Felix Slováček | Celebwiki.cz

Felix Slováček

Datum narození: 23. 5. 1943
Místo narození: Zlín
Profese: saxofonista, skladatel, dirigent
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Saxofonista Felix Slováček, snad vůbec největší český mistr ve hře na tento nástroj, žil desítky let po boku Dagmar Patrasové, než mu učarovala podstatně mladší malířka.

Ovládl geniální souznění dechu a prstokladu. Hudebník Felix Slováček prodal přes dva miliony alb. Hrál v Orchestru Karla Vlacha a přes patnáct let v kapele Ladislava Štaidla. V písních doprovázel mj. mnohonásobného Slavíka Karla Gotta. Posléze začal šéfovat vlastnímu big bandu.

FELIX SLOVÁČEK POPRVÉ O SVATBĚ S MILENKOU

Hru na klarinet a saxofon Felix Slováček piloval na JAMU v Brně. Věnuje se klasické hudbě, jazzu i popu. Kromě českých těles vystupoval i v zahraničí, kde získal několik ocenění. Objevoval se pravidelně v televizi.

Hudebník Felix Slováček byl 28. října 2013 prezidentem Milošem Zemanem vyznamenán Medailí Za zásluhy.

Ve volbách 2016 Felix Slováček kandidoval do Senátu jako nestraník za Stranu soukromníků České republiky v obvodu č. 22 – Praha 10. Skončil až na předposledním místě, takže nepostoupil do druhého kola.

O FELIXI SLOVÁČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Mezi partnerky Felixe Slováčka patřila např. Jitka Zelenková. Saxofonista, skladatel a dirigent se roku 1983 oženil s Dádou Patrasovou. Vychovali syna Felixe a dceru Annu. Felix Slováček má ještě nemanželskou dceru René.

Od roku 2015 se Felix Slováček s krátkými - zřejmě rozchodovými - pauzami začal pohybovat po boku o řadu let mladší malířky Lucie Gelemové.

 

Články o celebritě

Záhadné čáry na zjizveném těle Slováčkové bojující s rakovinou: Udělali jí to lékaři! Záhadné čáry na zjizveném těle Slováčkové bojující s rakovinou: Udělali jí to lékaři! Anička Slováčková (24) už tři čtvrtě roku bojuje s rakovinou prsu a stále nemá zcela vyhráno. Po dva... číst článek
Slováčkova milenka Gelemová poprvé o novém »fleku« na Hradě: První dojmy? Řeší první zakázku! Slováčkova milenka Gelemová poprvé o novém »fleku« na Hradě: První dojmy? Řeší první zakázku! Pomaloučku se ve svém novém působišti rozkoukává výtvarnice Lucie Gelemová (37). Milenka muzikanta F... číst článek
Slováčkova milenka Gelemová a její práce pro Hrad: Plat, zařazení a náplň! Slováčkova milenka Gelemová a její práce pro Hrad: Plat, zařazení a náplň! Není správkyní, ovšem přesto se Lucie Gelemová (37) pyšní novou funkcí v restaurátorských dílnách na... číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Jaroslav Petrásek
Jaroslav Petrásek
zobrazit profil Marián Varga
Marián Varga
zobrazit profil Miroslav Barabáš
Miroslav Barabáš
zobrazit profil Till Lindemann
Till Lindemann
zobrazit profil Jiří Michálek
Jiří Michálek
zobrazit profil Alexandr Kopka
Alexandr Kopka