Související celebrity

Životopis

Ewa Farna se proslavila již ve třinácti letech hitem Měls mě vůbec rád. Od té doby září jak na české, tak polské scéně a sbírá řady ocenění. V roce 2021 se stala Českou slavicí.

V roce 2008 Ewa Farna dokončila základní školu ve Vedryni v polském vyučovacím jazyce. Poté studovala gymnázium s polským vyučovacím jazykem v Českém Těšíně, které v roce 2012 ukončila úspěšně složenou maturitní zkouškou (a hned poté se opilá vybourala ve svém Volkswagenu). Byla přijata ke studiu práv do polské Warszawy.

EWA FARNA - TAJNÁ SVATBA V AMERICE?

Ewa Farna se stala Objevem roku 2006

Zpěvačku Ewu Farnou objevil producent Lešek Wronka. Už ve svých 13 letech nazpívala sigl Měls mě vůbec rád na stejnojmennou desku. Skladba se stala hitem. V roce 2006 získala ocenění Objev roku v Českém slavíkovi.

V roce 2007 Ewa Farna vydala svou druhou desku s názvem Ticho, v té době vydala i první desku v Polsku. Za obě alba získala platinou desku. Ve stejném roce se stala také Objevem roku Hudebních cen Óčka.

Farna byla třetí na Zlatém slavíkovi

V roce 2008, ve svých 14 letech, se Ewa Farna stala vůbec nejmladší zpěvačkou, která absolvovala turné s 18 koncerty. Z tohoto turné vzniklo živé DVD a CD, které bylo nejprodávanějším albem roku. Nazpívala soundtrack k seriálu Ošklivka Katka a též hostovala na turné skupiny No Name. V tomto roce se umístila na třetím místě v anketě Zlatý slavík.

V roce 2009 vyšlo její v pořadí už třetí album s názvem Virtuální a podnikla i stejnojmenné turné. V tomto roce sklidila několik ocenění v Polsku a ČR a obhájila své třetí místo ve Zlatém slavíkovi.

Ewa Farna bourala pod vlivem

V roce 2010 Ewa Farna pro Českou republiku a Polsko nazpívala píseň k filmu Camp rock 2. V Polsku jí byl partnerem v tomto duetu Kuba Moleda, v ČR zase Jan Bendig. Hostovala na turné skupiny Čechomor a znovu obhájila bronzovou příčku ve Zlatém slavíkovi a na udílení cen Anděl se stala Zpěvačkou roku.

V květnu 2012 na cestě mezi Třincem a Vedryní  nezvládla řízení a havarovala. V krvi měla zpěvačka Ewa Farna 0,6 promile alkoholu. Příčinnou ale prý bylo usnutí za volantem. V důsledku této nehody jí byl odebrán řidičský průkaz. Později přiznala, že to byla největší chyba jejího života a že do budoucna bude opatrnější.

Historicky nejmladší porotkyně SuperStar

V roce 2013 coby nejmladší porotkyně v historii všech soutěží v Česku a na Slovensku usedla Ewa Farna do poroty pěvecké soutěže Česko Slovenská SuperStar. Dalšími porotci byli Pavol Habera a Ondřej Soukup.

Dále Ewa Farna vydala album Leporelo (2014) a rok nato nahrála úvodní píseň Víno je grunt k druhé řadě seriálu Vinaři. V roce 2016 se stala Zpěvačkou roku v anketě Žebřík a znovu obhájila třetí místo ve Slavíkovi.

V prosinci 2019 Ewa Farna uspořádala koncert s Karlovarským symfonickým orchestrem v O2 Universu. V červnu 2020 moderovala ceny Anděl. Hity se staly její singly Tělo a No Ne z roku 2021. Jako obvykle je nazpívala jak v čestině, tak v polštině.

Ewa Farna zvítězila v Českém slavíkovi 2021. V Andělech získala cenu v kategorii Sólová interpretka. Rok nato ve Slavíkovi skončila druhá. V listopadu 2023 dostala zlatého a stala se i absolutní Slavicí.

Farna chodila s Klusem, vzala si Chobota

O EWĚ FARNE ČTĚTE ZDE>>

Ewa Farna se narodila v Třinci. Má dva sourozence, bratra Adama a sestru Magdalénu.

V soukromém životě byl jejím přítelem kytarista Marcus Tran, který Ewu Farnou po čase vyměnil za moderátorku Martinu Gavriely. Poté se stal jejím přítelem zpěvák Tomáš Klus, kterého poznala při moderování Andělů. Na konci roku 2011 se ale rozešli, na vinně prý byla velká pracovní vytíženost obou muzikantů.

V roce 2013 se zpěvačka dala dohromady s kytaristou své doprovodné kapaly Martinem Chobotem. Pár si své ANO řekl v září 2017 po čtyřech letech vztahu a devíti letech přátelství v kapele. Svatba Ewy Farne s Martinem Chobotem se konala v naprostém utajení. V únoru 2019 Ewa Farna prozradila, že s manželem česká syna. Ten se jim narodil v červnu a dostal jméno Artur. V březnu 2022 Slavice přivedla na svět dceru Ellu.

 

Články o celebritě

Další Zpěváci

zobrazit profil Kateřina Mátlová
Kateřina Mátlová
zobrazit profil Ondřej Ruml
Ondřej Ruml
zobrazit profil Gyöngyi Bodišová
Gyöngyi Bodišová
zobrazit profil Paul McCartney
Paul McCartney
zobrazit profil Bára Basiková
Bára Basiková
zobrazit profil Richard Adam
Richard Adam