František Janeček

Datum narození: 14. 9. 1944
Místo narození: Praha
Profese: hudebník, skladatel, producent
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

František Janeček, kapelník skupiny Kroky, stál u zrodu kariéry krále českých diskoték Michala Davida. S Karlem Gottem založil agenturu GoJa.

František Janeček vystudoval právnickou fakultu Karlovy univerzity v Praze. Kapelu Kroky založil v roce 1973 jako doprovod polské zpěvačce Maryle Rodowiczové, která se později stala jeho první ženou.

Skupina Kroky proslavila i Michala Davida

Ve skupině zpívali kromě Michala Davida i Iveta Bartošová nebo Pavel Horňák. A František Janeček pro ně skládal jeden hit za druhým. Písně Každý mi tě, lásko, závidí, Léto nebo Dva roky prázdnin se staly nesmrtelnými.

Hudebně se František Janeček podílel i na kultovním filmu Diskopříběh nebo na Láskách z pasáže režiséra Jaroslava Soukupa. Byl také producentem úspěšných muzikálů Bídníci a Děti ráje.

FRANTIŠEK JANEČEK PROMLUVIL O SEXU

V roce 1992 založili František Janeček a jeho dlouholetý přítel Karel Gott agenturu GoJa, která se orientuje na spolupráci a pořádání turné s hvězdami populární i operní sféry. V září 2014 vyprodukoval František Janeček pod hlavičkou agentury GoJa dlouho očekávaný muzikál Fantom Opery.

O FRANTIŠKU JANEČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Jeho další partnerkou se stala o více než třicet let mladší operní pěvkyně Tereza Mátlová. Dcera Emilly Anne se jim narodila v americkém Miami. Krom ní má František Janeček ještě syna Filipa a dceru Alici s další svou bývalou manželkou Lenkou.

Na jaře 2020 dvojice přiznala, že již nějakou dobu netvoří pár.

 

Články o celebritě

Operní pěvkyně Mátlová (48): Detaily nového vztahu! Operní pěvkyně Mátlová (48): Detaily nového vztahu! Na předávání Cen Thálie loni na podzim zpěvačku Terezu Mátlovou doprovodil o dost mladší blonďák. Po... číst článek
Hvězda Bídníků Natálie Grossová (21): Detaily tátova (†45) odcházení! Hvězda Bídníků Natálie Grossová (21): Detaily tátova (†45) odcházení! I přes své mládí je už ostřílenou muzikálovou hvězdou. Zářila v Plese upírů, Fantomovi opery a míří ... číst článek
Dětský herec Filip Menzel (53): Obviněn ze smrti slavného rockera (†53) Dětský herec Filip Menzel (53): Obviněn ze smrti slavného rockera (†53) Jako malý se proslavil rolí neurotického chlapce. Herec Filip Menzel (53) na rozdíl od řady dětských... číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Robert Hlavatý
Robert Hlavatý
zobrazit profil Karel Mrkvička
Karel Mrkvička
zobrazit profil Jaroslav Hutka
Jaroslav Hutka
zobrazit profil Jaroslav Svěcený
Jaroslav Svěcený
zobrazit profil Tereza Balonová
Tereza Balonová
zobrazit profil František Černý
František Černý