Felix Slováček | Celebwiki.cz

Felix Slováček

Datum narození: 23. 5. 1943
Místo narození: Zlín
Profese: saxofonista, skladatel, dirigent
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Saxofonista Felix Slováček, snad vůbec největší český mistr ve hře na tento nástroj, žil desítky let po boku Dagmar Patrasové, než mu učarovala podstatně mladší malířka.

Ovládl geniální souznění dechu a prstokladu. Hudebník Felix Slováček prodal přes dva miliony alb. Hrál v Orchestru Karla Vlacha a přes patnáct let v kapele Ladislava Štaidla. V písních doprovázel mj. mnohonásobného Slavíka Karla Gotta. Posléze začal šéfovat vlastnímu big bandu.

FELIX SLOVÁČEK POPRVÉ O SVATBĚ S MILENKOU

Hru na klarinet a saxofon Felix Slováček piloval na JAMU v Brně. Věnuje se klasické hudbě, jazzu i popu. Kromě českých těles vystupoval i v zahraničí, kde získal několik ocenění. Objevoval se pravidelně v televizi.

Hudebník Felix Slováček byl 28. října 2013 prezidentem Milošem Zemanem vyznamenán Medailí Za zásluhy.

Ve volbách 2016 Felix Slováček kandidoval do Senátu jako nestraník za Stranu soukromníků České republiky v obvodu č. 22 – Praha 10. Skončil až na předposledním místě, takže nepostoupil do druhého kola.

O FELIXI SLOVÁČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Mezi partnerky Felixe Slováčka patřila např. Jitka Zelenková. Saxofonista, skladatel a dirigent se roku 1983 oženil s Dádou Patrasovou. Vychovali syna Felixe a dceru Annu. Felix Slováček má ještě nemanželskou dceru René.

Od roku 2015 se Felix Slováček s krátkými - zřejmě rozchodovými - pauzami začal pohybovat po boku o řadu let mladší malířky Lucie Gelemové.

 

Články o celebritě

Přiznání Aničky Slováčkové: Slova o náročné léčbě a zhroucení! Přiznání Aničky Slováčkové: Slova o náročné léčbě a zhroucení! Má za sebou 12 chemoterapií a před pár dny absolvovala operaci, při níž jí lékaři odstranili nádor z... číst článek
Velká radost Aničky Slováčkové: Další pokrok v boji s rakovinou prsu! Velká radost Aničky Slováčkové: Další pokrok v boji s rakovinou prsu! Herečka a zpěvačka Anička Slováčková (24), která před časem přiznala fanouškům, že bojuje s rakovino... číst článek
7 měsíců po smrti Karla Gotta (†80): Drsný boj o Mistrovy písně! 7 měsíců po smrti Karla Gotta (†80): Drsný boj o Mistrovy písně! Ačkoliv je květen, přípravy na prosincové megakoncerty v O2 areně s názvem Pocta Karlu Gottovi jsou ... číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Karel Holas
Karel Holas
zobrazit profil Jan Žižka
Jan Žižka
zobrazit profil Dáša Vokatá
Dáša Vokatá
zobrazit profil František Táborský
František Táborský
zobrazit profil Alan Merrill
Alan Merrill
zobrazit profil Jackpot Daniels
Jackpot Daniels
zobrazit profil Petr Wajsar
Petr Wajsar
zobrazit profil Samuel Juan Torres
Samuel Juan Torres