Felix Slováček

Datum narození: 23. 5. 1943
Místo narození: Zlín
Profese: saxofonista, skladatel, dirigent
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Saxofonista Felix Slováček, snad vůbec největší český mistr ve hře na tento nástroj, žil desítky let po boku Dagmar Patrasové, než mu učarovala podstatně mladší malířka.

Ovládl geniální souznění dechu a prstokladu. Hudebník Felix Slováček prodal přes dva miliony alb. Hrál v Orchestru Karla Vlacha a přes patnáct let v kapele Ladislava Štaidla. V písních doprovázel mj. mnohonásobného Slavíka Karla Gotta. Posléze začal šéfovat vlastnímu big bandu.

FELIX SLOVÁČEK POPRVÉ O SVATBĚ S MILENKOU

Hru na klarinet a saxofon Felix Slováček piloval na JAMU v Brně. Věnuje se klasické hudbě, jazzu i popu. Kromě českých těles vystupoval i v zahraničí, kde získal několik ocenění. Objevoval se pravidelně v televizi.

Hudebník Felix Slováček byl 28. října 2013 prezidentem Milošem Zemanem vyznamenán Medailí Za zásluhy.

Ve volbách 2016 Felix Slováček kandidoval do Senátu jako nestraník za Stranu soukromníků České republiky v obvodu č. 22 – Praha 10. Skončil až na předposledním místě, takže nepostoupil do druhého kola.

O FELIXI SLOVÁČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Mezi partnerky Felixe Slováčka patřila např. Jitka Zelenková. Saxofonista, skladatel a dirigent se roku 1983 oženil s Dádou Patrasovou. Vychovali syna Felixe a dceru Annu. Felix Slováček má ještě nemanželskou dceru René.

Od roku 2015 se Felix Slováček s krátkými - zřejmě rozchodovými - pauzami začal pohybovat po boku o řadu let mladší malířky Lucie Gelemové. Jejich vztah po sedmi letech skončil. Koncem roku 2021 se hudebník vrátil ke své manželce Dagmar Patrasové.

 

Články o celebritě

Černochová: Jsem proti vyloučení Novotného z ODS, Aničce Slováčkové jsem se za něj omluvila Černochová: Jsem proti vyloučení Novotného z ODS, Aničce Slováčkové jsem se za něj omluvila ODS řeší, co s Pavlem Novotným po jeho skandálních výrocích, které vytáhlo opoziční ANO i na sněmovn... číst článek
Slováček si už nebere servítky: Patrasová ve stopách Bartošové! Slováček si už nebere servítky: Patrasová ve stopách Bartošové! Muzikant Felix Slováček (80) si už se svou manželkou Dagmar Patrasovou (68) očividně neví rady. Delš... číst článek
Rozdováděná Slováčková na holčičím tripu: Podmořské klíště v bazénu! Rozdováděná Slováčková na holčičím tripu: Podmořské klíště v bazénu! Už podruhé svádí boj se zákeřnou rakovinou, ale když to jde, užívá si naplno. Anička Slováčková (28)... číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Daniel Barták
Daniel Barták
zobrazit profil Michal Prokop
Michal Prokop
zobrazit profil Till Lindemann
Till Lindemann
zobrazit profil Dušan Timko
Dušan Timko
zobrazit profil Petr Rímský
Petr Rímský
zobrazit profil Keith Richards
Keith Richards
zobrazit profil Marián Varga
Marián Varga