Petr Dvořák | Celebwiki.cz

Petr Dvořák

Datum narození: 7. 9. 1964
Profese: manažer, kybernetik, exšéf TV Nova, generální ředitel ČT
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Manažer Petr Dvořák, někdejší kandidát KSČ, se roku 2011 stal generálním ředitelem České televize. V letech 2003 až 2010 působil v této pozici na TV Nova.

Vystudoval technickou kybernetiku na Elektrotechnické fakultě ČVUT v Praze a v roce 1999 Petr Dvořák získal titul MBA na univerzitě v Chicagu.

PETR DVOŘÁK - KOLIK BRAL NA TV NOVA?

Manažer Petr Dvořák mj. zakládal PR agenturu B.I.G., spolupracoval se společností PPF, která roku 2002 vstoupila do TV Nova. Od května 2003 do konce roku 2010 byl jejím generálním ředitelem.

V září 2011 Petra Dvořáka Rada České televize zvolila jejím šéfem. První funkční období mu skončilo roku 2017, poté zvítězil v druhém kole volby a druhé funkční období mu končí 30. září 2023.

Jak přinesly Lidové noviny, Petr Dvořák se v červnu 1987 stal kandidátem KSČ a 20. září 1989 jejím členem. Petr Dvořák se vzápětí vyjádřil, že „podle jeho vnímání“ členem KSČ nikdy nebyl a že jen několik dní po 17. listopadu 1989 požádal o zrušení kandidatury.

O PETRU DVOŘÁKOVI ČTĚTE ZDE>

Petr Dvořák je otcem čtyř dcer. S manželkou, s níž se rozvedl, má dvě a dvě s další partnerkou.

 

Články o celebritě

Zemětřesení na ČT? Otazníky kolem Železného Zemětřesení na ČT? Otazníky kolem Železného Ačkoliv mandát současného generálního ředitele České Televize Petra Dvořáka (55) končí až za tři rok... číst článek
Na ČT zmínil i „koitus“: Moderátor Železný místo šéfa Dvořáka? Málo zkušeností, zní z rady Na ČT zmínil i „koitus“: Moderátor Železný místo šéfa Dvořáka? Málo zkušeností, zní z rady Že vážně uvažuje o kandidatuře na generálního ředitele České televize, oznámil v DVTV její moderátor... číst článek
Konec Ondera ve StarDance? »Zavařil« mu známý rybář?! Konec Ondera ve StarDance? »Zavařil« mu známý rybář?! Jedenácté řady StarDance se sice dočkají diváci až příští rok na podzim, už teď se ovšem řeší, koho ... číst článek

Další Ostatní

zobrazit profil Petr Hořejš
Petr Hořejš
zobrazit profil Pavel Novotný
Pavel Novotný
zobrazit profil Jaroslav Šaroch
Jaroslav Šaroch
zobrazit profil Petr Zelenka
Petr Zelenka
zobrazit profil Mardoša - Marek Huňát
Mardoša - Marek Huňát
zobrazit profil Naděžda Kniplová
Naděžda Kniplová
zobrazit profil Zdeněk Papoušek
Zdeněk Papoušek
zobrazit profil Marian Bojko
Marian Bojko