Jan Lipavský

Jan Lipavský

Datum narození: 2. 7. 1985
Profese: politik České pirátské strany, manažer, analytik
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Politik České pirátské strany Jan Lipavský byl v letech 2017 až 2021 poslancem. V prosinci se stal ministrem zahraničních věcí.

Studoval mezinárodní vztahy na univerzitě v Česku a v Anglii. Před vstupem do politiky Jan Lipavský rozvíjel kariéru v soukromém sektoru, např. ve společnostech McKinsey & Company či ZOOT. Postupně se vypracoval do manažerských pozic v oblasti informačních technologií v bankovnictví.

JAN LIPAVSKÝ OZNAČIL PETŘÍČKA ZA POCHEHO LOUTKU

Jan Lipavský se zajímá o tajné služby

Věnuje se především bezpečnosti a zahraniční politice. Zaměřil se na vznik zákona chránícího strategická odvětví české ekonomiky před ztrátou citlivých dat a know-how. Jan Lipavský také kontroluje činnost českých tajných služeb a zasazuje se o zachování jejich nezávislosti.

Členem České pirátské strany se Jan Lipavský stal roku 2015. V parlamentních volbách 2017 byl zvolen poslancem, a to z pátého místa pražské kandidátní listiny Pirátů. V dolní komoře působil do podzimu 2021.

Posléze se Jan Lipavský stal adeptem na post ministra zahraničních věcí ve vládě Petra Fialy (ODS). Jmenován byl 17. prosince 2021.

O JANU LIPAVSKÉM ČTĚTE ZDE>>

Jan Lipavský je ženatý a má dceru.

 

Články o celebritě

Lipavský v Indii: Máme zájem o indické turisty, stojíme o přímou linku Dillí - Praha Lipavský v Indii: Máme zájem o indické turisty, stojíme o přímou linku Dillí - Praha Na první velkou zahraniční cestu vyrazil ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti). A to až do daleké ... číst článek
Politici na cestách: Fiala se z Emirátů vrátil s turisty běžnou linkou, Lipavský poletí do Indie Politici na cestách: Fiala se z Emirátů vrátil s turisty běžnou linkou, Lipavský poletí do Indie Premiér Petr Fiala (ODS) se po setkání s americkým prezidentem Joem Bidenem v rámci schůzky lídrů NA... číst článek
Nejnaléhavější téma! Šéfové diplomacie EU řeší munici pro Ukrajinu, Borrell varoval před selháním Nejnaléhavější téma! Šéfové diplomacie EU řeší munici pro Ukrajinu, Borrell varoval před selháním Státy Evropské unie musí rychle dodávat Ukrajině munici, aby uspěla ve válce s Ruskem. Před dnešním ... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jiří Ovčáček
Jiří Ovčáček
zobrazit profil Jiří Valenta
Jiří Valenta
zobrazit profil Jan Horník
Jan Horník
zobrazit profil Ondřej Kovařík
Ondřej Kovařík
zobrazit profil Jiří Paroubek
Jiří Paroubek
zobrazit profil Ctirad Musil
Ctirad Musil
zobrazit profil Petr Urbánek
Petr Urbánek