Petr Dvořák

Datum narození: 7. 9. 1964
Profese: manažer, kybernetik, exšéf TV Nova, generální ředitel ČT
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Petr Dvořák, někdejší kandidát KSČ, se roku 2011 stal generálním ředitelem České televize. V letech 2003 až 2010 působil v této pozici na TV Nova.

Vystudoval technickou kybernetiku na Elektrotechnické fakultě ČVUT v Praze a v roce 1999 Petr Dvořák získal titul MBA na univerzitě v Chicagu.

PETR DVOŘÁK - KOLIK BRAL NA TV NOVA?

Petr Dvořák spolupracoval s PPF

Manažer Petr Dvořák mj. zakládal PR agenturu B.I.G., spolupracoval se společností PPF, která roku 2002 vstoupila do TV Nova. Od května 2003 do konce roku 2010 byl jejím generálním ředitelem.

V září 2011 Petra Dvořáka Rada České televize zvolila jejím šéfem. První funkční období mu skončilo roku 2017, poté zvítězil v druhém kole volby. Funkční období mu končí 30. září 2023.

Jak Petr Dvořák byl a nebyl v KSČ

Jak přinesly Lidové noviny, Petr Dvořák se v červnu 1987 stal kandidátem KSČ a 20. září 1989 jejím členem. Petr Dvořák se vzápětí vyjádřil, že „podle jeho vnímání“ členem KSČ nikdy nebyl a že jen několik dní po 17. listopadu 1989 požádal o zrušení kandidatury.

O PETRU DVOŘÁKOVI ČTĚTE ZDE>

Petr Dvořák je otcem čtyř dcer. S manželkou, s níž se rozvedl, má dvě a dvě s další partnerkou.

 

Články o celebritě

Zátopek, Gott a spousta pohádek. Co bude v České televizi na Vánoce a Silvestra? Zátopek, Gott a spousta pohádek. Co bude v České televizi na Vánoce a Silvestra? Vánoce se blíží a pro všechny to nejspíš znamená čas strávený s rodinou, s mísou cukroví... a u tele... číst článek
Velké škrty a propouštění v ČT! Ředitel Dvořák chce ušetřit miliardu za 2 roky, skončit má ČT3 Velké škrty a propouštění v ČT! Ředitel Dvořák chce ušetřit miliardu za 2 roky, skončit má ČT3 ČT plánuje v letech 2023 a 2024 ušetřit na provozu i programu 910 milionů Kč. Důvodem je pokles reál... číst článek
Příchody na Českého lva: Termerovou lomcoval vzek, Doláková okouzlila výstřihem Příchody na Českého lva: Termerovou lomcoval vzek, Doláková okouzlila výstřihem V pražském Rudolfinu proběhlo tradiční předávání cen České filmové a televizní akademie Český lev. P... číst článek

Další Ostatní

zobrazit profil Dušan Rapoš
Dušan Rapoš
zobrazit profil Michael Klang
Michael Klang
zobrazit profil Jan Hrnčíř
Jan Hrnčíř
zobrazit profil Karla Šlechtová
Karla Šlechtová
zobrazit profil J. K.  Rowling
J. K. Rowling
zobrazit profil Ondřej Babka
Ondřej Babka
zobrazit profil Pavel Vaculík
Pavel Vaculík