Tereza Mátlová | Celebwiki.cz

Tereza Mátlová

Profese: operní pěvkyně

Související celebrity

Životopis

Operní a muzikálová pěvkyně Tereza Mátlová se široké veřejnosti vryla do paměti vztahem s o dvě generace starším hudebním bossem Františkem Janečkem.

Operní zpěv absolvovala Tereza Mátlová na pražské Akademii múzických umění. Předvedla se na Pražském jaru, Janáčkově Máji nebo na festivalu v Lipsku. V irském Wexfordu se stala v roce 1999 talentem roku.

TEREZA MÁTLOVÁ - JAK JE TO S NEVĚROU? 

V muzikálu Bídníci si pěvkyně Tereza Mátlová zahrála mladičkou Cosettu. Roli Ellen získala ve hře Miss Saigon. Od roku 2003 ji zastupuje agentura GoJa, kterou založil hudební proucent a skladatel František Janeček společně se slavíkem Karlem Gottem. Toho doprovázela i na jeho koncertním turné.

Sólové album s názvem Tereza Mátlová nahrála s Moravskou filharmonií Olomouc. Na desce Hvězda betlémská se podílela opět s Karlem Gottem, s muzikálovým Draculou Danielem Hůlkou a sopranistkou Evou Urbanovou.

Tereza Mátlová má ráda moře, cestování nebo psy.

O TEREZE MÁTLOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Spolupráce s bohatým hudebním bossem, o dvě generace starším Františkem Janečkem, se vyvinula ve vztah. Tereza Mátlová s ním tak jako jeho partnerka pobývala střídavě v Česku, Dominikánské republice a na Floridě, kde se jim roku 2008 narodila dcera Emilly Anne. Z prvního manželství má Fratišek Janeček ještě syna Filipa a dceru Alici.

 

Články o celebritě

Válka kolem StarDance: Manželka Dědíka si potají přešila šaty určené na charitu, zuří návrhářka Válka kolem StarDance: Manželka Dědíka si potají přešila šaty určené na charitu, zuří návrhářka Tereza Dědíková (39) dostala od módní návrhářky Marty Musilové zdarma svatební šaty s tím, že je… číst článek
Vnadná zpěvačka Mátlová má nového chlapa! Kvůli boháčovi se prý musí dost otáčet Vnadná zpěvačka Mátlová má nového chlapa! Kvůli boháčovi se prý musí dost otáčet Půvabná zpěvačka Kateřina Mátlová (40) vystupující pod uměleckým jménem Kate Matl je prý zamilovaná… číst článek
Janeček si vybírá Čarodějku! Do „zeleného“ muzikálu chce Grossová, Nosková i Nálepková Janeček si vybírá Čarodějku! Do „zeleného“ muzikálu chce Grossová, Nosková i Nálepková Plejáda pěveckých es se hlásí producentovi Františkovi Janečkovi (74) do připravovaného muzikálu… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Jaromír Nohavica
Jaromír Nohavica
zobrazit profil Alicia Keys
Alicia Keys
zobrazit profil Kryštof Michal
Kryštof Michal
zobrazit profil Hana Hegerová
Hana Hegerová
zobrazit profil Peter Nagy
Peter Nagy
zobrazit profil Paul McCartney
Paul McCartney
zobrazit profil Petr Kutheil
Petr Kutheil
zobrazit profil Tonya Graves
Tonya Graves