Jaromír Soukup | Celebwiki.cz

Jaromír Soukup

Datum narození: 22.2.1969
Místo narození: Mariánské Lázně
Profese: mediální magnát, miliardář, moderátor, boxer
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Mediální magnát Jaromír Soukup se široké divácké obci představil jako moderátor, když v TV Barrandov vedl rozhovory s prezidentem Milošem Zemanem.

Na cestu stát se mediálním magnátem Jaromír Soukup vykročil roku 1991, když založil agenturu Médea, jíž byl majoritním vlastníkem a která v Česku a na Slovensku vlastní řadu dceřiných společností zabývajících se poradenstvím, výzkumem trhu nebo PR.

JAROMÍR SOUKUP - HNÍZDEČKO LÁSKY ZA 200 MILIONŮ

Již jako zkušený podnikatel Jaromír Soukup roku 1993 absolvoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Na přelomu tisíciletí založil vydavatelství Empresa Media, v němž vychází řada časopisů, jako jsou např. Týden, Instinkt, Sedmička, Exkluziv, Popcorn nebo Top dívka.

Své impérium Jaromír Soukup roku 2012 obohatil o televizní stanici, když koupil TV Barrandov, které se stal nejen generálním ředitelem, ale též moderátorem. Pravidelně začal vést rozhovory s prezidentem Milošem Zemanem.

Na TV Barandov si Jaromír Soukup také zahrál, a to v seriálu Doktorka Kellerová po boku své tehdejší partnerky Kateřiny Brožové. Miliardář ztvárnil trenéra boxu, jemuž se v reálu léta věnoval na profesionální úrovni.

V roce 2015 Jaromír Soukup oznámil, že minoritní podíl v jeho firmě získala čínská investiční společnost China Energy Company Limited. Po pěti měsících od ohlášení vstupu čínského investora do firmy došlo k faktickému odprodeji těsně menšinového 49% podílu.

Do politiky Jaromír Soukup zasáhl prostřednictvím svých financí již před parlamentními volbami 2006, kdy poskytl půjčku Straně zelených. Před volbami 2010 nepřímo podporoval Věci veřejné mj. výhodnými cenami propagace a inzertních ploch.

Někdejší premiér Jan Fischer při oficiálním zahájení své prezidentské kampaně v červenci 2012 ohlásil, že mezi jeho podporovatele patří také Jaromír Soukup. Před prezidentskými volbami 2018 dal mediální magnát v TV Barrandov značný prostor staronovému kandidátovi na post hlavy státu Miloši Zemanovi.

V lednu 2019 Jaromír Soukup oznámil, že založil vlastní politické hnutí List Jaromíra Soukupa. V dubnu 2019 prozradil, že se hodlá ucházel o post hlavy státu, tedy poté, co prezidentskou kancelář opustí Miloš Zeman.

O JAROMÍRU SOUKUPOVI ČTĚTE ZDE>>

S bývalou manželkou má Jaromír Soukup syna Lukáše. S herečkou, zpěvačkou a moderátorkou Kateřinou Brožovou se miliardář zasnoubil roku 2016. V dubnu 2019 herečka potvrdila jejich rozchod, o němž se již nějakou dobu spekulovalo.

 

 

Články o celebritě

Kateřina Brožová vyvrací obvinění z podvodu ve Tváři: Drsný vzkaz kritikům! Kateřina Brožová vyvrací obvinění z podvodu ve Tváři: Drsný vzkaz kritikům! Herečka Kateřina Brožová (51), která v současné době září na Nově v zábavném hudebně-tanečním pořadu… číst článek
Do hry o Gottovo dědictví vstupuje Soukup: Slova o nakopání zadku! Do hry o Gottovo dědictví vstupuje Soukup: Slova o nakopání zadku! Nebyl by to Jaromír Soukup (50), kdyby otevřeně nepromluvil i o tom, co se odehrává v rodině Zlatého… číst článek
Norisová z Modravy: Sbalila německého fešáka! Norisová z Modravy: Sbalila německého fešáka! Německý playboy Florian Stadler (46) v seriálu Policie Modrava pěkně zamotal hlavu slovenské krásce… číst článek

Další Ostatní

zobrazit profil Jaroslav Němeček
Jaroslav Němeček
zobrazit profil Jaroslav Stodola
Jaroslav Stodola
zobrazit profil Tomáš Hüner
Tomáš Hüner
zobrazit profil Tiffany Trump
Tiffany Trump
zobrazit profil Stanislav Polčák
Stanislav Polčák
zobrazit profil Andrea Prchalová
Andrea Prchalová
zobrazit profil Ladislav Gerendáš
Ladislav Gerendáš
zobrazit profil Eva Zamrazilová
Eva Zamrazilová