Felix Slováček

Datum narození: 23.5.1943
Místo narození: Zlín
Profese: saxofonista, skladatel, dirigent
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Saxofonista Felix Slováček, snad vůbec největší český mistr ve hře na tento nástroj, žil desítky let po boku Dagmar Patrasové, než mu učarovala podstatně mladší malířka.

Ovládl geniální souznění dechu a prstokladu. Hudebník Felix Slováček prodal přes dva miliony alb. Hrál v Orchestru Karla Vlacha a přes patnáct let v kapele Ladislava Štaidla. V písních doprovázel mj. mnohonásobného Slavíka Karla Gotta. Posléze začal šéfovat vlastnímu big bandu.

FELIX SLOVÁČEK POPRVÉ O SVATBĚ S MILENKOU

Hru na klarinet a saxofon Felix Slováček piloval na JAMU v Brně. Věnuje se klasické hudbě, jazzu i popu. Kromě českých těles vystupoval i v zahraničí, kde získal několik ocenění. Objevoval se pravidelně v televizi.

Hudebník Felix Slováček byl 28. října 2013 prezidentem Milošem Zemanem vyznamenán Medailí Za zásluhy.

Ve volbách 2016 Felix Slováček kandidoval do Senátu jako nestraník za Stranu soukromníků České republiky v obvodu č. 22 – Praha 10. Skončil až na předposledním místě, takže nepostoupil do druhého kola.

O FELIXI SLOVÁČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Mezi partnerky Felixe Slováčka patřila např. Jitka Zelenková. Saxofonista, skladatel a dirigent se roku 1983 oženil s Dádou Patrasovou. Vychovali syna Felixe a dceru Annu. Felix Slováček má ještě nemanželskou dceru René.

Od roku 2015 se Felix Slováček s krátkými - zřejmě rozchodovými - pauzami začal pohybovat po boku o řadu let mladší malířky Lucie Gelemové.

 

Články o celebritě

Slováček s milenkou vzali na premiéře raut útokem. Domů se jelo „sockou“ Slováček s milenkou vzali na premiéře raut útokem. Domů se jelo „sockou“ Na premiéře nového snímku Cena za štěstí se překvapivě objevil Felix Slováček (75) s přítelkyní Lucií… číst článek
Patrasová o fotce, která obletěla Česko: Zničilo mi to život! Patrasová o fotce, která obletěla Česko: Zničilo mi to život! Snímek spící Dagmar Patrasové (62) na sedačce, na kterou vtipálci navíc přimontovali zvratky, doslova… číst článek
Xenie Patrasová i Arabela Nagyová: Trápení kvůli alkoholu! Prokletí princezen? Xenie Patrasová i Arabela Nagyová: Trápení kvůli alkoholu! Prokletí princezen? Už čtyři desítky let uplynou od natáčení Arabely. Zatímco v seriálu měly hodná Arabela i zlá Xenie… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil František Janeček
František Janeček
zobrazit profil Jožo Ráž
Jožo Ráž
zobrazit profil Vadim  Petrov
Vadim Petrov
zobrazit profil Daniel Čech
Daniel Čech
zobrazit profil Michal Dvořák
Michal Dvořák
zobrazit profil Josef Melen
Josef Melen
zobrazit profil Eva Turnová
Eva Turnová
zobrazit profil Felix Slováček
Felix Slováček