Roman Vojtek | Celebwiki.cz

Roman Vojtek

Datum narození: 14.4.1972
Místo narození: Vsetín
Výška: 179 cm
Profese: herec, zpěvák, tanečník, moderátor
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Herec a zpěvák Roman Vojtek, navíc též výborný tanečník a zdatný moderátor, šokoval, když opustil svou první ženu těsně před porodem jejich druhého dítěte.

Zpívat ho bavilo od mala, ale než se Roman Vojtek rozhodl, že se tomu bude věnovat, vyučil se seřizovačem obráběcích strojů a poté v oboru i pracoval. Až po pár měsících se rozhodl, že se přihlásí na JAMU a vystuduje obor muzikálové herectví. Vzali ho na první pokus.

ROMAN VOJTEK - UTAJENÁ SVATBA?

Už v době studií účinkoval Roman Vojtek v Městském divadle Brno, kde později získal stálé angažmá a hrál zde např. v Bastardovi, Radúzovi a Mahuleně, Divotvorném hrnci nebo ve West Side Story, za což byl v roce 1997 nominován na Cenu Thálie. V té době se  Roman Vojtek stal spolumajitelem nahrávacího a dabingového studia.

V Praze byl Roman Vojtek k vidění také v několika muzikálech, jsou to mj. Pomáda, Monte Cristo, Vlasy, Noc na Karlštejně nebo Jack Rozparovač. V roce 2007 získal další nominaci na Cenu Thálie, tentokrát za roli v muzikálu Producenti.

V roce 2006 Roman Vojtek vydal své debutové album To věděl bych rád. Neotálel a o rok později šlo na trh druhé s názvem Život je muzikál a o tři roky později vydal dvojcédé Hity z filmů & muzikálů.

Romana Vojtka se objevil hned v několika flimech, např. Líbáš jako bůh nebo Líbáš jako ďábel, v pohádkách Zakletý vrh či Peklo s princeznou a  také v televizních seriálech, jako jsou Ulice nebo Vyprávěj, v němž si zahrál manžela Andrey Kerestéšové Růřičkové a syna Veroniky Freimanové.

Stal se historicky prvním vítězem soutěže StarDance...když hvězdy tančíV roce 2011 si Roman Vojtek splnil sen, když s Vítkem Fialou (ze skupiny Lokomotiva) založil pětičlennou kapelu Fantastic 80's. V roce 2016 se zúčastnil druhé řady show Tvoje tvář má známý hlas. Prosadil se též jako moderátor.

O ROMANU VOJTKOVI ČTĚTE ZDE>> 

Roku 2009 si Roman Vojtek vzal svou dlouholetou přítelkyni Terezu Janoušovou. Rok nato se jim narodila dcera Edita. V roce 2015, pár týdnů před porodem druhého potomka, však Roman Vojtek svoji ženu z ničeho nic opustil. Posléze začal chodit s muzikálovou herečkou, kolegyní Petrou Vraspírovou. Vzali se  13. července 2019.

 

Články o celebritě

Kvůli koronaviru na mizině? Bočanová »rozjíždí« erotické služby! A další zoufalé hvězdy? Kvůli koronaviru na mizině? Bočanová »rozjíždí« erotické služby! A další zoufalé hvězdy? Byla to rána, která notně otřásla celým českým šoubyznysem: Vláda totiž od úterního večera zakázala… číst článek
Po manželovi jí zbyly dluhy, na dceru je sama a bojuje s rakovinou. Z problémů ji může dostat veřejná sbírka! Po manželovi jí zbyly dluhy, na dceru je sama a bojuje s rakovinou. Z problémů ji může dostat veřejná sbírka! Rozvod, splácení dluhů po manželovi, a nakonec těžká diagnóza. Paní Amálii, mladé mamince samoživitelce,… číst článek
Nebezpečná koupačka Venduly Pizingerové: Nezastraší ji ani děsivý cyklon! Nebezpečná koupačka Venduly Pizingerové: Nezastraší ji ani děsivý cyklon! Zakladatelka nadace Kapka naděje a vdova po Karlovi Svobodovi (†68) Vendula Pizingerová (47) má pro… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Ivo  Jahelka
Ivo Jahelka
zobrazit profil Olivie Žižková
Olivie Žižková
zobrazit profil Monika Sommerová
Monika Sommerová
zobrazit profil Elis Eliška Mrázová
Elis Eliška Mrázová
zobrazit profil Petr Sovič
Petr Sovič
zobrazit profil Robbie Williams
Robbie Williams
zobrazit profil David Deyl
David Deyl
zobrazit profil Martin Chodúr
Martin Chodúr