Marcela Březinová | Celebwiki.cz

Marcela Březinová

Datum narození: 18.11.1960
Místo narození: Pobořany
Profese: zpěvačka
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Zpěvačka Marcela Březinová se zařadila mezi stálice české hudební scény. Jejím manželem byl režisér a skladatel Zdeněk Švarc.

Vystudovala klasický a jazzový zpěv na Lidové konzervatoři. V roce 1981 Marcela Březinová začínala s kapelou OK band, kterou o šest let později opustila. Na sólové dráze spolupracovala se skupinami Leška Semelky nebo Slávka Jandy.

MARCELA BŘEZINOVÁ - ROZHOVOR NAJDETE ZDE>>

V roce 1999 se Marcela Březinová do OK bandu vrátila, druhé loučení ale přišlo hned po čtyřech letech společných koncertů. Jejími nejznámějšími písně jsou Snad za to může láska, Hádej nebo Na kopcích.

Mezi její úspěchy patří druhé místo z jihlavského festivalu Mladá píseň z roku 1980 nebo bramborová pozice z mezinárodního Intertalentu konaného o rok později. Své zkušenosti začala Marcela Březinová předávat posluchačům Mezinárodní konzervatoře v Praze.

O MARCELE BŘEZINOVÉ ČTĚTE ZDE>>

S režisérem, skladatelem a výtvarníkem Zdeňkem Švarcem měla Marcela Březinová dceru Vandu a vychovávala s ním syna Jana z jeho předchozího vztahu.

Zdeněk Švarc spáchal v létě 2011 sebevraždu. Bylo mu 57 let.

 

Články o celebritě

Trpí kvůli pohybu! Jitka Zelenková vypadá skvěle, ale trápí ji zdraví! Trpí kvůli pohybu! Jitka Zelenková vypadá skvěle, ale trápí ji zdraví! Zpěvačka se sametovým hlasem Jitka Zelenková (68) si stále udržuje svou štíhlou postavu občasnou… číst článek
Březinová překvapila: Mám kamaráda, chodím k němu ráda… Březinová překvapila: Mám kamaráda, chodím k němu ráda… Marcela Březinová (58) vypadá na svůj věk velmi dobře. Usměvavá zpěvačka, která si zažila své, vyzradila,… číst článek
Březinová po krátkém programu září, na ME útočí na své maximum Březinová po krátkém programu září, na ME útočí na své maximum Krasobruslařka Eliška Březinová je na mistrovství Evropy po krátkém programu dvanáctá a útočí na… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Hana Pecková
Hana Pecková
zobrazit profil Petr Novák
Petr Novák
zobrazit profil Johny Machette
Johny Machette
zobrazit profil Dolores O’Riordan
Dolores O’Riordan
zobrazit profil Ellie Goulding
Ellie Goulding
zobrazit profil Cher (Cherilyn Sarkisian)
Cher (Cherilyn Sarkisian)
zobrazit profil Susan Boyle
Susan Boyle
zobrazit profil Vlastimil Třešňák
Vlastimil Třešňák