Související celebrity

Životopis

Herec Jan Cina, který se divákům zapsal do paměti výraznou rolí v Ordinaci v růžové zahraně 2, se stal vítězem druhé řady úspěšné show Tvoje tvář má známý hlas.

Chodil na Pražskou konzervatoř do absolvenstkého ročníku společně s Janem Hofmanem a Marií Doležalovou. S třídou Jan Cina účinkoval v žižkovském divadle Járy Cimrmana. V divadle Kalich si vyzkoušel muzikál - Mauglího, v Divadle Hybernia dostal roli Špindíry v muzikále Quasimodo na pranýři. Předvedl se i jako zdatný moderátor, a to v televizním pořadu Planeta Yo.

JAN CINA A JEHO RECEPT NA POHODOVÝ VZTAH

Talentovaného Jana Cinu mohli milovníci Shakespeara vidět v Romeovi a Julii. Zahrál si tam společně se svým partnerem, hercem Petrem Vančurou

Před kamerou se Jan Cina poprvé objevil v roce 2002. Bylo to hned několikrát. Zahrál si v dramatu Smradi či v dobrodružném snímku Únos domů společně Vojtěchem Kotkem, Hanou Maciuchovou, Barborou Hrzánovou, Markem Vašutem, Radkem Holubem a Pavlem Landovským. Netrvalo dlouho a objevila se příležitost, která se neodmítá - nekonečný seriál z produkce TV Nova Ordinace v růžové zahradě 2.

Jako pohledný mladík se Jan Cina uplatnil i v pohádkách (Kouzla králů, O dívce, která šlápla na chléb, Slíbená princezna, Čertí brko). Obsazen byl i v dalších seriálech: Comeback, Přešlapy, Ach, ty vraždy, Terapie, Pustina (zde si zahrál s partnerem Petrem Vančurou), Most! či Dáma a Král. Jednu z hlavních rolí dostal spolu s Vladimírem Polívkou v česko-slovenském dramatu Místa.

Za vedlejší roli v dramatu Národní třída byl Jan Cina roku 2020 nominován na Českého lva. Další nominace přišla za ztvárnění hlavní role v dramatu Herec (2020).

O JANU CINOVI ČTĚTE ZDE>>

Nadaný Jan Cina byl v roce 2016 do druhé řady úspěšné show Tvoje tvář má známý hlas vybrán se zpěvačkami a herečkami Ivanou Jirešovou, Annou Slováčkovou, Martou Jandovou a kolegy Davidem Gránským, Romanem Vojtkem a Miroslavem Etzlerem. Všechny své soupeře porazil a stal se vítězem.

V roce 2021 Jan Cina s tanečnicí Adrianou Maškovou vyhrál 11. ročník soutěže StarDance ...když hvězdy tančí. 

 

Články o celebritě

Pohřeb Naďi Urbánkové (†83): Proběhl přesně podle jejího přání Pohřeb Naďi Urbánkové (†83): Proběhl přesně podle jejího přání Proběhlo to do puntíku tak, jak si přála. Poslední rozloučení s Naďou Urbánkovou (†83) se konalo v ž... číst článek
Pohřeb Urbánkové (†83): Nejsilnější momenty! Sestra o berlích, kamarádky ze Semaforu, ukládání do hrobu Pohřeb Urbánkové (†83): Nejsilnější momenty! Sestra o berlích, kamarádky ze Semaforu, ukládání do hrobu V jejím milovaném Želivě se v pátek odpoledne loučili nejbližší se zpěvačkou Naďou Urbánkovou (†83).... číst článek
Hvězdy nové řady StarDance odhaleny! Už máte svého favorita? Hvězdy nové řady StarDance odhaleny! Už máte svého favorita? Na oficiální představení soutěžících si diváci mají počkat až do dubna. Kdo kývnul na lukrativní nab... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Vlastimil Zavřel
Vlastimil Zavřel
zobrazit profil Karel Fiala
Karel Fiala
zobrazit profil Zuzana Fialová
Zuzana Fialová
zobrazit profil Pavel Dytrt
Pavel Dytrt
zobrazit profil Jan Teplý mladší
Jan Teplý mladší
zobrazit profil Jaroslav Dušek
Jaroslav Dušek