Elton John | Celebwiki.cz

Elton John

Datum narození: 25. 3. 1947
Místo narození: Londýn, Spojené království
Profese: zpěvák, skladatel a hudební porducent
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Sir Elton John, zpěvák, textař, klavírista, producent, držitel Oscara a komandér Řádu britského impéria, se stal jedním z nejúspěšnějších sólových umělců v historii populární hudby.

Brit Elton John, vlastním jménem Reginald Kenneth Dwight, vstoupil na hudební scénu roku 1964. Za pět let spatřilo světlo světa jeho první studiové album Empty Sky. Od té doby jich vydal několik desítek. Proslavil se baladou Your Song, které vyšla jako singl a stala se součástí jeho druhého alba s názvem Elton John (1970). K zpěvákovým největším hitům patří sklady Daniel, I'm Still Standing a Candle In the Wind, jíž uctil smrt princezny Diany, která tragicky zahynula v Paříži 31. srpna 1997. Velký úspěch sklidila Oscarem oceněná píseň Can You Feel the Love Tonight, která zazněla v animovaném filmu Lví král. Z duetů jmenujme Don't Go Breaking My Heart s Kiki Dee a Don't Let the Sun Go Down on Me s Georgem Michaelem.

Zpěvák, textař, klavírista, producent Elton John, který začínal v šestnácti hrou na piáno v hospodách a různých doprovodných skupinách, se stal jedním z nejúspěšnějších sólových umělců v historii populární hudby. 

ELTON JOHN – NAPÁLILI HO VTIPÁLCI

Kromě Oscara získal Elton John řadu dalších ocenění, jako jsou např. Rock and Roll Hall of Fame (1994), Grammy Legend Award (1999), MusiCares Person of the Year (2000), důstojník Řádu umění a literatury, komandér Řádu britského impéria. Má hvězdu na hollywoodském chodníku slávy a jeho vosková figurína je v londýnské sbírce Madame Tussaud.

O ELTONU JOHNOVI ČTĚTE ZDE 

Elton John nikdy neskrýval své homosexuální založení. Stal se světovou gay ikonou a bojovníkem proti AIDS. 21. prosince 2014 se oženil s režisérem a producentem Davidem Furnishem, s nímž již dříve vstoupil do registrovaného partnerství (2005). Díky náhradnímu mateřství se jim narodili synové Zachary (2010) a Elijah Joseph Daniel (2013). 

Články o celebritě

Kde tráví karanténu Meghan a Harry? Nudu zabíjejí v honosné vile za 429 mega! Kde tráví karanténu Meghan a Harry? Nudu zabíjejí v honosné vile za 429 mega! Už to je půl roku, co princ Harry se svou manželkou Meghan Markleovou opustili královskou rodinu a o... číst článek
Exmanželka Eltona Johna: Dlouhé roky v ústraní, teď se připomněla žalobou! Exmanželka Eltona Johna: Dlouhé roky v ústraní, teď se připomněla žalobou! Byli svoji čtyři roky, než si slavný zpěvák Elton John (73) definitivně ujasnil, že opravdu není... číst článek
Superfinále SuperStar už zítra! S jakými hity jdou soutěžící do boje o 2 miliony korun? Superfinále SuperStar už zítra! S jakými hity jdou soutěžící do boje o 2 miliony korun? Už v neděli po osmé hodině večer bude pět zbývajících superfinalistů bojovat nejen o titul SuperStar... číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Karel Holas
Karel Holas
zobrazit profil Ronnie Wood
Ronnie Wood
zobrazit profil Vítek Fiala
Vítek Fiala
zobrazit profil Jan Žižka
Jan Žižka
zobrazit profil Jitka Šuranská
Jitka Šuranská
zobrazit profil Richard Hes
Richard Hes
zobrazit profil Daniel Barták
Daniel Barták
zobrazit profil James Newton Howard
James Newton Howard