Keith Richards

Datum narození: 18. 12. 1943
Místo narození: Dartfort, Spojené království
Výška: 174 cm
Profese: kytarista
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Kytarista Keith Richards společně se zpěvákem a skladatelem Mickem Jaggerem založil legendární britskou rockovou kapelu The Rolling Stones.

Britský kytarista Keith Richards roku 1962 společně s Mickem Jaggerem stál u zrodu rockové kapely Rolling Stones. Na vlastní triko spolupracoval i s dalšími špičkami moderní hudby, jako jsou např. Tom Waits, Bono Vox z U2 nebo Jimi Hendrix.

O KEITHU RICHARDSOVI ČTĚTE ZDE ZDE >>

Keitha Richardse si média všímala také kvůli jeho drogovým eskapádám, za něž byl i několikrát odsouzen. On sám později zavzpomínal, že nejtěžší období svého života prožíval, když se snažil zbavit závislosti na heroinu. To se mu povedlo. Nicméně v šestšedesáti přiznal, že stále kouří marihuanu a hašiš.

Kapela The Rolling Stones natočila přes tři desítky úspěšných alb. V roce 2003 vydal hudební časopis Rolling Stone přehled 500 nejlepších alb. Bylo mezi nimi i deset alb od "Stounů". V první desítce se umístila známá deska Exile on Main St. Jejich skladbu Satisfaction označil za nejlepší ze všech. The Rolling Stones tento prestižní hudební časopis zařadil mezi nejlepší interpety, hned za Johna Lennona a jeho The Beatles, Boba Dylana a Elvise Presleyho.

Keith Richards si zahrál v několika filmech. Debutoval postavou vojáka ve snímku Man on Horseback (Muž na koni). Objevil se třeba také ve třech dílech slavných Pirátů z Karibiku.

V roce 1983 se Keith Richards oženil s Patti Hansenovou, s níž měl dcery Theodoru a Alexandru. Kytaristovo příjmení nesou ještě další tři jeho potomci: Marlon, Tara a Angela.

 

Články o celebritě

Mužství mužů z Hollywoodu: Komu prý příroda příliš centimetrů nenadělila? Mužství mužů z Hollywoodu: Komu prý příroda příliš centimetrů nenadělila? Na odvěkou otázku, jestli na velikosti záleží, nikdy nebude existovat jasná odpověď. I tak je ale ve... číst článek
Exkluzivní rozhovor s Robertem Kodymem po návratu z léčebny! Manželka mi zachránila život, říká kytarista Lucie Exkluzivní rozhovor s Robertem Kodymem po návratu z léčebny! Manželka mi zachránila život, říká kytarista Lucie Muzikant a člen legendární kapely Lucie Robert Kodym (50) kvůli závislosti na alkoholu podstoupil lé... číst článek
Divoký život Roberta Kodyma: Vztah s Lindou Rybovou, krásná dcera a pobyt v léčebně! Divoký život Roberta Kodyma: Vztah s Lindou Rybovou, krásná dcera a pobyt v léčebně! Zpěvák Robert Kodym (55) byl v mládí idolem žen a lamačem ženských srdcí. Jeho dlouhé vlasy, které m... číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Radan Dolejš
Radan Dolejš
zobrazit profil Robert Hlavatý
Robert Hlavatý
zobrazit profil Aleš Sigmund
Aleš Sigmund
zobrazit profil Dušan Timko
Dušan Timko
zobrazit profil Charlie Watts
Charlie Watts
zobrazit profil František Janeček
František Janeček
zobrazit profil Ota Baláž
Ota Baláž
zobrazit profil Alan Merrill
Alan Merrill