Jaromír Soukup

Datum narození: 22.2.1969
Místo narození: Mariánské Lázně
Profese: mediální magnát, miliardář, moderátor, boxer
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Mediální magnát Jaromír Soukup se široké divácké obci představil jako moderátor, když ve své TV Barrandov vedl rozhovory s prezidentem Milošem Zemanem.

Na cestu stát se mediálním magnátem Jaromír Soukup vykročil roku 1991, když založil agenturu Médea, jíž byl majoritním vlastníkem a která v Česku a na Slovensku vlastní řadu dceřiných společností zabývajících se poradenstvím, výzkumem trhu nebo PR.

JAROMÍR SOUKUP - HNÍZDEČKO LÁSKY ZA 200 MILIONŮ

Již jako zkušený podnikatel Jaromír Soukup roku 1993 absolvoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Na přelomu tisíciletí založil vydavatelství Empresa Media, v němž vychází řada časopisů, jako jsou např. Týden, Instinkt, Sedmička, Exkluziv, Popcorn nebo Top dívka.

Své impérium Jaromír Soukup roku 2012 obohatil o televizní stanici, když koupil TV Barrandov, které se stal nejen generálním ředitelem, ale též moderátorem. Pravidelně začal vést rozhovory s prezidentem Milošem Zemanem.

Na TV Barandov si Jaromír Soukup také zahrál, a to v seriálu Doktorka Kellerová po boku své partnerky Kateřiny Brožové. Miliardář ztvárnil trenéra boxu, jemuž se v reálu léta věnoval na profesionální úrovni.

V roce 2015 Jaromír Soukup oznámil, že minoritní podíl v jeho firmě získala čínská investiční společnost China Energy Company Limited. Po pěti měsících od ohlášení vstupu čínského investora do firmy došlo k faktickému odprodeji těsně menšinového 49% podílu.

Do politiky Jaromír Soukup zasáhl prostřednictvím svých financí již před parlamentními volbami 2006, kdy poskytl půjčku Straně zelených. Před volbami 2010 nepřímo podporoval Věci veřejné mj. výhodnými cenami propagace a inzertních ploch.

Někdejší premiér Jan Fischer při oficiálním zahájení své prezidentské kampaně v červenci 2012 ohlásil, že mezi jeho podporovatele patří také Jaromír Soukup. Před prezidentskými volbami 2018 dal mediální magnát v TV Barrandov značný prostor staronovému kandidátovi na post hlavy státu Miloši Zemanovi.

O JAROMÍRU SOUKUPOVI ČTĚTE ZDE>>

S bývalou manželkou má Jaromír Soukup syna Lukáše. S herečkou, zpěvačkou a moderátorkou Kateřinou Brožovou se miliardář zasnoubil roku 2016.

 

 

Články o celebritě

Brožová po odchodu od Soukupa: Práce pro Rusy! Brožová po odchodu od Soukupa: Práce pro Rusy! Když herečka skončila na televizní stanici svého bohatého partnera, zcela se vytratila z obrazovek.… číst článek
Soukup ho nazval „hysterkou“. „Neumí moderovat,“ brání Feri sebe i Kalouska Soukup ho nazval „hysterkou“. „Neumí moderovat,“ brání Feri sebe i Kalouska Moderátor mnoha pořadů na vlastní televizi Jaromír Soukup si vzal na paškál nejen tradičně Miroslava… číst článek
Brožová o odchodu z televize (ex)partnera Soukupa: Ukončila jsem to já! Brožová o odchodu z televize (ex)partnera Soukupa: Ukončila jsem to já! Už to bude rok, co se neobjevuje na obrazovce TV Barrandov, kde bývala velkou hvězdou! Až nyní ovšem… číst článek

Další Ostatní

zobrazit profil Lejla Abbasová
Lejla Abbasová
zobrazit profil Zdena Salivarová
Zdena Salivarová
zobrazit profil Jaroslav  Tuček
Jaroslav Tuček
zobrazit profil Tomáš Bařina
Tomáš Bařina
zobrazit profil Evžen  Tošenovský
Evžen Tošenovský
zobrazit profil Michal Kurtiš
Michal Kurtiš
zobrazit profil Ivan Pilný
Ivan Pilný
zobrazit profil Štěpán Rímský
Štěpán Rímský