Dagmar Patrasová

Datum narození: 27.4.1956
Přezdívka: Dáda
Místo narození: Praha
Profese: herečka, zpěvačka, moderátorka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Herečka Dagmar Patrasová je známá nejen z mnoha filmů, ale jako Dáda Patrasová si dobyla i dětská srdce.

Dáda Patrasová odmala hrála na klavír, zpívala ve sboru a chodila do dramatického kroužku. Prkna Semaforu si ohmatala už během studia pražské Státní konzervatoře. Objevila se ve hře Smutek bláznivých panen, Kdyby tisíc klarinetů nebo Kytice. V Divadle Semafor účinkovala přes deset let.

DAGMAR PATRASOVÁ V PEVNOSTI BOYARD

Jako umělkyně měla Dáda Patrasová po kom dědit. Její otec Karel Patras učil na hudební fakultě pražské Akademie múzických umění, matka Věra Patrasová byla zpěvačka.

Dáda Patrasová je známá kultovní rolí princezny Xénie v sereiálu Arabela, kde se objevila s Janou Nagyovou (spolu si předtím zahrály i v krimi filmu Smrt stopařek, kde byly znásilněny a zavražděny). Předvedla se i v komedii Vrchni, prchni!, ve sci-fi seriálu Návštěvníci i v pohádce O Janovi a podivuhodném příteli. Své herecké umění předváděla Dagmar Patrasová před kamerou i v Německu, ve Francii nebo na Kubě.

Na popud Felixe Slováčka Dáda Patrasová nazpívala album pro děti Pasu, pasu písničky. Následovaly desítky dalších. S hitem Chytila jsem na pasece žížalu vstoupila do mnoha dětských i nedětských srdcí. S žížalou Julií pak vystupovala v několika televizních pořadech.

DAGMAR PATRASOVÁ O MILENKÁCH FELIXE

Dáda Patrasová moderovala Studio kamarád, Kuřátka nebo Kouzelnou školku. Krom toho začala Dagmar Patrasová vydávat časopis Dáda a stala se patronkou brněnského Dětského domova Dagmar. V roce 2012 se potýkala s řadou zdravotních problémů. Ale také se ve stejném roce stala poprvé babičkou. 

Mezi partnery Dagmar Patrasové patřil např. Ladislav Smoljak nebo Michael KocábS Felixem Slováčkem se Dagmar Patrasová seznámila v pořadu Sejdeme se na výsluní. Pak se dali dohromady. Vzali se v roce 1983 na Vyšehradě. Mají spolu syna Felixe a dceru Annu.

O DAGMAR PATRASOVÉ ČTĚTE ZDE>>

V létě 2015 se provalila Slováčkova nevěra s o čtyřicet let mladší výtvarnicí Lucií Gelemovou. Podváděná Dáda Patrasová manžela nejprve vzala na milost, ale chtěla rozdělit majetek. Posléze si sama našla přítele, sympatického Itala Vita.

 

Články o celebritě

Divoký SEX Patrasové a Slováčka: Proč TO Felix pořád chce! Divoký SEX Patrasové a Slováčka: Proč TO Felix pořád chce! Manželství Dády Patrasové (62) a Felixe Slováčka (75) už je spíše jen formální. Oba sice mají nové… číst článek
Patrasová v šoku! Drsná kritika kvůli mrtvému chlapečkovi Patrasová v šoku! Drsná kritika kvůli mrtvému chlapečkovi Když odjížděla z rodinného festivalu v Šiklandu, ani ve snu ji nenapadlo, co se stane. Dáda Patrasová… číst článek
Smrt chlapečka (†5) na festivalu: Zdrtila i hvězdu Modrého kódu Burešovou! Smrt chlapečka (†5) na festivalu: Zdrtila i hvězdu Modrého kódu Burešovou! Stejně jako tisíce dalších lidí si i zpěvačka a herečka Eva Burešová (24) užívala s malým synkem… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Sarah Jessica  Parker
Sarah Jessica Parker
zobrazit profil Libor Stach
Libor Stach
zobrazit profil Pavel Dytrt
Pavel Dytrt
zobrazit profil Magdaléna Sidonová
Magdaléna Sidonová
zobrazit profil Petra Nesvačilová
Petra Nesvačilová
zobrazit profil John Travolta
John Travolta
zobrazit profil Iva Janžurová
Iva Janžurová
zobrazit profil Dominika Morávková Zeleníková
Dominika Morávková Zeleníková