Ivo Pojezný | Celebwiki.cz

Ivo Pojezný

Datum narození: 21.5.1961
Místo narození: Kyjov
Profese: politik KSČM, pedagog
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Politik Ivo Pojezný, který poslanecký mandát pro KSČM získal roku 2013, se v parlamentních volbách 2017 stal jedničkou komunistické kandidátky Jihomoravského kraje.

Po studiu učitelství na Univerzitě Palackého v Olomouci se Ivo Pojezný věnoval práci s mládeží – speciální pedagog či vedoucí táborů. Do politiky vstoupil roku 1990, kdy byl za KSČM zvolen do Zastupitelstva města Kyjova. Mandát pak opakovaně obhájil. V roce 2000 se stal též zastupitelem Jihomoravského kraje. I zde bodoval několikrát.

V parlamentních volbách 2013 se po dvou neúspěšných pokusech (v letech 2006 a 2010) probojoval do Sněmovny, a to ze čtvrtého místa kandidátky KSČM. V dolní komoře si vybral práci ve Výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu a v Podvýbor pro mládež a sport. Stejné problematice se věnoval i na komunální úrovni.

IVO POJEZNÝ - KDO HLASOVAL MÉNĚ?

KSČM Ivo Pojezného vyslala do voleb 2016 jako lídra, tedy svého kandidáta na jihomoravského hejtmana. V parlamentních volbách 2017 se Ivo Pojezný stal opět komunistickou jedničkou v Jihomoravském kraji. Jeho motto zní: "Posuňme spolu jižní Moravu vpřed."

Kyjovský rodák Ivo Pojezný je ženatý a má dvě dcery.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

Další Politici

zobrazit profil Tomáš Hüner
Tomáš Hüner
zobrazit profil Robert Pelikán
Robert Pelikán
zobrazit profil Šárka Jelínková
Šárka Jelínková
zobrazit profil Petr Gazdík
Petr Gazdík
zobrazit profil Pavel Franěk
Pavel Franěk
zobrazit profil Vlastislav Navrátil
Vlastislav Navrátil
zobrazit profil František Čuba
František Čuba