Roman Vojtek | Celebwiki.cz

Roman Vojtek

Datum narození: 14.4.1972
Místo narození: Vsetín
Výška: 179 cm
Profese: herec, zpěvák, tanečník, moderátor
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Herec a zpěvák Roman Vojtek, navíc též výborný tanečník a zdatný moderátor, šokoval, když opustil svou první ženu těsně před porodem jejich druhého dítěte.

Zpívat ho bavilo od mala, ale než se Roman Vojtek rozhodl, že se tomu bude věnovat, vyučil se seřizovačem obráběcích strojů a poté v oboru i pracoval. Až po pár měsících se rozhodl, že se přihlásí na JAMU a vystuduje obor muzikálové herectví. Vzali ho na první pokus.

ROMAN VOJTEK - UTAJENÁ SVATBA?

Už v době studií účinkoval Roman Vojtek v Městském divadle Brno, kde později získal stálé angažmá a hrál zde např. v Bastardovi, Radúzovi a Mahuleně, Divotvorném hrnci nebo ve West Side Story, za což byl v roce 1997 nominován na Cenu Thálie. V té době se  Roman Vojtek stal spolumajitelem nahrávacího a dabingového studia.

V Praze byl Roman Vojtek k vidění také v několika muzikálech, jsou to mj. Pomáda, Monte Cristo, Vlasy, Noc na Karlštejně nebo Jack Rozparovač. V roce 2007 získal další nominaci na Cenu Thálie, tentokrát za roli v muzikálu Producenti.

V roce 2006 Roman Vojtek vydal své debutové album To věděl bych rád. Neotálel a o rok později šlo na trh druhé s názvem Život je muzikál a o tři roky později vydal dvojcédé Hity z filmů & muzikálů.

Romana Vojtka se objevil hned v několika flimech, např. Líbáš jako bůh nebo Líbáš jako ďábel, v pohádkách Zakletý vrh či Peklo s princeznou a  také v televizních seriálech, jako jsou Ulice nebo Vyprávěj, v němž si zahrál manžela Andrey Kerestéšové Růřičkové a syna Veroniky Freimanové.

Stal se historicky prvním vítězem soutěže StarDance...když hvězdy tančíV roce 2011 si Roman Vojtek splnil sen, když s Vítkem Fialou (ze skupiny Lokomotiva) založil pětičlennou kapelu Fantastic 80's. V roce 2016 se zúčastnil druhé řady show Tvoje tvář má známý hlas. Prosadil se též jako moderátor.

O ROMANU VOJTKOVI ČTĚTE ZDE>> 

Roku 2009 si Roman Vojtek vzal svou dlouholetou přítelkyni Terezu Janoušovou. Rok nato se jim narodila dcera Edita. V roce 2015, pár týdnů před porodem druhého potomka, však Roman Vojtek svoji ženu z ničeho nic opustil. Posléze začal chodit s muzikálovou herečkou, kolegyní Petrou Vraspírovou. Vzali se  13. července 2019.

 

Články o celebritě

Pohádková Napajedla: Ženil se tu i Roman Vojtek! Pohádková Napajedla: Ženil se tu i Roman Vojtek! Zámek, kde se nedávno ženil Roman Vojtek, ale i hřebčín, kostel, radniční věž či muzeum plné hraček… číst článek
Vyprávěj je zpátky! Vojtek nahnal k televizi celou rodinu Vyprávěj je zpátky! Vojtek nahnal k televizi celou rodinu Oblíbený seriál České televize Vyprávěj se zase vrací na obrazovky a dojati jsou nejenom diváci,… číst článek
Příběh hraček přilákal hvězdy: Maurerová měla o jedno dítě navíc! Příběh hraček přilákal hvězdy: Maurerová měla o jedno dítě navíc! Do kin vtrhlo čtvrté pokračování filmu Toy Story, na nějž měly políčeno i české celebrity. Na exkluzivní… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Dominika Stará
Dominika Stará
zobrazit profil Naďa Urbánková
Naďa Urbánková
zobrazit profil Michaela Gemrotová
Michaela Gemrotová
zobrazit profil Eva Urbanová
Eva Urbanová
zobrazit profil Vladimír Šafránek
Vladimír Šafránek
zobrazit profil Jan Nedvěd
Jan Nedvěd
zobrazit profil Annamária d’Almeida
Annamária d’Almeida
zobrazit profil David  Gránský
David Gránský