Petr Dvořák | Celebwiki.cz

Petr Dvořák

Datum narození: 7.9.1964
Profese: manažer, kybernetik, exšéf TV Nova, generální ředitel ČT
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Manažer Petr Dvořák, někdejší kandidát KSČ, se roku 2011 stal generálním ředitelem České televize. V letech 2003 až 2010 působil v této pozici na TV Nova.

Vystudoval technickou kybernetiku na Elektrotechnické fakultě ČVUT v Praze a v roce 1999 Petr Dvořák získal titul MBA na univerzitě v Chicagu.

PETR DVOŘÁK - KOLIK BRAL NA TV NOVA?

Manažer Petr Dvořák mj. zakládal PR agenturu B.I.G., spolupracoval se společností PPF, která roku 2002 vstoupila do TV Nova. Od května 2003 do konce roku 2010 byl jejím generálním ředitelem.

V září 2011 Petra Dvořáka Rada České televize zvolila jejím šéfem. První funkční období mu skončilo roku 2017, poté zvítězil v druhém kole volby a druhé funkční období mu končí 30. září 2023.

Jak přinesly Lidové noviny, Petr Dvořák se v červnu 1987 stal kandidátem KSČ a 20. září 1989 jejím členem. Petr Dvořák se vzápětí vyjádřil, že „podle jeho vnímání“ členem KSČ nikdy nebyl a že jen několik dní po 17. listopadu 1989 požádal o zrušení kandidatury.

O PETRU DVOŘÁKOVI ČTĚTE ZDE>

Petr Dvořák je otcem čtyř dcer. S manželkou, s níž se rozvedl, má dvě a dvě s další partnerkou.

 

Články o celebritě

Kdo dohlédne na peníze v ČT? Vyšší poplatky odmítá před volbou radních i pravá ruka Babiše Kdo dohlédne na peníze v ČT? Vyšší poplatky odmítá před volbou radních i pravá ruka Babiše Ve stínu koronaviru nastal v Poslanecké sněmovně Den D pro 18 kandidátů do Rady ČT. Volných míst… číst článek
Babišův „kádrovák“ šokoval ředitele ČT. Poslancům radil: Pracuje proti ANO, nebrat Babišův „kádrovák“ šokoval ředitele ČT. Poslancům radil: Pracuje proti ANO, nebrat O pořádný rozruch ve Sněmovně se postaral poslanec Stanislav Berkovec (ANO). Před volbou šestice… číst článek
Manažeři ČT: Rozporcovali si 50 milionů na odměnách! Manažeři ČT: Rozporcovali si 50 milionů na odměnách! Vedení České televize si žije jako v bavlnce. Podle webu Hlídacípes.org patnáct vrcholných manažerů… číst článek

Další Ostatní

zobrazit profil Andrej Bóna
Andrej Bóna
zobrazit profil Elton John
Elton John
zobrazit profil Porty (youtuber)
Porty (youtuber)
zobrazit profil Ivan Jančárek
Ivan Jančárek
zobrazit profil Andrej Babiš
Andrej Babiš
zobrazit profil Dana Stodolová
Dana Stodolová
zobrazit profil Petr Matějček
Petr Matějček
zobrazit profil Marek Dědík
Marek Dědík