George Michael | Celebwiki.cz

George Michael

Datum narození: 25. 6. 1963
Datum úmrtí: 25. 12. 2016
Místo narození: Londýn
Profese: zpěvák, skladatel, producent
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Britský zpěvák a skladatel George Michael působil v slavné popové skupině Wham! Později se vydal na sólovou dráhu. Za svou kariéru prodal víc než 100 milionů hudebních nosičů. Proslul i skandály.

Nejen zpěvák a skladatel, ale též producent a nenapravitelný bohém s kyperskými kořeny Georgios Kyriacos Panayiotou, uměleckým jménem George Michael, se v 80. letech 20. století proslavil společně s Andrewem Ridgeleym v popové skupině Wham!. Kapela se stala nesmrtelnou díky hitům jako Wake Me Up Before You Go-Go, Freedom, I'm Your Man, The Edge of Heaven či Last Christmas.

Později se George Michael vydal na sólovou dráhu. Málokdo by neznal skladby, jako jsou Jesus To A Child nebo Fastlove či duetem s Eltonem Johnem Don't Let the Sun Go Down on Me. Za svou kariéru prodal více než 100 milionů hudebních nosičů; získal tři ceny Brit Awards a dvě Grammy.

GEORGE MICHAEL ROZDAL MILIONY NA CHARITU

Život George Michaela provázely skandály. V roce 1998 ho v Los Angeles zatkla policie na veřejných toaletách. Tehdy zveřejnil svou homosexuální orientaci. V roce 2010 byl odsouzen k osmi týdnům vězení za řízení vozu pod vlivem drog, držení marihuany a způsobení nehody – naboural do obchodu.

George Michael zemřel náhle na Boží hod 2016 na infarkt v 53 letech. Již několik let před smrtí měl zdravotní potíže a musel být opakovaně hospitalizován. V roce 2011 upadl do komatu a lékaři mu museli provést tracheotomii. V roce 2013 v Anglii vypadl z jedoucího auta na dálnici. Další hospitalizaci absolvoval v květnu 2014.

V posledním období před smrtí pracoval George Michael na dokumentárním filmu Freedom.

GEORGE MICHAEL - VŠE O HVĚZDĚ ČTĚTE ZDE

 

Články o celebritě

Z partnera George Michaela (†53) je bezdomovec! Z***vená ikona, zuří Fawaz Z partnera George Michaela (†53) je bezdomovec! Z***vená ikona, zuří Fawaz Byl partnerem pěvecké legendy a žil v luxusu, teď je z něj obyčejný bezdomovec! Takový sešup zažil F... číst článek
Tajemství největších svateb roku! Munzarová, Kostková a další... Tajemství největších svateb roku! Munzarová, Kostková a další... Na veselky to byl bohatý rok! Tuzemské i zahraniční celebrity se braly v českém kostele, na ostrově ... číst článek
Radan Dolejš ze Šlapeto: Učí Gotta a Rottrovou! Radan Dolejš ze Šlapeto: Učí Gotta a Rottrovou! Zná se osobně s hvězdami našeho showbyznysu, vkládá jim coby scenárista myšlenky do úst, dělá dramat... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Eva Urbanová
Eva Urbanová
zobrazit profil Thom Artway (Tomáš Maček)
Thom Artway (Tomáš Maček)
zobrazit profil Karolína Gudasová
Karolína Gudasová
zobrazit profil Martin Schreiner
Martin Schreiner
zobrazit profil Peter Pecha
Peter Pecha
zobrazit profil Grace Jones
Grace Jones
zobrazit profil George Michael
George Michael
zobrazit profil Zlata Emily Kinská
Zlata Emily Kinská