Alexander Černý | Celebwiki.cz

Alexander Černý

Datum narození: 21. 5. 1953
Místo narození: Olomouc
Profese: politik KSČM, voják
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Politik Alexander Černý, jenž poslanecký mandát poprvé získal roku 2002, se v parlamentních volbách 2017 stal opět lídrem kandidátky KSČM Olomouckého kraje.

Alexander Černý, který za totalitního režimu vystudoval Vysokou školu politickou v Bratislavě, se jako dlouholetý komunista záhy po Sametové revoluci 1989 uplatnil v KSČM. Od roku 1990 začal pracovat jako profesionální zaměstnanec strany, respektive předseda OV KSČM či člen Ústředního výboru KSČM.

ALEXANDER ČERNÝ: DO ČSLA BYCH NASTOUPIL ZNOVU

Opakovaně byl Alexander Černý zvolen zastupitelem nejen města Olomouc, ale též Olomouckého kraje, kde jej komunisté vybrali za kandidáta na hejtmana pro krajské volby 2016. Do celostátní politiky vstoupil již roku 2002, kdy poprvé získal mandát poslance.

V klání do Sněmovny v roce 2013 kandidoval v Olomouckém kraji jako lídr KSČM. Ve stínové vládě strany Alexander Černý přijal post ministra obrany. V parlamentních volbách 2017 se stal opět jedničkou komunistů tamní kandidátky. Jeho motto zní: "Za mír se musí bojovat, válka přijde sama."

O ALEXANDRU ČERNÉM ČTĚTE ZDE>>

Po elektrotechnické průmyslovce Alexander Černý absolvoval roční kurz v letecké důstojnické škole. Byl vojákem z povolání; do roku 1990 zastával různé funkce v Československé lidové armádě (ČSLA).

Alexander Černý je ženatý. S manželkou Táňou vychoval dceru Andreu a syna Davida.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Další Politici

zobrazit profil Jan Lipavský
Jan Lipavský
zobrazit profil Michal Kučera
Michal Kučera
zobrazit profil Michael Canov
Michael Canov
zobrazit profil Josef Skála
Josef Skála
zobrazit profil Ladislav Okleštěk
Ladislav Okleštěk
zobrazit profil Michal Pehr
Michal Pehr
zobrazit profil Gustav Pilch
Gustav Pilch
zobrazit profil Helena Vrzalová
Helena Vrzalová