Ivan Bartoš

Datum narození: 20. 3. 1980
Místo narození: Jablonec nad Nisou
Profese: předseda České pirátské strany, poslanec
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Ivan Bartoš byl opakovaně zvolen předsedou Pirátů. V roce 2017 získal poslanecký mandát a ve volbách 2021 jej obhájil. Posléze se stal adeptem na post ministra pro digitalizaci a místní rozvoj.

Po absolvování oboru informační studia a knihovnictví na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a získání titulu PhDr. působil Ivan Bartoš jeden semestr na Fakultě počítačových věd na University of New Orleans v USA. Po dokončení doktorského studia roku 2013 pracoval pro české i zahraniční firmy jako specialista na informační technologie.

IVAN BARTOŠ - ROZHOVOR PRO REFLEX

Pirátem se Ivan Bartoš stal roku 2009

IT kariéru Ivan Bartoš přerušil roku 2015, kdy jako ředitel marketingu startoval nový český pracovní portál. Posléze se věnoval různým projektům, které se týkaly kvality dat, budování datových skladů a návrhů manažerských informačních systémů. Začal také přednášet mj. na téma autorské právo.

IVAN BARTOŠ - NEJEN O DREDECH A MARIHUANĚ

Pirátem se Ivan Bartoš stal roku 2009. Opakovaně byl zvolen předsedou České pirátské strany, za niž jako lídr neúspěšně kandidoval do Evropského parlamentu ve volbách 2014. V parlamentních volbách 2017 se stal jedničkou kandidátky Pirátské strany ve Středočeském kraji a byl zvolen poslancem.

Bartošovi Piráti dostali pěkný výprask

Do voleb 2021 Ivan Bartoš vkročil jako lídr středočeské kandidátky koalice Piráti a STAN a jeden z možných adeptů na premiéra. Poslanecký mandát sice obhájil, ale na křeslo předsedy vlády mohl zapomenout. Strana totiž dostala pěkný výprask - z 22 křesel jí zbyly čtyři.

Posléze se Ivan Bartoš stal adeptem na post ministra pro digitalizaci a místní rozvoj ve vládě Petra Fialy (ODS).

O IVANU BARTOŠOVI ČTĚTE ZDE>>

Jako diskžokej Ivan Bartoš mixuje psytrance, hraje na akordeon a zpívá v kapele Nohama napřed. Angažuje se v aktivitách souvisejících s DIY kulturou.

Ivan Bartoš se oženil s Lydií Frankou, „kněžkou chaosu“ a členkou Pirátské strany. V srpnu 2020 se jim narodil syn Bertram. Společně vychovávají Lydiinu dceru Amélii.

 

 

 

Články o celebritě

První žena u Zemana: Černochová zmínila „záludné otázky“. Blažek zmínil „mlácení gestapem“ První žena u Zemana: Černochová zmínila „záludné otázky“. Blažek zmínil „mlácení gestapem“ Miloš Zeman ve středu přijal na zámku v Lánech adeptku na ministryni obrany Janu Černochovou (ODS). ... číst článek
Rozklad u Pirátů? Stranu opustil další kritik. Přes palubu jde i „covidový“ právník Dostál Rozklad u Pirátů? Stranu opustil další kritik. Přes palubu jde i „covidový“ právník Dostál Pnutí v Pirátské straně pokračuje. Po rezignaci místopředsedy Martina Kučery opustil nejmenší stranu... číst článek
Zeman v izolaci přijal adepta na ministra Beka, předtím Baxu. Kdo bude další? Zeman v izolaci přijal adepta na ministra Beka, předtím Baxu. Kdo bude další? Druhým dnem pokračují jednání Miloše Zemana s kandidáty na ministry nové vlády, kterou tvoří Spolu (... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Miroslav Petřík
Miroslav Petřík
zobrazit profil Radim Špaček
Radim Špaček
zobrazit profil Ladislav Okleštěk
Ladislav Okleštěk
zobrazit profil Pavel Talíř
Pavel Talíř
zobrazit profil Jiří Crha
Jiří Crha
zobrazit profil Zdeněk Faltus
Zdeněk Faltus