Varhan Orchestrovič Bauer | Celebwiki.cz

Varhan Orchestrovič Bauer

Datum narození: 21. 1. 1969
Místo narození: Praha
Profese: hudebník, dirigent
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Snažil se o předělání české hymny. Varhan Orchestrovič Bauer, výstřední český hudebník, skladatel, aranžér a dirigent. Student a absolvent chemické školy a oborů „Skladba“ a „Dirigování“ na Konzervatoři Jaroslava Ježka.

Už během studia na SPŠCh se Varhan věnoval hudbě a skládání. Svůj první šedesátičlenný orchestr založil již ve 20 letech. Jméno orchestru Worchester Scandal již tehdy předesílalo, že na světlo dirigentského světa, přichází jeden z nejextravagantnějších hudebníků a dirigentů. Ve svém orchestru sjednocoval syntézu stylu, žánru, barev a nálad nejen symfonické hudby, ale i jazzu, funku či rapu.

Po ukončení studia pracoval jak orchestrátor, aranžér i dirigent filmové hudby. Během let spolupracoval s Michalem Pavlíčkem (např. The Scarlett Pimpernell), Ondřejem Soukupem (Pták Ohnivák, Jezerní Královna), s Michaelem Kocábem (Král Zlodějů) a Milanem Kylničkou (Little Men, Ripleys). V poslední době se Orchestrovič zapsal do podvědomí veřejnosti nejen svou prací na hudbě k filmu Goyovy přízraky, který režíroval Miloš Forman, ale také předěláním české hymny z „Kde domov můj“ na „Zde domov můj“. Prý bychom si už po těch letech mohli pamatovat, kde bydlíme a být na to hrdí. Kromě takovýchto výstřelků skládá Varhan hudbu i k reklamním a propagačním účelům. Svou tvorbu často nahravá se svým orchestrem, který pojmenoval Okamžitý filmový orchestr.

Varhan Orchestrovič Bauer má dva syny. Starší Eliáš Zerael Bauer je z prvního manželství s Mayou Kvetny. Druhého syna Davida Lva BaueraVarhan se slovenkou Barbarou Trachtulcovou, se kterou uzavřel sňatek 11. června 2009. Koncem roku 2013 Orchestrovič oznámil, že čeká se ženou druhé dítě. Varhan má i jednu vnučku, a to od staršího syna Eliáše.

 

Další Hudebníci

zobrazit profil Keith Richards
Keith Richards
zobrazit profil Josef Melen
Josef Melen
zobrazit profil Pavel Švec
Pavel Švec
zobrazit profil Richard Hes
Richard Hes
zobrazit profil René Rypar
René Rypar
zobrazit profil Láska (Václav Vaňura)
Láska (Václav Vaňura)
zobrazit profil Martin Kumžák
Martin Kumžák
zobrazit profil Alexandr Kopka
Alexandr Kopka