Elton John

Datum narození: 25. 3. 1947
Místo narození: Londýn, Spojené království
Profese: zpěvák, skladatel, klavírista, producent
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Elton John se zařadil mezi nejúspěšnější sólové umělce v historii populární hudby. Získal Oscara a stal se komandérem Řádu britského impéria.

Brit Elton John, vlastním jménem Reginald Kenneth Dwight, vstoupil na hudební scénu roku 1964. Za pět let spatřilo světlo světa jeho první studiové album Empty Sky. Od té doby jich vydal několik desítek. Proslavil se baladou Your Song, které vyšla jako singl a stala se součástí jeho druhého alba s názvem Elton John (1970).

ELTONA JOHNA NAPÁLILI VTIPÁLCI

John zazářil písní na památku lady Diany

K největším hitům Eltona Johna patří sklady Daniel, I'm Still Standing a Candle In the Wind, jíž uctil smrt princezny Diany, která tragicky zahynula v Paříži 31. srpna 1997. Velký úspěch sklidila Oscarem oceněná píseň Can You Feel the Love Tonight, jež zazněla v animovaném filmu Lví král. Z duetů jmenujme Don't Go Breaking My Heart s Kiki Dee a Don't Let the Sun Go Down on Me s Georgem Michaelem.

Zpěvák, textař, klavírista a hudební producent Elton John, který začínal v šestnácti hrou na piáno v hospodách a různých doprovodných skupinách, se stal jedním z nejúspěšnějších sólových umělců v historii populární hudby. 

John má hvězdu na chodníku slávy

Kromě Oscara získal Elton John řadu dalších ocenění, jako jsou např. Rock and Roll Hall of Fame (1994), Grammy Legend Award (1999), MusiCares Person of the Year (2000), důstojník Řádu umění a literatury, komandér Řádu britského impéria.

Má hvězdu na hollywoodském chodníku slávy. Vosková figurína Etona Johna zdobí londýnskou sbírku Madame Tussaud.

O ELTONU JOHNOVI ČTĚTE ZDE>> 

Elton John se stal gay ikonou

Nikdy neskrýval své homosexuální založení. Elton John se stal světovou gay ikonou a bojovníkem proti AIDS.

V letech 1984 až 1988 byl Elton John ženatý s Renate Blauel. 21. prosince 2014 si vzal filmového režiséra a producenta Davida Furnishe, s nímž již dříve vstoupil do registrovaného partnerství (2005).

Díky náhradnímu mateřství se hvězdnému páru narodili synové Zachary Jackson Levon Furnish-John (*2010) a Elijah Joseph Daniel Furnish-John (*2013).

 

 

 

Články o celebritě

Další životopisný film si vezme na paškál Michaela Jacksona: Ožehavým tématům se vyhýbat nebude! Další životopisný film si vezme na paškál Michaela Jacksona: Ožehavým tématům se vyhýbat nebude! S životopisnými filmy se poslední dobou, jak se říká, roztrhnul pytel. Snímku natočeném podle jeho ž... číst článek
Harry se už úplně pomátl! ÚTOK NA ELTONA JOHNA Harry se už úplně pomátl! ÚTOK NA ELTONA JOHNA Kniha prince Harryho (38) s názvem Spare způsobí pořádný skandál. Nehezky se v ní vyjadřuje nejen o ... číst článek
Nestoudná zpěvačka si užívá na Barbadosu: Vnady nastavuje vlnám! Nestoudná zpěvačka si užívá na Barbadosu: Vnady nastavuje vlnám! Britská zpěvačka Tallia Storm (24) si vyrazila užít slunečních paprsků a moře na Barbados. Rodinnou ... číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Varhan Orchestrovič Bauer
Varhan Orchestrovič Bauer
zobrazit profil Marcel Zmožek
Marcel Zmožek
zobrazit profil Zdeněk Merta
Zdeněk Merta
zobrazit profil Petr Skoumal
Petr Skoumal
zobrazit profil Tupac Shakur
Tupac Shakur
zobrazit profil Aleš Sigmund
Aleš Sigmund
zobrazit profil Petr Petřek
Petr Petřek
zobrazit profil Tomáš Vartecký
Tomáš Vartecký