Josef Lukášek

Josef Lukášek

Datum narození: 15. 2. 1952
Místo narození: Rychnov nad Kněžnou
Profese: politik KSČM, kandidát do Senátu ve volbách 2020, pedagog
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Pedagoga a spisovatele Josefa Lukáška, člena KSČM, do senátních voleb 2020 vyslali komunisté vybojovat křeslo v horní komoře za obvod 48 - Rychnov Nad Kněžnou.

Obor učitelství Josef Lukášek absolvoval na univerzitě v Hradci Králové. Několik let vyučoval na gymnáziu F. M. Pelcla v Rychnově nad Kněžnou, poté v Dobrušce. Kromě své profese přes 30 let působil jako dobrovolný horský záchranář.

Ve své literární tvorbě Josef Lukášek vychází z orlických pověstí a báchorek. K psaní ho přivedly pohádky, které mu vyprávěla babička a otec. Z jeho díla jmenujme např. Pohádky z Orlických hor I a II, Korunka princezny Kačenky, Rampušák vypravuje či Kačenčina pohádková říše.

Člen KSČM Josef Lukášek do politiky úspěšně vstoupil roku 1994, kdy byl zvolen do Zastupitelstva města Dobruška. Mandát dvakrát obhájil. Zastupitelem se posléze opakovaně stal i v obci Bystrá, kam se přestěhoval. Od roku 2008 je též zastupitelem Královéhradeckého kraje, kde byl i radním.

V senátních volbách 2014 Josef Lukášek kandidoval v obvodu č. 48 - Rychnov nad Kněžnou. Nepostoupil ani do druhého kola, skončil čtvrtý. Komunisté jej do voleb 2020 znovu poslali jako své želízko v ohni na post v horní komoře.

SEZNAM KANDIDÁTŮ PODLE OBVODŮ NAJDETE ZDE>>

Josef Lukášek je ženatý a má dvě dcery.

O SENÁTNÍCH VOLBÁCH 2020 ČTĚTE ZDE>>

 

 

Další Osobnosti

zobrazit profil Jaroslava Pokorná
Jaroslava Pokorná
zobrazit profil Miroslava Součková
Miroslava Součková
zobrazit profil Dyjan Carlos de Azevedo
Dyjan Carlos de Azevedo
zobrazit profil Fidel  Castro
Fidel Castro
zobrazit profil Justin H. Min
Justin H. Min
zobrazit profil Eliška Olšáková
Eliška Olšáková
zobrazit profil Renata Řepková
Renata Řepková
zobrazit profil Tomáš  Vincour
Tomáš Vincour