Felix Slováček

Datum narození: 23. 5. 1943
Místo narození: Zlín
Profese: saxofonista, skladatel, dirigent
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Saxofonista Felix Slováček, snad vůbec největší český mistr ve hře na tento nástroj, žil desítky let po boku Dagmar Patrasové, než mu učarovala podstatně mladší malířka.

Ovládl geniální souznění dechu a prstokladu. Hudebník Felix Slováček prodal přes dva miliony alb. Hrál v Orchestru Karla Vlacha a přes patnáct let v kapele Ladislava Štaidla. V písních doprovázel mj. mnohonásobného Slavíka Karla Gotta. Posléze začal šéfovat vlastnímu big bandu.

FELIX SLOVÁČEK POPRVÉ O SVATBĚ S MILENKOU

Hru na klarinet a saxofon Felix Slováček piloval na JAMU v Brně. Věnuje se klasické hudbě, jazzu i popu. Kromě českých těles vystupoval i v zahraničí, kde získal několik ocenění. Objevoval se pravidelně v televizi.

Hudebník Felix Slováček byl 28. října 2013 prezidentem Milošem Zemanem vyznamenán Medailí Za zásluhy.

Ve volbách 2016 Felix Slováček kandidoval do Senátu jako nestraník za Stranu soukromníků České republiky v obvodu č. 22 – Praha 10. Skončil až na předposledním místě, takže nepostoupil do druhého kola.

O FELIXI SLOVÁČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Mezi partnerky Felixe Slováčka patřila např. Jitka Zelenková. Saxofonista, skladatel a dirigent se roku 1983 oženil s Dádou Patrasovou. Vychovali syna Felixe a dceru Annu. Felix Slováček má ještě nemanželskou dceru René.

Od roku 2015 se Felix Slováček s krátkými - zřejmě rozchodovými - pauzami začal pohybovat po boku o řadu let mladší malířky Lucie Gelemové. Jejich vztah po sedmi letech skončil. Koncem roku 2021 se hudebník vrátil ke své manželce Dagmar Patrasové.

 

Články o celebritě

Hložka vytočilo zdražování: OSTUDA VLÁDY! Hložka vytočilo zdražování: OSTUDA VLÁDY! Vysoké ceny postihly většinu obyvatel, a to včetně známých tváří. Některé o situaci hovoří více, jin... číst článek
Střídání milenek u Slováčka: Po Gelemové klofnul návrhářku Střídání milenek u Slováčka: Po Gelemové klofnul návrhářku Kde jsou mladé krásné ženy, tam je i Felix Slováček (79). Tím, že je mu přítomnost půvabných dam pří... číst článek
Mlsný kocour Slováček valil na horách oči: Holky, nechcete zahřát?! Mlsný kocour Slováček valil na horách oči: Holky, nechcete zahřát?! Nedá si pokoj! Felix Slováček (79) vyrazil do horského střediska, kde byl obklopen polonahými kráska... číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Radim Hladík
Radim Hladík
zobrazit profil Petr Čejka
Petr Čejka
zobrazit profil Till Lindemann
Till Lindemann
zobrazit profil Slávek Janda
Slávek Janda
zobrazit profil Pavol Habera
Pavol Habera
zobrazit profil Jindra Polák
Jindra Polák
zobrazit profil Pavlína Dubná
Pavlína Dubná
zobrazit profil Charlie Watts
Charlie Watts