Zdeněk Ondráček | Celebwiki.cz

Zdeněk Ondráček

Datum narození: 28. 7. 1969
Místo narození: Žacléř
Profese: politik KSČM, bývalý esenbák
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Politik a bývalý policista Zdeněk Ondráček, který poslanecký mandát získal roku 2013, se přes svou estébáckou minulost v březnu 2018 stal šéfem komise pro kontrolu GIBS. Po vlně protestů rezignoval.

Krátce pracoval jako dělník ve výrobě státního podniku Krkonošské papírny Hostinné, než se Zdeněk Ondráček nechal naverbovat ke službě v Pohotovostním útvaru Veřejné bezpečnosti. Absolvoval praporčickou školu SNB. Do totalitní KSČ vstoupil v srpnu 1989.

REFLEX O ZDEŇKU ONDRÁČKOVI: LŽE A DOKONCE UČÍ

Vykonával službu u pohotovostního útvaru Veřejné bezpečnosti. V lednu 1989 Zdeněk Ondráček zasahoval proti demonstrantům na akci tzv. Palachova týdne. V rozhovoru pro časopis Mladý svět přiznal, že tehdy mlátil lidi a obuškem uhodil i dívku. Na základě rozkazu MV ČSSR po Sametové revoluci vystoupil z KSČ a povýšil do funkce vyšetřovatele.

ZDENĚK ODNRÁČEK NELITUJE PRÁCE PRO SNB

Jako člen Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality mj. vedl vyšetřování kauzy Opencard či záležitosti týkající se někdejšího prezidenta NKÚ Františka Dohnala. U policie si Zdeněk Ondráček doplnil vzdělání; dopracoval se až k doktorskému studiu. Záhy po odchodu od policie (2011) vstoupil do KSČM a začal podnikat.

Do komunální politiky Zdeněk Ondráček vkročil ještě jako nestraník za KSČM ve volbách 2010, kdy se dostal do trutnovského zastupitelstva a post po čtyřech letech obhájil. Podobně úspěšný byl i v krajských volbách. Roku 2012 se stal zastupitelem Královéhradeckého kraje a ve volbách 2016 jej dokonce preferenční hlasy vynesly z páté příčky na druhou.

Ještě než Zdeněk Ondráček ve volbách 2013 získal poslanecký mandát, působil dva roky ve Sněmovně jako poradce Kontrolního výboru. Jeho vstup mezi poslance byl kvitován s nelibostí. Vznikla petice, aby rezignoval; tehdejší šéf TOP 09 Miroslav Kalousek jej trefně nazval „komunistickou mlátičkou“ a „komunistickým fízlem“.

Ve Sněmovně kromě své esenbácké minulosti Zdeněk Ondráček neblaze proslul, když prosazoval obnovení trestného činu hanobení prezidenta či chtěl seškrtat rozpočet Ústavu pro studium totalitních režimů.

parlamentních volbách 2017 se Zdeněk Ondráček stal lídrem KSČM v Královéhradeckém kraji. Jeho motto znělo: "Bezpečnost zaručíme, levnou práci ukončíme." V březnu 2018 byl zvolen do čela komise pro kontrolu GIBS, což opozice označila za skandál. Po vlně protestů po několika dnech na post rezignoval. Zvolen byl v pátek 2. března a funci složil hned následující úterý. 

O ZDEŇKU ONDRÁČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Zdeněk Ondráček je ženatý.

 

 

 

Články o celebritě

„Nebudu hrát s premiérem žádnou hru.“ Fiala chce od Babiše větší prostor v krizovém štábu „Nebudu hrát s premiérem žádnou hru.“ Fiala chce od Babiše větší prostor v krizovém štábu Opoziční strany a hnutí představily premiéru Andreji Babišovi (ANO) své kandidáty do Ústředního kriz... číst článek
Strážníci získají odchodné, schválili poslanci. Kritici: Obecní policii to nepomůže Strážníci získají odchodné, schválili poslanci. Kritici: Obecní policii to nepomůže Obecní strážníci zřejmě získají nárok na odchodné. Sněmovna jej ve středu schválila navzdory odporu ... číst článek
Žaloba na Babiše: „Premiér nemá lhát,“ zaznělo u soudu. Babišův muž vytáhl „právo na názor“ Žaloba na Babiše: „Premiér nemá lhát,“ zaznělo u soudu. Babišův muž vytáhl „právo na názor“ Premiéra Andreje Babiše (ANO) dokáží pořádně rozzuřit, označuje je za „zkorumpovanou neziskovku“. K ... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jiří Lajtoch
Jiří Lajtoch
zobrazit profil Klára Dostálová
Klára Dostálová
zobrazit profil Jiří Holubář
Jiří Holubář
zobrazit profil Václav  Nosek
Václav Nosek
zobrazit profil Aleš Jakubec
Aleš Jakubec
zobrazit profil Donald Tusk
Donald Tusk
zobrazit profil Pavel Čižinský
Pavel Čižinský