Felix Slováček | Celebwiki.cz

Felix Slováček

Datum narození: 23.5.1943
Místo narození: Zlín
Profese: saxofonista, skladatel, dirigent
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Saxofonista Felix Slováček, snad vůbec největší český mistr ve hře na tento nástroj, žil desítky let po boku Dagmar Patrasové, než mu učarovala podstatně mladší malířka.

Ovládl geniální souznění dechu a prstokladu. Hudebník Felix Slováček prodal přes dva miliony alb. Hrál v Orchestru Karla Vlacha a přes patnáct let v kapele Ladislava Štaidla. V písních doprovázel mj. mnohonásobného Slavíka Karla Gotta. Posléze začal šéfovat vlastnímu big bandu.

FELIX SLOVÁČEK POPRVÉ O SVATBĚ S MILENKOU

Hru na klarinet a saxofon Felix Slováček piloval na JAMU v Brně. Věnuje se klasické hudbě, jazzu i popu. Kromě českých těles vystupoval i v zahraničí, kde získal několik ocenění. Objevoval se pravidelně v televizi.

Hudebník Felix Slováček byl 28. října 2013 prezidentem Milošem Zemanem vyznamenán Medailí Za zásluhy.

Ve volbách 2016 Felix Slováček kandidoval do Senátu jako nestraník za Stranu soukromníků České republiky v obvodu č. 22 – Praha 10. Skončil až na předposledním místě, takže nepostoupil do druhého kola.

O FELIXI SLOVÁČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Mezi partnerky Felixe Slováčka patřila např. Jitka Zelenková. Saxofonista, skladatel a dirigent se roku 1983 oženil s Dádou Patrasovou. Vychovali syna Felixe a dceru Annu. Felix Slováček má ještě nemanželskou dceru René.

Od roku 2015 se Felix Slováček s krátkými - zřejmě rozchodovými - pauzami začal pohybovat po boku o řadu let mladší malířky Lucie Gelemové.

 

Články o celebritě

POCTA GOTTOVI: Proti přání Ivany! POCTA GOTTOVI: Proti přání Ivany! Jeho saxofon doprovázel zpěv Karla Gotta (†80) téměř po celou Slavíkovu kariéru. A tak není divu,… číst článek
Francouzské tajemství Patrasové: Pletky s Delonem! Ještě před Veškrnovou Francouzské tajemství Patrasové: Pletky s Delonem! Ještě před Veškrnovou Herečka Dagmar Patrasová (63) byla vždy velmi krásná a v mládí tak učarovala řadě mužů. Její půvaby… číst článek
Tajemství Dagmar Patrasové: Sváděl ji známý  lamač dívčích srdcí! Tajemství Dagmar Patrasové: Sváděl ji známý lamač dívčích srdcí! Upřel na ni pověstné modré oči a jeho ústa byla samý kompliment. Tak poznala Dagmar Patrasová (63)… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Jakub Kaifosz
Jakub Kaifosz
zobrazit profil Daniel Čech
Daniel Čech
zobrazit profil Daniel Barták
Daniel Barták
zobrazit profil Petr Malásek
Petr Malásek
zobrazit profil Vanessa  Mae
Vanessa Mae
zobrazit profil Rostislav Fraš
Rostislav Fraš
zobrazit profil Martin Rausch
Martin Rausch
zobrazit profil Jakub Jan Ryba
Jakub Jan Ryba