Richard Müller | Celebwiki.cz

Richard Müller

Datum narození: 6.9.1961
Místo narození: Hlohovec
Profese: zpěvák
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Slovenský zpěvák Richard Müller, který za svou kariéru prodal miliony nosičů, se proslavil hitem Po schodoch. Jeho pověst mu pošramotila závislost na drogách.

Muzikant, zpěvák a skladatel Richard Müller, syn herecké dvojice Vlada a Elišky Müllerových, vystudoval televizní dramaturgii a scenáristiku na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě. K hudbě se dostal přes noviny, do nichž psal. První skladba Rádio přišla se skupinou Burčiak. Hit Po schodoch vydal s vlastní kapelou Banket.

RICHARD MÜLLER VÁLČIL S MICHALEM HORÁČKEM

Na sólovou dráhu slovenský zpěvák Richard Müller vyrazil v roce 1990. V albu V penzionu svět zpíval i česky. Hity Štěstí je krásná věc a Rozeznávám mu na něj složil Petr HapkaMichalem Horáčkem. Následovala silná Cigaretka na dva ťahy z desky LSD. Svršky mu k tělu přirostly ve skladbě Nahý, rozvod pak nedaroval v návykové Nebude to ľahké. Za své umění získal desítky ocenění. Moderoval i vlastní pořady Promülle a Müllerád.

Richar Müller posléze začal brát drogy. Prohloubila se u něj i nemoc maniodepresivní psychóza. Stavy hyperaktivity se měnily na nekonečnou strnulost, zmar a depresi. V mánii rozdával přátelům balíky peněz. Nakonec skončil na psychiatrii.

ZPĚVÁK RICHARD MÜLLER NARKOMANEM

Z léčení se ale Richar Müller dostal. V americkém New Yorku začal spolupracovat s tamními předními instrumentalisty. Po dlouhé době vydal album Monogramný vzťah. A následovaly další, díky nimž na Slovensku vyhrál pěveckou anketu Zlatý slávik.

O RICHARDU MÜLLEROVI ČTĚTE ZDE

Hudbu Richar Müller složil k několika filmům i divadelním hrám. Jeho první múza, televizní hlasatelka Soňa Müllerová, s ním má syna Filipa a dceru Emu. Po patnácti letech soužití se v roce 2001 rozvedli. Poté byla jeho partnerkou zpěvačka a houslistka Iva Bittová. Manažerka Vanda Wolfová mu porodila syna Markuse.

 

Články o celebritě

Adela Vinczeová má protekci? První role na divadle je »rodinný podnik«! Adela Vinczeová má protekci? První role na divadle je »rodinný podnik«! Plavovlasá slovenská moderátorka Adela Vinczeová (38), které byly u našich slovenských sousedů zrušeny… číst článek
Richard Müller trpí vážnou nemocí: Před koncertem prožívá peklo! Richard Müller trpí vážnou nemocí: Před koncertem prožívá peklo! Zpěvák Richard Müller (57) se na hudební scéně pohybuje s krátkými přestávkami přes třicet let. A… číst článek
Richard Müller na dovolené se synem (7): Dojemná slova plná lásky Richard Müller na dovolené se synem (7): Dojemná slova plná lásky Slovenský muzikant Richard Müller (57) vyrazil se svou přítelkyní Vandou Volfovou (48) a synem Markusem… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Kateřina Zemanová
Kateřina Zemanová
zobrazit profil Vít Rakušan
Vít Rakušan
zobrazit profil Jiří Adamec
Jiří Adamec
zobrazit profil Lucie Zedníčková
Lucie Zedníčková
zobrazit profil Marta Davouze
Marta Davouze
zobrazit profil Josefína Nesvadbová
Josefína Nesvadbová
zobrazit profil Eva Jeníčková
Eva Jeníčková
zobrazit profil Tomáš Jeřábek
Tomáš Jeřábek