Elton John

Datum narození: 25. 3. 1947
Místo narození: Londýn, Spojené království
Profese: zpěvák, skladatel a hudební porducent
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Sir Elton John, zpěvák, textař, klavírista, producent, držitel Oscara a komandér Řádu britského impéria, se stal jedním z nejúspěšnějších sólových umělců v historii populární hudby.

Brit Elton John, vlastním jménem Reginald Kenneth Dwight, vstoupil na hudební scénu roku 1964. Za pět let spatřilo světlo světa jeho první studiové album Empty Sky. Od té doby jich vydal několik desítek. Proslavil se baladou Your Song, které vyšla jako singl a stala se součástí jeho druhého alba s názvem Elton John (1970). K zpěvákovým největším hitům patří sklady Daniel, I'm Still Standing a Candle In the Wind, jíž uctil smrt princezny Diany, která tragicky zahynula v Paříži 31. srpna 1997. Velký úspěch sklidila Oscarem oceněná píseň Can You Feel the Love Tonight, která zazněla v animovaném filmu Lví král. Z duetů jmenujme Don't Go Breaking My Heart s Kiki Dee a Don't Let the Sun Go Down on Me s Georgem Michaelem.

Zpěvák, textař, klavírista, producent Elton John, který začínal v šestnácti hrou na piáno v hospodách a různých doprovodných skupinách, se stal jedním z nejúspěšnějších sólových umělců v historii populární hudby. 

ELTON JOHN – NAPÁLILI HO VTIPÁLCI

Kromě Oscara získal Elton John řadu dalších ocenění, jako jsou např. Rock and Roll Hall of Fame (1994), Grammy Legend Award (1999), MusiCares Person of the Year (2000), důstojník Řádu umění a literatury, komandér Řádu britského impéria. Má hvězdu na hollywoodském chodníku slávy a jeho vosková figurína je v londýnské sbírce Madame Tussaud.

O ELTONU JOHNOVI ČTĚTE ZDE 

Elton John nikdy neskrýval své homosexuální založení. Stal se světovou gay ikonou a bojovníkem proti AIDS. 21. prosince 2014 se oženil s režisérem a producentem Davidem Furnishem, s nímž již dříve vstoupil do registrovaného partnerství (2005). Díky náhradnímu mateřství se jim narodili synové Zachary (2010) a Elijah Joseph Daniel (2013). 

Články o celebritě

Skutečná jména celebrit: Netušili jste, co všechno mají v občance! Skutečná jména celebrit: Netušili jste, co všechno mají v občance! Jsou vám povědomá jména jako Katheryn Hudson, Reginald Kenneth Dwight nebo Caryn Johnson? Vsadíme se... číst článek
Kritika Oprah za rozhovor s Meghan a Harrym: 10 otázek, na které se nezeptala! Nebo nesměla? Kritika Oprah za rozhovor s Meghan a Harrym: 10 otázek, na které se nezeptala! Nebo nesměla? „Na ničem jsme se nedomluvili, nevíte, na co se budu ptát, nestanovili jsme si žádné hranice.“ Těmit... číst článek
Meghan a Harry šokovali: Svatba za miliardu jen na oko! Napálené celebrity a dary za 200 milionů Meghan a Harry šokovali: Svatba za miliardu jen na oko! Napálené celebrity a dary za 200 milionů Vévodové ze Sussexu v neděli v rozhovoru s Oprah Winfreyovou (67) šokovali odhalením, že se vzali ji... číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Jiří Burian
Jiří Burian
zobrazit profil Felix Slováček
Felix Slováček
zobrazit profil Tupac Shakur
Tupac Shakur
zobrazit profil Romek Hanzlík
Romek Hanzlík
zobrazit profil Dávid Hodek
Dávid Hodek
zobrazit profil Adam Koller
Adam Koller
zobrazit profil Petr Kužvart
Petr Kužvart
zobrazit profil Jindra Vobořil
Jindra Vobořil