Pavol Habera

Datum narození: 12.4.1962
Místo narození: Brezno
Profese: zpěvák, moderátor, skladatel
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Původně vystudovaný ekonom Pavol Habera již od mládí tíhl k muzice. Poprvé se hudebně projevil v kapele Avion, po té následovala kapela Team, s kterou hraje od roku 1988 dodnes. Od roku 1992 zároveň vydává i sólová alba.

Pavol Habera jako sólový zpěvák či člen skupiny Team nazpíval řadu nesmrtelných a někdy i zlidovělých hitů. Jeho publikum miluje například hity Láska, Boli sme raz milovaní, Kým ťa mám, Je to vo hviezdach, necestuj tým vlakom, Svet lásku má. Vystupuje také jako Paľo Habera.

Pavol Habera ovšem není jen muzikant, ale také muzikálový herec. K vidění je například v muzikálu Tři mušketýři. Je také skladatel. Pavol Habera složil například hudbu k nesmrtelnému hitu Karla Gotta Když muž se ženou snídá.

Ukázal se také jako herec. Ve filmech Fontána pre Zuzanu a Fontána pre Zuzanu 2, k druhému dílu pak složil také muziku.

Velkou diváckou popularitu získal také jako nemilosrdný kat a porotce v soutěži Česko Slovenská Superstar, kde porotcoval všechny tři proběhnuté ročníky. V roce 2013 usedne do poroty soutěže Česko Slovenská Superstaropět. Ke všem proběhlým ročníkum Česko Slovenská Superstar složil také Habera vždy hymnu.

Pavol Habera pravidelně sbírá hudební ocenění. V roce 1991 dosáhl dokonce na Zlatého slavíka, v témž roce vydal album Pavol Habera a navždy se stal součástí Česko Slovenské hudební scény.

Je podruhé ženatý. Z prvního manželství má dceru, která už má také syna a tudíž je Paľo Habera dědečkem. Jeho druhou manželkou je česká modelka Daniela Peštová. S tou má Habera dvě děti, dcerku Ellu Joy Annu narozenou v New Yorku a syna Paula Henryho narozeného v Praze. Kuriózní je, že jeho syn i vnuk se narodili téměř ve stejné době.

 

Články o celebritě

Celebrity u vánočního stromku: Bučková s bříškem, Něrgešová přežívá díky vínu! Celebrity u vánočního stromku: Bučková s bříškem, Něrgešová přežívá díky vínu! Někdo s partnerem a dětmi, jiný obklopen příbuznými. Většina celebrit ale ctí vánoční tradice, a… číst článek
Peštová svatební róbu neoblékne! Habera o tom, proč se dosud nevzali Peštová svatební róbu neoblékne! Habera o tom, proč se dosud nevzali Zpěvák s topmodelkou tvoří pár už řadu let, přesto stále nejsou sezdáni. Habera nyní konečně… číst článek
Kdo je holčička, která si šla pro mikulášskou nadílku? Slavný zpěvák! Kdo je holčička, která si šla pro mikulášskou nadílku? Slavný zpěvák! Potkat toto dítko někde na ulici, jeden by si řekl, že se jedná o holčičku. A tak si to myslel i… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Lucie Vondráčková
Lucie Vondráčková
zobrazit profil Bohouš Josef
Bohouš Josef
zobrazit profil Paul McCartney
Paul McCartney
zobrazit profil Dolores O’Riordan
Dolores O’Riordan
zobrazit profil Nicole Scherzinger
Nicole Scherzinger
zobrazit profil Jan Bendig
Jan Bendig
zobrazit profil Marta Beňáčková
Marta Beňáčková
zobrazit profil Dannie (Daniela Langoska Samoura)
Dannie (Daniela Langoska Samoura)