damián, co v sobotu debutoval na našich obrazovkách pilotním dílem, zatím sklízí obr... číst článek
Pohřeb Vaša Patejdla (†68) bez bývalé lásky Gombitové: Vážný spor až do smrti! Pohřeb Vaša Patejdla (†68) bez bývalé lásky Gombitové: Vážný spor až do smrti! Za zvuků písně Voda, čo ma drží nad vodou proběhlo ve středu v Praze poslední rozloučení s Vašem Pat... číst článek
Hvězdy oplakávají smrt Vaša Patejdla (†68): Šťastnou cestu do »Ztraceného ráje«! Hvězdy oplakávají smrt Vaša Patejdla (†68): Šťastnou cestu do »Ztraceného ráje«! Zpěvák a skladatel Vašo Patejdl (†68), člen kapely Elán, odešel z tohoto světa. Pro mnohé z jeho přá... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Pavlína Jágrová
Pavlína Jágrová
zobrazit profil Daniel Barták
Daniel Barták
zobrazit profil Michal Smejkal
Michal Smejkal
zobrazit profil Dominika Hašková
Dominika Hašková
zobrazit profil Kateřina Kaira Hrachovcová
Kateřina Kaira Hrachovcová
zobrazit profil Veronica Lario Berlusconi
Veronica Lario Berlusconi
zobrazit profil Jan Kuchař
Jan Kuchař