František Janeček | Celebwiki.cz

František Janeček

Datum narození: 14. 9. 1944
Místo narození: Praha
Profese: hudebník, skladatel, producent
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Skladatel a producent František Janeček, kapelník skupiny Kroky, stál u zrodu kariéry krále českých diskoték Michala Davida. S Karlem Gottem založil agenturu GoJa.

František Janeček vystudoval právnickou fakultu Karlovy univerzity v Praze. Kapelu Kroky založil v roce 1973 jako doprovod polské zpěvačce Maryle Rodowiczové, která se později stala jeho první ženou. Ve skupině zpívali kromě Michala Davida i Iveta Bartošová nebo Pavel Horňák. A František Janeček pro ně skládal jeden hit za druhým. Písně Každý mi tě, lásko, závidí, Léto nebo Dva roky prázdnin se staly nesmrtelnými.

Hudebně se František Janeček podílel i na kultovním filmu Diskopříběh nebo na Láskách z pasáže režiséra Jaroslava Soukupa. Byl také producentem úspěšných muzikálů Bídníci a Děti ráje.

FRANTIŠEK JANEČEK PROMLUVIL O SEXU

V roce 1992 založili František Janeček a jeho dlouholetý přítel Karel Gott agenturu Goya, která se orientuje na spolupráci a pořádání turné s hvězdami populární i operní sféry. V září 2014 vyprodukoval František Janeček pod hlavičkou agentury Goya dlouho očekávaný muzikál Fantom Opery.

O FRANTIŠKU JANEČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Jeho další partnerkou se stala o více než třicet let mladší operní pěvkyně Tereza Mátlová. Dcera Emilly Anne se jim narodila v americkém Miami. Krom ní má František Janeček ještě syna Filipa a dceru Alici s další svou bývalou manželkou Lenkou.

Na jaře 2020 dvojice přiznala, že již nějakou dobu netvoří pár.

 

Články o celebritě

Natálka Grossová roste do krásy po mamince: Z holčičky se stává dospělá žena! Natálka Grossová roste do krásy po mamince: Z holčičky se stává dospělá žena! Není pochyb o tom, že zpěvačka Natálie Grossová (17), hvězda muzikálu Čarodějka, roste do krásy. Z d... číst článek
Muzikál se přestěhoval na okraj Prahy. Vojtko, Nosková, Machálková a další zpívali pro DEBRU Muzikál se přestěhoval na okraj Prahy. Vojtko, Nosková, Machálková a další zpívali pro DEBRU V Divadle v Horních Počernicích bylo po několikatýdenní karanténě konečně opět rušno. Celý den se zd... číst článek
Drsná zpověď Bohuše Matuše: Gott mě tahal z drog! Zachránil mi život Drsná zpověď Bohuše Matuše: Gott mě tahal z drog! Zachránil mi život Bohuš Matuš (46) bude jedním z těch, kdo na podzim vzdají hold zesnulému Slavíkovi (†80) na koncertu... číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Martina Bárta
Martina Bárta
zobrazit profil Petr Hannig
Petr Hannig
zobrazit profil Eva Turnová
Eva Turnová
zobrazit profil Karel Holas
Karel Holas
zobrazit profil Vilém Čok
Vilém Čok
zobrazit profil Michal Dvořák
Michal Dvořák
zobrazit profil Vlastimil Kučaj
Vlastimil Kučaj
zobrazit profil Michal Foret
Michal Foret