Pavol Habera | Celebwiki.cz

Pavol Habera

Datum narození: 12.4.1962
Místo narození: Brezno
Profese: zpěvák, moderátor, skladatel
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Původně vystudovaný ekonom Pavol Habera již od mládí tíhl k muzice. Poprvé se hudebně projevil v kapele Avion, po té následovala kapela Team, s kterou hraje od roku 1988 dodnes. Od roku 1992 zároveň vydává i sólová alba.

Pavol Habera jako sólový zpěvák či člen skupiny Team nazpíval řadu nesmrtelných a někdy i zlidovělých hitů. Jeho publikum miluje například hity Láska, Boli sme raz milovaní, Kým ťa mám, Je to vo hviezdach, necestuj tým vlakom, Svet lásku má. Vystupuje také jako Paľo Habera.

Pavol Habera ovšem není jen muzikant, ale také muzikálový herec. K vidění je například v muzikálu Tři mušketýři. Je také skladatel. Pavol Habera složil například hudbu k nesmrtelnému hitu Karla Gotta Když muž se ženou snídá.

Ukázal se také jako herec. Ve filmech Fontána pre Zuzanu a Fontána pre Zuzanu 2, k druhému dílu pak složil také muziku.

Velkou diváckou popularitu získal také jako nemilosrdný kat a porotce v soutěži Česko Slovenská Superstar, kde porotcoval všechny tři proběhnuté ročníky. V roce 2013 usedne do poroty soutěže Česko Slovenská Superstaropět. Ke všem proběhlým ročníkum Česko Slovenská Superstar složil také Habera vždy hymnu.

Pavol Habera pravidelně sbírá hudební ocenění. V roce 1991 dosáhl dokonce na Zlatého slavíka, v témž roce vydal album Pavol Habera a navždy se stal součástí Česko Slovenské hudební scény.

Je podruhé ženatý. Z prvního manželství má dceru, která už má také syna a tudíž je Paľo Habera dědečkem. Jeho druhou manželkou je česká modelka Daniela Peštová. S tou má Habera dvě děti, dcerku Ellu Joy Annu narozenou v New Yorku a syna Paula Henryho narozeného v Praze. Kuriózní je, že jeho syn i vnuk se narodili téměř ve stejné době.

 

Články o celebritě

Na co láká Nova letošní jaro? SuperStar s novou porotou a hasičský seriál s Rychlým! Na co láká Nova letošní jaro? SuperStar s novou porotou a hasičský seriál s Rychlým! Diváci se mohou těšit na pokračování nejúspěšnějších seriálů Novy – Ulice, Ordinace v růžové zahradě… číst článek
Porota SuperStar odhalena! Kdo usedne vedle Bagárové a Habery? Dva muži a jedna žena! Porota SuperStar odhalena! Kdo usedne vedle Bagárové a Habery? Dva muži a jedna žena! Už příští rok se diváci televize Nova mohou těšit na zářné pokračování oblíbené pěvecké show SuperStar.… číst článek
Sexy Monika Bagárová: Návrat do SuperStar po 10 letech! Sexy Monika Bagárová: Návrat do SuperStar po 10 letech! Chtěla zazářit jako SuperStar, ale nevyhrála. Deset let poté usedne Monika Bagárová (25) mezi porotce… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Kryštof Michal
Kryštof Michal
zobrazit profil Andre Young - Dr. Dre
Andre Young - Dr. Dre
zobrazit profil Leona Machálková
Leona Machálková
zobrazit profil Iveta Bartošová
Iveta Bartošová
zobrazit profil Bára Basiková
Bára Basiková
zobrazit profil Helena Zeťová
Helena Zeťová
zobrazit profil Petra Janů
Petra Janů
zobrazit profil Petr Chovanec
Petr Chovanec