Jaromír Soukup | Celebwiki.cz

Jaromír Soukup

Datum narození: 22.2.1969
Místo narození: Mariánské Lázně
Profese: mediální magnát, miliardář, moderátor, boxer
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Mediální magnát Jaromír Soukup se široké divácké obci představil jako moderátor, když v TV Barrandov vedl rozhovory s prezidentem Milošem Zemanem.

Na cestu stát se mediálním magnátem Jaromír Soukup vykročil roku 1991, když založil agenturu Médea, jíž byl majoritním vlastníkem a která v Česku a na Slovensku vlastní řadu dceřiných společností zabývajících se poradenstvím, výzkumem trhu nebo PR.

JAROMÍR SOUKUP - HNÍZDEČKO LÁSKY ZA 200 MILIONŮ

Již jako zkušený podnikatel Jaromír Soukup roku 1993 absolvoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Na přelomu tisíciletí založil vydavatelství Empresa Media, v němž vychází řada časopisů, jako jsou např. Týden, Instinkt, Sedmička, Exkluziv, Popcorn nebo Top dívka.

Své impérium Jaromír Soukup roku 2012 obohatil o televizní stanici, když koupil TV Barrandov, které se stal nejen generálním ředitelem, ale též moderátorem. Pravidelně začal vést rozhovory s prezidentem Milošem Zemanem.

Na TV Barandov si Jaromír Soukup také zahrál, a to v seriálu Doktorka Kellerová po boku své tehdejší partnerky Kateřiny Brožové. Miliardář ztvárnil trenéra boxu, jemuž se v reálu léta věnoval na profesionální úrovni.

V roce 2015 Jaromír Soukup oznámil, že minoritní podíl v jeho firmě získala čínská investiční společnost China Energy Company Limited. Po pěti měsících od ohlášení vstupu čínského investora do firmy došlo k faktickému odprodeji těsně menšinového 49% podílu.

Do politiky Jaromír Soukup zasáhl prostřednictvím svých financí již před parlamentními volbami 2006, kdy poskytl půjčku Straně zelených. Před volbami 2010 nepřímo podporoval Věci veřejné mj. výhodnými cenami propagace a inzertních ploch.

Někdejší premiér Jan Fischer při oficiálním zahájení své prezidentské kampaně v červenci 2012 ohlásil, že mezi jeho podporovatele patří také Jaromír Soukup. Před prezidentskými volbami 2018 dal mediální magnát v TV Barrandov značný prostor staronovému kandidátovi na post hlavy státu Miloši Zemanovi.

V lednu 2019 Jaromír Soukup oznámil, že založil vlastní politické hnutí List Jaromíra Soukupa. V dubnu 2019 prozradil, že se hodlá ucházel o post hlavy státu, tedy poté, co prezidentskou kancelář opustí Miloš Zeman.

O JAROMÍRU SOUKUPOVI ČTĚTE ZDE>>

S bývalou manželkou má Jaromír Soukup syna Lukáše. S herečkou, zpěvačkou a moderátorkou Kateřinou Brožovou se miliardář zasnoubil roku 2016. V dubnu 2019 herečka potvrdila jejich rozchod, o němž se již nějakou dobu spekulovalo.

 

 

Články o celebritě

Zeman má už náhradníka za Soukupa? A popřel rvačku před svým koncem na Barrandově Zeman má už náhradníka za Soukupa? A popřel rvačku před svým koncem na Barrandově Miloš Zeman odmítá, že by za jeho koncem na TV Barrandov byly spory a rvačka, jak se spekulovalo.… číst článek
Účet za ples na Hradě: Valčík Zemana s Monikou stál 167 tisíc. Peníze šly od první dámy Účet za ples na Hradě: Valčík Zemana s Monikou stál 167 tisíc. Peníze šly od první dámy Kolik stojí tanec se sošnou manželkou premiéra? Prezident Miloš Zeman (75) si na svém charitativním… číst článek
Zemana na Barrandově nahradila „noční můra“. A Soukup je sluníčkář, rozkryl Novotný Zemana na Barrandově nahradila „noční můra“. A Soukup je sluníčkář, rozkryl Novotný Mediální magnát Jaromír Soukup tvrdí, že nepřevlékl kabát. Po rozchodu někdejšího boxera s Milošem… číst článek

Další Ostatní

zobrazit profil Jan Štoček
Jan Štoček
zobrazit profil Ivo Pojezný
Ivo Pojezný
zobrazit profil Laura Janáčková
Laura Janáčková
zobrazit profil Josef Monsport
Josef Monsport
zobrazit profil Karel Vágner mladší
Karel Vágner mladší
zobrazit profil Bára Niničová
Bára Niničová
zobrazit profil Anna Falcká
Anna Falcká
zobrazit profil Pavel Šedlbauer
Pavel Šedlbauer