Felix Slováček

Datum narození: 23. 5. 1943
Místo narození: Zlín
Profese: saxofonista, skladatel, dirigent
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Saxofonista Felix Slováček, snad vůbec největší český mistr ve hře na tento nástroj, žil desítky let po boku Dagmar Patrasové, než mu učarovala podstatně mladší malířka.

Ovládl geniální souznění dechu a prstokladu. Hudebník Felix Slováček prodal přes dva miliony alb. Hrál v Orchestru Karla Vlacha a přes patnáct let v kapele Ladislava Štaidla. V písních doprovázel mj. mnohonásobného Slavíka Karla Gotta. Posléze začal šéfovat vlastnímu big bandu.

FELIX SLOVÁČEK POPRVÉ O SVATBĚ S MILENKOU

Hru na klarinet a saxofon Felix Slováček piloval na JAMU v Brně. Věnuje se klasické hudbě, jazzu i popu. Kromě českých těles vystupoval i v zahraničí, kde získal několik ocenění. Objevoval se pravidelně v televizi.

Hudebník Felix Slováček byl 28. října 2013 prezidentem Milošem Zemanem vyznamenán Medailí Za zásluhy.

Ve volbách 2016 Felix Slováček kandidoval do Senátu jako nestraník za Stranu soukromníků České republiky v obvodu č. 22 – Praha 10. Skončil až na předposledním místě, takže nepostoupil do druhého kola.

O FELIXI SLOVÁČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Mezi partnerky Felixe Slováčka patřila např. Jitka Zelenková. Saxofonista, skladatel a dirigent se roku 1983 oženil s Dádou Patrasovou. Vychovali syna Felixe a dceru Annu. Felix Slováček má ještě nemanželskou dceru René.

Od roku 2015 se Felix Slováček s krátkými - zřejmě rozchodovými - pauzami začal pohybovat po boku o řadu let mladší malířky Lucie Gelemové. Jejich vztah po sedmi letech skončil. Koncem roku 2021 se hudebník vrátil ke své manželce Dagmar Patrasové.

 

Články o celebritě

Dlouho očekávaná pocta Karlu Gottovi plná hvězd: Pusa od Absolonové, sedící Zíma i zvonky štěstí! Dlouho očekávaná pocta Karlu Gottovi plná hvězd: Pusa od Absolonové, sedící Zíma i zvonky štěstí! V neděli večer se konala největší a (před)poslední show na počest Karla Gotta (†80) v pražské O2 are... číst článek
Anička Slováčková ukázala figuru a vzkazuje: Milujte svoje špíčky! Anička Slováčková ukázala figuru a vzkazuje: Milujte svoje špíčky! Zpěvačka a herečka Anička Slováčková (26) se pochlubila několika snímky z dovolené v Turecku, kam vy... číst článek
Kristian Kodet zrekonstruoval palác ze 16. století: Okradli ho přitom o statisíce! Kristian Kodet zrekonstruoval palác ze 16. století: Okradli ho přitom o statisíce! Dal do svého snu všechny peníze. Malíř Kristian Kodet (73) chtěl už dlouho otevřít muzeum tří genera... číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Pekař (Petr Štolba)
Pekař (Petr Štolba)
zobrazit profil Jindra Polák
Jindra Polák
zobrazit profil Jaroslav Svěcený
Jaroslav Svěcený
zobrazit profil Zdeněk Merta
Zdeněk Merta
zobrazit profil Daniel Čech
Daniel Čech
zobrazit profil Petr Kužvart
Petr Kužvart
zobrazit profil David Škach
David Škach