Michal Horák

Michal Horák

Datum narození: 21. 4. 1998
Místo narození: Hradec Králové
Profese: písničkář, textař, kytarista, klavírista, harmonikář
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Písničkář Michal Horák, kterého na Youtube proslavila píseň Hej teto!, se stal vítězem Českého slavíka 2021 v kategorii Objev roku.

Po Biskupském gymnáziu v HradciKrálové Michal Horák studoval Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Se skládáním textů začal již ve třinácti letech. Nástroji, které ovládá, jsou kytara, klavír, foukací harmonika nebo také heligonka po pradědovi.

Michal Horák vyhrával již jako teenager

V patnácti letech Michal Horák vyhrál 18. ročník pěvecké soutěže Czechtalent 2013. Porotu oslovil vlastními skladbami, s nimiž se několikrát předvedl třeba coby předskokan na turné Tomáše Kluse.

V roce 2013 zabodoval i v sedmém ročníku pěvecké soutěže Česko zpívá pro začínající zpěváky s mezinárodní účastí ze Slovenska, Polska a Ruska. Michal Horák, který byl předskokanem též skupiny Chinaski, vyhrál. Diváky si získal nejen svými osobitými autorskými písničkami, ale i projevem.

Tetu Horákovi hrála Tomicová

V květnu 2018 Michala Horáka na YouTube proslavil klip k písni Hej teto! Příbuznou ztvárnila herečka Pavla Tomicová, policistu, který řešil smrt tetina křečka, písničkář Pokáč.

S kamarádem Pokáčem Michal Horák na podzim 2019 nazpíval svou písničku (text i hudba) Netušim, která se po krátké době dočkala víc než tří milionů zhlédnutí. Začátkem dubna 2020 vydal píseň Rande. Klip se dostal na desáté místo v YouTube trendech.

Po albu z roku 2019 Michalovo cédéčko vydal Michal Horák CD Michalbum (2021) a záhy mu Český slavík vynesl vítězství v kategorii Objev roku.

 

Další Zpěváci

zobrazit profil Věra Bílá
Věra Bílá
zobrazit profil Lucie Vondráčková
Lucie Vondráčková
zobrazit profil Gabriela Gunčíková
Gabriela Gunčíková
zobrazit profil Richard Krajčo
Richard Krajčo
zobrazit profil Daniel Hůlka
Daniel Hůlka
zobrazit profil Jan Nedvěd
Jan Nedvěd
zobrazit profil Věra Martinová
Věra Martinová
zobrazit profil Vladimír Šafránek
Vladimír Šafránek