Olga Blechová Matušková | Celebwiki.cz

Olga Blechová Matušková

Datum narození: 2.10.1948
Místo narození: Praha
Profese: herečka, zpěvačka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Zpěvačka a herečka Olga Blechová je známá jako životní partnerka legendárního Waldemara Matušky. Stávali spolu na prknech divadla Rokoko i před kamerami Československé televize.

Odmala se Olga Blechová učila hře na hudební nástroje. Studovala zpěv, kytaru, hrála na housle. Velice to v 60. letech 20. století zúrošila v dívčí skupině Krystalky, z jejíž dílny pochází hit roku 1966 Tenhle kluk.

OLGA BLECHOVÁ VYŠACHOVALA VŠECHNY WALDOVY ŽENY

Na filmovém plátně se Olga Blechová objevila jako adeptka na královnu krásy v Hoří, má panenko! Miloše Formana. Partnerkou o 16 let staršího Waldemara Matušky byla Olga Blechová od roku 1969, vzali se o sedm let později. Spolu s ním zpívala v kapele KTO, Kamarádi táborových ohňů. Šlo o třetí manželství Waldemara Matušky.

Hrála menší role ve filmových komediích, např. v Zítra to roztočíme, drahoušku z roku 1976, zpívala v televizi. S Waldemarem Matuškou byli oba obsazeni v roce 1980 do Trháku. To už byla Olga Blechová za Waldemara Matušku provdaná a měli spolu tříletého syna Waldemara.

O OLZE MATUŠKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Olga Blechová se svým mužem Waldemarem Matuškou v roce 1986 emigrovala do USA, vztah byl pevný. Usadili se na Floridě, zpívali českým krajanům v Americe a obchodovali s nemovitostmi. Ač se po Sametové revoluci 1989 poměrně často vraceli do vlasti, Floridu nikdy neopustili. I jejich syn Waldemar Matuška trvale žije za Atlantickým oceánem.

Waldemar Matuška v Americe zemřel 30. května 2009. Bylo mu 76 let. Po sedmi letech od jeho smrti se Olga Matušková dala dohromadi s jeho blízkým přítelem, jenž též ovdověl, Jiřím Plannerem. V květnu 2019 pro Blesk nevyloučila svatbu.

 

Články o celebritě

To ne, říká k muzikálu o Matuškovi (†76) vdova! Připomíná si 10 let od jeho smrti To ne, říká k muzikálu o Matuškovi (†76) vdova! Připomíná si 10 let od jeho smrti Prožila po jeho boku řadu let a ani po smrti na něj myslet nepřestala. Ovšem jednu věc vdova po Waldemaru… číst článek
10 let po smrti Waldemara Matušky (†76): Plakalo i nebe! 10 let po smrti Waldemara Matušky (†76): Plakalo i nebe! Do Česka přiletěla vdova po Waldemaru Matuškovi (†76)! V rodné zemi si Olga Matušková (70) připomíná… číst článek
Walda je pořád se mnou a pomáhá mi, přiznala vdova po Matuškovi (†76) Olga u hrobu Walda je pořád se mnou a pomáhá mi, přiznala vdova po Matuškovi (†76) Olga u hrobu Na milovaného manžela stále nezapomněla a nosí ho nadále v srdci. Olga Matušková (70) si na Vyšehradě… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Karel Zima
Karel Zima
zobrazit profil Lenka Vacvalová
Lenka Vacvalová
zobrazit profil Bára Štěpánová
Bára Štěpánová
zobrazit profil Filip Březina
Filip Březina
zobrazit profil Jan Kalous
Jan Kalous
zobrazit profil Gérard  Depardieu
Gérard Depardieu
zobrazit profil Markéta Frösslová
Markéta Frösslová
zobrazit profil Petr Vančura
Petr Vančura