Jiří Strýček | Celebwiki.cz
Jiří Strýček

Jiří Strýček

Datum narození: 5. 4. 1959
Místo narození: Nový Jičín
Profese: manažer, politik za hnutí ANO
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Manažer a novojičínský zastupitel Jiří Strýček se ve volbách 2016 stal kandidátem hnutí ANO na senátora. V horní komoře by chtěl „do zažitých struktur pustit novou energii, nové myšlenky, vize a zkušenosti“.

Do komunální politiky Jiří Strýček vstoupil ve volbách 1994 v barvách ODS, za niž se dostal do Zastupitelstva města Nový Jičín. Mandát obhájil v roce 1998; ve dvou následujících volbách úspěšný nebyl. V letech 1994 až 2002 vykonával funkci radního města. Zastupitelem se opět stal až po volbách 2014, tentokrát však již jako nestraník za hnutí ANO, do něhož později vstoupil. Ve volbách do Senátu PČR 2016 jej hnutí Andreje Babiše vyslalo vybojovat křeslo v horní komoře v obvodu č. 67 – Nový Jičín. „Není mi lhostejná naše společná budoucnost a další rozvoj. Ze svých dosavadních zkušeností zejména z komunální politiky vím, jak často je rozhodováno o zcela zásadních věcech lidmi bez odborných a praktických zkušeností. Je třeba do zažitých struktur pustit novou energii, nové myšlenky, vize a zkušenosti,“ uvedl Jiří Strýček na webu hnutí ANO.

Po absolvování Fakulty riadenia Vysoké školy ekonomické v Bratislavě Jiří Strýček pracoval jako manažer firmy Tonak, která má více než dvousetletou tradici výroby pokrývek hlav. V této firmě kandidát na senátora strávil celý svůj život. Výrobky společnosti Tonak propagoval ve více než 45 zemích světa.

Novojičínský rodák Jiří Strýček je ženatý a má syna.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Další Politici

zobrazit profil Ivan Jančárek
Ivan Jančárek
zobrazit profil Robert Pelikán
Robert Pelikán
zobrazit profil Petra Pecková
Petra Pecková
zobrazit profil Ilona Mauritzová
Ilona Mauritzová
zobrazit profil Lenka Bochníčková
Lenka Bochníčková
zobrazit profil Jiří Valenta
Jiří Valenta
zobrazit profil Tomáš Trč
Tomáš Trč
zobrazit profil Lucie Orgoníková
Lucie Orgoníková