Elton John

Datum narození: 25.3.1947
Místo narození: Londýn, Spojené království
Profese: zpěvák, skladatel a hudební porducent
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Sir Elton John, zpěvák, textař, klavírista, producent, držitel Oscara a komandér Řádu britského impéria, se stal jedním z nejúspěšnějších sólových umělců v historii populární hudby.

Brit Elton John, vlastním jménem Reginald Kenneth Dwight, vstoupil na hudební scénu roku 1964. Za pět let spatřilo světlo světa jeho první studiové album Empty Sky. Od té doby jich vydal několik desítek. Proslavil se baladou Your Song, které vyšla jako singl a stala se součástí jeho druhého alba s názvem Elton John (1970). K zpěvákovým největším hitům patří sklady Daniel, I'm Still Standing a Candle In the Wind, jíž uctil smrt princezny Diany, která tragicky zahynula v Paříži 31. srpna 1997. Velký úspěch sklidila Oscarem oceněná píseň Can You Feel the Love Tonight, která zazněla v animovaném filmu Lví král. Z duetů jmenujme Don't Go Breaking My Heart s Kiki Dee a Don't Let the Sun Go Down on Me s Georgem Michaelem.

Zpěvák, textař, klavírista, producent Elton John, který začínal v šestnácti hrou na piáno v hospodách a různých doprovodných skupinách, se stal jedním z nejúspěšnějších sólových umělců v historii populární hudby. 

ELTON JOHN – NAPÁLILI HO VTIPÁLCI

Kromě Oscara získal Elton John řadu dalších ocenění, jako jsou např. Rock and Roll Hall of Fame (1994), Grammy Legend Award (1999), MusiCares Person of the Year (2000), důstojník Řádu umění a literatury, komandér Řádu britského impéria. Má hvězdu na hollywoodském chodníku slávy a jeho vosková figurína je v londýnské sbírce Madame Tussaud.

O ELTONU JOHNOVI ČTĚTE ZDE 

Elton John nikdy neskrýval své homosexuální založení. Stal se světovou gay ikonou a bojovníkem proti AIDS. 21. prosince 2014 se oženil s režisérem a producentem Davidem Furnishem, s nímž již dříve vstoupil do registrovaného partnerství (2005). Díky náhradnímu mateřství se jim narodili synové Zachary (2010) a Elijah Joseph Daniel (2013). 

Články o celebritě

Jak slavní hrají slavné: Tihle všichni se pořádně nadřeli! Jak slavní hrají slavné: Tihle všichni se pořádně nadřeli! V roli Freddieho Mercuryho (†45) vládne kinům Rami Malek (37), ve ztvárnění frontmana skupiny Queen… číst článek
Elton John v dojemné vánoční reklamě: To musíte vidět! Elton John v dojemné vánoční reklamě: To musíte vidět! Britský obchodní řetězec John Lewis to s vánočními reklamami prostě umí a je jimi pověstný. Pokaždé… číst článek
Jaký opravdu byl Freddie Mercury? Tohle jste o něm nejspíš nevěděli! Jaký opravdu byl Freddie Mercury? Tohle jste o něm nejspíš nevěděli! Legenda, která právě v těchto dnech ožívá na filmových plátnech ve filmu Bohemian Rhapsody: Freddie… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Martina Bárta
Martina Bárta
zobrazit profil Pekař (Petr Štolba)
Pekař (Petr Štolba)
zobrazit profil Petr Rímský
Petr Rímský
zobrazit profil Josef Melen
Josef Melen
zobrazit profil Pavlína Dubná
Pavlína Dubná
zobrazit profil František Soukup
František Soukup
zobrazit profil Marpo (Otakar Petřina)
Marpo (Otakar Petřina)
zobrazit profil Bohumil Kulínský
Bohumil Kulínský