Elton John | Celebwiki.cz

Elton John

Datum narození: 25. 3. 1947
Místo narození: Londýn, Spojené království
Profese: zpěvák, skladatel a hudební porducent
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Sir Elton John, zpěvák, textař, klavírista, producent, držitel Oscara a komandér Řádu britského impéria, se stal jedním z nejúspěšnějších sólových umělců v historii populární hudby.

Brit Elton John, vlastním jménem Reginald Kenneth Dwight, vstoupil na hudební scénu roku 1964. Za pět let spatřilo světlo světa jeho první studiové album Empty Sky. Od té doby jich vydal několik desítek. Proslavil se baladou Your Song, které vyšla jako singl a stala se součástí jeho druhého alba s názvem Elton John (1970). K zpěvákovým největším hitům patří sklady Daniel, I'm Still Standing a Candle In the Wind, jíž uctil smrt princezny Diany, která tragicky zahynula v Paříži 31. srpna 1997. Velký úspěch sklidila Oscarem oceněná píseň Can You Feel the Love Tonight, která zazněla v animovaném filmu Lví král. Z duetů jmenujme Don't Go Breaking My Heart s Kiki Dee a Don't Let the Sun Go Down on Me s Georgem Michaelem.

Zpěvák, textař, klavírista, producent Elton John, který začínal v šestnácti hrou na piáno v hospodách a různých doprovodných skupinách, se stal jedním z nejúspěšnějších sólových umělců v historii populární hudby. 

ELTON JOHN – NAPÁLILI HO VTIPÁLCI

Kromě Oscara získal Elton John řadu dalších ocenění, jako jsou např. Rock and Roll Hall of Fame (1994), Grammy Legend Award (1999), MusiCares Person of the Year (2000), důstojník Řádu umění a literatury, komandér Řádu britského impéria. Má hvězdu na hollywoodském chodníku slávy a jeho vosková figurína je v londýnské sbírce Madame Tussaud.

O ELTONU JOHNOVI ČTĚTE ZDE 

Elton John nikdy neskrýval své homosexuální založení. Stal se světovou gay ikonou a bojovníkem proti AIDS. 21. prosince 2014 se oženil s režisérem a producentem Davidem Furnishem, s nímž již dříve vstoupil do registrovaného partnerství (2005). Díky náhradnímu mateřství se jim narodili synové Zachary (2010) a Elijah Joseph Daniel (2013). 

Články o celebritě

Tajemství svatby Meghan a Harryho po 2 letech odhaleno! Co se dělo na afterparty? Tajemství svatby Meghan a Harryho po 2 letech odhaleno! Co se dělo na afterparty? 19. května 2020 to jsou přesně dva roky od momentu, kdy si princ Harry (35) vzal za manželku herečku... číst článek
Inspirace od tchyně? Meghan najala právníka zesnulé princezny Diany (†36)! Inspirace od tchyně? Meghan najala právníka zesnulé princezny Diany (†36)! Manželka prince Harryho sáhla po nejvyšších možných trumfech. Byť se osobně nikdy nesetkaly, Meghan ... číst článek
Ztráta hlasu a špatné vyslovování! Bojuje Elton John se zákeřnou nemocí? Ztráta hlasu a špatné vyslovování! Bojuje Elton John se zákeřnou nemocí? Je Elton John (73) těžce nemocný? Fanoušci si během jeho vystoupení v rámci celosvětové kampaně Toge... číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Ivo Pavlík
Ivo Pavlík
zobrazit profil Vlasta Redl
Vlasta Redl
zobrazit profil Avicii (Tim Bergling)
Avicii (Tim Bergling)
zobrazit profil Radim Hladík
Radim Hladík
zobrazit profil Janek Ledecký
Janek Ledecký
zobrazit profil Vadim  Petrov
Vadim Petrov