František Janeček | Celebwiki.cz

František Janeček

Datum narození: 14.9.1944
Místo narození: Praha
Profese: hudebník, skladatel, producent
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Skladatel a producent František Janeček, kapelník skupiny Kroky, stál u zrodu kariéry krále českých diskoték Michala Davida. S Karlem Gottem založil agenturu GoJa.

František Janeček vystudoval právnickou fakultu Karlovy univerzity v Praze. Kapelu Kroky založil v roce 1973 jako doprovod polské zpěvačce Maryle Rodowiczové, která se později stala jeho první ženou. Ve skupině zpívali kromě Michala Davida i Iveta Bartošová nebo Pavel Horňák. A František Janeček pro ně skládal jeden hit za druhým. Písně Každý mi tě, lásko, závidí, Léto nebo Dva roky prázdnin se staly nesmrtelnými.

Hudebně se František Janeček podílel i na kultovním filmu Diskopříběh nebo na Láskách z pasáže režiséra Jaroslava Soukupa. Byl také producentem úspěšných muzikálů Bídníci a Děti ráje.

FRANTIŠEK JANEČEK PROMLUVIL O SEXU

V roce 1992 založili František Janeček a jeho dlouholetý přítel Karel Gott agenturu Goya, která se orientuje na spolupráci a pořádání turné s hvězdami populární i operní sféry. V září 2014 vyprodukoval František Janeček pod hlavičkou agentury Goya dlouho očekávaný muzikál Fantom Opery.

O FRANTIŠKU JANEČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Jeho další partnerkou se stala o více než třicet let mladší operní pěvkyně Tereza Mátlová. Dcera Emilly Anne se jim narodila v americkém Miami. Krom ní má František Janeček ještě syna Filipa a dceru Alici s další svou bývalou manželkou Lenkou.

 

Články o celebritě

Nová kniha o Gottovi prozradila: Tajný kód pro sexuální orgie! Nová kniha o Gottovi prozradila: Tajný kód pro sexuální orgie! Kdo v šedesátých letech nechodil na mejdany ke Karlu Gottovi, jako by nebyl. Pravidelné poslouchání… číst článek
Pohřeb textaře Poštulky (†76)  Marie Rottrová  Zhroutila se  před rakví! Pohřeb textaře Poštulky (†76) Marie Rottrová Zhroutila se před rakví! Po celý smuteční obřad se držela statečně a slzy skrývala za černými brýlemi. Když ale zajížděla… číst článek
Vnadná zpěvačka Mátlová má nového chlapa! Kvůli boháčovi se prý musí dost otáčet Vnadná zpěvačka Mátlová má nového chlapa! Kvůli boháčovi se prý musí dost otáčet Půvabná zpěvačka Kateřina Mátlová (40) vystupující pod uměleckým jménem Kate Matl je prý zamilovaná… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Pavel Šporcl
Pavel Šporcl
zobrazit profil Andrea Pomeje
Andrea Pomeje
zobrazit profil Martin Chobot
Martin Chobot
zobrazit profil Martin Kocián
Martin Kocián
zobrazit profil Dávid Hodek
Dávid Hodek
zobrazit profil PSY (Park Jae-sang)
PSY (Park Jae-sang)
zobrazit profil David Žbirka
David Žbirka
zobrazit profil Vadim  Petrov
Vadim Petrov