Marcela Březinová | Celebwiki.cz

Marcela Březinová

Datum narození: 18.11.1960
Místo narození: Pobořany
Profese: zpěvačka
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Zpěvačka Marcela Březinová se zařadila mezi stálice české hudební scény. Jejím manželem byl režisér a skladatel Zdeněk Švarc.

Vystudovala klasický a jazzový zpěv na Lidové konzervatoři. V roce 1981 Marcela Březinová začínala s kapelou OK band, kterou o šest let později opustila. Na sólové dráze spolupracovala se skupinami Leška Semelky nebo Slávka Jandy.

MARCELA BŘEZINOVÁ - ROZHOVOR NAJDETE ZDE>>

V roce 1999 se Marcela Březinová do OK bandu vrátila, druhé loučení ale přišlo hned po čtyřech letech společných koncertů. Jejími nejznámějšími písně jsou Snad za to může láska, Hádej nebo Na kopcích.

Mezi její úspěchy patří druhé místo z jihlavského festivalu Mladá píseň z roku 1980 nebo bramborová pozice z mezinárodního Intertalentu konaného o rok později. Své zkušenosti začala Marcela Březinová předávat posluchačům Mezinárodní konzervatoře v Praze.

O MARCELE BŘEZINOVÉ ČTĚTE ZDE>>

S režisérem, skladatelem a výtvarníkem Zdeňkem Švarcem měla Marcela Březinová dceru Vandu a vychovávala s ním syna Jana z jeho předchozího vztahu.

Zdeněk Švarc spáchal v létě 2011 sebevraždu. Bylo mu 57 let.

 

Články o celebritě

Březinová o Holanové: „Podle mě to zanedbala...“ Březinová o Holanové: „Podle mě to zanedbala...“ Operace kyčle se hodně bála a možná měla proč. Marcela Holanová (68) není ani po osmi měsících v… číst článek
Synovec Březinové se oženil! Známý dabér si vzal krásnou reportérku Synovec Březinové se oženil! Známý dabér si vzal krásnou reportérku Do roka a do dne to sice nestihli, ale přece jen si konečně řekli »ANO«! Herec a dabér Filip Švarc… číst článek
Šťastná chvíle zpěvačky Březinové po sebevraždě manžela: Svatba! Šťastná chvíle zpěvačky Březinové po sebevraždě manžela: Svatba! Je to skoro přesně osm let, co spáchal manžel Marcely Březinové (58) Zdeněk Švarc (†57) sebevraždu.… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Montserrat  Caballé
Montserrat Caballé
zobrazit profil Jana Kratochvílová
Jana Kratochvílová
zobrazit profil Marta Jandová
Marta Jandová
zobrazit profil Bonnie Tyler
Bonnie Tyler
zobrazit profil Ellie Goulding
Ellie Goulding
zobrazit profil George Michael
George Michael
zobrazit profil Katarzia (Katarina Kubošiová)
Katarzia (Katarina Kubošiová)