Josef Švarcbek | Celebwiki.cz
Josef Švarcbek

Josef Švarcbek

Datum narození: 2. 1. 1955
Profese: politik KSČM, bývalý důstojník Pohraniční stráže

Související celebrity

Životopis

Politik Josef Švarcbek, někdejší člen KSČ, který byl v letech 2004 až 2006 poslancem, se ve volbách 2020 stal kandidátem KSČM na post v Senátu za obvod číslo 3 - Cheb.

Vystudoval Vysokou školu politickou ÚV KSČ v Praze. V letech 1974 až 1990 Josef Švarcbek byl důstojníkem Pohraniční stráže. Kromě toho někdejší člen KSČ pracoval mj. jako hasič-záchranář či revizní technik a také podnikal.

V komunálních volbách 1994 Josef Švarcbek získal za KSČM křeslo v zastupitelstvu města Planá. Funkci opakovaně obhájil. V letech 2012 až 2016 byl též krajským zastupitelem. Ve volbách 2016 již na tento post nedosáhl.

Po vysoké politiky se Josef Švarcbek neúspěšně pokusil vstoupit ve volbách 2002, kdy v Plzeňském kraji kandidoval za komunisty do Sněmovny. Křeslo v dolní komoře získal coby náhradník v červenci 2004, a to na dva roky.

V senátních volbách 2018 kandidoval za KSČM v obvodu č. 11 - Domažlice. Skončil jako šestý. Do boje o křeslo v horní komoře jej strana vyslal znovu, a to ve volbách 2020, tentokrát v obvodu č. 3 - Cheb.

SEZNAM KANDIDÁTŮ PODLE OBVODŮ NAJDETE ZDE>>

O SENÁTNÍCH VOLBÁCH 2020 ČTĚTE ZDE>>

 

 

 

Další Politici

zobrazit profil Pavel Blažek
Pavel Blažek
zobrazit profil Jaromír Kalina
Jaromír Kalina
zobrazit profil Alena Dernerová
Alena Dernerová
zobrazit profil Barbora Kořanová
Barbora Kořanová
zobrazit profil Jana Nagyová-Nečasová
Jana Nagyová-Nečasová
zobrazit profil Josef Švarcbek
Josef Švarcbek
zobrazit profil Petr Kajnar
Petr Kajnar