Související celebrity

Životopis

Jan Cina, který se divákům zapsal do paměti výraznou rolí v Ordinaci v růžové zahraně 2, se stal vítězem druhé řady úspěšné show Tvoje tvář má známý hlas.

Chodil na Pražskou konzervatoř do absolvenstkého ročníku společně s Janem Hofmanem a Marií Doležalovou. S třídou Jan Cina účinkoval v žižkovském divadle Járy Cimrmana. V divadle Kalich si vyzkoušel muzikál - Mauglího, v Divadle Hybernia dostal roli Špindíry v muzikále Quasimodo na pranýři. Předvedl se i jako zdatný moderátor, a to v televizním pořadu Planeta Yo.

JAN CINA A JEHO RECEPT NA POHODOVÝ VZTAH

Talentovaného Jana Cinu mohli milovníci Shakespeara vidět v Romeovi a Julii. Zahrál si tam společně se svým partnerem, hercem Petrem Vančurou

Před kamerou se Jan Cina poprvé objevil v roce 2002. Bylo to hned několikrát. Zahrál si v dramatu Smradi či v dobrodružném snímku Únos domů společně Vojtěchem Kotkem, Hanou Maciuchovou, Barborou Hrzánovou, Markem Vašutem, Radkem Holubem a Pavlem Landovským. Netrvalo dlouho a objevila se příležitost, která se neodmítá - nekonečný seriál z produkce TV Nova Ordinace v růžové zahradě 2.

Jako pohledný mladík se Jan Cina uplatnil i v pohádkách (Kouzla králů, O dívce, která šlápla na chléb, Slíbená princezna, Čertí brko). Obsazen byl i v dalších seriálech: Comeback, Přešlapy, Ach, ty vraždy, Terapie, Pustina (zde si zahrál s partnerem Petrem Vančurou), Most! či Dáma a Král. Jednu z hlavních rolí dostal spolu s Vladimírem Polívkou v česko-slovenském dramatu Místa.

Za vedlejší roli v dramatu Národní třída byl Jan Cina roku 2020 nominován na Českého lva. Další nominace přišla za ztvárnění hlavní role v dramatu Herec (2020).

O JANU CINOVI ČTĚTE ZDE>>

Nadaný Jan Cina byl v roce 2016 do druhé řady úspěšné show Tvoje tvář má známý hlas vybrán se zpěvačkami a herečkami Ivanou Jirešovou, Annou Slováčkovou, Martou Jandovou a kolegy Davidem Gránským, Romanem Vojtkem a Miroslavem Etzlerem. Všechny své soupeře porazil a stal se vítězem.

V roce 2021 Jan Cina s tanečnicí Adrianou Maškovou vyhrál 11. ročník soutěže StarDance ...když hvězdy tančí. 

V říjnu 2023 jeho někdejší par (byli spolu údajně dlouhých 15 let) Petr Vančura oznámil rozchod. Tajili to přes rok.

 

Články o celebritě

Rozvody a rozchody roku 2023: Skandální, divoké i nečekané Rozvody a rozchody roku 2023: Skandální, divoké i nečekané Tak jako kažký rok se i letos do sebe někteří lidé osudově zamilovali a cesty jiných, kteří i dlouhá... číst článek
Co se dělo před finálem StarDance: Křik, dramatické proměny i rozcuchaný Genzer! Co se dělo před finálem StarDance: Křik, dramatické proměny i rozcuchaný Genzer! Jeden by řekl, že by se nervozita v kuloárech StarDance dala před posledním kolem krájet, ale opak b... číst článek
Finále StarDance: Slavní v sále a divočina v zákulisí! Tohle v televizi neukázali Finále StarDance: Slavní v sále a divočina v zákulisí! Tohle v televizi neukázali Už hodinu a půl před přenosem se začali scházet první hosté a diváci, kteří nechtěli sledovat finále... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Gabriela Míčová
Gabriela Míčová
zobrazit profil Eva Nosálková-Leinweberová
Eva Nosálková-Leinweberová
zobrazit profil Malgorzata Pikus
Malgorzata Pikus
zobrazit profil Ebon Moss-Bachrach
Ebon Moss-Bachrach
zobrazit profil Daniel Tůma
Daniel Tůma
zobrazit profil Kirk Douglas
Kirk Douglas
zobrazit profil David Matásek
David Matásek
zobrazit profil Jiří Dlouhý
Jiří Dlouhý