Jan Doleček

Jan Doleček

Datum narození: 13. 7. 1972
Místo narození: Valašské Meziříčí
Profese: politik KSČM, bývalý voják z povolání, kandidát do Senátu
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Vydavatel Jan Doleček, někdejší člen KSČ, se v senátních volbách 2020 stal kandidátem KSČM na křeslo v horní komoře za obvod číslo 78 - Zlín.

Po studiu na Vojenské střední odborné škole ve Valašském Meziříčí (automobilní směr) Jan Doleček sloužil jako voják z povolání. V roce 1996 nastoupil do Vydavatelství Czech Press, v němž vycházel magazín Koktejl. Zde pracoval jako vedoucí výroby.

V roce 1998 Jan Doleček založil vlastní vydavatelství, zaměřené na odborné publikace a časopisy o stavebních strojích, lesnické, manipulační, komunální a dopravní technice. Od roku 2003 vydává také místopisné publikace. Kromě vydavatele je i odborným technickým redaktorem.

Někdejší člen KSČ Jan Doleček do KSČM vstoupil roku 2019, to již se regionální politice věnoval řadu let. Zúročit zkušenosti z komunální politiky jej sociální demokraté vyslali do senátních voleb 2020 za obvod č. 78 - Zlín, aby v nich vybojoval post v horní komoře.

SEZNAM KANDIDÁTŮ PODLE OBVODŮ NAJDETE ZDE>>

V Senátu by Jan Doleček chtěl „zlepšit životní podmínky pracujícím lidem“: snížit jejich zdanění, zrušit exekuce starší pět let a strategickou infrastrukturu navrátit zpět státu. Myslel i na žáky základních škol, pro něž by prosazoval obědy zdarma.

Mezi koníčky Jana Dolečka patří letectví a pěstování lesa. Když čas dovolí, jezdí kamionem.

Jan Doleček je rozvedený. Má dva syny a dceru.

O SENÁTNÍCH VOLBÁCH 2020 ČTĚTE ZDE>>

 

 

Další Osobnosti

zobrazit profil Nataša Nikitinová
Nataša Nikitinová
zobrazit profil Mohamed Salah
Mohamed Salah
zobrazit profil princ Philip
princ Philip
zobrazit profil Colin Trevorrow
Colin Trevorrow
zobrazit profil Zuzana Kanócz
Zuzana Kanócz
zobrazit profil Přemek Forejt
Přemek Forejt
zobrazit profil Marie Tomášová
Marie Tomášová