Felix Slováček | Celebwiki.cz

Felix Slováček

Datum narození: 23.5.1943
Místo narození: Zlín
Profese: saxofonista, skladatel, dirigent
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Saxofonista Felix Slováček, snad vůbec největší český mistr ve hře na tento nástroj, žil desítky let po boku Dagmar Patrasové, než mu učarovala podstatně mladší malířka.

Ovládl geniální souznění dechu a prstokladu. Hudebník Felix Slováček prodal přes dva miliony alb. Hrál v Orchestru Karla Vlacha a přes patnáct let v kapele Ladislava Štaidla. V písních doprovázel mj. mnohonásobného Slavíka Karla Gotta. Posléze začal šéfovat vlastnímu big bandu.

FELIX SLOVÁČEK POPRVÉ O SVATBĚ S MILENKOU

Hru na klarinet a saxofon Felix Slováček piloval na JAMU v Brně. Věnuje se klasické hudbě, jazzu i popu. Kromě českých těles vystupoval i v zahraničí, kde získal několik ocenění. Objevoval se pravidelně v televizi.

Hudebník Felix Slováček byl 28. října 2013 prezidentem Milošem Zemanem vyznamenán Medailí Za zásluhy.

Ve volbách 2016 Felix Slováček kandidoval do Senátu jako nestraník za Stranu soukromníků České republiky v obvodu č. 22 – Praha 10. Skončil až na předposledním místě, takže nepostoupil do druhého kola.

O FELIXI SLOVÁČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Mezi partnerky Felixe Slováčka patřila např. Jitka Zelenková. Saxofonista, skladatel a dirigent se roku 1983 oženil s Dádou Patrasovou. Vychovali syna Felixe a dceru Annu. Felix Slováček má ještě nemanželskou dceru René.

Od roku 2015 se Felix Slováček s krátkými - zřejmě rozchodovými - pauzami začal pohybovat po boku o řadu let mladší malířky Lucie Gelemové.

 

Články o celebritě

Pohřeb Evy Pilarové (†80): Gottová dorazila v roušce, poprvé po pohřbu manžela Karla! Pohřeb Evy Pilarové (†80): Gottová dorazila v roušce, poprvé po pohřbu manžela Karla! Poprvé od pohřbu svého manžela Karla Gotta (†80) loni v říjnu se na veřejnosti objevila vdova Ivana… číst článek
Slováček s milenkou uprchli před koronavirem! Patrasová zůstala sama Slováček s milenkou uprchli před koronavirem! Patrasová zůstala sama Zůstaňte doma a choďte jen do práce, nabádá vláda v posledních dnech české občany. Felix Slováček… číst článek
Tajný pohřeb Evy Pilarové (†80): Manžel v roušce a zákaz styku pozůstalých Tajný pohřeb Evy Pilarové (†80): Manžel v roušce a zákaz styku pozůstalých Jan Kolomazník (67) a nejužší kruh přátel se dnes loučí s Evou Pilarovou (†80). Manžel swingové legendy… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Charlie Watts
Charlie Watts
zobrazit profil František Soukup
František Soukup
zobrazit profil Jindra Polák
Jindra Polák
zobrazit profil Petr Čejka
Petr Čejka
zobrazit profil Robert Hlavatý
Robert Hlavatý
zobrazit profil Marián Čurko
Marián Čurko
zobrazit profil Kristina Barta
Kristina Barta
zobrazit profil Ben Cristovao
Ben Cristovao