Vladislav Vilímec | Celebwiki.cz
Vladislav Vilímec

Vladislav Vilímec

Datum narození: 5. 7. 1963
Místo narození: Klatovy
Profese: politik ODS, bývalý poslanec, senátor
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Politik ODS Vladislav Vilímec, dlouholetý zastupitel, místostarosta města Kdyně a zastupitel Plzeňského kraje, byl ve volbách 2018 zvolen senátorem.

Po Střední ekonomické škole v Klatovech Vladislav Vilímec absolvoval Vysokou školu ekonomickou v Praze. Poté začal působit jako ekonom v Elitexu Kdyně.

O VLADISLAVU VILÍMCOVI ČTĚTE ZDE>>

Do politiky Vladislav Vilímec vstoupil ve volbách 1990, kdy byl poprvé zvolen zastupitelem Kdyně a stal se místostarostou. Post opakovaně obhájil, a to za ODS, do níž vstoupil roku 1991. Po volbách 2000 zasedl též do Zastupitelstva Plzeňského kraje.

V letech 2000 až 2008 Vladislav Vilímec byl členem Rady kraje a vykonával funkci náměstka hejtmana Plzeňského kraje pro ekonomiku, finance a majetek. V únoru 2018 se stal náměstkem hejtmana pro oblast kultury a památkové péče.

V parlamentních volbách 2006 Vladislav Vilímec získal poslanecký mandát. V červnu 2009 ho v Plzni fyzicky napadl člen Dělnické strany, novinář Parlamentních listů, když se vracel ze zasedání strany. Útočník byl odsouzen, dostal podmíněný trest.

Ve volbách 2010 poslanecký mandát obhájil. Ve volbách 2014 neuspěl, do Sněmovny se přesto v červnu téhož roku vrátil. Nahradil tehdy stranického kolegu Jiřího Pospíšila, který byl zvolen do Evropského parlamentu. Ve volbách 2017 se Vladislav Vilímec do dolní komory nedostal.

Zato v senátních volbách 2018 Vladislav Vilímec vybojoval křeslo v horní komoře za obvod č. 11 - Domažlice. V druhém kole porazil sociálního demokrata Jana Látku.

Vladislav Vilímec je svobodný.

 

Další Politici

zobrazit profil Pavel Svoboda
Pavel Svoboda
zobrazit profil François Hollande
François Hollande
zobrazit profil Miloslava Rutová
Miloslava Rutová
zobrazit profil David Cameron
David Cameron
zobrazit profil Josef Mladý
Josef Mladý
zobrazit profil Robert Plaga
Robert Plaga
zobrazit profil Josef  Pravda
Josef Pravda
zobrazit profil Jana Vildumetzová
Jana Vildumetzová