Ondřej Soukup | Celebwiki.cz

Ondřej Soukup

Datum narození: 2.5.1951
Místo narození: Praha
Profese: skladatel, producent, baskytarista
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Skladatel Ondřej Soukup, autor nezapomenutelné hudby do muzikálů nebo baletu, úzce spolupracoval mj. se Slavicí Lucií Bílou, pro kterou píše texty jeho exmanželka Gabriela Osvaldová.

Ondřej Soukup vystudoval Pražskou konzervatoř. V Pražském výběru Michala Kocába nebo v Orchestru Karla Gotta hrál na baskytaru. Svou první filmovou hudbu napsal pro krimi Druhý tah štětcem. Následovalo drama Bony a klid, thriller Requiem pro panenku nebo oscarový Kolja. Melodie ke snímkům Nejasná zpráva o konci světa a Tmavomodrý svět mu přinesly dvě ocenění Českého lva.

SOUKUP - UTAJENÁ SVATBA S DLOUHOLETOU MILENKOU

Mezi jeho díla Ondřeje Soukupa patří i muzikály Johanka z Arku, Láska je láska nebo Robin Hood a balet Šachmat. Mnoho počinů také produkoval. Krom toho napsal desítky skladeb pro Lucii Bílou, Jiřího Korna nebo Petru Janů. V soutěžích Česko hledá SuperStar a X-Faktor usedl Ondřej Soukup na místo porotce.

V roce 2013 si Ondřej Soukup porotcování zopakuje. V soutěži Česko Slovenská Superstar po jeho boku do poroty zasednou také Ewa Farna a Pavol Habera.

Asi největším koníčkem Ondřeje Soukupa je létání. Vzdušnou čarou doputoval až k Gibraltaru nebo do Casablanky.

O ONDŘEJI SOUKUPOVI ČTĚTE ZDE

S Gabrielou OsvaldovouOndřej Soukup syna Františka, jednoho ze zakladatelů skupiny Nightwork. Manželé spolu léta nežili. Gábina Osvaldová chodila s filmařem Mirkem Mirčicem, Ondřej Soukup s herečkou a zpěvačkou Lucií Šoralovou, s níž má dceru Rebeku a syna Ondřeje. Pár byl po čtnáctiletém vztahu oddán v lednu 2017.

 

Články o celebritě

Šoralové děsivá úzkost z úřadů po svatbě se Soukupem: Dělá se mi zle! Šoralové děsivá úzkost z úřadů po svatbě se Soukupem: Dělá se mi zle! Pro mnoho lidí je jen manželkou známého skladatele Ondřeje Soukupa (67). Lucia Šoralová (42) ale… číst článek
Soukup se stal potřetí otcem! A opět je to kluk s tradičním jménem Soukup se stal potřetí otcem! A opět je to kluk s tradičním jménem Jediný syn skladatele Ondřeje Soukupa (67) a textařky Gábina Osvaldové (65) František (35) vstoupil… číst článek
Soukup od Brožové: NOVÁ LÁSKA! Naprášila ho Jolanda Soukup od Brožové: NOVÁ LÁSKA! Naprášila ho Jolanda Devětačtyřicetiletý podnikatel si do své televize pozval vyhlášenou kartářku. To ale neměl dělat,… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Mardoša - Marek Huňát
Mardoša - Marek Huňát
zobrazit profil Bohumil Kulínský
Bohumil Kulínský
zobrazit profil František Soukup
František Soukup
zobrazit profil Tomáš Krulich
Tomáš Krulich
zobrazit profil Vlastimil Kučaj
Vlastimil Kučaj
zobrazit profil Michal Pavlíček
Michal Pavlíček
zobrazit profil Pekař (Petr Štolba)
Pekař (Petr Štolba)
zobrazit profil Petr Kužvart
Petr Kužvart