Felix Slováček | Celebwiki.cz

Felix Slováček

Datum narození: 23.5.1943
Místo narození: Zlín
Profese: saxofonista, skladatel, dirigent
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Saxofonista Felix Slováček, snad vůbec největší český mistr ve hře na tento nástroj, žil desítky let po boku Dagmar Patrasové, než mu učarovala podstatně mladší malířka.

Ovládl geniální souznění dechu a prstokladu. Hudebník Felix Slováček prodal přes dva miliony alb. Hrál v Orchestru Karla Vlacha a přes patnáct let v kapele Ladislava Štaidla. V písních doprovázel mj. mnohonásobného Slavíka Karla Gotta. Posléze začal šéfovat vlastnímu big bandu.

FELIX SLOVÁČEK POPRVÉ O SVATBĚ S MILENKOU

Hru na klarinet a saxofon Felix Slováček piloval na JAMU v Brně. Věnuje se klasické hudbě, jazzu i popu. Kromě českých těles vystupoval i v zahraničí, kde získal několik ocenění. Objevoval se pravidelně v televizi.

Hudebník Felix Slováček byl 28. října 2013 prezidentem Milošem Zemanem vyznamenán Medailí Za zásluhy.

Ve volbách 2016 Felix Slováček kandidoval do Senátu jako nestraník za Stranu soukromníků České republiky v obvodu č. 22 – Praha 10. Skončil až na předposledním místě, takže nepostoupil do druhého kola.

O FELIXI SLOVÁČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Mezi partnerky Felixe Slováčka patřila např. Jitka Zelenková. Saxofonista, skladatel a dirigent se roku 1983 oženil s Dádou Patrasovou. Vychovali syna Felixe a dceru Annu. Felix Slováček má ještě nemanželskou dceru René.

Od roku 2015 se Felix Slováček s krátkými - zřejmě rozchodovými - pauzami začal pohybovat po boku o řadu let mladší malířky Lucie Gelemové.

 

Články o celebritě

Patrasová už o dárky od Felixe nestojí: Brilianty a zlato dala pryč! Patrasová už o dárky od Felixe nestojí: Brilianty a zlato dala pryč! Krásný nový klenot nyní předvedla Dáda Patrasová (63) a netajila se s tím, že ho má od italského… číst článek
Felixovy ženy se spojily! Gelemová se rozplývá z přátelství se Slováčkovou! Felixovy ženy se spojily! Gelemová se rozplývá z přátelství se Slováčkovou! Není žádným tajemstvím, že s dětmi Felixe Slováčka (76) Aničkou (24) a Felixem mladším (36) se Lucii… číst článek
Kdo ohlídá ČT a Dvořáka? O křesla bojují Zemanův zpovědník, exministr i legenda hokeje Kdo ohlídá ČT a Dvořáka? O křesla bojují Zemanův zpovědník, exministr i legenda hokeje Dohlíží nad Českou televizí i osudem jejího šéfa Petra Dvořáka. Právě rada ČT totiž jmenuje a odvolává… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Martin Kumžák
Martin Kumžák
zobrazit profil Ben Cristovao
Ben Cristovao
zobrazit profil Mac Miller
Mac Miller
zobrazit profil Petr Ulrych
Petr Ulrych
zobrazit profil Jan Pešout
Jan Pešout
zobrazit profil PSY (Park Jae-sang)
PSY (Park Jae-sang)
zobrazit profil Robert Kodym
Robert Kodym
zobrazit profil Karel Vágner
Karel Vágner