Keith Richards | Celebwiki.cz

Keith Richards

Datum narození: 18. 12. 1943
Místo narození: Dartfort, Spojené království
Výška: 174 cm
Profese: kytarista
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Kytarista Keith Richards společně se zpěvákem a skladatelem Mickem Jaggerem založil legendární britskou rockovou kapelu The Rolling Stones.

Britský kytarista Keith Richards roku 1962 společně s Mickem Jaggerem stál u zrodu rockové kapely Rolling Stones. Na vlastní triko spolupracoval i s dalšími špičkami moderní hudby, jako jsou např. Tom Waits, Bono Vox z U2 nebo Jimi Hendrix.

O KEITHU RICHARDSOVI ČTĚTE ZDE ZDE >>

Keitha Richardse si média všímala také kvůli jeho drogovým eskapádám, za něž byl i několikrát odsouzen. On sám později zavzpomínal, že nejtěžší období svého života prožíval, když se snažil zbavit závislosti na heroinu. To se mu povedlo. Nicméně v šestšedesáti přiznal, že stále kouří marihuanu a hašiš.

Kapela The Rolling Stones natočila přes tři desítky úspěšných alb. V roce 2003 vydal hudební časopis Rolling Stone přehled 500 nejlepších alb. Bylo mezi nimi i deset alb od "Stounů". V první desítce se umístila známá deska Exile on Main St. Jejich skladbu Satisfaction označil za nejlepší ze všech. The Rolling Stones tento prestižní hudební časopis zařadil mezi nejlepší interpety, hned za Johna Lennona a jeho The Beatles, Boba Dylana a Elvise Presleyho.

Keith Richards si zahrál v několika filmech. Debutoval postavou vojáka ve snímku Man on Horseback (Muž na koni). Objevil se třeba také ve třech dílech slavných Pirátů z Karibiku.

V roce 1983 se Keith Richards oženil s Patti Hansenovou, s níž měl dcery Theodoru a Alexandru. Kytaristovo příjmení nesou ještě další tři jeho potomci: Marlon, Tara a Angela.

 

Články o celebritě

Zemřel Ivan Král (†71): Zajímavosti a pikantnosti z jeho života! Zemřel Ivan Král (†71): Zajímavosti a pikantnosti z jeho života! Jestli v Česku mohl kdy někdo říct, že osobně znal »Stouny«, Bowieho, vystupoval s Patti Smith, Iggy... číst článek
Zemřel fotograf Peter Lindbergh (†74): Modelky ho milovaly! Zemřel fotograf Peter Lindbergh (†74): Modelky ho milovaly! Zemřel génius módní fotografie, končí tak éra modelek – celebrit. Fotil nádherné ženy i ošklivé chla... číst článek
Když zabásnou celebritu! Tak trochu jiné portréty Gibsona, Biebera i Pravé blondýnky Když zabásnou celebritu! Tak trochu jiné portréty Gibsona, Biebera i Pravé blondýnky Amerika je země svobody, ale když zlobíte, snadno o ni můžete přijít. Policie vás zatkne daleko spíš... číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Jindra Vobořil
Jindra Vobořil
zobrazit profil Pavel Šporcl
Pavel Šporcl
zobrazit profil Zdeněk Hrášek
Zdeněk Hrášek
zobrazit profil Aleš Lehký
Aleš Lehký
zobrazit profil Eva Turnová
Eva Turnová
zobrazit profil Jiří Michálek
Jiří Michálek
zobrazit profil Ricky Martin
Ricky Martin
zobrazit profil Roman Timko
Roman Timko