František Janeček | Celebwiki.cz

František Janeček

Datum narození: 14.9.1944
Místo narození: Praha
Profese: hudebník, skladatel, producent
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Skladatel a producent František Janeček, kapelník skupiny Kroky, stál u zrodu kariéry krále českých diskoték Michala Davida. S Karlem Gottem založil agenturu GoJa.

František Janeček vystudoval právnickou fakultu Karlovy univerzity v Praze. Kapelu Kroky založil v roce 1973 jako doprovod polské zpěvačce Maryle Rodowiczové, která se později stala jeho první ženou. Ve skupině zpívali kromě Michala Davida i Iveta Bartošová nebo Pavel Horňák. A František Janeček pro ně skládal jeden hit za druhým. Písně Každý mi tě, lásko, závidí, Léto nebo Dva roky prázdnin se staly nesmrtelnými.

Hudebně se František Janeček podílel i na kultovním filmu Diskopříběh nebo na Láskách z pasáže režiséra Jaroslava Soukupa. Byl také producentem úspěšných muzikálů Bídníci a Děti ráje.

FRANTIŠEK JANEČEK PROMLUVIL O SEXU

V roce 1992 založili František Janeček a jeho dlouholetý přítel Karel Gott agenturu Goya, která se orientuje na spolupráci a pořádání turné s hvězdami populární i operní sféry. V září 2014 vyprodukoval František Janeček pod hlavičkou agentury Goya dlouho očekávaný muzikál Fantom Opery.

O FRANTIŠKU JANEČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Jeho další partnerkou se stala o více než třicet let mladší operní pěvkyně Tereza Mátlová. Dcera Emilly Anne se jim narodila v americkém Miami. Krom ní má František Janeček ještě syna Filipa a dceru Alici s další svou bývalou manželkou Lenkou.

 

Články o celebritě

Bohdalová slavila poslední premiéru! Nejbližší kamarád ale chyběl... Bohdalová slavila poslední premiéru! Nejbližší kamarád ale chyběl... Za rok a kousek jí bude devadesát, ale na jevišti trsá rock n'roll jako čamrda! Jiřina Bohdalová… číst článek
Hříšný Český ples: Jaké slavné krásky dorazily bez podprsenky? Hříšný Český ples: Jaké slavné krásky dorazily bez podprsenky? Český ples je noblesní akcí v nádherných prostorách Obecního domu v Praze a každá slavná dáma, co… číst článek
Janečkova dcera má první lásku! Je jí o 76 let starší zpěvák! Janečkova dcera má první lásku! Je jí o 76 let starší zpěvák! Jedenáctiletá dcera Františka Janečka (75) Emily Ann je zamilovaná! Naprosto propadla kouzlu prince… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Jindra Vobořil
Jindra Vobořil
zobrazit profil Tomáš Vořechovský
Tomáš Vořechovský
zobrazit profil Martin Chobot
Martin Chobot
zobrazit profil Petr Wajsar
Petr Wajsar
zobrazit profil Daniel Barták
Daniel Barták
zobrazit profil Vadim  Petrov
Vadim Petrov
zobrazit profil Šimon Ornest
Šimon Ornest
zobrazit profil Ondřej Sluka
Ondřej Sluka