Marcela Březinová | Celebwiki.cz

Marcela Březinová

Datum narození: 18.11.1960
Místo narození: Pobořany
Profese: zpěvačka
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Zpěvačka Marcela Březinová se zařadila mezi stálice české hudební scény. Jejím manželem byl režisér a skladatel Zdeněk Švarc.

Vystudovala klasický a jazzový zpěv na Lidové konzervatoři. V roce 1981 Marcela Březinová začínala s kapelou OK band, kterou o šest let později opustila. Na sólové dráze spolupracovala se skupinami Leška Semelky nebo Slávka Jandy.

MARCELA BŘEZINOVÁ - ROZHOVOR NAJDETE ZDE>>

V roce 1999 se Marcela Březinová do OK bandu vrátila, druhé loučení ale přišlo hned po čtyřech letech společných koncertů. Jejími nejznámějšími písně jsou Snad za to může láska, Hádej nebo Na kopcích.

Mezi její úspěchy patří druhé místo z jihlavského festivalu Mladá píseň z roku 1980 nebo bramborová pozice z mezinárodního Intertalentu konaného o rok později. Své zkušenosti začala Marcela Březinová předávat posluchačům Mezinárodní konzervatoře v Praze.

O MARCELE BŘEZINOVÉ ČTĚTE ZDE>>

S režisérem, skladatelem a výtvarníkem Zdeňkem Švarcem měla Marcela Březinová dceru Vandu a vychovávala s ním syna Jana z jeho předchozího vztahu.

Zdeněk Švarc spáchal v létě 2011 sebevraždu. Bylo mu 57 let.

 

Články o celebritě

Má pěkné tělo a nebojí se ho ukázat! Potetovaná Březinová (58) se svlékla do plavek Má pěkné tělo a nebojí se ho ukázat! Potetovaná Březinová (58) se svlékla do plavek Zpěvačka Marcela Březinová snad nestárne. Ve svých 58 letech se pyšní štíhlou postavou. Na dovolené… číst článek
Další ztráta pro Březinovou po smrti manžela: Loučí se s dcerou! Další ztráta pro Březinovou po smrti manžela: Loučí se s dcerou! Téměř před osmi lety spáchal manžel Marcely Březinové (58) Zdeněk Švarc (†57) sebevraždu a její dcera… číst článek
Marcela Březinová má celý život 55 kilo! Jak si váhu udržuje? Marcela Březinová má celý život 55 kilo! Jak si váhu udržuje? Zpěvačka  Marcela Březinová je štíhlá jako proutek. Rok před šedesátkou má skutečně výstavní postavu… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Lisa Marie Presley
Lisa Marie Presley
zobrazit profil Monika Absolonová
Monika Absolonová
zobrazit profil Miroslav Žbirka
Miroslav Žbirka
zobrazit profil Jay-Z (Shawn Corey Carter)
Jay-Z (Shawn Corey Carter)
zobrazit profil Marcela Holanová
Marcela Holanová
zobrazit profil Petr Borkovec
Petr Borkovec
zobrazit profil Jana Fabiánová
Jana Fabiánová
zobrazit profil Mirai Navrátil
Mirai Navrátil