Pavol Habera | Celebwiki.cz

Pavol Habera

Datum narození: 12.4.1962
Místo narození: Brezno
Profese: zpěvák, moderátor, skladatel
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Původně vystudovaný ekonom Pavol Habera již od mládí tíhl k muzice. Poprvé se hudebně projevil v kapele Avion, po té následovala kapela Team, s kterou hraje od roku 1988 dodnes. Od roku 1992 zároveň vydává i sólová alba.

Pavol Habera jako sólový zpěvák či člen skupiny Team nazpíval řadu nesmrtelných a někdy i zlidovělých hitů. Jeho publikum miluje například hity Láska, Boli sme raz milovaní, Kým ťa mám, Je to vo hviezdach, necestuj tým vlakom, Svet lásku má. Vystupuje také jako Paľo Habera.

Pavol Habera ovšem není jen muzikant, ale také muzikálový herec. K vidění je například v muzikálu Tři mušketýři. Je také skladatel. Pavol Habera složil například hudbu k nesmrtelnému hitu Karla Gotta Když muž se ženou snídá.

Ukázal se také jako herec. Ve filmech Fontána pre Zuzanu a Fontána pre Zuzanu 2, k druhému dílu pak složil také muziku.

Velkou diváckou popularitu získal také jako nemilosrdný kat a porotce v soutěži Česko Slovenská Superstar, kde porotcoval všechny tři proběhnuté ročníky. V roce 2013 usedne do poroty soutěže Česko Slovenská Superstaropět. Ke všem proběhlým ročníkum Česko Slovenská Superstar složil také Habera vždy hymnu.

Pavol Habera pravidelně sbírá hudební ocenění. V roce 1991 dosáhl dokonce na Zlatého slavíka, v témž roce vydal album Pavol Habera a navždy se stal součástí Česko Slovenské hudební scény.

Je podruhé ženatý. Z prvního manželství má dceru, která už má také syna a tudíž je Paľo Habera dědečkem. Jeho druhou manželkou je česká modelka Daniela Peštová. S tou má Habera dvě děti, dcerku Ellu Joy Annu narozenou v New Yorku a syna Paula Henryho narozeného v Praze. Kuriózní je, že jeho syn i vnuk se narodili téměř ve stejné době.

 

Články o celebritě

Soumrak hvězdného moderátora? Mareš jde od válu! Soumrak hvězdného moderátora? Mareš jde od válu! Přípravy nového ročníku SuperStar jsou v plném proudu, soutěž by měla po Novém roce odstartovat opět… číst článek
Ví o tom Habera? Temná minulost Peštové děsí Ví o tom Habera? Temná minulost Peštové děsí V raném mládí se jí povedlo to, o čem jiné holky jen sní. Ačkoliv Daniela Peštová (48) netoužila… číst článek
Peštová šokuje proměnou: Fanoušci si ji spletli s hollywoodskou kráskou! Peštová šokuje proměnou: Fanoušci si ji spletli s hollywoodskou kráskou! O tom, že slovenská topmodelka Daniela Peštová (48) nejspíš vůbec nestárne, není pochyb. Nyní se… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Ivanna Bagová
Ivanna Bagová
zobrazit profil Lana Del Rey
Lana Del Rey
zobrazit profil Tereza Anna Mašková
Tereza Anna Mašková
zobrazit profil Pavol Habera
Pavol Habera
zobrazit profil Petr Kotvald
Petr Kotvald
zobrazit profil Céline Dion
Céline Dion
zobrazit profil Rita Ora
Rita Ora
zobrazit profil Eva Děpoltová
Eva Děpoltová