Jiří Valenta | Celebwiki.cz
Jiří Valenta

Jiří Valenta

Datum narození: 28.12.1965
Místo narození:  Plzeň
Profese: politik KSČM, pedagog

Související celebrity

Životopis

Politik Jiří Valenta, který poslanecký mandát po řadě neúspěchů získal roku 2013, se v parlamentních volbách 2017 stal lídrem KSČM v Plzeňském kraji.

Na protest proti okupaci 1968 vystoupila matka Jiřího Valenty z KSČ, takže nebyl přijat na vysokou školu. Tak začal pracovat jako skladník a od roku 1986 sloužil v policejním sboru, tedy SNB. Po Sametové revoluci 1989, kdy působil jako vychovatel či sportovní instruktor, vystudoval mj. sociální pedagogiku na Západočeské univerzitě v Plzni.

JIŘÍ VALENTA S PISTOLÍ U HLAVY

V roce 1989 byl čtyři měsíce příslušníkem Státní bezpečnosti čili StB. Do KSČM Jiří Valenta vstoupil roku 2004. Zastupitelem města Plzně byl zvolen ve volbách 2006, čtyři roky nato mandát obhájil, což se mu ve volbách 2014 nepodařilo. Zato roku 2012 se dostal do krajského zastupitelstva, kde se však ve volbách 2016 neudržel.

Neúspěch provázely i jeho pokusy usednout v Senátu, v Evropském parlamentu, podobně jako stát se poslancem ve volbách 2010. Štěstí se na Jiřího Valentu usmálo v předčasných volbách 2013, vyvolaných pádem vlády Petra Nečase, kdy mandát získal. Ve volbách 2017 se stal lídrem KSČM v Plzeňském kraji. Jeho motto zní: „Slušnost – spravedlnost – solidarita.“

Mezi zájmy Jiřího Valenty patří antropologie, genealogie, politologie, sport, fotografování nebo cestování.

Jiří Valenta je rozvedený a má jedno dítě.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

Další Politici

zobrazit profil Tomáš Hüner
Tomáš Hüner
zobrazit profil Robert Pelikán
Robert Pelikán
zobrazit profil Šárka Jelínková
Šárka Jelínková
zobrazit profil Petr Gazdík
Petr Gazdík
zobrazit profil Pavel Franěk
Pavel Franěk
zobrazit profil Vlastislav Navrátil
Vlastislav Navrátil
zobrazit profil František Čuba
František Čuba