Ewa Farna | Celebwiki.cz

Související celebrity

Životopis

Ewa Farna je mladá a talentovaná zpěvačka polské národnosti s českým státním občanstvím. Zpívá česky i polsky. Získala řadu ocenění.

V roce 2008 dokončila Ewa Farna základní školu ve Vedryni v polském vyučovacím jazyce. Poté studovala Gymnázium s polským vyučovacím jazykem v Českém Těšíně, které v roce 2012 ukončila úspěšně složenou maturitní zkouškou (a hned poté se opilá vybourala ve svém Volkswagenu). Byla přijata ke studiu práv do polské Warszawy.

EWA FARNA - TAJNÁ SVATBA V AMERICE?

Ewa Farna se narodila v Třinci. Má dva sourozence, bratra Adama a sestru Magdalénu. Zpěvačku v ní objevil producent Lešek Wronka. Už ve svých 13 letech nazpívala sigl Měls mě vůbec rád na stejnojmennou desku. Ta se stále po vydání velmi oblíbenou. V roce 2006 získala ocenění Objev roku v Českém Slavíkovi.

V roce 2007 vydala Ewa Farna svou druhou desku s názvem Ticho, v té době vydala i první desku v Polsku. Za obě alba získala platinou desku. Ve stejném roce se Ewa Farna také stala Objevem roku Hudebních cen Óčka.

V roce 2008, v svých 14 letech, se stala Ewa Farna vůbec nejmladší zpěvačkou, která absolvovala turné s 18 koncerty. Z tohoto turné vzniklo živé DVD a CD, které bylo nejprodávanějším albem roku. Nazpívala soundtrack k seriálu Ošklivka Katka a také hostovala na turné skupiny No Name.V tomto roce se také umístila na třetím místě v anketě o Zlatého Slavíka.

V roce 2009 vyšlo její v pořadí už třetí album s názvem Virtuální a podnikla i stejnojmenné turné. V tomto roce sklidila několik ocenění v Polsku a ČR obhájila své třetí místo ve Zlatém Slavíkovi.

V roce 2010 Ewa Farna pro Českou republiku a Polsko také nazpívala píseň k filmu Camp rock 2. V Polsku jí byl partnerem k tomuto duetu Kuba Moleda, v ČR zase Jan Bendig. Ewa Farna hostovala na turné skupiny Čechomor a znovu obhájila bronzovou příčku ve Zlatém Slavíkovi a na udílení cen anděl se stala Zpěvačkou roku.

V květnu 2012 na cestě mezi Třincem a Vedryní  nezvládla řízení a havarovala. V krvi měla zpěvačka Ewa Farna v tu dobu 0,6 promile alkoholu. Příčinnou ale prý bylo usnutí za volantem. V důsledku této nehody jí byl odebrán řidičský průkaz. Později přiznala, že to byla největší chyba jejího života a že do budoucna bude opatrnější.

V roce 2013 coby nejmladší porotkyně v historii všech soutěží v Česku a na Slovensku usedla Ewa Farna do poroty pěvecké soutěže Česko Slovenská Superstar 2013. Dalšími porotci byli Pavol Habera a Ondřej Soukup.

O EWĚ FARNE ČTĚTE ZDE>>

V soukromém životě byl jejím přítelem kytarista Marcus Tran, který Ewu po čase vyměnil za moderátorku Martinu Gavriely. Poté se stal jejím přítelem oblíbený zpěvák Tomáš Klus, kterého poznala při moderování cen Anděl. Na konci roku 2011 se ale rozešli, na vinně prý byla velká pracovní vytíženost obou muzikantů.

V roce 2013 se zpěvačka dala dohromady s kytaristou své doprovodné kapaly Martinem Chobotem. Pár si své ANO řekl v září 2017 po čtyřech letech vztahu a devíti letech přátelství v kapele. Svatba Ewy Farne s Martinem Chobotem se konala v naprostém utajení. V únoru 2019 Ewa Farna prozradila, že s manželem česká syna. Ten se jim narodil v červnu a dostal jméno Artur.

 

Články o celebritě

Tohle nikdo nečekal. Gott posmrtně prohrál Anděly, porazil ho Mišík Tohle nikdo nečekal. Gott posmrtně prohrál Anděly, porazil ho Mišík Ceny Anděl 2019 znají jména vítězů. Favorizovaný Vladimír Mišík (73) v netradičně pojatém předávání ... číst článek
Ceny Anděl doplatily na koronavirus: Bez diváků s Ewou Farnou! Ceny Anděl doplatily na koronavirus: Bez diváků s Ewou Farnou! Uletěli diváci i účinkující! Letošní udílení hudebních Cen Anděl bude velice netradiční! Vystoupení ... číst článek
Ewa Farna se nečekaně odhalila: Co vyklouzlo z růžových šatů? Ewa Farna se nečekaně odhalila: Co vyklouzlo z růžových šatů? Zpěvačka Ewa Farna (26) sice na sociálních sítích obvykle působí jako světice, která na koncerty cho... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Iva Frühlingová
Iva Frühlingová
zobrazit profil Vladimír 518
Vladimír 518
zobrazit profil Jan Nedvěd
Jan Nedvěd
zobrazit profil Elis Eliška Mrázová
Elis Eliška Mrázová
zobrazit profil Richard Adam
Richard Adam
zobrazit profil Zlata Emily Kinská
Zlata Emily Kinská
zobrazit profil Věra Martinová
Věra Martinová