Ivan Bartoš

Datum narození: 20. 3. 1980
Místo narození: Jablonec nad Nisou
Profese: předseda České pirátské strany, poslanec
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Ivan Bartoš byl opakovaně zvolen předsedou Pirátů. V roce 2017 získal poslanecký mandát a ve volbách 2021 jej obhájil. V prosinci se stal ministrem pro digitalizaci a místní rozvoj.

Po absolvování oboru informační studia a knihovnictví na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a získání titulu PhDr. působil Ivan Bartoš jeden semestr na Fakultě počítačových věd na University of New Orleans v USA. Po dokončení doktorského studia roku 2013 pracoval pro české i zahraniční firmy jako specialista na informační technologie.

IVAN BARTOŠ - ROZHOVOR PRO REFLEX

Pirátem se Ivan Bartoš stal roku 2009

IT kariéru Ivan Bartoš přerušil roku 2015, kdy jako ředitel marketingu startoval nový český pracovní portál. Posléze se věnoval různým projektům, které se týkaly kvality dat, budování datových skladů a návrhů manažerských informačních systémů. Začal také přednášet mj. na téma autorské právo.

IVAN BARTOŠ - NEJEN O DREDECH A MARIHUANĚ

Pirátem se Ivan Bartoš stal roku 2009. Opakovaně byl zvolen předsedou České pirátské strany, za niž jako lídr neúspěšně kandidoval do Evropského parlamentu ve volbách 2014. V parlamentních volbách 2017 se stal jedničkou kandidátky Pirátské strany ve Středočeském kraji a byl zvolen poslancem.

Bartošovi Piráti dostali pěkný výprask

Do voleb 2021 Ivan Bartoš vkročil jako lídr středočeské kandidátky koalice Piráti a STAN a jeden z možných adeptů na premiéra. Poslanecký mandát sice obhájil, ale na křeslo předsedy vlády mohl zapomenout. Strana totiž dostala pěkný výprask - z 22 křesel jí zbyly čtyři.

Posléze se Ivan Bartoš stal adeptem na post ministra pro digitalizaci a místní rozvoj ve vládě Petra Fialy (ODS). Ministrem byl jmenován 17. prosince 2021.

O IVANU BARTOŠOVI ČTĚTE ZDE>>

Jako diskžokej Ivan Bartoš mixuje psytrance, hraje na akordeon a zpívá v kapele Nohama napřed. Angažuje se v aktivitách souvisejících s DIY kulturou.

Ivan Bartoš se oženil s Lydií Frankou, „kněžkou chaosu“ a členkou Pirátské strany. V srpnu 2020 se jim narodil syn Bertram. Společně vychovávají Lydiinu dceru Amélii.

 

 

 

Články o celebritě

Piráti chtějí hlavu Blažka kvůli setkání s Nejedlým. Politologové: Marně, s ministrem nehnou Piráti chtějí hlavu Blažka kvůli setkání s Nejedlým. Politologové: Marně, s ministrem nehnou Piráti ve stranickém hlasování vyzvali své zákonodárce, aby navrhli okamžité odvolání ministra sprav... číst článek
Ministerstvo inkasuje miliony za Pařížskou. A vydělává i na Staromáku. Co všechno mu patří? Ministerstvo inkasuje miliony za Pařížskou. A vydělává i na Staromáku. Co všechno mu patří? Je nejdražší ulicí v Praze, Česku a jednou z nejdražších na světě. Pařížská je synonymem luxusu. Kol... číst článek
Piráti hlasují o výzvě k odvolání Blažka. Sami zpanštěli a zabydleli se v křeslech, míní politolog Piráti hlasují o výzvě k odvolání Blažka. Sami zpanštěli a zabydleli se v křeslech, míní politolog Piráti dnes zahajují hlasování o výzvě, aby poslanci a ministři strany navrhli okamžité odvolání min... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Pavla Golasowská
Pavla Golasowská
zobrazit profil Nina Nováková
Nina Nováková
zobrazit profil Ivo Pojezný
Ivo Pojezný
zobrazit profil Jiří Paroubek
Jiří Paroubek
zobrazit profil Pavel  Čekan
Pavel Čekan
zobrazit profil Jiří Běhounek
Jiří Běhounek
zobrazit profil Jiří Vosecký
Jiří Vosecký