Související celebrity

Životopis

Herec Jan Cina, který se divákům zapsal do paměti výraznou rolí v Ordinaci v růžové zahraně 2, se stal vítězem druhé řady úspěšné show Tvoje tvář má známý hlas.

Chodil na Pražskou konzervatoř do absolvenstkého ročníku společně s Janem Hofmanem a Marií Doležalovou. S třídou Jan Cina účinkoval v žižkovském divadle Járy Cimrmana. V divadle Kalich si vyzkoušel muzikál - Mauglího, v Divadle Hybernia dostal roli Špindíry v muzikále Quasimodo na pranýři. Předvedl se i jako zdatný moderátor, a to v televizním pořadu Planeta Yo.

JAN CINA A JEHO RECEPT NA POHODOVÝ VZTAH

Talentovaného Jana Cinu mohli milovníci Shakespeara vidět v Romeovi a Julii. Zahrál si tam společně se svým partnerem, hercem Petrem Vančurou

Před kamerou se Jan Cina poprvé objevil v roce 2002. Bylo to hned několikrát. Zahrál si v dramatu Smradi či v dobrodružném snímku Únos domů společně Vojtěchem Kotkem, Hanou Maciuchovou, Barborou Hrzánovou, Markem Vašutem, Radkem Holubem a Pavlem Landovským. Netrvalo dlouho a objevila se příležitost, která se neodmítá - nekonečný seriál z produkce TV Nova Ordinace v růžové zahradě 2.

Jako pohledný mladík se Jan Cina uplatnil i v pohádkách (Kouzla králů, O dívce, která šlápla na chléb, Slíbená princezna, Čertí brko). Obsazen byl i v dalších seriálech: Comeback, Přešlapy, Ach, ty vraždy, Terapie, Pustina (zde si zahrál s partnerem Petrem Vančurou), Most! či Dáma a Král. Jednu z hlavních rolí dostal spolu s Vladimírem Polívkou v česko-slovenském dramatu Místa.

Za vedlejší roli v dramatu Národní třída byl Jan Cina roku 2020 nominován na Českého lva. Další nominace přišla za ztvárnění hlavní role v dramatu Herec (2020).

O JANU CINOVI ČTĚTE ZDE>>

Nadaný Jan Cina byl v roce 2016 do druhé řady úspěšné show Tvoje tvář má známý hlas vybrán se zpěvačkami a herečkami Ivanou Jirešovou, Annou Slováčkovou, Martou Jandovou a kolegy Davidem Gránským, Romanem Vojtkem a Miroslavem Etzlerem. Všechny své soupeře porazil a stal se vítězem.

V roce 2021 Jan Cina s tanečnicí Adrianou Maškovou vyhrál 11. ročník soutěže StarDance ...když hvězdy tančí. 

 

Články o celebritě

Sbohem, mecenáško! Holubová, Cina a spol. na pohřbu Medy Mládkové (†102) Sbohem, mecenáško! Holubová, Cina a spol. na pohřbu Medy Mládkové (†102) Přežije-li kultura, přežije národ. Tímto heslem se řídila žena, která se svým manželem Janem Mládkem... číst článek
Vojta a Táňa Dykovi na pohřbu Medy: Ignorace etiky! Ina T. má jasno Vojta a Táňa Dykovi na pohřbu Medy: Ignorace etiky! Ina T. má jasno Poslední rozloučení s mecenáškou umění Medou Mládkovou (†102) proběhlo ve čtvrtek odpoledne. Dorazil... číst článek
Divadelní recitál o Martě Kubišové (79): Poperou se o ni vítězky Tváře! Divadelní recitál o Martě Kubišové (79): Poperou se o ni vítězky Tváře! Zkoušky divadelního recitálu Marta, který mapuje život legendární zpěvačky Marty Kubišové (79), jsou... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Monika Potokárová
Monika Potokárová
zobrazit profil Eva Burešová
Eva Burešová
zobrazit profil Olga Blechová Matušková
Olga Blechová Matušková
zobrazit profil Leona Skleničková
Leona Skleničková
zobrazit profil Tereza Marečková
Tereza Marečková
zobrazit profil Rosa Leslie
Rosa Leslie
zobrazit profil Morgan Freeman
Morgan Freeman
zobrazit profil Ondřej Pavelka
Ondřej Pavelka