Ondřej Soukup

Datum narození: 2.5.1951
Místo narození: Praha
Profese: skladatel, producent, baskytarista
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Skladatel Ondřej Soukup, autor nezapomenutelné hudby do muzikálů nebo baletu, úzce spolupracoval mj. se Slavicí Lucií Bílou, pro kterou píše texty jeho exmanželka Gabriela Osvaldová.

Ondřej Soukup vystudoval Pražskou konzervatoř. V Pražském výběru Michala Kocába nebo v Orchestru Karla Gotta hrál na baskytaru. Svou první filmovou hudbu napsal pro krimi Druhý tah štětcem. Následovalo drama Bony a klid, thriller Requiem pro panenku nebo oscarový Kolja. Melodie ke snímkům Nejasná zpráva o konci světa a Tmavomodrý svět mu přinesly dvě ocenění Českého lva.

SOUKUP - UTAJENÁ SVATBA S DLOUHOLETOU MILENKOU

Mezi jeho díla Ondřeje Soukupa patří i muzikály Johanka z Arku, Láska je láska nebo Robin Hood a balet Šachmat. Mnoho počinů také produkoval. Krom toho napsal desítky skladeb pro Lucii Bílou, Jiřího Korna nebo Petru Janů. V soutěžích Česko hledá SuperStar a X-Faktor usedl Ondřej Soukup na místo porotce.

V roce 2013 si Ondřej Soukup porotcování zopakuje. V soutěži Česko Slovenská Superstar po jeho boku do poroty zasednou také Ewa Farna a Pavol Habera.

Asi největším koníčkem Ondřeje Soukupa je létání. Vzdušnou čarou doputoval až k Gibraltaru nebo do Casablanky.

O ONDŘEJI SOUKUPOVI ČTĚTE ZDE

S Gabrielou OsvaldovouOndřej Soukup syna Františka, jednoho ze zakladatelů skupiny Nightwork. Manželé spolu léta nežili. Gábina Osvaldová chodila s filmařem Mirkem Mirčicem, Ondřej Soukup s herečkou a zpěvačkou Lucií Šoralovou, s níž má dceru Rebeku a syna Ondřeje. Pár byl po čtnáctiletém vztahu oddán v lednu 2017.

 

Články o celebritě

Brožová se vyjádřila, naplní magnát její touhu? Brožová se vyjádřila, naplní magnát její touhu? Herečka má za partnera jednoho z výrazných televizních magnátů. A protože jde o pracháče, nemusí… číst článek
To bude Brožová zírat! Magnát Soukup se už líbá s jinou To bude Brožová zírat! Magnát Soukup se už líbá s jinou Šéfa televize Barrandov podle všeho uchvátila někdejší stylistka Simona Zemanová! Devětačtyřicetiletého… číst článek
Je Gottova vila prokletá? Každý z ní utíká! Je Gottova vila prokletá? Každý z ní utíká! Pod tímhle domem, kam si vozil nejednu milenku, musí snad sedět žába na prameni! Od chvíle, co Karel… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Marián Varga
Marián Varga
zobrazit profil Ronnie Wood
Ronnie Wood
zobrazit profil Michal Maudr
Michal Maudr
zobrazit profil Michal Prokop
Michal Prokop
zobrazit profil Jan Žampa
Jan Žampa
zobrazit profil Jiří Pracný
Jiří Pracný
zobrazit profil Jaroslav Uhlíř
Jaroslav Uhlíř
zobrazit profil Jiří Vondráček
Jiří Vondráček