Zdeněk Ondráček | Celebwiki.cz

Zdeněk Ondráček

Datum narození: 28.7.1969
Místo narození: Žacléř
Profese: politik KSČM, bývalý esenbák
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Politik a bývalý policista Zdeněk Ondráček, který poslanecký mandát získal roku 2013, se přes svou estébáckou minulost v březnu 2018 stal šéfem komise pro kontrolu GIBS. Po vlně protestů rezignoval.

Krátce pracoval jako dělník ve výrobě státního podniku Krkonošské papírny Hostinné, než se Zdeněk Ondráček nechal naverbovat ke službě v Pohotovostním útvaru Veřejné bezpečnosti. Absolvoval praporčickou školu SNB. Do totalitní KSČ vstoupil v srpnu 1989.

REFLEX O ZDEŇKU ONDRÁČKOVI: LŽE A DOKONCE UČÍ

Vykonával službu u pohotovostního útvaru Veřejné bezpečnosti. V lednu 1989 Zdeněk Ondráček zasahoval proti demonstrantům na akci tzv. Palachova týdne. V rozhovoru pro časopis Mladý svět přiznal, že tehdy mlátil lidi a obuškem uhodil i dívku. Na základě rozkazu MV ČSSR po Sametové revoluci vystoupil z KSČ a povýšil do funkce vyšetřovatele.

ZDENĚK ODNRÁČEK NELITUJE PRÁCE PRO SNB

Jako člen Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality mj. vedl vyšetřování kauzy Opencard či záležitosti týkající se někdejšího prezidenta NKÚ Františka Dohnala. U policie si Zdeněk Ondráček doplnil vzdělání; dopracoval se až k doktorskému studiu. Záhy po odchodu od policie (2011) vstoupil do KSČM a začal podnikat.

Do komunální politiky Zdeněk Ondráček vkročil ještě jako nestraník za KSČM ve volbách 2010, kdy se dostal do trutnovského zastupitelstva a post po čtyřech letech obhájil. Podobně úspěšný byl i v krajských volbách. Roku 2012 se stal zastupitelem Královéhradeckého kraje a ve volbách 2016 jej dokonce preferenční hlasy vynesly z páté příčky na druhou.

Ještě než Zdeněk Ondráček ve volbách 2013 získal poslanecký mandát, působil dva roky ve Sněmovně jako poradce Kontrolního výboru. Jeho vstup mezi poslance byl kvitován s nelibostí. Vznikla petice, aby rezignoval; tehdejší šéf TOP 09 Miroslav Kalousek jej trefně nazval „komunistickou mlátičkou“ a „komunistickým fízlem“.

Ve Sněmovně kromě své esenbácké minulosti Zdeněk Ondráček neblaze proslul, když prosazoval obnovení trestného činu hanobení prezidenta či chtěl seškrtat rozpočet Ústavu pro studium totalitních režimů.

parlamentních volbách 2017 se Zdeněk Ondráček stal lídrem KSČM v Královéhradeckém kraji. Jeho motto znělo: "Bezpečnost zaručíme, levnou práci ukončíme." V březnu 2018 byl zvolen do čela komise pro kontrolu GIBS, což opozice označila za skandál. Po vlně protestů po několika dnech na post rezignoval. Zvolen byl v pátek 2. března a funci složil hned následující úterý. 

O ZDEŇKU ONDRÁČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Zdeněk Ondráček je ženatý.

 

 

 

Články o celebritě

„Zm*d, měl by viset.“ Pavel Novotný za útok na Ondráčka z KSČM čelí obvinění: „Neodvolám!“ „Zm*d, měl by viset.“ Pavel Novotný za útok na Ondráčka z KSČM čelí obvinění: „Neodvolám!“ „Jsem možná hulvát, ale vy jste ubožák, sv*ně a zm*d, co na Václaváku mlátil lidi.“ Pavel Novotný… číst článek
Komentář: Maršál Koněv padl po třech týdnech česko-ruské války slov. Kam ho „uklidí“? Komentář: Maršál Koněv padl po třech týdnech česko-ruské války slov. Kam ho „uklidí“? Chudák maršál Koněv. Sovětský velitel, jehož vojsko osvobozovalo v roce 1945 Prahu i část Čech, je… číst článek
Vondráček promluvil o možné obžalobě Babiše. A do Sněmovny chce novou stráž Vondráček promluvil o možné obžalobě Babiše. A do Sněmovny chce novou stráž Předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO) chce, aby poslance hlídala nová jednotka. V jednacím… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Roman Váňa
Roman Váňa
zobrazit profil Dominik Feri
Dominik Feri
zobrazit profil Jan Hašek
Jan Hašek
zobrazit profil Jaroslav  Větrovský
Jaroslav Větrovský
zobrazit profil Soňa Kodetová
Soňa Kodetová
zobrazit profil Mária Koudelová
Mária Koudelová
zobrazit profil Anna Falcká
Anna Falcká
zobrazit profil Michal Hašek
Michal Hašek