Felix Slováček | Celebwiki.cz

Felix Slováček

Datum narození: 23.5.1943
Místo narození: Zlín
Profese: saxofonista, skladatel, dirigent
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Saxofonista Felix Slováček, snad vůbec největší český mistr ve hře na tento nástroj, žil desítky let po boku Dagmar Patrasové, než mu učarovala podstatně mladší malířka.

Ovládl geniální souznění dechu a prstokladu. Hudebník Felix Slováček prodal přes dva miliony alb. Hrál v Orchestru Karla Vlacha a přes patnáct let v kapele Ladislava Štaidla. V písních doprovázel mj. mnohonásobného Slavíka Karla Gotta. Posléze začal šéfovat vlastnímu big bandu.

FELIX SLOVÁČEK POPRVÉ O SVATBĚ S MILENKOU

Hru na klarinet a saxofon Felix Slováček piloval na JAMU v Brně. Věnuje se klasické hudbě, jazzu i popu. Kromě českých těles vystupoval i v zahraničí, kde získal několik ocenění. Objevoval se pravidelně v televizi.

Hudebník Felix Slováček byl 28. října 2013 prezidentem Milošem Zemanem vyznamenán Medailí Za zásluhy.

Ve volbách 2016 Felix Slováček kandidoval do Senátu jako nestraník za Stranu soukromníků České republiky v obvodu č. 22 – Praha 10. Skončil až na předposledním místě, takže nepostoupil do druhého kola.

O FELIXI SLOVÁČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Mezi partnerky Felixe Slováčka patřila např. Jitka Zelenková. Saxofonista, skladatel a dirigent se roku 1983 oženil s Dádou Patrasovou. Vychovali syna Felixe a dceru Annu. Felix Slováček má ještě nemanželskou dceru René.

Od roku 2015 se Felix Slováček s krátkými - zřejmě rozchodovými - pauzami začal pohybovat po boku o řadu let mladší malířky Lucie Gelemové.

 

Články o celebritě

Zádušní mše za Gotta: Slováček a Větrovec dostali ZÁKAZ Zádušní mše za Gotta: Slováček a Větrovec dostali ZÁKAZ Dva nejbližší spolupracovníci Karla Gotta (†80), kteří s ním strávili na pódiích přes půlku života,… číst článek
Poslední rozloučení s Karlem Gottem: Víme, kdo zazpívá! Poslední rozloučení s Karlem Gottem: Víme, kdo zazpívá! Chrámem sv. Víta na Pražském hradě budou znít písně, které Karel Gott (†80) zbožňoval a přál si je.… číst článek
Zemřel Karel Gott (†80): První reagovala milenka, následovala smršť reakcí slavných! Zemřel Karel Gott (†80): První reagovala milenka, následovala smršť reakcí slavných! Ve středu 1. října krátce před půlnocí zemřel Karel Gott, který se dožil krásných 80 let. Jako první… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil James Newton Howard
James Newton Howard
zobrazit profil Petr Ulrych
Petr Ulrych
zobrazit profil Jiří Nepomucký
Jiří Nepomucký
zobrazit profil Martin Chobot
Martin Chobot
zobrazit profil PSY (Park Jae-sang)
PSY (Park Jae-sang)
zobrazit profil Láska (Václav Vaňura)
Láska (Václav Vaňura)
zobrazit profil Keith Richards
Keith Richards
zobrazit profil Štěpán Škoch
Štěpán Škoch