Olga Blechová Matušková | Celebwiki.cz

Olga Blechová Matušková

Datum narození: 2. 10. 1948
Místo narození: Praha
Profese: herečka, zpěvačka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Zpěvačka a herečka Olga Blechová je známá jako životní partnerka legendárního Waldemara Matušky. Stávali spolu na prknech divadla Rokoko i před kamerami Československé televize.

Odmala se Olga Blechová učila hře na hudební nástroje. Studovala zpěv, kytaru, hrála na housle. Velice to v 60. letech 20. století zúrošila v dívčí skupině Krystalky, z jejíž dílny pochází hit roku 1966 Tenhle kluk.

OLGA BLECHOVÁ VYŠACHOVALA VŠECHNY WALDOVY ŽENY

Na filmovém plátně se Olga Blechová objevila jako adeptka na královnu krásy v Hoří, má panenko! Miloše Formana. Partnerkou o 16 let staršího Waldemara Matušky byla Olga Blechová od roku 1969, vzali se o sedm let později. Spolu s ním zpívala v kapele KTO, Kamarádi táborových ohňů. Šlo o třetí manželství Waldemara Matušky.

Hrála menší role ve filmových komediích, např. v Zítra to roztočíme, drahoušku z roku 1976, zpívala v televizi. S Waldemarem Matuškou byli oba obsazeni v roce 1980 do Trháku. To už byla Olga Blechová za Waldemara Matušku provdaná a měli spolu tříletého syna Waldemara.

O OLZE MATUŠKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Olga Blechová se svým mužem Waldemarem Matuškou v roce 1986 emigrovala do USA, vztah byl pevný. Usadili se na Floridě, zpívali českým krajanům v Americe a obchodovali s nemovitostmi. Ač se po Sametové revoluci 1989 poměrně často vraceli do vlasti, Floridu nikdy neopustili. I jejich syn Waldemar Matuška trvale žije za Atlantickým oceánem.

Waldemar Matuška v Americe zemřel 30. května 2009. Bylo mu 76 let. Po sedmi letech od jeho smrti se Olga Matušková dala dohromadi s jeho blízkým přítelem, jenž též ovdověl, Jiřím Plannerem. V květnu 2019 pro Blesk nevyloučila svatbu.

 

Články o celebritě

Stejný osud jako věčný „sok"? Kromě Gotta s leukemií bojoval i Matuška! Stejný osud jako věčný „sok"? Kromě Gotta s leukemií bojoval i Matuška! Přátelé v životě, rivalové na jevišti… a nakonec jim bude osudnou stejná choroba? Spekuluje se totiž... číst článek
Vdova po Matuškovi (†76) Olga: Svatba s nejlepším kamarádem Waldy?! Vdova po Matuškovi (†76) Olga: Svatba s nejlepším kamarádem Waldy?! V těchto dnech si v Česku připomíná 10 let od smrti manžela Waldemara Matušky (†76). Vdova Olga (70)... číst článek
Matušková 10 let po Waldově smrti: Poprvé o svatbě s přítelem! Matušková 10 let po Waldově smrti: Poprvé o svatbě s přítelem! V těchto dnech si v Česku připomíná 10 let od smrti manžela Waldemara Matušky (†76). Vdova Olga (70)... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Antonio Banderas
Antonio Banderas
zobrazit profil John Malkovich
John Malkovich
zobrazit profil Oldřich Vízner
Oldřich Vízner
zobrazit profil Viktor Preiss
Viktor Preiss
zobrazit profil Viggo Mortensen
Viggo Mortensen
zobrazit profil Karel Roden
Karel Roden
zobrazit profil Lukáš Langmajer
Lukáš Langmajer
zobrazit profil Mayim Bialik
Mayim Bialik