František Janeček | Celebwiki.cz

František Janeček

Datum narození: 14.9.1944
Místo narození: Praha
Profese: hudebník, skladatel, producent
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Skladatel a producent František Janeček, kapelník skupiny Kroky, stál u zrodu kariéry krále českých diskoték Michala Davida. S Karlem Gottem založil agenturu GoJa.

František Janeček vystudoval právnickou fakultu Karlovy univerzity v Praze. Kapelu Kroky založil v roce 1973 jako doprovod polské zpěvačce Maryle Rodowiczové, která se později stala jeho první ženou. Ve skupině zpívali kromě Michala Davida i Iveta Bartošová nebo Pavel Horňák. A František Janeček pro ně skládal jeden hit za druhým. Písně Každý mi tě, lásko, závidí, Léto nebo Dva roky prázdnin se staly nesmrtelnými.

Hudebně se František Janeček podílel i na kultovním filmu Diskopříběh nebo na Láskách z pasáže režiséra Jaroslava Soukupa. Byl také producentem úspěšných muzikálů Bídníci a Děti ráje.

FRANTIŠEK JANEČEK PROMLUVIL O SEXU

V roce 1992 založili František Janeček a jeho dlouholetý přítel Karel Gott agenturu Goya, která se orientuje na spolupráci a pořádání turné s hvězdami populární i operní sféry. V září 2014 vyprodukoval František Janeček pod hlavičkou agentury Goya dlouho očekávaný muzikál Fantom Opery.

O FRANTIŠKU JANEČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Jeho další partnerkou se stala o více než třicet let mladší operní pěvkyně Tereza Mátlová. Dcera Emilly Anne se jim narodila v americkém Miami. Krom ní má František Janeček ještě syna Filipa a dceru Alici s další svou bývalou manželkou Lenkou.

 

Články o celebritě

Heidi Janků: Po listopadu 1989 jsem si přišla jako prašivý pes! Heidi Janků: Po listopadu 1989 jsem si přišla jako prašivý pes! Zpěvačka Heidi Janků (56) patří k umělcům, kteří svoji kariéru začali už před rokem 1989. Co pro… číst článek
Tajná Gottova (†80) rozlučka před smrtí: Hostil Kaisera, Havlovou a další! Tajná Gottova (†80) rozlučka před smrtí: Hostil Kaisera, Havlovou a další! O velkolepé oslavě 80. narozenin Karla Gotta v Divadle Na Jezerce veřejnost ví, ovšem už netuší,… číst článek
Kdo naučil Gotta roztáčet miliony? Kuchařka z Frýdku-Místku! Kdo naučil Gotta roztáčet miliony? Kuchařka z Frýdku-Místku! Uvědomoval si cenu peněz a ačkoliv jich Karel Gott (†80) opravdu neměl málo, tak nebyl nikdy rozhazovačný.… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Daniel Barták
Daniel Barták
zobrazit profil Jitka Šuranská
Jitka Šuranská
zobrazit profil Adam Koller
Adam Koller
zobrazit profil Zdeněk Hrášek
Zdeněk Hrášek
zobrazit profil Tomáš Vořechovský
Tomáš Vořechovský
zobrazit profil Janek Ledecký
Janek Ledecký
zobrazit profil Avicii (Tim Bergling)
Avicii (Tim Bergling)
zobrazit profil Aleš Lehký
Aleš Lehký