Jan Cina | Celebwiki.cz

Související celebrity

Životopis

Herec Jan Cina, který se divákům zapsal do paměti výraznou rolí v Ordinaci v růžové zahraně 2, se stal vítězem druhé řady úspěšné show Tvoje tvář má známý hlas.

Talentovaného Jana Cinu mohli milovníci Shakespeara vidět v Romeovi a Julii. Zahrál si tam společně se svým partnerem, hercem Petrem Vančurou. Žijí spolu již několik let a stále vypadají jako spokojený pár. Ale není třeba se zamyslet nad tím, jak vztah posunout dál?

JAN CINA A JEHO RECEPT NA POHODOVÝ VZTAH

Herec Jan Cina se před kamerou poprvé objevil v roce 2002. Bylo to hned několikrát. Zahrál si v dramatu Smradi či v dobrodružném snímku Únos domů společně Vojtěchem Kotkem, Hanou Maciuchovou, Barborou Hrzánovou, Markem Vašutem, Radkem Holubem a Pavlem Landovským. Netrvalo dlouho a objevila se příležitost, která se neodmítá – nekonečný seriál z produkce TV Nova Ordinace v růžové zahradě 2.

Jako pohledný mladík se Jan Cina uplatnil i v pohádkách (Kouzla králů, O dívce, která šlápla na chléb, Slíbená princezna, Čertí brko). Obsazen byl i dalších seriálech: Comeback, Přešlapy, Ach, ty vraždy, Terapie, Pustina (zde si zahrál s partnerem Petrem Vančurou), Most! či Dáma a Král. Jednu z hlavních rolí dostal spolu s Vladimírem Polívkou v česko-slovenském dramatu Místa.

Za vedlejší roli v dramatu Národní třída byl Jan Cina roku 2020 nominován na Českého lva.

Jan Cina chodil na Pražskou konzervatoř do absolvenstkého ročníku společně s Janem Hofmanem a Marií Doležalovou. S třídou účinkoval v žižkovském divadle Járy Cimrmana. V divadle Kalich si vyzkoušel muzikál - Mauglího, v Divadle Hybernia dostal roli Špindíry v muzikále Quasimodo na pranýři. Předvedl se i jako zdatný moderátor, a to v televizním pořadu Planeta Yo. Hudba je jeho koníčkem – zpívá ve skupině Olats Otesoc, v níž skládá texty písní.

O JANU CINOVI ČTĚTE ZDE>>

Nadaný Jan Cina byl v roce 2016 do druhé řady úspěšné show Tvoje tvář má známý hlas vybrán se zpěvačkami a herečkami Ivanou Jirešovou, Annou Slováčkovou, Martou Jandovou a kolegy Davidem Gránským, Romanem Vojtkem a Miroslavem Etzlerem. Všechny své soupeře porazil a stal se vítězem.

 

Články o celebritě

Drsná zkušenost Jana Ciny: Poprvé zazářil jako »smrad«! Drsná zkušenost Jana Ciny: Poprvé zazářil jako »smrad«! Talentu má na rozdávání, první zkušenost ve filmu Smradi pro Jana Cinu (32) ale byla tak drsná, že h... číst článek
Tenhle »CUCÁK« je Cina! Bylo mu pouhých 11 let Tenhle »CUCÁK« je Cina! Bylo mu pouhých 11 let Talentu má na rozdávání, první zkušenost ve filmu Smradi pro Jana Cinu (32) ale byla tak drsná, že h... číst článek
Nečekané odhalení! Bohdalová v hospodě s bezdomovci! Nečekané odhalení! Bohdalová v hospodě s bezdomovci! Ten seriál zase ohromně baví diváky. I po deseti letech! Bohdalka je fenomén, navíc exceluje v maská... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Marie Doležalová
Marie Doležalová
zobrazit profil Jitka Schneiderová
Jitka Schneiderová
zobrazit profil Nina Divíšková
Nina Divíšková
zobrazit profil Jakub Štáfek
Jakub Štáfek
zobrazit profil Kateřina Kornová
Kateřina Kornová
zobrazit profil Rowan Atkinson
Rowan Atkinson
zobrazit profil Barbra Streisand
Barbra Streisand
zobrazit profil Sophie Turner
Sophie Turner