Tereza Mátlová | Celebwiki.cz

Tereza Mátlová

Profese: operní pěvkyně

Související celebrity

Životopis

Operní a muzikálová pěvkyně Tereza Mátlová se široké veřejnosti vryla do paměti vztahem s o dvě generace starším hudebním bossem Františkem Janečkem.

Operní zpěv absolvovala Tereza Mátlová na pražské Akademii múzických umění. Předvedla se na Pražském jaru, Janáčkově Máji nebo na festivalu v Lipsku. V irském Wexfordu se stala v roce 1999 talentem roku.

TEREZA MÁTLOVÁ - JAK JE TO S NEVĚROU? 

V muzikálu Bídníci si pěvkyně Tereza Mátlová zahrála mladičkou Cosettu. Roli Ellen získala ve hře Miss Saigon. Od roku 2003 ji zastupuje agentura GoJa, kterou založil hudební proucent a skladatel František Janeček společně se slavíkem Karlem Gottem. Toho doprovázela i na jeho koncertním turné.

Sólové album s názvem Tereza Mátlová nahrála s Moravskou filharmonií Olomouc. Na desce Hvězda betlémská se podílela opět s Karlem Gottem, s muzikálovým Draculou Danielem Hůlkou a sopranistkou Evou Urbanovou.

Tereza Mátlová má ráda moře, cestování nebo psy.

O TEREZE MÁTLOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Spolupráce s bohatým hudebním bossem, o dvě generace starším Františkem Janečkem, se vyvinula ve vztah. Tereza Mátlová s ním tak jako jeho partnerka pobývala střídavě v Česku, Dominikánské republice a na Floridě, kde se jim roku 2008 narodila dcera Emilly Anne. Z prvního manželství má Fratišek Janeček ještě syna Filipa a dceru Alici.

 

Články o celebritě

Janeček si vybírá Čarodějku! Do „zeleného“ muzikálu chce Grossová, Nosková i Nálepková Janeček si vybírá Čarodějku! Do „zeleného“ muzikálu chce Grossová, Nosková i Nálepková Plejáda pěveckých es se hlásí producentovi Františkovi Janečkovi (74) do připravovaného muzikálu… číst článek
Jan Čenský na plese v doprovodu dvou žen: Divná reakce na manželku! Jan Čenský na plese v doprovodu dvou žen: Divná reakce na manželku! Moderátor Jan Čenský (57) nakráčel do Obecního domu jako páv. Aby ne, když z jedné strany do něj… číst článek
Jan Čenský v doprovodu dvou žen: Podivná slova na adresu manželky!  Jan Čenský v doprovodu dvou žen: Podivná slova na adresu manželky! Moderátor Jan Čenský (57) nakráčel do Obecního domu jako páv. Aby ne, když z jedné strany do něj… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Věra Bílá
Věra Bílá
zobrazit profil Matěj Homola
Matěj Homola
zobrazit profil Lipo (Tomáš Červinka)
Lipo (Tomáš Červinka)
zobrazit profil Václav Noid Bárta
Václav Noid Bárta
zobrazit profil Jana Rybníčková
Jana Rybníčková
zobrazit profil Petr Kolář
Petr Kolář
zobrazit profil Karolína Gudasová
Karolína Gudasová
zobrazit profil Tomáš Savka
Tomáš Savka