Petr Dvořák

Datum narození: 7. 9. 1964
Profese: manažer, kybernetik, exšéf TV Nova, generální ředitel ČT
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Petr Dvořák, někdejší kandidát KSČ, se roku 2011 stal generálním ředitelem České televize. V letech 2003 až 2010 působil v této pozici na TV Nova.

Vystudoval technickou kybernetiku na Elektrotechnické fakultě ČVUT v Praze a v roce 1999 Petr Dvořák získal titul MBA na univerzitě v Chicagu.

PETR DVOŘÁK - KOLIK BRAL NA TV NOVA?

Petr Dvořák spolupracoval s PPF

Manažer Petr Dvořák mj. zakládal PR agenturu B.I.G., spolupracoval se společností PPF, která roku 2002 vstoupila do TV Nova. Od května 2003 do konce roku 2010 byl jejím generálním ředitelem.

V září 2011 Petra Dvořáka Rada České televize zvolila jejím šéfem. První funkční období mu skončilo roku 2017, poté zvítězil v druhém kole volby. Funkční období mu končí 30. září 2023.

Jak Petr Dvořák byl a nebyl v KSČ

Jak přinesly Lidové noviny, Petr Dvořák se v červnu 1987 stal kandidátem KSČ a 20. září 1989 jejím členem. Petr Dvořák se vzápětí vyjádřil, že „podle jeho vnímání“ členem KSČ nikdy nebyl a že jen několik dní po 17. listopadu 1989 požádal o zrušení kandidatury.

O PETRU DVOŘÁKOVI ČTĚTE ZDE>

Petr Dvořák je otcem čtyř dcer. S manželkou, s níž se rozvedl, má dvě a dvě s další partnerkou.

 

Články o celebritě

Perličky ze čtvrtého večera StarDance: »Nekorektní« Černochová a Godlovy problémy s pánví a špeky! Perličky ze čtvrtého večera StarDance: »Nekorektní« Černochová a Godlovy problémy s pánví a špeky! Čtvrtý soutěžní večer StarDance, který se stal osudným pro dva páry - Simonu Babčákovou s Martinem P... číst článek
Zděšená Jiřina Bohdalová (90) na tiskovce ČT: Bez roušky líbala tři »sudičky« v respirátorech Zděšená Jiřina Bohdalová (90) na tiskovce ČT: Bez roušky líbala tři »sudičky« v respirátorech Samou radostí zapomněla na ochranu! Když Jiřina Bohdalová (90) v úterý na akci České televize spatři... číst článek
Česká televize chystá kouzelné Vánoce: Nová pohádka i pokračování Marie Terezie! Česká televize chystá kouzelné Vánoce: Nová pohádka i pokračování Marie Terezie! S blížícími se vánočními svátky představila Česká televize pořady, kterými v době nejkrásnějšího roč... číst článek

Další Ostatní

zobrazit profil Ivana Cabrnochová
Ivana Cabrnochová
zobrazit profil Vítězslav Vávra
Vítězslav Vávra
zobrazit profil Martina Gavriely
Martina Gavriely
zobrazit profil Zdeněk Schwarz
Zdeněk Schwarz
zobrazit profil Oldřich Černý
Oldřich Černý
zobrazit profil Liana Janáčková
Liana Janáčková
zobrazit profil Jaroslav Kučera
Jaroslav Kučera