Pokáč Jan Pokorný písničkář | Celebwiki.cz

Pokáč (Jan Pokorný)

Profese: písničkář, zpěvák, skladatel, počítačový expert

Související celebrity

Životopis

Muzikant a IT expert Pokáč, vlastním jménem Jan Pokorný, který se věnuje zejména popové hudbě, byl v anketě Český slavík 2017 nominován v kategorii Objev roku.

Od sedmi let chodil Jan Pokorný (narozen 1990) do hudebky na klavír. Pak prý hraní na jakýkoli nástroj pár let nenáviděl. Od 16 letech hrál na kytaru a zhruba dva roky nato začal psát písničky. V devatenácti vydal své první demo nahrávky pod názvem Pekáč (2009), což odstartovalo jeho koncerty.

Jan Pokorný, který si popularitu získal pod pseudonymem Pokáč, absolvoval magisterský program OI z roku 2015, obor Softwarové inženýrství. Při studiu byl na půlroční stáži ve výzkumném centru Toyoty v Bruselu. To pro něj byla „zkušenost k nezaplacení jak z profesního, tak z osobního hlediska“.

Po demo albu Pekáč dal Pokáč roku 2011 dohromady druhé s názvem Pokák. Tehdy si jej vybral za textaře právě začínající zpěvák Voxel, s nímž i vytvořil duo. Velmi úspěšnou se na internetu stala jejich skladka Zejtra je taky den (2013). Na Youtube sbírá laiky také kulturní magazín Pokáčovo demo, kde představuje svoje písničky.

Své debutové album Vlasy (tedy první fyzicky sehnatelné) Pokáč vydal roku 2017. V anketě Český slavík Mattoni 2017 byl nominován v kategorii Objev roku. Skončil na třetím místě za druhou Poetikou. Vítězem se stala skupina Mirai, která nese nárev podle křestního jména zpěváka a frontmana kapely, jímž je Mirai Navrátil.

 

Další Zpěváci

zobrazit profil Pavel Bobek
Pavel Bobek
zobrazit profil David Koller
David Koller
zobrazit profil Kid  Rock
Kid Rock
zobrazit profil Natálie Grossová
Natálie Grossová
zobrazit profil Iveta Bartošová
Iveta Bartošová
zobrazit profil Šárka Hrbáčková
Šárka Hrbáčková
zobrazit profil Klára Kolomazníková
Klára Kolomazníková
zobrazit profil Victoria Beckham
Victoria Beckham