Tereza Mátlová | Celebwiki.cz

Tereza Mátlová

Profese: operní pěvkyně

Související celebrity

Životopis

Operní a muzikálová pěvkyně Tereza Mátlová se široké veřejnosti vryla do paměti vztahem s o dvě generace starším hudebním bossem Františkem Janečkem.

Operní zpěv absolvovala Tereza Mátlová na pražské Akademii múzických umění. Předvedla se na Pražském jaru, Janáčkově Máji nebo na festivalu v Lipsku. V irském Wexfordu se stala v roce 1999 talentem roku.

TEREZA MÁTLOVÁ - JAK JE TO S NEVĚROU? 

V muzikálu Bídníci si pěvkyně Tereza Mátlová zahrála mladičkou Cosettu. Roli Ellen získala ve hře Miss Saigon. Od roku 2003 ji zastupuje agentura GoJa, kterou založil hudební proucent a skladatel František Janeček společně se slavíkem Karlem Gottem. Toho doprovázela i na jeho koncertním turné.

Sólové album s názvem Tereza Mátlová nahrála s Moravskou filharmonií Olomouc. Na desce Hvězda betlémská se podílela opět s Karlem Gottem, s muzikálovým Draculou Danielem Hůlkou a sopranistkou Evou Urbanovou.

Tereza Mátlová má ráda moře, cestování nebo psy.

O TEREZE MÁTLOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Spolupráce s bohatým hudebním bossem, o dvě generace starším Františkem Janečkem, se vyvinula ve vztah. Tereza Mátlová s ním tak jako jeho partnerka pobývala střídavě v Česku, Dominikánské republice a na Floridě, kde se jim roku 2008 narodila dcera Emilly Anne. Z prvního manželství má Fratišek Janeček ještě syna Filipa a dceru Alici.

 

Články o celebritě

Drsný humor Václava Neckáře: Bratrovi dal kytku s pohřební stuhou Drsný humor Václava Neckáře: Bratrovi dal kytku s pohřební stuhou Nejen diváci, ale i samotný Jan Neckář (69) byl v šoku, když mu na jevišti divadla Broadway, kde… číst článek
Finková i Decastelo v slzách: Kvůli smrti nemocného Honzíka (†7)! Finková i Decastelo v slzách: Kvůli smrti nemocného Honzíka (†7)! Všichni doufali, že se jednou osud obrátí a těžce nemocný Honzík Vacek (†7) se uzdraví. Na jeho léčbu… číst článek
Fantoma Opery oprašuje tělocvikář Jonáš z Hospody! Fantoma Opery oprašuje tělocvikář Jonáš z Hospody! Nečekanou posilu má vracející se Fantom Opery! Nejúspěšnější světový muzikál, který tři roky sbíral… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Hana Zagorová
Hana Zagorová
zobrazit profil Katarzia (Katarina Kubošiová)
Katarzia (Katarina Kubošiová)
zobrazit profil Naďa Urbánková
Naďa Urbánková
zobrazit profil Bill Kaulitz
Bill Kaulitz
zobrazit profil Ivan Mládek
Ivan Mládek
zobrazit profil Filip Jankovič
Filip Jankovič
zobrazit profil Vladimír Mišík
Vladimír Mišík
zobrazit profil Šárka Rezková
Šárka Rezková