Keith Richards | Celebwiki.cz

Keith Richards

Datum narození: 18.12.1943
Místo narození: Dartfort, Spojené království
Výška: 174 cm
Profese: kytarista
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Kytarista Keith Richards společně se zpěvákem a skladatelem Mickem Jaggerem založil legendární britskou rockovou kapelu The Rolling Stones.

Britský kytarista Keith Richards roku 1962 společně s Mickem Jaggerem stál u zrodu rockové kapely Rolling Stones. Na vlastní triko spolupracoval i s dalšími špičkami moderní hudby, jako jsou např. Tom Waits, Bono Vox z U2 nebo Jimi Hendrix.

O KEITHU RICHARDSOVI ČTĚTE ZDE ZDE >>

Keitha Richardse si média všímala také kvůli jeho drogovým eskapádám, za něž byl i několikrát odsouzen. On sám později zavzpomínal, že nejtěžší období svého života prožíval, když se snažil zbavit závislosti na heroinu. To se mu povedlo. Nicméně v šestšedesáti přiznal, že stále kouří marihuanu a hašiš.

Kapela The Rolling Stones natočila přes tři desítky úspěšných alb. V roce 2003 vydal hudební časopis Rolling Stone přehled 500 nejlepších alb. Bylo mezi nimi i deset alb od "Stounů". V první desítce se umístila známá deska Exile on Main St. Jejich skladbu Satisfaction označil za nejlepší ze všech. The Rolling Stones tento prestižní hudební časopis zařadil mezi nejlepší interpety, hned za Johna Lennona a jeho The Beatles, Boba Dylana a Elvise Presleyho.

Keith Richards si zahrál v několika filmech. Debutoval postavou vojáka ve snímku Man on Horseback (Muž na koni). Objevil se třeba také ve třech dílech slavných Pirátů z Karibiku.

V roce 1983 se Keith Richards oženil s Patti Hansenovou, s níž měl dcery Theodoru a Alexandru. Kytaristovo příjmení nesou ještě další tři jeho potomci: Marlon, Tara a Angela.

 

Články o celebritě

Smrt zakládajícího člena Rolling Stones byla vražda?! Po 50 letech konečně pravda... Smrt zakládajícího člena Rolling Stones byla vražda?! Po 50 letech konečně pravda... Přesně padesát let poté, co byla v bazénu nalezena mrtvá hvězda Rolling Stones Brian Jones (†27),… číst článek
Před 50 lety zemřel Brian Jones z Rolling Stones: Vlasy se vznášely na hladině 
jako svatozář Před 50 lety zemřel Brian Jones z Rolling Stones: Vlasy se vznášely na hladině 
jako svatozář Zrovna zahájili velkolepé turné po Americe, hrají už 57 let a Mick Jagger se neuvěřitelně sebral… číst článek
Před 50 lety zemřel Brian Jones z Rolling Stones: Vlasy se vznášely na hladině 
jako svatozář Před 50 lety zemřel Brian Jones z Rolling Stones: Vlasy se vznášely na hladině 
jako svatozář Zrovna zahájili velkolepé turné po Americe, hrají už 57 let a Mick Jagger se neuvěřitelně sebral… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Zdeněk Hrášek
Zdeněk Hrášek
zobrazit profil Pavel Callta
Pavel Callta
zobrazit profil František Černý
František Černý
zobrazit profil Kristina Barta
Kristina Barta
zobrazit profil Avicii (Tim Bergling)
Avicii (Tim Bergling)
zobrazit profil Petr Kužvart
Petr Kužvart
zobrazit profil David Škach
David Škach
zobrazit profil Lukáš Bundil
Lukáš Bundil