Sting Gordon M. T. Sumner | Celebwiki.cz

Sting (Gordon M. T. Sumner)

Datum narození: 2.10.1951
Místo narození: Wallsend, Spojené království
Profese: zpěvák, baskytarista, skladatel, producent
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Britský hudebník Sting byl zpěvákem, skladatelem a baskytaristou rockové skupiny The Police. V roce 1985 se vydal na sólovou dráhu. Před kamerou začínal v reklamě na žvýkačky.

Muzikant, skladatel, producent a příležitostný herec Sting, vlastním jménem Gordon Matthew Thomas Sumner, svou kariéru nastartoval roku 1974. Proslavil se jako zpěvák, skladatel a baskytarista rockové skupiny sedmdesátých až osmdesátých let 20. století The Police. Zkoušet kapela začala v lednu 1977 a po měsíci už nahrávala svůj první singl Fall out/Nothing achieving.

STING K NEPOZNÁNÍ

Deska The Police Synchronicity z roku 1983 vystoupala na první příčku v britské i americké hitparádě a ve Spojených státech se dokonce stala osmkrát platinovou. Skupina se rozpadla uprostřed 80. let a Sting se vydal na sólovou dráhu. The Police se vrátili v roce 2007, kdy zahráli na 49. udílení cen Grammy. V roce 2007 skupina uspořádala celosvětové turné a v červenci 2007 hrála na charitativním koncertě Live Earth.

Svou sólovou dráhu Sting zahájil v roce 1985 vydáním desky The Dream of the blue Turtles. Kromě studiových alb, jako jsou ...Nothing Like the Sun (1987), Mercury Falling (1996), Sacred Love (2003), Symphonicities (2010) či 57th & 9th (2016) vydal několik koncertních: Bring on the Night (1986), ...All This Time (2001), The Journey and the Labyrinth (2007), Live in Berlin (2010).

STINGA SI KOUPIL MILIARDÁŘ KELLNER. ZA KOLIK?

Stingovo působení jako herce bylo pouze okrajové. Poprvé stál před kamerou jako model v reklamě na žvýkačky. Pro reklamu se nechal odbarvit na blond a u tohoto odstínu už zůstal. Ve filmu debutoval v roli hotelového pikolíka ve snímku Quadrophenia (1979). Zahrál si menší role v několika seriálech; ústřední postavu ztvárnil v hororovém snímku Nevěsta (1985). S úspěšnějšími hereckými kolegy, jako jsou Ben Stiller, Owen WilsonPenélope CruzMilla Jovovich, se na place potkal v komedii Zoolander No. 2 (2016), v níž se objevil i Justin Bieber.

VŠE O STINGOVI ČTĚTE ZDE

Pod názvem Broken music Sting vydal vlastní autobiografii. Zpěvák je držitelem několika ocenění mj. MusiCares Person of the Year (2004), komandér Řádu britského impéria, Primetime Emmy Award.

Sting byl v letech 1976 až 1984 ženatý s herečkou Frances Tomelty, roku 1992 si vzal herečku a producentku Trudii Styler. Muzikantovi bylo na dětech přáno, jmenují se Eliot Paulina Sumner, Joe Sumner, Mickey Sumner, Jake Sumner, Giacomo Sumner a Fuchsia Sumner. Eliot, která se věnuje zpěvu, přiznala lesbické sklony.

 

Články o celebritě

Nelegální dárek, dvoje narozeniny a moře hvězd:  Královna Alžběta II. slaví 92 let Nelegální dárek, dvoje narozeniny a moře hvězd: Královna Alžběta II. slaví 92 let Britská královna Alžběta II. v sobotu 21. dubna oslaví úctyhodné dvaadevadesátiny. Královna je nejdéle… číst článek
Britský zpěvák Sting (65) rozpálil fanoušky v Praze: Nejdřív ovoce, pak ovace! Britský zpěvák Sting (65) rozpálil fanoušky v Praze: Nejdřív ovoce, pak ovace! Čtrnáct tisíc fanoušků v pátek večer napjatě očekávalo britského zpěváka Stinga (65) v Praze na Výstavišti.… číst článek
Sting se ochladil v Norsku a míří do rozpálené Prahy! Ve čtvrtek už bude v metropoli Sting se ochladil v Norsku a míří do rozpálené Prahy! Ve čtvrtek už bude v metropoli Britský hudebník Sting (65) už ve čtvrtek přijede do Prahy, kde zazáří na Metronome Festivalu na… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Lisa Marie Presley
Lisa Marie Presley
zobrazit profil Monika Absolonová
Monika Absolonová
zobrazit profil Miroslav Žbirka
Miroslav Žbirka
zobrazit profil Jay-Z (Shawn Corey Carter)
Jay-Z (Shawn Corey Carter)
zobrazit profil Marcela Holanová
Marcela Holanová
zobrazit profil Petr Borkovec
Petr Borkovec
zobrazit profil Jana Fabiánová
Jana Fabiánová
zobrazit profil Mirai Navrátil
Mirai Navrátil