Jaromír Soukup

Datum narození: 22. 2. 1969
Místo narození: Mariánské Lázně
Profese: mediální magnát, miliardář, moderátor, boxer
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Jaromír Soukup se proslavil především jako moderátor rozhovorů s Milošem Zemanem na TV Barrandov a přítel Agáty Hanychové (dříve Prachařové).

Na cestu stát se mediálním magnátem Jaromír Soukup vykročil roku 1991, když založil agenturu Médea, jíž byl majoritním vlastníkem a která v Česku a na Slovensku vlastní řadu dceřiných společností zabývajících se poradenstvím, výzkumem trhu nebo PR.

JAROMÍR SOUKUP - HNÍZDEČKO LÁSKY ZA 200 MILIONŮ

Soukup vydával i řadu časopisů

Již jako zkušený podnikatel Jaromír Soukup roku 1993 absolvoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Na přelomu tisíciletí založil vydavatelství Empresa Media, v němž vychází řada časopisů, jako jsou např. Týden, Instinkt, Sedmička, Exkluziv, Popcorn nebo Top dívka.

Své impérium Jaromír Soukup roku 2012 obohatil o televizní stanici, když koupil TV Barrandov, které se stal nejen generálním ředitelem, ale též moderátorem. Pravidelně začal vést rozhovory s prezidentem Milošem Zemanem.

Na TV Barandov si Jaromír Soukup také zahrál, a to v seriálu Doktorka Kellerová po boku své tehdejší partnerky Kateřiny Brožové. Miliardář ztvárnil trenéra boxu, jemuž se v reálu léta věnoval na profesionální úrovni.

V roce 2015 Jaromír Soukup oznámil, že minoritní podíl v jeho firmě získala čínská investiční společnost China Energy Company Limited. Po pěti měsících od ohlášení vstupu čínského investora do firmy došlo k faktickému odprodeji těsně menšinového 49% podílu.

Soukup sponzoroval Zelené či VV

Do politiky Jaromír Soukup zasáhl prostřednictvím svých financí již před parlamentními volbami 2006, kdy poskytl půjčku Straně zelených. Před volbami 2010 nepřímo podporoval Věci veřejné mj. výhodnými cenami propagace a inzertních ploch.

Někdejší premiér Jan Fischer při oficiálním zahájení své prezidentské kampaně v červenci 2012 ohlásil, že mezi jeho podporovatele patří také Jaromír Soukup. Před prezidentskými volbami 2018 dal mediální magnát v TV Barrandov značný prostor staronovému kandidátovi na post hlavy státu Miloši Zemanovi.

Chtěl kandidovat na prezidenta

V lednu 2019 Jaromír Soukup oznámil, že založil vlastní politické hnutí List Jaromíra Soukupa. V dubnu 2019 prozradil, že se hodlá ucházel o post hlavy státu, tedy poté, co prezidentskou kancelář opustí Miloš Zeman. Mezi kandidáty na post na Hradě se nedostal.

O JAROMÍRU SOUKUPOVI ČTĚTE ZDE>>

S bývalou manželkou má syna Lukáše

S bývalou manželkou má Jaromír Soukup syna Lukáše. S herečkou, zpěvačkou a moderátorkou Kateřinou Brožovou se miliardář zasnoubil roku 2016. V dubnu 2019 herečka potvrdila jejich rozchod, o němž se již nějakou dobu spekulovalo.

V červnu 2022 přinesla médie informaci, že se partnerkou Jaromíra Soukupa stala Agáta Prachařová

O PREZIDENTSKÝCH VOLBÁCH ČTĚTE ZDE>>

PRŮVODCE VÝBĚREM HLAVY STÁTU NAJDETE ZDE>>

 

 

Články o celebritě

Lásky jedné plavovlásky: Kateřina Brožová slaví 55! Komu všemu ukradla srdce? Lásky jedné plavovlásky: Kateřina Brožová slaví 55! Komu všemu ukradla srdce? Herečce Kateřině Brožové (55) by se mohlo přezdívat femme fatale. Osudovou ženou se totiž stala hned... číst článek
Velký přehled před 2. kolem volby prezidenta: Komu to hodí celebrity Velký přehled před 2. kolem volby prezidenta: Komu to hodí celebrity K prezidentským volbám, jejichž druhé kolo se odehraje už tento víkend, se vyjádřilo i mnoho celebri... číst článek
Nejsilnější okamžiky pohřbu maminky (†98) Žilkové: Agátino (ne)břicho, maskovaná sestra a otevřený hrob! Nejsilnější okamžiky pohřbu maminky (†98) Žilkové: Agátino (ne)břicho, maskovaná sestra a otevřený hrob! Celá rodina se sjela říci poslední sbohem paní Olze Žilkové, která zemřela o Vánocích ve věku 98 let... číst článek

Další Ostatní

zobrazit profil David Mezsaros
David Mezsaros
zobrazit profil Dmytro Kuleba
Dmytro Kuleba
zobrazit profil Jakub Olbert
Jakub Olbert
zobrazit profil Dušan Soták
Dušan Soták
zobrazit profil Arnošt Goldflam
Arnošt Goldflam
zobrazit profil Gabriela Kratochvílová Lašková
Gabriela Kratochvílová Lašková