Jan Nedbal

Datum narození: 26. 9. 1990
Místo narození: Děčín
Profese: herec
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Jan Nedbal se povědomí milovníků seriálů z lékařského prostředí zapsal rolí zdravotního bratra Lukáše ve fiktivním městě Rubava v seriálu Sestřičky Modrý kód.

Vystudoval obor Diplomovaný zdravotnický asistent na Střední zdravotnické škole v Děčíně. Poté Jan Nedbal absolvoval herectví na Katedře alternativního a loutkového divadla pražské DAMU.

Po škole Jan Nedba působil v norském Transiteatret-Bergen. V roce 2018 začal hostovat v Národním divadle. Roku 2019 se stal členem souboru činohry Divadla J. K. Tyla v Plzni. V Praze začal působit v autorském představení TAMURA v divadle Alfréd ve dvoře.

Před filmovou kamerou Jan Nedbal debutoval drobnou rolí ve válečném dramatu slovenského režiséra Petera Bebjaka Zpráva (2020). Předtím si zahrál v studentských krátkometrážních snímcích Božská částice (2014) a Tuláci (2019).

Do paměti širší veřejnosti se Jan Nedbal dostal rolemi v seriálech Lynč, Skvrna, Modrý kód a zejména v jeho volném pokračování s názvem Sestřičky Modrý kód, kde ve fiktivním městě Rubava na urgentu tamní nemocnice ztvárnil zdravotního bratra Lukáše.

Postavu snoubence sestry hlavního hrdiny (Jan Cina) v podání Jenovéfy Bokové Janu Nedbalovi svěřil Peter Bebjak ve své dramatické minisérii Herec (2020), kterou nejen natočil, ale podílel se i na její produkci.

Za ztvárnění Ctirada Mašína v historickém dramatu Bratři (2023) byl Jan Nedbal nominován na Českého lva.

O JANU NEDBALOVI ČTĚTE ZDE>>

Krom herectví se Jan Nedbal věnuje skládání hudby. Má k tom dobré předpoklady, ovládá totiž hru hned na několik nástrojů.

 

Články o celebritě

Český lev nabitý trháky: Film Bratři válcuje nominace! A Dyková překvapila  Český lev nabitý trháky: Film Bratři válcuje nominace! A Dyková překvapila Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) představila nominace pro 31. ročník výročních cen Český le... číst článek
Hlavní hvězda pohádky Krakonošovo tajemství Liduška: Boj s anorexií! Hlavní hvězda pohádky Krakonošovo tajemství Liduška: Boj s anorexií! Jednoznačným vítězem loňských televizních Vánoc byla nová pohádka slovenského režiséra Petera Bebjak... číst článek
Smolař Jan Nedbal: Po zraněné ruce si zlámal nohu! Co se stalo? Smolař Jan Nedbal: Po zraněné ruce si zlámal nohu! Co se stalo? Jen co fešný herec Jan Nedbal (33) sundal dlahu z pravé ruky, už má zase sádru na noze. Tentokrát za... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Zuzana Fialová
Zuzana Fialová
zobrazit profil Amber Heard
Amber Heard
zobrazit profil Hana Tomáš Briešťanská
Hana Tomáš Briešťanská
zobrazit profil Michal Pešek
Michal Pešek
zobrazit profil Penn Badgley
Penn Badgley
zobrazit profil Dominick Benedikt
Dominick Benedikt
zobrazit profil Antonie Formanová
Antonie Formanová
zobrazit profil Luca Padovan
Luca Padovan