Jan Souček

Datum narození: 27. 6. 1974
Místo narození: Brno
Profese: právník, novinář, ředitel ČT
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Jan Souček, právník a novinář, od roku 2014 ředitel Televizního studia Brno ČT, byl v červnu 2023 zvolen generálním ředitelem České televize.

Po gymnáziu Jan Souček absolvoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně. Již za studií působil jako redaktor zpravodajství TV Nova či publicistiky České televize.

Poté byl Jan Souček koncipientem v AK Grumlíková a spol. V letech 2002 až 2007 zastával manažerské pozice v oblasti Public Relations. Dále mj. funkci programového ředitele Rádia Student či přednášel na Fakultě sociálních studií své alma mater.

JAN SOUČEK CHCE V ČT LEPŠÍ ATMOSFÉRU

V roce 2012 Jan Souček zakotvil v České televizi, nejprve jako externí dramaturg, konzultant a moderátor. Roku 2014 získal křeslo šéfa České televize Brno. Následně se stal členem Vědecké a umělecké rady Fakulty marketingové komunikace UTB ve Zlíně a členem Programové rady Katedry mediálních studií a žurnalistiky FSS MU.

Za působení Jana Součka ve funkci brněnského ředitele došlo např. k výstavbě nového televizního studia v Brně-Líšni, které ČT vyšlo na 350 milionů korun, a k zahájení řady projektů (Producentský den, Regionální fórum, Rok regionálních divadel, Mediální workshopy pro SŠ nebo Senior Akademie).

Brněnské studio za šéfování Jana Součka natočilo řadu pořadů, třeba úspěšný krimi seriál Četníci z Luhačovic. Dokumenty V síti a Zkouška umění získaly Českého lva v kategorii Nejlepší dokumentární film.

O JANU SOUČKOVI ČTĚTE ZDE>>

V červnu 2023 Jan Souček kandidoval na funkci generálního ředitele České televize. Ve volbě postoupil s osmi hlasy z patnácti možných do druhého kola. Vyhrál ve třetím kole, když poměrem 11 ku 4 hlasům porazil dosavadního ředitele Petra Dvořáka.

Pozice se Jan Souček ujme 1. října 2023. Výše jeho mzdy se odvíjí od průměrné mzdy v České televizi, ta činí 48 tisíc hrubého měsíčně. Nový generální ředitel si přijde na šestinásobek, tedy na hrubou mzdu 289 tisíc korun měsíčně.

 

Další Osobnosti

zobrazit profil Iva Milerová
Iva Milerová
zobrazit profil Tomáš Vandas
Tomáš Vandas
zobrazit profil Marek Jarolím
Marek Jarolím
zobrazit profil Michal Mládek
Michal Mládek
zobrazit profil Martina Pártlová
Martina Pártlová
zobrazit profil Emanuele Ridi
Emanuele Ridi
zobrazit profil Kateřina  Elhotová
Kateřina Elhotová