George Michael | Celebwiki.cz

George Michael

Datum narození: 25.6.1963
Datum úmrtí: 25.12.2016
Místo narození: Londýn
Profese: zpěvák, skladatel, producent
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Britský zpěvák a skladatel George Michael působil v slavné popové skupině Wham! Později se vydal na sólovou dráhu. Za svou kariéru prodal víc než 100 milionů hudebních nosičů. Proslul i skandály.

Nejen zpěvák a skladatel, ale též producent a nenapravitelný bohém s kyperskými kořeny Georgios Kyriacos Panayiotou, uměleckým jménem George Michael, se v 80. letech 20. století proslavil společně s Andrewem Ridgeleym v popové skupině Wham!. Kapela se stala nesmrtelnou díky hitům jako Wake Me Up Before You Go-Go, Freedom, I'm Your Man, The Edge of Heaven či Last Christmas.

Později se George Michael vydal na sólovou dráhu. Málokdo by neznal skladby, jako jsou Jesus To A Child nebo Fastlove či duetem s Eltonem Johnem Don't Let the Sun Go Down on Me. Za svou kariéru prodal více než 100 milionů hudebních nosičů; získal tři ceny Brit Awards a dvě Grammy.

GEORGE MICHAEL ROZDAL MILIONY NA CHARITU

Život George Michaela provázely skandály. V roce 1998 ho v Los Angeles zatkla policie na veřejných toaletách. Tehdy zveřejnil svou homosexuální orientaci. V roce 2010 byl odsouzen k osmi týdnům vězení za řízení vozu pod vlivem drog, držení marihuany a způsobení nehody – naboural do obchodu.

George Michael zemřel náhle na Boží hod 2016 na infarkt v 53 letech. Již několik let před smrtí měl zdravotní potíže a musel být opakovaně hospitalizován. V roce 2011 upadl do komatu a lékaři mu museli provést tracheotomii. V roce 2013 v Anglii vypadl z jedoucího auta na dálnici. Další hospitalizaci absolvoval v květnu 2014.

V posledním období před smrtí pracoval George Michael na dokumentárním filmu Freedom.

GEORGE MICHAEL - VŠE O HVĚZDĚ ČTĚTE ZDE

 

Články o celebritě

Detaily umírání George Michaela (†53): Smrt odhalily až modré prsty Detaily umírání George Michaela (†53): Smrt odhalily až modré prsty Hvězda 90. let George Michael (†53) zemřel před dvěma lety na Vánoce. V posteli ho našel mrtvého… číst článek
Válka o dědictví George Michaela (†53): Majetek za dvě miliardy, milence šokovala závěť Válka o dědictví George Michaela (†53): Majetek za dvě miliardy, milence šokovala závěť Zpěvák George Michael (†53) se ani rok a půl po smrti nedočkal klidu. Jeho pozůstalí totiž stále… číst článek
Šokující odhalení: George Michael bral před smrtí tajně náhražku heroinu Šokující odhalení: George Michael bral před smrtí tajně náhražku heroinu Celý svět zdrtila o Vánocích 2016 zpráva o náhlé smrti popové ikony George Michaela (53). Příliv… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Daniel Landa
Daniel Landa
zobrazit profil Lenka Filipová
Lenka Filipová
zobrazit profil Sámer Issa
Sámer Issa
zobrazit profil David Kraus
David Kraus
zobrazit profil Jakub Smolík
Jakub Smolík
zobrazit profil Sagvan Tofi
Sagvan Tofi
zobrazit profil Pokáč (Jan Pokorný)
Pokáč (Jan Pokorný)
zobrazit profil Albert Černý
Albert Černý