Pavel Kováčik | Celebwiki.cz

Pavel Kováčik

Datum narození: 2. 7. 1955
Profese: politik KSČM, poslanec, kandidát na Senátora ve volbách 2020
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Politik KSČM Pavel Kováčik, někdejší člen KSČ, od roku 1998 poslanec, se ve volbách 2020 stal kandidátem komunistů na post senátora za obvod číslo 54 - Znojmo.

Po absolvování Vysoké školy zemědělské v Brně Pavel Kováčik, který se hlásí k slovenské národnosti, pracoval v JZD Dalešice jako střediskový zootechnik a zootechnik krmivář. V období od prosince 1988 do dubna 1990 byl profesionálním funkcionářem Okresního výboru KSČ v Třebíči.

PAVEL KOVÁČIK O ZLOČINU A MILADĚ HORÁKOVÉ

Posléze se vrátil do JZD, odkud odešel coby ředitel do Kooperačního sdružení Hrotovice. Již ve volbách 1996 Pavel Kováčik získal křeslo ve Sněmovně, které opakovaně obhájil.

Počátkem roku 2003 Pavel Kováčik patřil v rámci KSČM ke skupině politiků, která podpořila Václava Klause na post českého prezidenta. Své kolegy poslance „ohromil“ roku 2007, kdy je omylem oslovil slovem soudruzi.

O PAVLU KOVÁČIKOVI ČTĚTE ZDE>>

Zootechnik Pavel Kováčik se agažoval i v místní politice. V komunálních volbách v letech 1994, 1998, 2002 a 2006 byl za KSČM zvolen do zastupitelstva Hrotovic. V dalších neuspěl, stejně jako v senátních volbách 2000.

Ve stínové vládě KSČM se Pavlu Kováčikovi dostalo pocty spravovat resort zemědělství. V parlamentních volbách 2017 se stal lídrem komunistické kandidátky v Kraji Vysočina. Mandát díky preferenčním hlasům obhájil.

Do senátních volbách 2020 KSČM Pavla Kováčika vyslala vybojovat post v horní komoře za obvod č. 54 - Znojmo.

SEZNAM KANDIDÁTŮ PODLE OBVODŮ NAJDETE ZDE>>

O SENÁTNÍCH VOLBÁCH 2020 ČTĚTE ZDE>>

 

 

Články o celebritě

Čeká nás průvan v regálech a zdražování? Ostré hádky o kvóty na české potraviny Čeká nás průvan v regálech a zdražování? Ostré hádky o kvóty na české potraviny Tenhle návrh vzbudil pořádnou vlnu nevole. Pevný podíl českých potravin v regálech odsoudili mnozí -... číst článek
Nejkrásnější svatby roku 2019: Dyková, Klaus a další Nejkrásnější svatby roku 2019: Dyková, Klaus a další Letos do toho praštilo mnoho celebrit a osobností. Hned na jaře se oženili hlavní představitelé film... číst článek
Vondráček dělá za hranicemi reklamu českým vinařům. A ve Sněmovně chce prodávat suvenýry Vondráček dělá za hranicemi reklamu českým vinařům. A ve Sněmovně chce prodávat suvenýry Každý z politiků chce zanechat v zahraničí nějaký dojem. A také udělat Česku dobré jméno. Předseda S... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Andrej Kiska
Andrej Kiska
zobrazit profil Cyril Svoboda
Cyril Svoboda
zobrazit profil Miloslav Ludvík
Miloslav Ludvík
zobrazit profil Maroš Šefčovič
Maroš Šefčovič
zobrazit profil Roman Váňa
Roman Váňa
zobrazit profil Karel Schwarzenberg
Karel Schwarzenberg
zobrazit profil Karel Tureček
Karel Tureček
zobrazit profil Martina Dlabajová
Martina Dlabajová