František Janeček

Datum narození: 14. 9. 1944
Místo narození: Praha
Profese: hudebník, skladatel, producent
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

František Janeček, kapelník skupiny Kroky, stál u zrodu kariéry krále českých diskoték Michala Davida. S Karlem Gottem založil agenturu GoJa.

František Janeček vystudoval právnickou fakultu Karlovy univerzity v Praze. Kapelu Kroky založil v roce 1973 jako doprovod polské zpěvačce Maryle Rodowiczové, která se později stala jeho první ženou.

Skupina Kroky proslavila i Michala Davida

Ve skupině zpívali kromě Michala Davida i Iveta Bartošová nebo Pavel Horňák. A František Janeček pro ně skládal jeden hit za druhým. Písně Každý mi tě, lásko, závidí, Léto nebo Dva roky prázdnin se staly nesmrtelnými.

Hudebně se František Janeček podílel i na kultovním filmu Diskopříběh nebo na Láskách z pasáže režiséra Jaroslava Soukupa. Byl také producentem úspěšných muzikálů Bídníci a Děti ráje.

FRANTIŠEK JANEČEK PROMLUVIL O SEXU

V roce 1992 založili František Janeček a jeho dlouholetý přítel Karel Gott agenturu GoJa, která se orientuje na spolupráci a pořádání turné s hvězdami populární i operní sféry. V září 2014 vyprodukoval František Janeček pod hlavičkou agentury GoJa dlouho očekávaný muzikál Fantom Opery.

O FRANTIŠKU JANEČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Jeho další partnerkou se stala o více než třicet let mladší operní pěvkyně Tereza Mátlová. Dcera Emilly Anne se jim narodila v americkém Miami. Krom ní má František Janeček ještě syna Filipa a dceru Alici s další svou bývalou manželkou Lenkou.

Na jaře 2020 dvojice přiznala, že již nějakou dobu netvoří pár.

 

Články o celebritě

Premiéra muzikálu Robinson Crusoe: Přelétavá »Beruška« Vojnar! Místo Vondráčkové se tiskl k jiné Premiéra muzikálu Robinson Crusoe: Přelétavá »Beruška« Vojnar! Místo Vondráčkové se tiskl k jiné Už v létě putoval nový muzikál Robinson Crusoe po českých hradech a zámcích, teď opustil vody letníc... číst článek
Gelemová a Slováček zase spolu! To Dádu nepotěší… Gelemová a Slováček zase spolu! To Dádu nepotěší… Rozešli se, nebo ne? I po zveřejněném rozchodu je Felix Slováček (78) neustále s Lucií Gelemovou (38... číst článek
Dcera Laurinové a Vojtka: Valentýna vyrazila do společnosti a sklidila obdiv! Dcera Laurinové a Vojtka: Valentýna vyrazila do společnosti a sklidila obdiv! Valentýna Vojtková (19) rozhodně nezapře podobu se svými rodiči Sabinou Laurinovou (49) a Pepou Vojt... číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Vítek Fiala
Vítek Fiala
zobrazit profil Kristina Barta
Kristina Barta
zobrazit profil Marián Čurko
Marián Čurko
zobrazit profil Pavel Švec
Pavel Švec
zobrazit profil Ladislav Štaidl
Ladislav Štaidl
zobrazit profil František Janeček
František Janeček
zobrazit profil Vašo Patejdl
Vašo Patejdl
zobrazit profil Andrea Jiskrová
Andrea Jiskrová