Ivan Bartoš

Datum narození: 20. 3. 1980
Místo narození: Jablonec nad Nisou
Profese: předseda České pirátské strany, poslanec
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Ivan Bartoš byl opakovaně zvolen předsedou Pirátů. V roce 2017 získal poslanecký mandát a ve volbách 2021 jej obhájil. V prosinci se stal ministrem pro digitalizaci a místní rozvoj.

Po absolvování oboru informační studia a knihovnictví na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a získání titulu PhDr. působil Ivan Bartoš jeden semestr na Fakultě počítačových věd na University of New Orleans v USA. Po dokončení doktorského studia roku 2013 pracoval pro české i zahraniční firmy jako specialista na informační technologie.

IVAN BARTOŠ - ROZHOVOR PRO REFLEX

Pirátem se Ivan Bartoš stal roku 2009

IT kariéru Ivan Bartoš přerušil roku 2015, kdy jako ředitel marketingu startoval nový český pracovní portál. Posléze se věnoval různým projektům, které se týkaly kvality dat, budování datových skladů a návrhů manažerských informačních systémů. Začal také přednášet mj. na téma autorské právo.

IVAN BARTOŠ - NEJEN O DREDECH A MARIHUANĚ

Pirátem se Ivan Bartoš stal roku 2009. Opakovaně byl zvolen předsedou České pirátské strany, za niž jako lídr neúspěšně kandidoval do Evropského parlamentu ve volbách 2014. V parlamentních volbách 2017 se stal jedničkou kandidátky Pirátské strany ve Středočeském kraji a byl zvolen poslancem.

Bartošovi Piráti dostali pěkný výprask

Do voleb 2021 Ivan Bartoš vkročil jako lídr středočeské kandidátky koalice Piráti a STAN a jeden z možných adeptů na premiéra. Poslanecký mandát sice obhájil, ale na křeslo předsedy vlády mohl zapomenout. Strana totiž dostala pěkný výprask - z 22 křesel jí zbyly čtyři.

Posléze se Ivan Bartoš stal adeptem na post ministra pro digitalizaci a místní rozvoj ve vládě Petra Fialy (ODS). Ministrem byl jmenován 17. prosince 2021.

O IVANU BARTOŠOVI ČTĚTE ZDE>>

Jako diskžokej Ivan Bartoš mixuje psytrance, hraje na akordeon a zpívá v kapele Nohama napřed. Angažuje se v aktivitách souvisejících s DIY kulturou.

Ivan Bartoš se oženil s Lydií Frankou, „kněžkou chaosu“ a členkou Pirátské strany. V srpnu 2020 se jim narodil syn Bertram. Společně vychovávají Lydiinu dceru Amélii.

 

 

 

Články o celebritě

První máj bez lásky? Slavila se hlavně EU. Pavel s dortem zahájil festival, Fiala vyrazil na mši První máj bez lásky? Slavila se hlavně EU. Pavel s dortem zahájil festival, Fiala vyrazil na mši První máj, lásky čas? Přední čeští politici si přes den na lásku moc času nenašli, polibkem pod rozk... číst článek
První máj bez lásky? Slavila se hlavně EU. Pavel s dortem zahájil festival, Fiala vyrazil na mši První máj bez lásky? Slavila se hlavně EU. Pavel s dortem zahájil festival, Fiala vyrazil na mši První máj, lásky čas? Přední čeští politici si přes den na lásku moc času nenašli, polibkem pod rozk... číst článek
Stát podpoří dostupné bydlení: Kdo na něj dosáhne? Stát podpoří dostupné bydlení: Kdo na něj dosáhne? Důstojné bydlení v Česku je pro mnoho lidí nedostižným snem. Teď ale svítá naděje. Stát dostal zelen... číst článek

Další Politici

zobrazit profil František Talíř
František Talíř
zobrazit profil Pavel Fischer
Pavel Fischer
zobrazit profil Richard Falbr
Richard Falbr
zobrazit profil Marek Benda
Marek Benda
zobrazit profil Miroslav Nenutil
Miroslav Nenutil
zobrazit profil Lukáš Mareš
Lukáš Mareš
zobrazit profil Martin Kupka
Martin Kupka