Pavol Habera | Celebwiki.cz

Pavol Habera

Datum narození: 12.4.1962
Místo narození: Brezno
Profese: zpěvák, moderátor, skladatel
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Původně vystudovaný ekonom Pavol Habera již od mládí tíhl k muzice. Poprvé se hudebně projevil v kapele Avion, po té následovala kapela Team, s kterou hraje od roku 1988 dodnes. Od roku 1992 zároveň vydává i sólová alba.

Pavol Habera jako sólový zpěvák či člen skupiny Team nazpíval řadu nesmrtelných a někdy i zlidovělých hitů. Jeho publikum miluje například hity Láska, Boli sme raz milovaní, Kým ťa mám, Je to vo hviezdach, necestuj tým vlakom, Svet lásku má. Vystupuje také jako Paľo Habera.

Pavol Habera ovšem není jen muzikant, ale také muzikálový herec. K vidění je například v muzikálu Tři mušketýři. Je také skladatel. Pavol Habera složil například hudbu k nesmrtelnému hitu Karla Gotta Když muž se ženou snídá.

Ukázal se také jako herec. Ve filmech Fontána pre Zuzanu a Fontána pre Zuzanu 2, k druhému dílu pak složil také muziku.

Velkou diváckou popularitu získal také jako nemilosrdný kat a porotce v soutěži Česko Slovenská Superstar, kde porotcoval všechny tři proběhnuté ročníky. V roce 2013 usedne do poroty soutěže Česko Slovenská Superstaropět. Ke všem proběhlým ročníkum Česko Slovenská Superstar složil také Habera vždy hymnu.

Pavol Habera pravidelně sbírá hudební ocenění. V roce 1991 dosáhl dokonce na Zlatého slavíka, v témž roce vydal album Pavol Habera a navždy se stal součástí Česko Slovenské hudební scény.

Je podruhé ženatý. Z prvního manželství má dceru, která už má také syna a tudíž je Paľo Habera dědečkem. Jeho druhou manželkou je česká modelka Daniela Peštová. S tou má Habera dvě děti, dcerku Ellu Joy Annu narozenou v New Yorku a syna Paula Henryho narozeného v Praze. Kuriózní je, že jeho syn i vnuk se narodili téměř ve stejné době.

 

Články o celebritě

Honorář porotců SuperStar 2020: Z toho se vám protočí panenky! Honorář porotců SuperStar 2020: Z toho se vám protočí panenky! Frontman kapely Team Pavol Habera (56) v  SuperStar působí jako porotce od roku 2004. Dalo by se… číst článek
Porotce SuperStar Habera neuhlídal jazyk! Neuvěříte, co řekl těhotné Bagárové! Porotce SuperStar Habera neuhlídal jazyk! Neuvěříte, co řekl těhotné Bagárové! Zpěvák a frontman kapely Team Pavol Habera (57) patří mezi muže, u nichž platí rčení „co na srdci,… číst článek
První díl Zrádců bodoval: Rozdrtil SuperStar i tragikomedii s Dejdarem a Lábusem! První díl Zrádců bodoval: Rozdrtil SuperStar i tragikomedii s Dejdarem a Lábusem! Česká televize slaví další úspěch! Její nový seriál Zrádci se stal po uvedení prvního dílu jedničkou… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Pavel Vítek
Pavel Vítek
zobrazit profil Britney Spears
Britney Spears
zobrazit profil Daniel Hůlka
Daniel Hůlka
zobrazit profil Zorka Kohoutová
Zorka Kohoutová
zobrazit profil Marta Beňáčková
Marta Beňáčková
zobrazit profil Adam Levine
Adam Levine
zobrazit profil Leona Machálková
Leona Machálková
zobrazit profil Tina
Tina