Marcela Březinová | Celebwiki.cz

Marcela Březinová

Datum narození: 18. 11. 1960
Místo narození: Pobořany
Profese: zpěvačka
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Zpěvačka Marcela Březinová se zařadila mezi stálice české hudební scény. Jejím manželem byl režisér a skladatel Zdeněk Švarc.

Vystudovala klasický a jazzový zpěv na Lidové konzervatoři. V roce 1981 Marcela Březinová začínala s kapelou OK band, kterou o šest let později opustila. Na sólové dráze spolupracovala se skupinami Leška Semelky nebo Slávka Jandy.

MARCELA BŘEZINOVÁ - ROZHOVOR NAJDETE ZDE>>

V roce 1999 se Marcela Březinová do OK bandu vrátila, druhé loučení ale přišlo hned po čtyřech letech společných koncertů. Jejími nejznámějšími písně jsou Snad za to může láska, Hádej nebo Na kopcích.

Mezi její úspěchy patří druhé místo z jihlavského festivalu Mladá píseň z roku 1980 nebo bramborová pozice z mezinárodního Intertalentu konaného o rok později. Své zkušenosti začala Marcela Březinová předávat posluchačům Mezinárodní konzervatoře v Praze.

O MARCELE BŘEZINOVÉ ČTĚTE ZDE>>

S režisérem, skladatelem a výtvarníkem Zdeňkem Švarcem měla Marcela Březinová dceru Vandu a vychovávala s ním syna Jana z jeho předchozího vztahu.

Zdeněk Švarc spáchal v létě 2011 sebevraždu. Bylo mu 57 let.

 

Články o celebritě

Exmanželka Šípa Holanová: Pořád má šílené bolesti! I kamarádka má strach Exmanželka Šípa Holanová: Pořád má šílené bolesti! I kamarádka má strach Zpěvačka Marcela Holanová (68) trpí i po operaci kyčle, které se hodně bála. Má stále velké bolesti,... číst článek
Březinová o Holanové: „Podle mě to zanedbala...“ Březinová o Holanové: „Podle mě to zanedbala...“ Operace kyčle se hodně bála a možná měla proč. Marcela Holanová (68) není ani po osmi měsících v poř... číst článek
Synovec Březinové se oženil! Známý dabér si vzal krásnou reportérku Synovec Březinové se oženil! Známý dabér si vzal krásnou reportérku Do roka a do dne to sice nestihli, ale přece jen si konečně řekli »ANO«! Herec a dabér Filip Švarc (... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Debbie Harry
Debbie Harry
zobrazit profil Leonard Cohen
Leonard Cohen
zobrazit profil Pavla Břínková
Pavla Břínková
zobrazit profil Hana Zagorová
Hana Zagorová
zobrazit profil Bobby  Brown
Bobby Brown
zobrazit profil Michael Kmeť - Separ
Michael Kmeť - Separ
zobrazit profil José Carreras
José Carreras