Iva Bittová

Iva Bittová

Datum narození: 22. 7. 1958
Místo narození: Bruntál
Profese: zpěvačka, houslistka, herečka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Houslistka a zpěvačka Iva Bittová, jež se pustila do muziky napříč žánry, koncertovala kromě téměř celé Evropy, také v Americe a v Japonsku.

Iva Bittová má být talentovaná po kom, umění má v těle celá její rodina. Otec Kolaman Bitto, původem z jižního Slovenska, hrál na cimbál, kytaru i trumpetu. Matka Ludmila se věnovala zpěvu. Starší sestra Ida vede mezinárodní školu hlasu v Bystré u Poličky, mladší Regina má dramatický kroužek.

IVA BITTOVÁ A JIŘÍ BARTOŠKA

Vystudovala hudebně dramatický obor na brněnské konzervatoři. Hru na housle pilovala Iva Bittová k dokonalé hladkosti s profesorem z Janáčkovy akademie Rudolfem Šťastným. Zároveň zpívala s Brněnským rozhlasovým orchestrem lidových nástrojů. Ještě než začala nahrávat desky, jejichž počet se blíží desítce, objevila se Iva Bittová v několika filmech. Její jméno zdobí například drama Růžové sny nebo německý Ostrov stříbrných volavek. Od roku 1978 účinkovala v divadle Husa na provázku, kde excelovala například ve hře Balada pro banditu.

V osmdesátých letech začala Iva Bittová vystupovat s kapelou Dunaj. Vlastními texty a písně rozeznívala spolu se skladatelem a bubeníkem Pavlem Fajtem i na evropských hudebních scénách. Své publikum si později našla i za oceánem. Ve Spojených státech žila mnoho let. Úspěch ji vedl spolu s hudebníkem Vladimírem Václavkem k založení Čikori, asociace muzikantů bažících po improvizované hudbě.

IVA BITTOVÁ - SETKÁNÍ S BÝVALOU LÁSKOU

Z koncertů Iva Bittová občas odběhla zpátky k filmu. Zahrála si například v pohádce Mikola a Mikolko nebo v romantickém dramatu Ondřeje Trojana Želary s Aňou Geislerovou v hlavní roli. V roce 2007 dokončila režisérka Alice Nellis film Tajnosti, ve kterých ztvárnila Iva Bittová hlavní roli.

EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR S IVOU BITTOVOU NAJDETE ZDE

Za svou jedinečnou muzikálnost získala Iva Bittová několikrát cenu České hudební akademie. V roce 2006 vyhrála brněnskou anketu Top100 v kategorii Osobnost roku.

Jeden čas si Iva Bittová užívala svůj úspěch spolu se slovenským zpěvákem Richardem Müllerem. Začala si s ním v době, kdy bojoval s drogovou závislostí a pomohla mu vyhrát. Jejich vztah ale nevydržel.

O IVĚ BITTOVÉ ČTĚTE ZDE

Na své housle nedá Iva Bittová nikdy dopustit. Provázejí ji celým životem. Usměrňují ho. Miluje i své dva syny. Matyáš vystudoval práva a Antonín pokračuje v hudebních šlépějích své matky.

 

Články o celebritě

Vítězka Českého lva Magdaléna Borová: S režisérem Taušem se vedli za ruku! Přitom je vdaná za jiného Vítězka Českého lva Magdaléna Borová: S režisérem Taušem se vedli za ruku! Přitom je vdaná za jiného Pro většinu veřejnosti neznámá herečka, ale v divadelním světě uznávaná umělkyně. To je čerstvá drži... číst článek
Miroslav Donutil slaví 70. narozeniny: Co má, to si vydřel! Miroslav Donutil slaví 70. narozeniny: Co má, to si vydřel! Na kontě má přes stovku filmů, včetně Pelíšků, Dědictví aneb Kurvahošigutntág nebo Černých baronů, ú... číst článek
Divadlo odtajnilo příčinu smrti herce Martina Havelky (†62): Rakovina jícnu?! Divadlo odtajnilo příčinu smrti herce Martina Havelky (†62): Rakovina jícnu?! O náhlém skonu herce Martina Havelky (†62) jako první na twitteru informoval režisér Jan Hřebejk (53... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Yvetta Simonová
Yvetta Simonová
zobrazit profil Martin Schreiner
Martin Schreiner
zobrazit profil Markéta Mátlová
Markéta Mátlová
zobrazit profil Tereza Anna Mašková
Tereza Anna Mašková
zobrazit profil Nicole Scherzinger
Nicole Scherzinger
zobrazit profil Mirai Navrátil
Mirai Navrátil
zobrazit profil Iva Frühlingová
Iva Frühlingová
zobrazit profil Vladimír 518
Vladimír 518