Karel Šidlo | Celebwiki.cz
Karel Šidlo

Karel Šidlo

Datum narození: 1. 11. 1957
Místo narození: Plzeň
Profese: železničář, poslanec KSČM
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Poslanec Karel Šidlo, který je komunistou již několik desetiletí, byl svými stranickými kolegy vybrán za nejlepšího kandidáta na hejtmana Plzeňského kraje. Za KSČM se stal lídrem voleb 2016.

Karel Šidlo je komunistou ještě z dob totality (od roku 1985). Po Sametové revoluci 1989 se začal angažovat v KSČM. V komunálních volbách uspěl roku 1990 - stal se zastupitelem Bezděkova. Zvolen tam znovu byl až v komunálních volbách roku 2002. Dvě léta nato se dostal do Zastupitelstva Plzeňského kraje za KSČM; tento úspěch zopakoval ještě v letech 2008 a 2012. Ve volbách 2016, stejně jako o čtyři roky dřívě, byl nominován za lídra kandidátky KSČM v Plzeňském kraji. V boji o mandát poslance za KSČM zvítězil v roce 2006, což zopakoval i roku 2010. Křeslo v dolní komoře si udržel i ve volbách 2013. Angažoval se v hospodářském výboru sněmovny.

KAREL ŠIDLO: BUĎ HEJTMAN, NEBO POSLANEC

Po maturitě Karel Šidlo vystudoval strojní a elektrotechnickou fakultu Vysoké školy dopravy a spojů v Žilině. Pracoval v Lokomotivním depu Plzeň, v Pobočném lokomotivním depu v Klatovech a později tento podnik řídil. Do zahájení politické kariéry působil jako vedoucí provozu vozidel v Depu kolejových vozidel v Plzni.

Milovník železničního modelářství Karel Šidlo je ženatý. S manželkou Annou vychoval syna Karla a dceru Hanu.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Další Politici

zobrazit profil Pavel Karpíšek
Pavel Karpíšek
zobrazit profil Ondřej Knotek
Ondřej Knotek
zobrazit profil Pavel Studnička
Pavel Studnička
zobrazit profil Václav Klaus
Václav Klaus
zobrazit profil Stanislav Křeček
Stanislav Křeček
zobrazit profil Helena Vrzalová
Helena Vrzalová
zobrazit profil Jakub Unucka
Jakub Unucka
zobrazit profil Antonín Seďa
Antonín Seďa