Související celebrity

Životopis

Ewa Farna je mladá a talentovaná zpěvačka polské národnosti s českým státním občanstvím. Zpívá česky i polsky. Získala řadu ocenění.

V roce 2008 dokončila Ewa Farna základní školu ve Vedryni v polském vyučovacím jazyce. Poté studovala Gymnázium s polským vyučovacím jazykem v Českém Těšíně, které v roce 2012 ukončila úspěšně složenou maturitní zkouškou (a hned poté se opilá vybourala ve svém Volkswagenu). Byla přijata ke studiu práv do polské Warszawy.

EWA FARNA - TAJNÁ SVATBA V AMERICE?

Ewa Farna se narodila v Třinci. Má dva sourozence, bratra Adama a sestru Magdalénu. Zpěvačku v ní objevil producent Lešek Wronka. Už ve svých 13 letech nazpívala sigl Měls mě vůbec rád na stejnojmennou desku. Ta se stále po vydání velmi oblíbenou. V roce 2006 získala ocenění Objev roku v Českém Slavíkovi.

V roce 2007 vydala Ewa Farna svou druhou desku s názvem Ticho, v té době vydala i první desku v Polsku. Za obě alba získala platinou desku. Ve stejném roce se Ewa Farna také stala Objevem roku Hudebních cen Óčka.

V roce 2008, v svých 14 letech, se stala Ewa Farna vůbec nejmladší zpěvačkou, která absolvovala turné s 18 koncerty. Z tohoto turné vzniklo živé DVD a CD, které bylo nejprodávanějším albem roku. Nazpívala soundtrack k seriálu Ošklivka Katka a také hostovala na turné skupiny No Name.V tomto roce se také umístila na třetím místě v anketě o Zlatého Slavíka.

V roce 2009 vyšlo její v pořadí už třetí album s názvem Virtuální a podnikla i stejnojmenné turné. V tomto roce sklidila několik ocenění v Polsku a ČR obhájila své třetí místo ve Zlatém Slavíkovi.

V roce 2010 Ewa Farna pro Českou republiku a Polsko také nazpívala píseň k filmu Camp rock 2. V Polsku jí byl partnerem k tomuto duetu Kuba Moleda, v ČR zase Jan Bendig. Ewa Farna hostovala na turné skupiny Čechomor a znovu obhájila bronzovou příčku ve Zlatém Slavíkovi a na udílení cen anděl se stala Zpěvačkou roku.

V květnu 2012 na cestě mezi Třincem a Vedryní  nezvládla řízení a havarovala. V krvi měla zpěvačka Ewa Farna v tu dobu 0,6 promile alkoholu. Příčinnou ale prý bylo usnutí za volantem. V důsledku této nehody jí byl odebrán řidičský průkaz. Později přiznala, že to byla největší chyba jejího života a že do budoucna bude opatrnější.

V roce 2013 coby nejmladší porotkyně v historii všech soutěží v Česku a na Slovensku usedla Ewa Farna do poroty pěvecké soutěže Česko Slovenská Superstar 2013. Dalšími porotci byli Pavol Habera a Ondřej Soukup.

O EWĚ FARNE ČTĚTE ZDE>>

V soukromém životě byl jejím přítelem kytarista Marcus Tran, který Ewu po čase vyměnil za moderátorku Martinu Gavriely. Poté se stal jejím přítelem oblíbený zpěvák Tomáš Klus, kterého poznala při moderování cen Anděl. Na konci roku 2011 se ale rozešli, na vinně prý byla velká pracovní vytíženost obou muzikantů.

V roce 2013 se zpěvačka dala dohromady s kytaristou své doprovodné kapaly Martinem Chobotem. Pár si své ANO řekl v září 2017 po čtyřech letech vztahu a devíti letech přátelství v kapele. Svatba Ewy Farne s Martinem Chobotem se konala v naprostém utajení. V únoru 2019 Ewa Farna prozradila, že s manželem česká syna. Ten se jim narodil v červnu a dostal jméno Artur.

 

Články o celebritě

Brazilská playmate slaví Den obětí války nahotou: Tanga z roušky! A z vlajky... Brazilská playmate slaví Den obětí války nahotou: Tanga z roušky! A z vlajky... Neřestná playmate Ana Bragová (39) slaví mezinárodní svátky oděná do sexy kostýmků i téměř vysvlečen... číst článek
Předávání cen Anděl ovládla Dusilová! Kompletní výsledky Předávání cen Anděl ovládla Dusilová! Kompletní výsledky V sobotu 29. května došlo k slavnostnímu udílení cen pro vítěze 30. ročníku cen České hudební akadem... číst článek
Objevitel Ewy Farne Wronka: Těhotná exmanželka 9 měsíců po rozvodu a nová láska s hvězdou Ulice! Objevitel Ewy Farne Wronka: Těhotná exmanželka 9 měsíců po rozvodu a nová láska s hvězdou Ulice! Loni na své šedesátiny producent a stvořitel Ewy Farne (27) Lešek Wronka oznámil, že už je rozvedený... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Marcela Holanová
Marcela Holanová
zobrazit profil David Bowie
David Bowie
zobrazit profil Michaela Nosková
Michaela Nosková
zobrazit profil Lenka Dusilová
Lenka Dusilová
zobrazit profil Susan Boyle
Susan Boyle
zobrazit profil Josef Vágner
Josef Vágner
zobrazit profil Heidi Janků
Heidi Janků
zobrazit profil Miroslav Šmajda
Miroslav Šmajda