Pavol Habera | Celebwiki.cz

Pavol Habera

Datum narození: 12.4.1962
Místo narození: Brezno
Profese: zpěvák, moderátor, skladatel
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Původně vystudovaný ekonom Pavol Habera již od mládí tíhl k muzice. Poprvé se hudebně projevil v kapele Avion, po té následovala kapela Team, s kterou hraje od roku 1988 dodnes. Od roku 1992 zároveň vydává i sólová alba.

Pavol Habera jako sólový zpěvák či člen skupiny Team nazpíval řadu nesmrtelných a někdy i zlidovělých hitů. Jeho publikum miluje například hity Láska, Boli sme raz milovaní, Kým ťa mám, Je to vo hviezdach, necestuj tým vlakom, Svet lásku má. Vystupuje také jako Paľo Habera.

Pavol Habera ovšem není jen muzikant, ale také muzikálový herec. K vidění je například v muzikálu Tři mušketýři. Je také skladatel. Pavol Habera složil například hudbu k nesmrtelnému hitu Karla Gotta Když muž se ženou snídá.

Ukázal se také jako herec. Ve filmech Fontána pre Zuzanu a Fontána pre Zuzanu 2, k druhému dílu pak složil také muziku.

Velkou diváckou popularitu získal také jako nemilosrdný kat a porotce v soutěži Česko Slovenská Superstar, kde porotcoval všechny tři proběhnuté ročníky. V roce 2013 usedne do poroty soutěže Česko Slovenská Superstaropět. Ke všem proběhlým ročníkum Česko Slovenská Superstar složil také Habera vždy hymnu.

Pavol Habera pravidelně sbírá hudební ocenění. V roce 1991 dosáhl dokonce na Zlatého slavíka, v témž roce vydal album Pavol Habera a navždy se stal součástí Česko Slovenské hudební scény.

Je podruhé ženatý. Z prvního manželství má dceru, která už má také syna a tudíž je Paľo Habera dědečkem. Jeho druhou manželkou je česká modelka Daniela Peštová. S tou má Habera dvě děti, dcerku Ellu Joy Annu narozenou v New Yorku a syna Paula Henryho narozeného v Praze. Kuriózní je, že jeho syn i vnuk se narodili téměř ve stejné době.

 

Články o celebritě

Nestárnoucí kráska Peštová to natřela novodobým modelkám: Dobrá aplikace to jistí! Nestárnoucí kráska Peštová to natřela novodobým modelkám: Dobrá aplikace to jistí! V 90. letech patřila Daniela Peštová (48) mezi světové topmodelky a zdobila titulní strany módních… číst článek
Peštová se chtěla pochlubit dcerou: Reakce slavné kolegyně je zarážející! Peštová se chtěla pochlubit dcerou: Reakce slavné kolegyně je zarážející! Pyšní rodiče Daniela Peštová (48) a Pavol Habera (56) na sociální síti popřáli své dceři Elle k 17.… číst článek
Šokující seznam: Gottovi blízcí, které nepozvali na oslavu. Komu Ivana řekla NE? Šokující seznam: Gottovi blízcí, které nepozvali na oslavu. Komu Ivana řekla NE? Z předčasné oslavy svých osmdesátin, kam pozval přes dvě stovky slavných osobností, měl velkou radost.… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Martha Elefteriadu
Martha Elefteriadu
zobrazit profil Eminem (Marshall Matthers)
Eminem (Marshall Matthers)
zobrazit profil Beyoncé Knowles-Carter
Beyoncé Knowles-Carter
zobrazit profil David Kraus
David Kraus
zobrazit profil Lou Fanánek Hagen
Lou Fanánek Hagen
zobrazit profil Avril Lavigne
Avril Lavigne
zobrazit profil Michaela Nosková
Michaela Nosková
zobrazit profil Magdalena Kožená
Magdalena Kožená