Felix Slováček

Datum narození: 23.5.1943
Místo narození: Zlín
Profese: saxofonista, skladatel, dirigent
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Saxofonista Felix Slováček, snad vůbec největší český mistr ve hře na tento nástroj, žil desítky let po boku Dagmar Patrasové, než mu učarovala podstatně mladší malířka.

Ovládl geniální souznění dechu a prstokladu. Hudebník Felix Slováček prodal přes dva miliony alb. Hrál v Orchestru Karla Vlacha a přes patnáct let v kapele Ladislava Štaidla. V písních doprovázel mj. mnohonásobného Slavíka Karla Gotta. Posléze začal šéfovat vlastnímu big bandu.

FELIX SLOVÁČEK POPRVÉ O SVATBĚ S MILENKOU

Hru na klarinet a saxofon Felix Slováček piloval na JAMU v Brně. Věnuje se klasické hudbě, jazzu i popu. Kromě českých těles vystupoval i v zahraničí, kde získal několik ocenění. Objevoval se pravidelně v televizi.

Hudebník Felix Slováček byl 28. října 2013 prezidentem Milošem Zemanem vyznamenán Medailí Za zásluhy.

Ve volbách 2016 Felix Slováček kandidoval do Senátu jako nestraník za Stranu soukromníků České republiky v obvodu č. 22 – Praha 10. Skončil až na předposledním místě, takže nepostoupil do druhého kola.

O FELIXI SLOVÁČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Mezi partnerky Felixe Slováčka patřila např. Jitka Zelenková. Saxofonista, skladatel a dirigent se roku 1983 oženil s Dádou Patrasovou. Vychovali syna Felixe a dceru Annu. Felix Slováček má ještě nemanželskou dceru René.

Od roku 2015 se Felix Slováček s krátkými - zřejmě rozchodovými - pauzami začal pohybovat po boku o řadu let mladší malířky Lucie Gelemové.

 

Články o celebritě

Proutník Felix Slováček bez manželky Dády i milenky Lucie: Coural se Pařížskou s jinou ženou! Proutník Felix Slováček bez manželky Dády i milenky Lucie: Coural se Pařížskou s jinou ženou! Pořád hlásají, že bez sebe nedají ani ránu – a ejhle! Felix Slováček (75) si vykračoval nejdražší… číst článek
Dagmar Patrasová o trapasu Lucie Gelemové: Felix má, co si zaslouží! Dagmar Patrasová o trapasu Lucie Gelemové: Felix má, co si zaslouží! V poslední době se objevila spekulace, že Dáda Patrasová už netvoří pár s Italem Vitem. Oblíbená… číst článek
Skandál na spadnutí? Dcera Patrasové a Slováčka chystá knihu! „Takové psycho, drama!" děsí Anička Skandál na spadnutí? Dcera Patrasové a Slováčka chystá knihu! „Takové psycho, drama!" děsí Anička Anna Slováčková (23) od srpna zkouší muzikál Doktor Ox a Tři oříšky pro Popelku. Kromě muzikálu také… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Keith Richards
Keith Richards
zobrazit profil Petr Rímský
Petr Rímský
zobrazit profil Vašo Patejdl
Vašo Patejdl
zobrazit profil Dušan Timko
Dušan Timko
zobrazit profil Milan Pilar
Milan Pilar
zobrazit profil Petr Hapka
Petr Hapka
zobrazit profil Petr Hannig
Petr Hannig
zobrazit profil Stanislav Wabi Daněk
Stanislav Wabi Daněk