Elton John | Celebwiki.cz

Elton John

Datum narození: 25.3.1947
Místo narození: Londýn, Spojené království
Profese: zpěvák, skladatel a hudební porducent
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Sir Elton John, zpěvák, textař, klavírista, producent, držitel Oscara a komandér Řádu britského impéria, se stal jedním z nejúspěšnějších sólových umělců v historii populární hudby.

Brit Elton John, vlastním jménem Reginald Kenneth Dwight, vstoupil na hudební scénu roku 1964. Za pět let spatřilo světlo světa jeho první studiové album Empty Sky. Od té doby jich vydal několik desítek. Proslavil se baladou Your Song, které vyšla jako singl a stala se součástí jeho druhého alba s názvem Elton John (1970). K zpěvákovým největším hitům patří sklady Daniel, I'm Still Standing a Candle In the Wind, jíž uctil smrt princezny Diany, která tragicky zahynula v Paříži 31. srpna 1997. Velký úspěch sklidila Oscarem oceněná píseň Can You Feel the Love Tonight, která zazněla v animovaném filmu Lví král. Z duetů jmenujme Don't Go Breaking My Heart s Kiki Dee a Don't Let the Sun Go Down on Me s Georgem Michaelem.

Zpěvák, textař, klavírista, producent Elton John, který začínal v šestnácti hrou na piáno v hospodách a různých doprovodných skupinách, se stal jedním z nejúspěšnějších sólových umělců v historii populární hudby. 

ELTON JOHN – NAPÁLILI HO VTIPÁLCI

Kromě Oscara získal Elton John řadu dalších ocenění, jako jsou např. Rock and Roll Hall of Fame (1994), Grammy Legend Award (1999), MusiCares Person of the Year (2000), důstojník Řádu umění a literatury, komandér Řádu britského impéria. Má hvězdu na hollywoodském chodníku slávy a jeho vosková figurína je v londýnské sbírce Madame Tussaud.

O ELTONU JOHNOVI ČTĚTE ZDE 

Elton John nikdy neskrýval své homosexuální založení. Stal se světovou gay ikonou a bojovníkem proti AIDS. 21. prosince 2014 se oženil s režisérem a producentem Davidem Furnishem, s nímž již dříve vstoupil do registrovaného partnerství (2005). Díky náhradnímu mateřství se jim narodili synové Zachary (2010) a Elijah Joseph Daniel (2013). 

Články o celebritě

Harry a Meghan po lavině drsné kritiky: Útočiště našli u známého zpěváka! Harry a Meghan po lavině drsné kritiky: Útočiště našli u známého zpěváka! Princ Harry (34) a jeho manželka Meghan (38) se nedávno stali terčem kritiky kvůli jejich soukromým… číst článek
Nekončící ostuda Meghan a Harryho: Na instagramu se příliš rozvášnili! Nekončící ostuda Meghan a Harryho: Na instagramu se příliš rozvášnili! Poslední dobou to vypadá, že princ Harry (34) a jeho choť Meghan Markleová (38) se na žebříčku popularity… číst článek
Vyrobila si Elizabeth Hurleyová vlastní klon? Mladý syn okopíroval mámu do detailů! Vyrobila si Elizabeth Hurleyová vlastní klon? Mladý syn okopíroval mámu do detailů! Hollywoodská herečka Elizabeth Hurleyová (54) na sebe poprvé upoutala pozornost odvážnými šaty na… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Otakar Petřina
Otakar Petřina
zobrazit profil Petr Malásek
Petr Malásek
zobrazit profil Jindra Vobořil
Jindra Vobořil
zobrazit profil Mardoša - Marek Huňát
Mardoša - Marek Huňát
zobrazit profil Slávek Janda
Slávek Janda
zobrazit profil Viktor Dyk
Viktor Dyk
zobrazit profil Marpo (Otakar Petřina)
Marpo (Otakar Petřina)
zobrazit profil Roman Timko
Roman Timko