Petr Dvořák | Celebwiki.cz

Petr Dvořák

Datum narození: 7. 9. 1964
Profese: manažer, kybernetik, exšéf TV Nova, generální ředitel ČT
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Manažer Petr Dvořák, někdejší kandidát KSČ, se roku 2011 stal generálním ředitelem České televize. V letech 2003 až 2010 působil v této pozici na TV Nova.

Vystudoval technickou kybernetiku na Elektrotechnické fakultě ČVUT v Praze a v roce 1999 Petr Dvořák získal titul MBA na univerzitě v Chicagu.

PETR DVOŘÁK - KOLIK BRAL NA TV NOVA?

Manažer Petr Dvořák mj. zakládal PR agenturu B.I.G., spolupracoval se společností PPF, která roku 2002 vstoupila do TV Nova. Od května 2003 do konce roku 2010 byl jejím generálním ředitelem.

V září 2011 Petra Dvořáka Rada České televize zvolila jejím šéfem. První funkční období mu skončilo roku 2017, poté zvítězil v druhém kole volby a druhé funkční období mu končí 30. září 2023.

Jak přinesly Lidové noviny, Petr Dvořák se v červnu 1987 stal kandidátem KSČ a 20. září 1989 jejím členem. Petr Dvořák se vzápětí vyjádřil, že „podle jeho vnímání“ členem KSČ nikdy nebyl a že jen několik dní po 17. listopadu 1989 požádal o zrušení kandidatury.

O PETRU DVOŘÁKOVI ČTĚTE ZDE>

Petr Dvořák je otcem čtyř dcer. S manželkou, s níž se rozvedl, má dvě a dvě s další partnerkou.

 

Články o celebritě

Rušno kolem Moravce: Xaver navrhl střídání s Witowskou, Babišova poslankyně pořad zrušit Rušno kolem Moravce: Xaver navrhl střídání s Witowskou, Babišova poslankyně pořad zrušit Elitní politický moderátor Václav Moravec se svými otázkami zatápí každou neděli svým hostům, nový č... číst článek
Nová kontrola ČT se ozvala. Propíraná ekonomka se pustila do hádek, Xaver ani nedutal Nová kontrola ČT se ozvala. Propíraná ekonomka se pustila do hádek, Xaver ani nedutal Mají dohlížet na fungování i peníze pro ČT, čerstvě se ujali svých placených funkcí. Ekonomka Hana L... číst článek
Karel Gott (†80) tváří nové stanice ČT3: Ivana o tom neměla tušení! Karel Gott (†80) tváří nové stanice ČT3: Ivana o tom neměla tušení! Své vysílání zahájila v pondělí nová stanice veřejnoprávní televize ČT3! Cílí hlavně na seniory, kte... číst článek

Další Ostatní

zobrazit profil Jiří Dort
Jiří Dort
zobrazit profil Milan Vopička
Milan Vopička
zobrazit profil Jiří Ovčáček
Jiří Ovčáček
zobrazit profil Miroslav Poche
Miroslav Poche
zobrazit profil Dagmar Kludská
Dagmar Kludská
zobrazit profil Pavel Čižinský
Pavel Čižinský
zobrazit profil Lejla Abbasová
Lejla Abbasová
zobrazit profil Olmo Omerzu
Olmo Omerzu