George Michael | Celebwiki.cz

George Michael

Datum narození: 25.6.1963
Datum úmrtí: 25.12.2016
Místo narození: Londýn
Profese: zpěvák, skladatel, producent
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Britský zpěvák a skladatel George Michael působil v slavné popové skupině Wham! Později se vydal na sólovou dráhu. Za svou kariéru prodal víc než 100 milionů hudebních nosičů. Proslul i skandály.

Nejen zpěvák a skladatel, ale též producent a nenapravitelný bohém s kyperskými kořeny Georgios Kyriacos Panayiotou, uměleckým jménem George Michael, se v 80. letech 20. století proslavil společně s Andrewem Ridgeleym v popové skupině Wham!. Kapela se stala nesmrtelnou díky hitům jako Wake Me Up Before You Go-Go, Freedom, I'm Your Man, The Edge of Heaven či Last Christmas.

Později se George Michael vydal na sólovou dráhu. Málokdo by neznal skladby, jako jsou Jesus To A Child nebo Fastlove či duetem s Eltonem Johnem Don't Let the Sun Go Down on Me. Za svou kariéru prodal více než 100 milionů hudebních nosičů; získal tři ceny Brit Awards a dvě Grammy.

GEORGE MICHAEL ROZDAL MILIONY NA CHARITU

Život George Michaela provázely skandály. V roce 1998 ho v Los Angeles zatkla policie na veřejných toaletách. Tehdy zveřejnil svou homosexuální orientaci. V roce 2010 byl odsouzen k osmi týdnům vězení za řízení vozu pod vlivem drog, držení marihuany a způsobení nehody – naboural do obchodu.

George Michael zemřel náhle na Boží hod 2016 na infarkt v 53 letech. Již několik let před smrtí měl zdravotní potíže a musel být opakovaně hospitalizován. V roce 2011 upadl do komatu a lékaři mu museli provést tracheotomii. V roce 2013 v Anglii vypadl z jedoucího auta na dálnici. Další hospitalizaci absolvoval v květnu 2014.

V posledním období před smrtí pracoval George Michael na dokumentárním filmu Freedom.

GEORGE MICHAEL - VŠE O HVĚZDĚ ČTĚTE ZDE

 

Články o celebritě

Válka o dědictví George Michaela (†53): Majetek za dvě miliardy, milence šokovala závěť Válka o dědictví George Michaela (†53): Majetek za dvě miliardy, milence šokovala závěť Zpěvák George Michael (†53) se ani rok a půl po smrti nedočkal klidu. Jeho pozůstalí totiž stále… číst článek
Šokující odhalení: George Michael bral před smrtí tajně náhražku heroinu Šokující odhalení: George Michael bral před smrtí tajně náhražku heroinu Celý svět zdrtila o Vánocích 2016 zpráva o náhlé smrti popové ikony George Michaela (53). Příliv… číst článek
Zpěvák Robbie Williams: Mám v hlavě nemoc, která mě chce zabít jako George Michaela! Zpěvák Robbie Williams: Mám v hlavě nemoc, která mě chce zabít jako George Michaela! Britský zpěvák Robbie Williams (44) přiznal, že má psychické problémy. Navíc své fanoušky šokoval… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Petr Kotvald
Petr Kotvald
zobrazit profil Daniel Hůlka
Daniel Hůlka
zobrazit profil David Deyl
David Deyl
zobrazit profil Milan Drobný
Milan Drobný
zobrazit profil Jaromír Mayer
Jaromír Mayer
zobrazit profil Domenico Martucci della Torre
Domenico Martucci della Torre
zobrazit profil Dorota Barová
Dorota Barová
zobrazit profil Tereza Kerndlová
Tereza Kerndlová