Ondřej Soukup

Datum narození: 2.5.1951
Místo narození: Praha
Profese: skladatel, producent, baskytarista
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Skladatel Ondřej Soukup, autor nezapomenutelné hudby do muzikálů nebo baletu, úzce spolupracoval mj. se Slavicí Lucií Bílou, pro kterou píše texty jeho exmanželka Gabriela Osvaldová.

Ondřej Soukup vystudoval Pražskou konzervatoř. V Pražském výběru Michala Kocába nebo v Orchestru Karla Gotta hrál na baskytaru. Svou první filmovou hudbu napsal pro krimi Druhý tah štětcem. Následovalo drama Bony a klid, thriller Requiem pro panenku nebo oscarový Kolja. Melodie ke snímkům Nejasná zpráva o konci světa a Tmavomodrý svět mu přinesly dvě ocenění Českého lva.

SOUKUP - UTAJENÁ SVATBA S DLOUHOLETOU MILENKOU

Mezi jeho díla Ondřeje Soukupa patří i muzikály Johanka z Arku, Láska je láska nebo Robin Hood a balet Šachmat. Mnoho počinů také produkoval. Krom toho napsal desítky skladeb pro Lucii Bílou, Jiřího Korna nebo Petru Janů. V soutěžích Česko hledá SuperStar a X-Faktor usedl Ondřej Soukup na místo porotce.

V roce 2013 si Ondřej Soukup porotcování zopakuje. V soutěži Česko Slovenská Superstar po jeho boku do poroty zasednou také Ewa Farna a Pavol Habera.

Asi největším koníčkem Ondřeje Soukupa je létání. Vzdušnou čarou doputoval až k Gibraltaru nebo do Casablanky.

O ONDŘEJI SOUKUPOVI ČTĚTE ZDE

S Gabrielou OsvaldovouOndřej Soukup syna Františka, jednoho ze zakladatelů skupiny Nightwork. Manželé spolu léta nežili. Gábina Osvaldová chodila s filmařem Mirkem Mirčicem, Ondřej Soukup s herečkou a zpěvačkou Lucií Šoralovou, s níž má dceru Rebeku a syna Ondřeje. Pár byl po čtnáctiletém vztahu oddán v lednu 2017.

 

Články o celebritě

Kulínský (†59) před smrtí přiznal: Táta mě prosil, ať sbor opustím! Kulínský (†59) před smrtí přiznal: Táta mě prosil, ať sbor opustím! Umíral s výčitkou, že kdysi slavný sbor Bambini di Praga včas neopustil! Jeho bývalý sbormistr Bohumil… číst článek
Houslista Hudeček v šoku ze smrti Kulínského (†59): Tohle se nemělo stát! Houslista Hudeček v šoku ze smrti Kulínského (†59): Tohle se nemělo stát! Zpráva o smrti někdejšího sbormistra Bambini di Praga Bohumila Kulínského (†59), který byl v sobotu… číst článek
Jak zemřel Kulínský (†59)? Co o jeho smrti řekli milenka a přátelé Jak zemřel Kulínský (†59)? Co o jeho smrti řekli milenka a přátelé Pro všechny jeho přátelé i kritiky a odpůrce je to velké překvapení! Bývalý sbormistr Bambini di… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Andrea Jiskrová
Andrea Jiskrová
zobrazit profil David Stypka
David Stypka
zobrazit profil Ricky Martin
Ricky Martin
zobrazit profil Lukáš Pavlík
Lukáš Pavlík
zobrazit profil Terezie Kovalová
Terezie Kovalová
zobrazit profil Dávid Hodek
Dávid Hodek
zobrazit profil Karel Mrkvička
Karel Mrkvička
zobrazit profil Rudy Linka
Rudy Linka