Dagmar Patrasová | Celebwiki.cz

Dagmar Patrasová

Datum narození: 27. 4. 1956
Přezdívka: Dáda
Místo narození: Praha
Profese: herečka, zpěvačka, moderátorka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Herečka Dagmar Patrasová je známá nejen z mnoha filmů, ale jako Dáda Patrasová si dobyla i dětská srdce.

Dáda Patrasová odmala hrála na klavír, zpívala ve sboru a chodila do dramatického kroužku. Prkna Semaforu si ohmatala už během studia pražské Státní konzervatoře. Objevila se ve hře Smutek bláznivých panen, Kdyby tisíc klarinetů nebo Kytice. V Divadle Semafor účinkovala přes deset let.

DAGMAR PATRASOVÁ V PEVNOSTI BOYARD

Jako umělkyně měla Dáda Patrasová po kom dědit. Její otec Karel Patras učil na hudební fakultě pražské Akademie múzických umění, matka Věra Patrasová byla zpěvačka.

Dáda Patrasová je známá kultovní rolí princezny Xénie v sereiálu Arabela, kde se objevila s Janou Nagyovou (spolu si předtím zahrály i v krimi filmu Smrt stopařek, kde byly znásilněny a zavražděny). Předvedla se i v komedii Vrchni, prchni!, ve sci-fi seriálu Návštěvníci i v pohádce O Janovi a podivuhodném příteli. Své herecké umění předváděla Dagmar Patrasová před kamerou i v Německu, ve Francii nebo na Kubě.

Na popud Felixe Slováčka Dáda Patrasová nazpívala album pro děti Pasu, pasu písničky. Následovaly desítky dalších. S hitem Chytila jsem na pasece žížalu vstoupila do mnoha dětských i nedětských srdcí. S žížalou Julií pak vystupovala v několika televizních pořadech.

DAGMAR PATRASOVÁ O MILENKÁCH FELIXE

Dáda Patrasová moderovala Studio kamarád, Kuřátka nebo Kouzelnou školku. Krom toho začala Dagmar Patrasová vydávat časopis Dáda a stala se patronkou brněnského Dětského domova Dagmar. V roce 2012 se potýkala s řadou zdravotních problémů. Ale také se ve stejném roce stala poprvé babičkou. 

Mezi partnery Dagmar Patrasové patřil např. Ladislav Smoljak nebo Michael KocábS Felixem Slováčkem se Dagmar Patrasová seznámila v pořadu Sejdeme se na výsluní. Pak se dali dohromady. Vzali se v roce 1983 na Vyšehradě. Mají spolu syna Felixe a dceru Annu.

O DAGMAR PATRASOVÉ ČTĚTE ZDE>>

V létě 2015 se provalila Slováčkova nevěra s o čtyřicet let mladší výtvarnicí Lucií Gelemovou. Podváděná Dáda Patrasová manžela nejprve vzala na milost, ale chtěla rozdělit majetek. Posléze si sama našla přítele, sympatického Itala Vita.

 

Články o celebritě

Jubilant Luděk Sobota (77) byl milovník žen: Kdysi jsem to kosil hlava nehlava! Jubilant Luděk Sobota (77) byl milovník žen: Kdysi jsem to kosil hlava nehlava! „Tak kdepak je ten prďola, co tady čepuje to pivo?“ Tuhle hlášku pronesl Luděk Sobota v komedii Jách... číst článek
Eva Pilarová (†80) se dočká důstojného rozloučení: Vše prozradilo nové parte! Eva Pilarová (†80) se dočká důstojného rozloučení: Vše prozradilo nové parte! Přestože se národem milovaná pěnice Eva Pilarová (†80) odebrala na věčnost 14. března tohoto roku, j... číst článek
Před kamerou se furt smál, ale... Sobota slaví 77: TAJEMSTVÍ JEHO ŽIVOTA! Před kamerou se furt smál, ale... Sobota slaví 77: TAJEMSTVÍ JEHO ŽIVOTA! Kdepak je ten prďola, co tady čepuje pivo? Tuhle hlášku pronesl Luděk Sobota v komedii Jáchyme, hoď ... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jiří Hromada
Jiří Hromada
zobrazit profil Lída Němečková
Lída Němečková
zobrazit profil Hana Tomáš Briešťanská
Hana Tomáš Briešťanská
zobrazit profil Eva Elsnerová
Eva Elsnerová
zobrazit profil Čestmír Řanda st.
Čestmír Řanda st.
zobrazit profil Ayelet Zurerová
Ayelet Zurerová
zobrazit profil Ivana Korolová
Ivana Korolová