Jan Lipavský

Jan Lipavský

Datum narození: 2. 7. 1985
Profese: politik České pirátské strany, manažer, analytik
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Politik České pirátské strany Jan Lipavský byl v letech 2017 až 2021 poslancem. V prosinci se stal ministrem zahraničních věcí.

Studoval mezinárodní vztahy na univerzitě v Česku a v Anglii. Před vstupem do politiky Jan Lipavský rozvíjel kariéru v soukromém sektoru, např. ve společnostech McKinsey & Company či ZOOT. Postupně se vypracoval do manažerských pozic v oblasti informačních technologií v bankovnictví.

JAN LIPAVSKÝ OZNAČIL PETŘÍČKA ZA POCHEHO LOUTKU

Jan Lipavský se zajímá o tajné služby

Věnuje se především bezpečnosti a zahraniční politice. Zaměřil se na vznik zákona chránícího strategická odvětví české ekonomiky před ztrátou citlivých dat a know-how. Jan Lipavský také kontroluje činnost českých tajných služeb a zasazuje se o zachování jejich nezávislosti.

Členem České pirátské strany se Jan Lipavský stal roku 2015. V parlamentních volbách 2017 byl zvolen poslancem, a to z pátého místa pražské kandidátní listiny Pirátů. V dolní komoře působil do podzimu 2021.

Posléze se Jan Lipavský stal adeptem na post ministra zahraničních věcí ve vládě Petra Fialy (ODS). Jmenován byl 17. prosince 2021.

O JANU LIPAVSKÉM ČTĚTE ZDE>>

Jan Lipavský je ženatý a má dceru.

 

Články o celebritě

Babiš a Zeman jásají po vítězství Pellegriniho. Pavel zmínil konstruktivní spolupráci, Fiala vztahy se Slováky Babiš a Zeman jásají po vítězství Pellegriniho. Pavel zmínil konstruktivní spolupráci, Fiala vztahy se Slováky Prezident Petr Pavel pogratuloval Peteru Pellegrinimu k vítězství ve slovenských prezidentských volb... číst článek
Souboj o nejdůvěryhodnějšího politika? O prvenství se „popral“ Pavel s Babišem. Fiala se propadl Souboj o nejdůvěryhodnějšího politika? O prvenství se „popral“ Pavel s Babišem. Fiala se propadl Nejdůvěryhodnějším vrcholným politikem v Česku zůstává prezident Petr Pavel, věří mu 54 procent lidí... číst článek
Nizozemský premiér Rutte do čela NATO? Lipavský řekl, co si o tom Česko myslí Nizozemský premiér Rutte do čela NATO? Lipavský řekl, co si o tom Česko myslí Česká republika se dívá pozitivně na kandidaturu nizozemského premiéra Marka Rutteho do čela Severoa... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Michail Gorbačov
Michail Gorbačov
zobrazit profil Věra Procházková
Věra Procházková
zobrazit profil Kim Čong-un
Kim Čong-un
zobrazit profil Rostislav Vyzula
Rostislav Vyzula
zobrazit profil František Navrkal
František Navrkal
zobrazit profil Vít Vomáčka
Vít Vomáčka
zobrazit profil Jiří Oliva
Jiří Oliva
zobrazit profil Jana Čunátová
Jana Čunátová