Josef Lukášek

Josef Lukášek

Datum narození: 15. 2. 1952
Místo narození: Rychnov nad Kněžnou
Profese: politik KSČM, kandidát do Senátu ve volbách 2020, pedagog
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Pedagoga a spisovatele Josefa Lukáška, člena KSČM, do senátních voleb 2020 vyslali komunisté vybojovat křeslo v horní komoře za obvod 48 - Rychnov Nad Kněžnou.

Obor učitelství Josef Lukášek absolvoval na univerzitě v Hradci Králové. Několik let vyučoval na gymnáziu F. M. Pelcla v Rychnově nad Kněžnou, poté v Dobrušce. Kromě své profese přes 30 let působil jako dobrovolný horský záchranář.

Ve své literární tvorbě Josef Lukášek vychází z orlických pověstí a báchorek. K psaní ho přivedly pohádky, které mu vyprávěla babička a otec. Z jeho díla jmenujme např. Pohádky z Orlických hor I a II, Korunka princezny Kačenky, Rampušák vypravuje či Kačenčina pohádková říše.

Člen KSČM Josef Lukášek do politiky úspěšně vstoupil roku 1994, kdy byl zvolen do Zastupitelstva města Dobruška. Mandát dvakrát obhájil. Zastupitelem se posléze opakovaně stal i v obci Bystrá, kam se přestěhoval. Od roku 2008 je též zastupitelem Královéhradeckého kraje, kde byl i radním.

V senátních volbách 2014 Josef Lukášek kandidoval v obvodu č. 48 - Rychnov nad Kněžnou. Nepostoupil ani do druhého kola, skončil čtvrtý. Komunisté jej do voleb 2020 znovu poslali jako své želízko v ohni na post v horní komoře.

SEZNAM KANDIDÁTŮ PODLE OBVODŮ NAJDETE ZDE>>

Josef Lukášek je ženatý a má dvě dcery.

O SENÁTNÍCH VOLBÁCH 2020 ČTĚTE ZDE>>

 

 

Další Osobnosti

zobrazit profil Jamie Dornan
Jamie Dornan
zobrazit profil Zdeněk Růžička
Zdeněk Růžička
zobrazit profil Vavřinec Hradilek
Vavřinec Hradilek
zobrazit profil Irena Máchová
Irena Máchová
zobrazit profil Vojtěch Filip
Vojtěch Filip
zobrazit profil Veronika Korytářová
Veronika Korytářová
zobrazit profil Jan Šibík
Jan Šibík
zobrazit profil Tomáš Zdechovský
Tomáš Zdechovský