Olga Richterová

Olga Richterová

Datum narození: 21. 1. 1985
Profese: politčka České pirátské strany, tlumočnice, překladatelka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Olga Richterova, politička České pirátské strany, která v roce 2017 získala poslanecký mandát, jej v parlamentních volbách 2021 obhájila.

Vystudovala překladatelství a tlumočnictví z angličtiny a němčiny na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. V listopadu 2017 Olga Richterová, rozená Ferjenčíková, obhájila disertační práci a získala titul Ph.D.

OLGA RICHTEROVÁ PROMLUVILA O VÁZE

Richterová založila Zaostřeno na desítku

V roce 2012 Olga Richterová založila občanské sdružení Zaostřeno na desítku. Dva roky nato vstoupila do České pirátské strany a ve volbách 2014 se stala zastupitelkou Prahy 10.

V parlamentních volbách 2017 Olga Richterová získala poslanecký mandát, stejně jako její bratr Mikuláš Ferjenčík, který vedl kandidátku v Pardubickém kraji. 

Olga Richterová vystřídala Pikala

V lednu 2018 Olga Richterová povýšila ve stranické hierarchii, byla zvolena první místopředsedkyní Pirátů. Ve funkci nahradila Vojtěcha Pikal.

Ve volbách 2021 se Olga Richterová stala lídryní pražské kandidátky koalice Piráti a STAN. Křeslo ve Sněmovně si na rozdíl od svého bratra udržela.

O OLZE RICHTEROVÉ ČTĚTE ZDE>>

Olga Richterová, která pochází z Choltice na Pardubicku, žije v Praze. Je vdaná a má dvě děti.

 

 

 

Články o celebritě

Poslanci o výpadu Schillerové: Koktejl nenávisti a nulová zodpovědnost! A kam vyrazí na dovolené? Poslanci o výpadu Schillerové: Koktejl nenávisti a nulová zodpovědnost! A kam vyrazí na dovolené? Bývalá ministryně financí a šéfka poslanců ANO Alena Schillerová se ve středu během projednávání důc... číst článek
„Jde o lásku.“ Poslanci se střetli kvůli manželství pro všechny, Bendův návrh neprošel „Jde o lásku.“ Poslanci se střetli kvůli manželství pro všechny, Bendův návrh neprošel Sněmovna dnes nedokončila úvodní kolo projednávání uzákonění možnosti manželství i pro stejnopohlavn... číst článek
Bartoš pro Blesk: Jsme nejúspěšnější pirátská strana. S rozpočtem musí pomoci reformy Bartoš pro Blesk: Jsme nejúspěšnější pirátská strana. S rozpočtem musí pomoci reformy V sobotu proběhlo v Liberci zasedání celostátního fóra České pirátské strany. U té příležitosti se B... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Josef Novotný
Josef Novotný
zobrazit profil Marie Kaufmann
Marie Kaufmann
zobrazit profil Michal Kováč
Michal Kováč
zobrazit profil Zdeněk Matušek
Zdeněk Matušek
zobrazit profil Vladimír Balaš
Vladimír Balaš
zobrazit profil Petr Liška
Petr Liška
zobrazit profil Miroslav Novák
Miroslav Novák
zobrazit profil Viktorie Švédská
Viktorie Švédská