Alexander Černý | Celebwiki.cz

Alexander Černý

Datum narození: 21.5.1953
Místo narození: Olomouc
Profese: politik KSČM, voják
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Politik Alexander Černý, jenž poslanecký mandát poprvé získal roku 2002, se v parlamentních volbách 2017 stal opět lídrem kandidátky KSČM Olomouckého kraje.

Alexander Černý, který za totalitního režimu vystudoval Vysokou školu politickou v Bratislavě, se jako dlouholetý komunista záhy po Sametové revoluci 1989 uplatnil v KSČM. Od roku 1990 začal pracovat jako profesionální zaměstnanec strany, respektive předseda OV KSČM či člen Ústředního výboru KSČM.

ALEXANDER ČERNÝ: DO ČSLA BYCH NASTOUPIL ZNOVU

Opakovaně byl Alexander Černý zvolen zastupitelem nejen města Olomouc, ale též Olomouckého kraje, kde jej komunisté vybrali za kandidáta na hejtmana pro krajské volby 2016. Do celostátní politiky vstoupil již roku 2002, kdy poprvé získal mandát poslance.

V klání do Sněmovny v roce 2013 kandidoval v Olomouckém kraji jako lídr KSČM. Ve stínové vládě strany Alexander Černý přijal post ministra obrany. V parlamentních volbách 2017 se stal opět jedničkou komunistů tamní kandidátky. Jeho motto zní: "Za mír se musí bojovat, válka přijde sama."

O ALEXANDRU ČERNÉM ČTĚTE ZDE>>

Po elektrotechnické průmyslovce Alexander Černý absolvoval roční kurz v letecké důstojnické škole. Byl vojákem z povolání; do roku 1990 zastával různé funkce v Československé lidové armádě (ČSLA).

Alexander Černý je ženatý. S manželkou Táňou vychoval dceru Andreu a syna Davida.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Zvolený „esenbák“ Ondráček z KSČM ničeho nelituje: Režimu sloužili i učitelé a lékaři Zvolený „esenbák“ Ondráček z KSČM ničeho nelituje: Režimu sloužili i učitelé a lékaři Poslanec Zdeněk Ondráček (KSČM) povede Komisi pro kontrolu GIBS. Po svém zvolení říkal, že své práce… číst článek
Gott na luxusní párty za 10 milionů: Kolik mu přistálo na kontě? Gott na luxusní párty za 10 milionů: Kolik mu přistálo na kontě? Na Las Vegas si Karel Gott (78) potrpí. V roce 1967 tam byl v angažmá a v roce 2008 se zde oženil.… číst článek
Majlant za Donutila: Miliony, aby měl kde hrát! Majlant za Donutila: Miliony, aby měl kde hrát! Jak jde o právníky, stojí to nemalé peníze! A to je případ i nového seriálu z právnického prostředí… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Karla Šlechtová
Karla Šlechtová
zobrazit profil Stanislav Körner
Stanislav Körner
zobrazit profil Jana Čunátová
Jana Čunátová
zobrazit profil Jiří Strýček
Jiří Strýček
zobrazit profil Vladimír Mečiar
Vladimír Mečiar
zobrazit profil Radek Holomčík
Radek Holomčík
zobrazit profil Petr Krčál
Petr Krčál
zobrazit profil Gustav Pilch
Gustav Pilch