Jan Nedbal

Datum narození: 26. 9. 1990
Místo narození: Děčín
Profese: herec
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Herec Jan Nedbal se povědomí milovníků seriálů z lékařského prostředí zapsal rolí zdravotního bratra Lukáše ve fiktivním městě Rubava v seriálu Sestřičky Modrý kód.

Vystudoval obor Diplomovaný zdravotnický asistent na Střední zdravotnické škole v Děčíně. Poté Jan Nedbal absolvoval herectví na Katedře alternativního a loutkového divadla pražské DAMU.

Po škole Jan Nedba působil v norském Transiteatret-Bergen. V roce 2018 začal hostovat v Národním divadle. Roku 2019 se stal členem souboru činohry Divadla J. K. Tyla v Plzni. V Praze začal působit v autorském představení TAMURA v divadle Alfréd ve dvoře.

Před filmovou kamerou Jan Nedbal debutoval drobnou rolí ve válečném dramatu slovenského režiséra Petera Bebjaka Zpráva (2020). Předtím si zahrál v studentských krátkometrážních snímcích Božská částice (2014) a Tuláci (2019).

Do paměti širší veřejnosti se Jan Nedbal dostal rolemi v seriálech Lynč, Skvrna, Modrý kód a zejména v jeho volném pokračování s názvem Sestřičky Modrý kód, kde ve fiktivním městě Rubava na urgentu tamní nemocnice ztvárnil zdravotního bratra Lukáše.

Postavu snoubence sestry hlavního hrdiny (Jan Cina) v podání Jenovéfy Bokové Janu Nedbalovi svěřil Peter Bebjak ve své dramatické minisérii Herec (2020), kterou nejen natočil, ale podílel se i na její produkci.

O JANU NEDBALOVI ČTĚTE ZDE>>

Krom herectví se Jan Nedbal věnuje skládání hudby. Má k tom dobré předpoklady, ovládá totiž hru hned na několik nástrojů.

 

Články o celebritě

Pohádka Krakonošovo tajemství: Skleničková bojovala s anorexií Pohádka Krakonošovo tajemství: Skleničková bojovala s anorexií Jednoznačným vítězem letošních televizních Vánoc je nová pohádka slovenského režiséra Petera Bebjaka... číst článek
Krakonošovo tajemství způsobilo poprask: Jak diváci hodnotí novou pohádku? Krakonošovo tajemství způsobilo poprask: Jak diváci hodnotí novou pohádku? Večer na 1. svátek vánoční patřil nové pohádce Krakonošovo tajemství. Koprodukční česko-slovensko-ně... číst článek
4 vánoční nestydové! Hvězdy štědrovečerních pohádek šly donaha 4 vánoční nestydové! Hvězdy štědrovečerních pohádek šly donaha Na Štědrý večer či na 1. svátek vánoční je uvidíme v nových pohádkách, za sebou už mají ale pořádně ... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Klára Melíšková
Klára Melíšková
zobrazit profil Lumír Olšovský
Lumír Olšovský
zobrazit profil Jana Kovalčiková
Jana Kovalčiková
zobrazit profil Luděk Munzar
Luděk Munzar
zobrazit profil Pavla Gajdošíková
Pavla Gajdošíková
zobrazit profil Zuzana Čapková
Zuzana Čapková
zobrazit profil Karel Fiala
Karel Fiala
zobrazit profil Jitka Molavcová
Jitka Molavcová