Jan Antonín Duchoslav | Celebwiki.cz

Jan Antonín Duchoslav

Datum narození: 1.5.1965
Místo narození: Praha
Profese: herec
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Jan Antonín Duchoslav je populární český moderátor a herec, známý především díky roli Vikiho Cabadaje ve filmu Sněženky a machři z roku 1982.

Jan Antonín Duchoslav nežil úplně podle pravidel, vedl spíše bohémský život. Ve čtvrtém ročníku gymnázia byl vyloučen a dlouho se pokoušel vyhnout vojně. V té době hrál v seriálu Třetí patro, ale byl spojen především s rolí Vikiho Cabadaje z filmu Sněženky a machři. Tam si zahrál třeba s Radoslavem Brzobohatým nebo Michalem Suchánkem. Nakonec Duchoslav  na vojnu nastoupit musel a po návratu se k herectví už nevrátil.

Jan Antonín Duchoslav začal podnikat a věnoval se sportu. Dlouhodobě spolupracuje Jan Antonín Duchoslav s Divadlem Radka Brzobohatého. Živil se jako rekvizitář, produkční a osvětlovač. Žil pět let ve Špindlerově Mlýně a pracoval jako instruktor lyžování, zde také poznal svou ženu Kláru.

Přestože se Jan Antonín Duchoslav k hraní vracet nechtěl, mohli jsme ho vidět ve filmech Rafťáci (2006), 2Bobule (2009) nebo v pokračování legendárních Sněženek. Dále vystupoval v seriálu Ordinace v růžové zahradě, kde přijal jednu z vedlejších rolí.

Jan Antonín Duchoslav se v poslední době zviditelnil moderováním pořadu Iveta na TV Pětka, kde s Ivetou Bartošovou probírali psychický stav a život zpěvačky. Nicméně televizi tah s pěnicí nevyšel a po třech měsících ohlásila konec vysílání. V relacích vystupovali třeba i partner zpěvačky Josef Rychtář nebo hudebník Felix Slováček.

Jedním z předků Jana Antonína Duchoslava je slavný spisovatel Alois Jirásek. S manželkou, advokátkou Klárou Stibůrkovou má dva syny – staršího Antonína a mladšího Jana.

 

Články o celebritě

Hynek Čermák alias major Kuneš ze seriálu Rapl: Zdravotní problémy během natáčení! Hynek Čermák alias major Kuneš ze seriálu Rapl: Zdravotní problémy během natáčení! Z hrané alergie se stala opravdová vyrážka! Hynek Čermák (45) šel při natáčení druhé řady seriálu… číst článek
Zubajda večera! Duchoslav alias Cabadaj má po svém boku novou kost s hollywoodským úsměvem Zubajda večera! Duchoslav alias Cabadaj má po svém boku novou kost s hollywoodským úsměvem Herec, kterého proslavila role Vikiho Cabadaje ve snímku Sněženky a machři, se pochlubil zajímavým… číst článek
Zubajda večera! Duchoslav alias Cabadaj má po svém boku novou kost s hollywoodským úsměvem Zubajda večera! Duchoslav alias Cabadaj má po svém boku novou kost s hollywoodským úsměvem Herec, kterého proslavila role Vikiho Cabadaje ve snímku Sněženky a machři, se pochlubil zajímavým… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Lucia Bugalová
Lucia Bugalová
zobrazit profil Eliška Balzerová
Eliška Balzerová
zobrazit profil Jan Tříska
Jan Tříska
zobrazit profil Judit Bárdos
Judit Bárdos
zobrazit profil Helena Kružíková
Helena Kružíková
zobrazit profil Pavel Dytrt
Pavel Dytrt
zobrazit profil Jana Andresíková
Jana Andresíková
zobrazit profil Courtney Cox
Courtney Cox