Simona Vrbická Koptová

Simona Vrbická Koptová

Datum narození: 29. 9. 1965
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Simona Vrbická stojí po celý život po boku hereckého kolegy Václava Kopty, známého z filmu Sněženky a machři.

Simona Vrbická Koptová je herečka a manželka známého herce Václava Kopty. Jejich vztah, to byla studentská láska, která nakonec vydržela desetiletí. Chodit spolu začali už v 17 letech na konzervatoři, vzali se o třináct let později, v roce 1996, a mají spolu dcery Františku a Janu.

Vrbická ve filmu debutovala v 16 letech

Zatímco Simona Vrbická je stálou členkou souboru Divadla pod Palmovkou, její manžel Václav Kopta působí v Semaforu. Vedle hraní v divadle se Simona Vrbická věnuje i televizi a rozhlasu.

Před kamerou Simona Vrbická stanula už jako šestnáctiletá v roli Květy ve filmu Poslední vlak (získala za ni ocenění Malé zlaté slunce za nejlepší dívčí herecký výkon na filmovém festivalu Trutnov). Její tvář známe např. z Menzelova filmu Donšajni či ze seriálů Kriminálka Anděl, Doktoři z Počátků nebo Slunečná.

Vrbická Koptu okouzlila figurou

"Na herectví jsem šla stejně jen díky němu, protože paní učitelka klavíru mi pořád říkala, že k ní chodí mladý Kopta a že bude dělat zkoušky na konzervatoř. A tak mě napadlo, že bych to mohla zkusit taky," zavzpomínala Simona Vrbická.

A proč si Václav Kopta vybral zrovna Simonu Vrbickou, když - jak sám tvrdí - se mu líbily "skoro všechny ženský ve škole"? "Simona měla jednoznačně nejlepší figuru."

 

Články o celebritě

Rodinný duet ve Tváři: Václav Kopta vystoupí s dcerou, která se kvůli kariéře vzdala jeho jména! Rodinný duet ve Tváři: Václav Kopta vystoupí s dcerou, která se kvůli kariéře vzdala jeho jména! V druhém díle zábavné show Tvoje tvář má známý hlas se diváci mohou těšit na jednu specialitu. Herce... číst článek
Kopta (56) se pochlubil manželkou (55) v plavkách! Má tělo dvacítky Kopta (56) se pochlubil manželkou (55) v plavkách! Má tělo dvacítky V pětapadesáti letech má postavu jak lusk! Manželka herce a muzikanta Václava Kopty (56) Simona Vrbi... číst článek
Dcery Václava Kopty vyrostly do krásy a nejen to! Dcery Václava Kopty vyrostly do krásy a nejen to! Oba rodiče jsou herci, není divu, že i dcery Jana a Františka nezůstaly mimo umělecký svět. Mladší J... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Michal Holán
Michal Holán
zobrazit profil Zora Jandová
Zora Jandová
zobrazit profil Lenka Vacvalová
Lenka Vacvalová
zobrazit profil Elizaveta Maximová
Elizaveta Maximová
zobrazit profil Anna Kotlíková
Anna Kotlíková
zobrazit profil Ivo Niederle
Ivo Niederle
zobrazit profil Rudolf Hrušínský nejml.
Rudolf Hrušínský nejml.
zobrazit profil Sofía Vergara
Sofía Vergara