František Janeček | Celebwiki.cz

František Janeček

Datum narození: 14.9.1944
Místo narození: Praha
Profese: hudebník, skladatel, producent
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Skladatel a producent František Janeček, kapelník skupiny Kroky, stál u zrodu kariéry krále českých diskoték Michala Davida. S Karlem Gottem založil agenturu GoJa.

František Janeček vystudoval právnickou fakultu Karlovy univerzity v Praze. Kapelu Kroky založil v roce 1973 jako doprovod polské zpěvačce Maryle Rodowiczové, která se později stala jeho první ženou. Ve skupině zpívali kromě Michala Davida i Iveta Bartošová nebo Pavel Horňák. A František Janeček pro ně skládal jeden hit za druhým. Písně Každý mi tě, lásko, závidí, Léto nebo Dva roky prázdnin se staly nesmrtelnými.

Hudebně se František Janeček podílel i na kultovním filmu Diskopříběh nebo na Láskách z pasáže režiséra Jaroslava Soukupa. Byl také producentem úspěšných muzikálů Bídníci a Děti ráje.

FRANTIŠEK JANEČEK PROMLUVIL O SEXU

V roce 1992 založili František Janeček a jeho dlouholetý přítel Karel Gott agenturu Goya, která se orientuje na spolupráci a pořádání turné s hvězdami populární i operní sféry. V září 2014 vyprodukoval František Janeček pod hlavičkou agentury Goya dlouho očekávaný muzikál Fantom Opery.

O FRANTIŠKU JANEČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Jeho další partnerkou se stala o více než třicet let mladší operní pěvkyně Tereza Mátlová. Dcera Emilly Anne se jim narodila v americkém Miami. Krom ní má František Janeček ještě syna Filipa a dceru Alici s další svou bývalou manželkou Lenkou.

 

Články o celebritě

Absolonová odmítla pokračování O 10 let mladší! S tímhle týmem ne! Absolonová odmítla pokračování O 10 let mladší! S tímhle týmem ne! Tak tohle nikdo nečekal! Zpěvačka a nově také moderátorka Monika Absolonová (42) odmítla pokračovat… číst článek
Absolonová přišla o své blízké a tak skončila: UŽ TO DĚLAT NECHCI! Absolonová přišla o své blízké a tak skončila: UŽ TO DĚLAT NECHCI! Jak je vidět, Monika Absolonová na peníze nehraje a kvůli vysokým finančním obnosům se nepřetrhne.… číst článek
Vojtko si zazpívá další legendu: Bude čarodějem ze země Oz! Vojtko si zazpívá další legendu: Bude čarodějem ze země Oz! To největší překvapení si František Janeček (74) schoval nakonec. Do připravovaného muzikálového… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Beata Hlavenková
Beata Hlavenková
zobrazit profil Ondřej Sluka
Ondřej Sluka
zobrazit profil Jiří Vondráček
Jiří Vondráček
zobrazit profil Andrew Lloyd Webber
Andrew Lloyd Webber
zobrazit profil Jonatán Pastirčák
Jonatán Pastirčák
zobrazit profil Láska (Václav Vaňura)
Láska (Václav Vaňura)
zobrazit profil Jiří Burian
Jiří Burian
zobrazit profil Sebastian Navrátil
Sebastian Navrátil