Pokáč Jan Pokorný písničkář | Celebwiki.cz

Pokáč (Jan Pokorný)

Profese: písničkář, zpěvák, skladatel, počítačový expert

Související celebrity

Životopis

Muzikant a IT expert Pokáč, vlastním jménem Jan Pokorný, který se věnuje zejména popové hudbě, byl v anketě Český slavík 2017 nominován v kategorii Objev roku.

Od sedmi let chodil Jan Pokorný (narozen 1990) do hudebky na klavír. Pak prý hraní na jakýkoli nástroj pár let nenáviděl. Od 16 letech hrál na kytaru a zhruba dva roky nato začal psát písničky. V devatenácti vydal své první demo nahrávky pod názvem Pekáč (2009), což odstartovalo jeho koncerty.

Jan Pokorný, který si popularitu získal pod pseudonymem Pokáč, absolvoval magisterský program OI z roku 2015, obor Softwarové inženýrství. Při studiu byl na půlroční stáži ve výzkumném centru Toyoty v Bruselu. To pro něj byla „zkušenost k nezaplacení jak z profesního, tak z osobního hlediska“.

Po demo albu Pekáč dal Pokáč roku 2011 dohromady druhé s názvem Pokák. Tehdy si jej vybral za textaře právě začínající zpěvák Voxel, s nímž i vytvořil duo. Velmi úspěšnou se na internetu stala jejich skladka Zejtra je taky den (2013). Na Youtube sbírá laiky také kulturní magazín Pokáčovo demo, kde představuje svoje písničky.

Své debutové album Vlasy (tedy první fyzicky sehnatelné) Pokáč vydal roku 2017. V anketě Český slavík Mattoni 2017 byl nominován v kategorii Objev roku. Skončil na třetím místě za druhou Poetikou. Vítězem se stala skupina Mirai, která nese nárev podle křestního jména zpěváka a frontmana kapely, jímž je Mirai Navrátil.

 

Další Zpěváci

zobrazit profil Jessica Simpson
Jessica Simpson
zobrazit profil Rytmus (Patrik Vrbovský)
Rytmus (Patrik Vrbovský)
zobrazit profil Elis Eliška Mrázová
Elis Eliška Mrázová
zobrazit profil Rihanna
Rihanna
zobrazit profil Petr Kolář
Petr Kolář
zobrazit profil Ed Sheeran
Ed Sheeran
zobrazit profil Zuzana Kolářová
Zuzana Kolářová
zobrazit profil Jana Rybníčková
Jana Rybníčková