Vladimír Franz | Celebwiki.cz

Vladimír Franz

Datum narození: 25. 5. 1959
Přezdívka: Modrý ďábel
Místo narození: Praha
Profese: skladatel, výtvarník
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Když se řekne potetovaná hlava, každý si jistě vybaví jednoho z kandidátů na prezidenta roku 2013, skladatele a malíře. Vladimír Franz má ovšem potetovanou horní polovinu těla a hlavu a to včetně rtů, očních víček nebo ušních boltců.

Hlavním jeho znakem je extravagantní tetování. Prof. JUDr. Vladimír Franz má potetovanou polovinu těla. Díky svým tetováním si vysloužil přezdívku jako Avatar, nebo Modrý ďábel. Jednu dobu holdoval i četným piercingům.

Postmoderní hudební skladatel, malíř, výtvarník, vysokoškolský pedagog, příležitostný publicista, básník a dramatik Vladimír Franz nejdříve studoval gymnázium, poté Právnickou Fakultu Univerzity Karlovy. Během studií práv studoval soukromě malbu u Karla Součka a Andreje Bělocvětova, skladbu u Miroslava Raichla a Vladimíra Sommera, dějiny umění u Jaromíra Homolky a dějiny hudby u Jaromíra Kincla. V době studií byl spoluzakladatelem, scénografem, výtvarníkem a skladatelem studentského divadla Kytka, které vzniklo na půdě Právnické Fakulty UK. Toto divadlo dalo vzniknout celkem šesti hrám - Opera ještě nezemřela, Jídelní lístek, Tajemný listonoš, Jeníček a Mařenka, Harudel a Žába.

Nikdy se nevěnoval právům, protože ho podle svých slov nelákala. Rozhodl se věnovat umělecké činnosti. Jeho první profesionální umělecké angažmá, byla práce korepetitora a autora hudby v Divadle pracujících v Mostě. Momentálně působí jako pedagog na Divadelní fakultě AMU, kde vytvořil Kabinet scénické hudby a hudebně-výtvarné interakce. Rovněž působí na Filmové fakultě AMU. Jako pedagog působil i na brněnském FAVU. Vladimír Franz zkomponoval hudbu k více než 150 divadelním představením. Je čtyřnásobným držitelem Ceny Alfreda Radoka a Ceny Divadelních novin.

Vladimíra Franze ale lidé znají hlavně jako potetovaného kandidáta na prezidenta v přímých volbách v roce 2013. Svou kandidaturu přijal jako výzvu na základě iniciativy Vladimír Franz prezidentem, založené na sociální síti Facebook. Tato stránka má přes 64.000 liků. Ovšem v pořadí kandidátů na prezidenta skončil až pátý.  U politiky ho chtěl udržet i Andrej Babiš, když hnutí ANO nominovalo Vladimíra Franze na pozici náměstka ministerstva kultury.

Nyní Vladimír Franz žije s fotografkou Idou Saudkovou, bývalou manželkou Samuela Saudka a Jiřího X. Doležela. Dceru Kristýnu má Franz z prvního manželství s Markétou, kterou poznal již při svých studiích práv.

 

Další Umělci

zobrazit profil Martin Janecký
Martin Janecký
zobrazit profil Jiří Káš
Jiří Káš
zobrazit profil Milan Knížák
Milan Knížák
zobrazit profil Julie Svěcená
Julie Svěcená
zobrazit profil Martin Prágr
Martin Prágr
zobrazit profil Sára Saudková
Sára Saudková
zobrazit profil David Kraus
David Kraus